Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.626
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@vladokv

Ajde molim te jos 10-15 poruka nastancuj, u kojima ces do iznemoglosti ponoviti kako smo go kurac, kako nema napretka. Ovih prethodnih 10 poruka u cirka sat vremena nije dovoljno, nemoj da posustanes, mozes ti to. :clap
Iako čovek spamuje realno, ima dosta istine u tome što piše.
20 minus kada daš 50 poena je mnogo manji problem nego kada daš 80, mali je prostor za napredak u odbrani u odnosu na napad. Odbrana zavisi od uigranosti i fizike. Mi spolja imamo jako malo igrača za odbranu. A jezivo je da se Exumu recimo spocitava manjak kreacije kada je ocito da je Igudala za ostatak spoljne linije u odbrani.
Meni je najveće razočaranje minutaža Anđušića.
Ovo ne menja činjenicu da će nam neko sesti na volej i primiti 120 poena opušteno.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
346
Reaction score
863
Локација
Kraljevo
slusam te u cemu ne delis moje misljenje i voleo bih da procitam tvoje ?
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.294
Reaction score
18.518
Локација
Kej Republika
Virtus kao najjaca ekipa EC-a vec nekoliko sezona, lagano gubi kuci od Monaka.
Barsu atinski cigani rutiniraju u sred Barselone.

EL je duga, dosta utkamica. Bice samaranja kao vecera, ali bice i epskih pobeda.

ABA je moranje, EL je uzivanje.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
346
Reaction score
863
Локација
Kraljevo

@Стојанче Ристевски


- problemi u odbrani ne krecu od spoljne linije koja usled manjka pre svega sa fizickim predispozicijama, odsustvom agresivnosti i borbenosti i na kraju znanja i sposobnosti prilikom pokusaja ispunjavanja defanzivnih zadataka ?

- problemi prilikom defanzivnog skoka nisu uzrok preuzimanja nakon cega spoljni ostaju na niskom postu sa visokim, a visoki ostanu spolja da brane 1 na 1 ? pa onda imamo situaciju da spoljni dole ne mogu da zagrade njihove visoke ?

- jel treba da trosim reci na temu nasih pokusaja udvajanja dole na postu ( a nakon pomenute situacije sa preuzimanjima ) ?

- nemamo problem sa koriscenjem malih faulova do bonusa ?

- dovoljno smo agresivni na igracu na lopti ?

nauci me, bio bih ti zahvalan. Samo konkretno molim te.

sportski pozdrav od spamera.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ovde se ide iz krajnosti u krajnost. Tek je početak sezone. Nije ništa gotovo, aman ljudi.

Ovaj poraz bi bio dobar ako nešto naučimo iz njega a da li ćemo - tek ćemo videti.

Slažem se da nam je ABA najbitnija i prioritetno takmičenje. Ona mora da se osvoji.

Evroliga - bilo bi dobro da budemo u nekoj igri što duže pa kako bude.

Iznervirao sam se najviše kada smo nekako došli na -10 pa posle na -11 a mi ispucavamo neke trojke, Panter onu sa skoro 10 metara jbt... e tu se još vidi da mi nemamo neki plan šta i kako... na stranu loš skok, loše branjenje šuta za tri poena i slabe odbrane. Dosta toga treba da se popravi i nije još kasno. Manite se to što je bilo prošle sezone pa kao isto smo ovako pričali pa ništa nismo uradili... verujem i dalje i u Željka i u ovaj tim, naravno.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
''jeste Zeljko ali..''
''Najbolji je ali treba priznati..''
''Ajde iskreno ovo nista ne valja''
Bravo bre
Nemanja, zašto očekuješ da posle poraza i loše utakmice svi kažemo, super, podrška, uvek uz Partizan, itd. Pa pričamo druže o onome što smo videli večeras, ali ne možemo ni da izbrišemo prošlost iz glave: KK Partizan je decenijama bio uspešni ,,miljenik,, JSD-a i navijača, došli su onda crni dani, dugo su trajali, gladni smo trofeja...shvati nas, malo nam se i žuri...

