Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Gordonu 111 kilograma čiste mišićne mase, odnosno neverovatni atleticizam, dozvoljava da igra na obe centarske pozicije.

Zabraniti novinarima da citaju forum :D Ovde se vec danima lome koplja oko toga da li nam treba 4 na 5 ili 5 na 4, i sad bas kao dovodimo ovoga kome je to glavna odlika. Bice dobro ako je stvarno atleta. Obradice njega Dulence ja vam kazem.

Napisao je da je sjajan, ali nigde nije pomenuo statistiku:

Drew Gordon-New Mexico Lobos

Vidim da prica o draftu, sto znaci da ga niko nije uzeo ili??

http://www.youtube.com/watch?v=GPL7oRfmRAs&feature=player_embedded
 

Дебело дете

Grobarčina
Учлањен(а)
16.10.2009
Порука
1.381
Reaction score
15
Локација
Humska 1
Kad pročitah na centrali "Gordon u Partizanu" mislio sam na pleja, ali ipak k.centar. Zapao mi je za oko dok sam gledao preglede. Videćemo šta će reći ostali.
 

nikola tesla

Grobar
Учлањен(а)
18.04.2009
Порука
277
Reaction score
0
Локација
Partizane znaj Karaburma tvoj je kraj...

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Po meni klasican izbor Duleta, igrac bas po njegovom ukusu. Gledajuci klipove, meni izgleda kao upgrade verzija Lija Robertsa (odbrana, skok, postavljanje, moze da pogodi spolja) ali sa mnogo boljim atletskim sposobnostima... E sad, ja mislim da je on doveden vise kao cetvorka jer nema odlike klasicne petice, pogotovu igru ledjima... Ne znam, sve je ovo na prvu loptu, sa klipova, ali jasno je da cemo igrati paklenu odbranu i biti superiorni u skoku, kao i da cemo biti jedna od atletski najboljih ekipa, cak i u Evropi... Po meni, ipak fali petica i bek koji moze da probije...
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Nisam ga pratio mnogo neka drugi kazu da li su zadovoljni ja samo da mu pozelim dobrodoslicu i da kida u crno-belom dresu !
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Nego, ko je nama poceo da radi skauting po zapadnoj obali Amerike? Zna li neko sta o ovome? Ovo sigurno nije slucajno, meksikanac igrao za Berkli, a Gordon je prve dve godine igrao na UCLAu...Svako ko prati kosarku zna sta znaci UCLA. Kako pise vikipedija, iskulirao je Duke, Severnu Karolinu, Arizonu da bi otisoa na UCLA. Malo li je...

E sad, sto je sa elitnog UCLA otisao na za 2-3 nivoa losiji faks (po svakom osnovu), to vec nemam pojma...

Inace, nije draftovan bio, a trebao je da igra letnju ligu za Kingse ili Mavse...Nemam pojma da li je igrao.

Edit. Na ESPNu pise da je iznenadjenje sto nije biran na draftu i da od svih koji nisu draftovani ima najvece sanse da u narednom godinama zaigra u rotaciji nekog tima u NBA.
 
Последња измена:
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.799
Reaction score
55.948
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Po meni klasican izbor Duleta, igrac bas po njegovom ukusu. Gledajuci klipove, meni izgleda kao upgrade verzija Lija Robertsa (odbrana, skok, postavljanje, moze da pogodi spolja) ali sa mnogo boljim atletskim sposobnostima... E sad, ja mislim da je on doveden vise kao cetvorka jer nema odlike klasicne petice, pogotovu igru ledjima... Ne znam, sve je ovo na prvu loptu, sa klipova, ali jasno je da cemo igrati paklenu odbranu i biti superiorni u skoku, kao i da cemo biti jedna od atletski najboljih ekipa, cak i u Evropi... Po meni, ipak fali petica i bek koji moze da probije...