Ironično navodiš neke postulate ali kaži ŠTA to u njima nije tačno:

Željko jeste najbolji ali - ne vidimo da je Partizan trenutno baš najbolji.
Njabolji je ali treba priznati - da smo baš zato što je najbolji očekivali prošle godine triplu krunu...ali je nismo dočekali...
Iskreno, kaži ti šta je to sem Egzuma večeras valjalo?
Itd...

Kazaćemo bravo Željko, bravo Partizane, bravo igrači kad dođe vreme za to.
FK je imao bruku u Sirmijumu i slavu u Kelnu, šta je problem reći i jedno i drugo.
Isto važi i za KK. Kad nešto valja - valja, kad ne valja, ne valja brate i to je to.

Meni recimo ne valja što Panter uzme loptu prevodi je, troši se, onda stane ne zna šta će, nabije se u tri igrača ili ode na 9 metara, u svakom slučaju šutne i obično promaši i jedno 100 puta tako, i večeras i prošle sezone i stalno, a ako neko misli da to tako treba, onda slobodno može da mi objasni zašto to tako treba i čemu služi. Ja ne znam čemu služi.
 
Последња измена:

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
346
Reaction score
863
Локација
Kraljevo
uzrocno - posledicno je da nakon preuzimanja imamo potencijalni problem na skoku.. posebno sto ne stizemo ni da smanjimo mis mec ( niti sam primetio da imamo plan za tako nesto ). Imali smo prilike da to gledamo kroz kompletnu proslu sezonu, posebno jer Zeljko voli tako da igra sa njegovim niskim postavama.

- prvo nema pritiska na igracu koji treba da spusti ulazni pas na niski post ( jednom ih nismo naterali da makar probaju preko high low da spuste dole na post ) ili ne daj boze da idu okolo.
svi ulazi pasovi su im prolazili la-ga-no !

- druga stvar, za ocekivati je da odbrana mora da se "skupi" kada ta lopta tako lagano dodje na niski post gde njihov igrac moze da ostvari prednost ( jednom nismo bampovali Sikmu da ne dozvolimo da se spusti dole ). I onda naravno nakon izlaznog pasa ti moras da ides na close out.. jer je odbrana skoncentrisana na odbranu posta.

i onda imas situaciju da lopta "kruzi" nasi izlaze za njom.. a niski ostaju na njihovim visokim i onda nakon suta nije iznenadjujuce sto ne mogu da ih zagrade ili da pokupe defanzivni skok.
 

CrazySerb

Grobarčina
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
1.926
Reaction score
1.987
Локација
Kikinda
Kakvi bi komentari bili da je neko drugi na klupi Partizana?! Ne smem ni da zamislim... Jeste nas Zeljko zaduzio,ali vec duze vreme zivi od stare slave. Ni jednom igracu nije nasao zicu,a neki su dosli sa ozbiljnom reputacijom... Nemoguce da je sve do igraca! Svaka njemu cast,ali kao sto neki navode ovde da je EL za uzivanje,ja stvarno ne mogu da uzivam u ovakvoj igri. Opet glupo poredjenje,ali kao sto neki kazu,gubili smo i sa Duletom od kojekakvih dunstera,ali smo gubili sa nasim klincima i daleko skromnijim budzetom i ocekivanjima,a uz to smo i znali da sigurno nece izostati reakcija i da ce propisati svoju krv na treningu,dok mi sad nije jasno sta ovi ljudi uopste treniraju?! Jeste ovo uvodni deo sezone,ali ni prosle se nismo bas proslavili,a ne vidim da ide ista na bolje. Ne zna se ko pije,ko placa. Exum covek sam morao da igra 1 na 5,sve sam zavrsava dok ostali statiraju. Protok lopte nula,izmene van pameti...Bolje da se zaustavim na ovome. Lepse i lakse bi mi bilo da izgubimo sa Borovnjakom i Djurkovicem 30 razlike,nego sa ovim skupim strancima duplo manje...
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
2 godine odbrana nije napredovala, isti problemi se ponavljaju iz utakmicu u utakmicu. Naravno da Zoc sve ovo vidi ali dal je tvrdoglav ili sta ali moramo da promenimo sistem posto ovo ne funkcionise niti ce funkcionisati a ne zelim da budemo kanta za nabijanje kos razlike
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
11 razlike, Panter ima loptu, drzi je 19 sekundi, nema rjesenje, nema protoka, daje Andjusicu na 5 sek do kraja, ovaj normalno ispaljuje frizider, ja bih je na basketu nabio u kukuruz!

Taj prikljucak kad smo ispustili znao sam da je to to i da nemamo vise sta traziti !

Podrska momcima, treba hemije, treba jakih utakmica, mora ovo biti bolje.
Ovo je dokaz da nista ne upijaju na treningu.Uopste nema napretka u igri.A ovih 100 poena je logicno,kad ti Cibona predje 80,a Alba 100,zamisli sta nas ceka sa Barsom i Realom. Oni ne razumeju sta znaci Partizan.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.433
Reaction score
4.180
Локација
127.0.0.1
Kakvi bi komentari bili da je neko drugi na klupi Partizana?! Ne smem ni da zamislim... Jeste nas Zeljko zaduzio,ali vec duze vreme zivi od stare slave. Ni jednom igracu nije nasao zicu,a neki su dosli sa ozbiljnom reputacijom... Nemoguce da je sve do igraca! Svaka njemu cast,ali kao sto neki navode ovde da je EL za uzivanje,ja stvarno ne mogu da uzivam u ovakvoj igri. Opet glupo poredjenje,ali kao sto neki kazu,gubili smo i sa Duletom od kojekakvih dunstera,ali smo gubili sa nasim klincima i daleko skromnijim budzetom i ocekivanjima,a uz to smo i znali da sigurno nece izostati reakcija i da ce propisati svoju krv na treningu,dok mi sad nije jasno sta ovi ljudi uopste treniraju?! Jeste ovo uvodni deo sezone,ali ni prosle se nismo bas proslavili,a ne vidim da ide ista na bolje. Ne zna se ko pije,ko placa. Exum covek sam morao da igra 1 na 5,sve sam zavrsava dok ostali statiraju. Protok lopte nula,izmene van pameti...Bolje da se zaustavim na ovome. Lepse i lakse bi mi bilo da izgubimo sa Borovnjakom i Djurkovicem 30 razlike,nego sa ovim skupim strancima duplo manje...
Sa Borovnjakom i Djurkovicem mozes igrati samo FIBA LS, ne EL, pa ako ste za to i da tamo sa njima dobijamo po nosu, umesto u EL sa Punterom i Exumom izvolite pa recite. Pokrenite neku peticiju, obratite se klubu, mozda vas ima dosta pa vas vredi poslusati. Pare bi sigurno ustedeli...
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Znali smo i ranije da gubimo od donjeg doma evrolige, sve je to normalno. Mi se ponasamo kao da nam je cilj da osvojimo evroligu ove sezone, sa ovim timom to nije realno. Realna je neka borba za sredinu tabele, u najboljem slucaju za top 8. Od pocetka sezone je jasno kao dan da nam fali plej i centar i da smo bez toga jednostavno lak plijen za ozbiljne ekipe. Nama enormno fale Avram i Madar, i smatram da svabama slijedi osveta kao Ritasu onomad. See you in Belgrade...
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.802
Reaction score
1.119
Локација
Ivanjica
Virtus kao najjaca ekipa EC-a vec nekoliko sezona, lagano gubi kuci od Monaka.
Barsu atinski cigani rutiniraju u sred Barselone.

EL je duga, dosta utkamica. Bice samaranja kao vecera, ali bice i epskih pobeda.

ABA je moranje, EL je uzivanje.
Ovo što si zadnje rekao je pravo u metu.
EL šta se uradi Aba da se osvoji
EL je za mene samo da se uzme keš …
 

TheRock

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
97
Reaction score
302
Локација
Beograd
Kosarkasi ne zasluzuju toliki publicitet, ekipa je lose selektirana fale tu ratnici koji ginu za klub cii grb nose. Njih boli qurac sto se mi nerviramo i cekamo titule.
Ja stvarno ne znam kako vi zamišljate te ratnike na terenu, svi vi što pričate o nekoj bolukurciji. Kako se to gine za Monako, Zenit i ne znam koje više klubove pa oni opet pobeđuju. Jel vi stvarno mislite da je to problem? Da najmaldja ekipa u ligi nema motiv? Da Lesor kome je ovo sezona biti ili nebiti nema motiv? Da ovi što su bili tu prošle sezone i igrali pred 20 hiljada ljudi nemaju motiv? Kakav to veći motiv imaju igrači Reala, Baskonije pa i ove Albe? U čemu je njihova tajna?
Nemaju oni znanja, nešto očigledno ne funkcioniše. Da bi bio ratnik, prvo moraš da znaš kako da braniš, kako da se krećeš, kako da napadaš, kad treba da napraviš faul, kad da preuzmeš, a kad da udvojiš. A oni to, iz nekog razloga, ne znaju.

A ovi što pričaju o budžetu i prosutim parama da se napuše kurca i da idu da gledaju jutarnje programe, možda saznaju kolike su plate igračima. To su isti oni koji se čude kako igrači Burse umeju da ubace loptu u koš, pa na rezultatu 30:30 muk u areni i bledo gledanje.

Ovo što si zadnje rekao je pravo u metu.
EL šta se uradi Aba da se osvoji
EL je za mene samo da se uzme keš …
A zašto baš Aba, može i Kup umesto Abe ili možda kls. Šta, da osvojimo Abu da bi igrali evrroligu, koja nije bitna jel? Od kad je to postao način razmišljanja navijača Partizana?
Nešto sam ja propustio za ovih 8 godina izgleda.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Po meni, u kosarci je najbitniji sistem. Sistem u odbrani i sistem u napadu kojim ces istaknuti sve vrline svojih igraca a sakriti vecinu mana, posto ih svaki igrac ima. Postoje dva razlicita puta kako dodji do njega:
1. Dovesti igrace koji odgovaraju stilu i sistemu koji trener forsira i u kom ce se brzo uklopiti.
2. Prilagoditi sistem vec postojecim igracima kako bi ekipa najbolje funkcionisala.
Ono sto se meni cini je da Zoc fura najgore moguce a to je opcija 3. Nametnuti sistem igracima koji nisu sposobni da u njemu igraju. Simptomaticno je da vec 2 godine mi nemamo igraca koji je nesto mnogo napredovao sem mozda Alekse, ali je pregrst igraca koji su ozbiljno nazadovali ili stoje u mestu (Panter, Ledej, Madar, Balsa, Smajli, Lesor) a to bi trebalo da bude glavna odlika trenera. Zoc mora da prestane da tvrdoglavo insistira na necemu za sta nemamo igrace. Kostalo nas je prosle sezone protiv Burse i kostace nas i ove ako se ovako nastavi. Odbijam da prihvatim da ga je vreme pregazilo ali poslednja sezona u Feneru i prosla u Partizanu su stvarno kolosalne sramote za trenera renomea i znanja kakav je Zeljko. Nisam pametan ali ni ova sezona ne izgleda na dobro, jer poraz nije strasan vec ista igra vec 12+ meseci koju nije moguce promeniti za nedelju, dve.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.914
Reaction score
4.246
60 poena primljenih od albe za poluvreme - samo cigan ce reci da je to sramota, pravi navijaci partizana znaju da sve ispod 100ke za poluvreme uspeh
Naravno da naneli ili papa igraju za saku dinara i topli sendvic ako u to ne verujes idi gledaj fmp
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top