Prilicno je drugaciji igrac od ovog sto pises, u stvari mnogo.
Sem atletike, napadacki nema slicnosti sa Robertsom.
Upravo mu je igra ledjima oruzije, a sut nije, mislim da ga nisam video ni da pokusava za 3. Mada ima lep i pravilan izbacaj nema konstantnost,ali ima mekan poluhorog i koristi ga. Razlicit dosta od dosadasnjih cetvorki u tom smislu, ima dosta centarskih osobina, ali nema bas masu i visinu da dominira.
Sutra cu detaljnije o njemu mrzi me sad, ali dobro je pojacanje svakako.
Ipak uz njega bi morao jos jedan igrac u reketu.
Ono sto je meni prosto neverovatno je da iako sam ocekivao jeftin tim, ovo je za sada bas bas bas jeftin tim. Pogotovo ako uzmemo da su Kecman, Katic i Pera oslobodili 450 ljadi skoro. Tako da se nadam nekom otvaranju na jednoj od dve preostale pozicije.
Detaljisati cemo sutra, ali fino je pocela noc :D
 

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Posvadjao se sa trenerom na UCLA pa je otisao na New Mexico... Izgleda da ima kratak fitilj, emotivac :D.
Ovaj se nece skidati sa obruca u Pioniru :D
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Pa koliko bi ovaj otprilike mogao da ima za sezonu? Mislim da dodje sa koledza iz Amerike u tamo neku Srbiju iako SMO MI INSTITUCIJA, ne verujem da je neka sitna lova...
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Izgleda da je i centar resen :) ali ajde da sacekamo i zvanicno. Dobrodoslica za Gordona!
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Otkud sad vec i centar :D Ajde sta cekas zvanicno pricaj :lol:
 

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Prilicno je drugaciji igrac od ovog sto pises, u stvari mnogo.
Sem atletike, napadacki nema slicnosti sa Robertsom.
Upravo mu je igra ledjima oruzije, a sut nije, mislim da ga nisam video ni da pokusava za 3. Mada ima lep i pravilan izbacaj nema konstantnost,ali ima mekan poluhorog i koristi ga. Razlicit dosta od dosadasnjih cetvorki u tom smislu, ima dosta centarskih osobina, ali nema bas masu i visinu da dominira.
Sutra cu detaljnije o njemu mrzi me sad, ali dobro je pojacanje svakako.
Ipak uz njega bi morao jos jedan igrac u reketu.
Ono sto je meni prosto neverovatno je da iako sam ocekivao jeftin tim, ovo je za sada bas bas bas jeftin tim. Pogotovo ako uzmemo da su Kecman, Katic i Pera oslobodili 450 ljadi skoro. Tako da se nadam nekom otvaranju na jednoj od dve preostale pozicije.
Detaljisati cemo sutra, ali fino je pocela noc :D

Mislio sam, tip igraca kao Roberts, nije napadac, vise radi prljav posao, ide na skok u napadu, dobar u odbrani, lupa banane, kupi ove odbijene lopte... Samo, mnogo je brzi i ekpslozivniji od Robertsa, svidja mi se i sto uvek ide na kucanje... Videh na klipovima da ume da pogodi sa poludistance, doduse ne za 3, tu si u pravu da se razlikuje od dosadasnjih cetvorki... Samo, igru ledjima ne videh nigde, mozda nismo gledali iste stvari...
Meni ovo mirise na neku strvinu na 5, nekog snaznijeg centra sa slabijim skokom, nesto kao Skorcijanidis, Braun...
 

Henry

Grobar
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
205
Reaction score
8
Ono sto je jasno posle ovog potpisa (ok, zvanicno nije jos uvek potpisao) je da od tog misterioznog sponzora koji ce da plati "ubice" nema nista. Videcemo jos kog centra ce da dovedu, ali je ocigledno da ce ovaj tim biti najjeftiniji od svih poslednjih godina. Zalosno, ali bar sada sve zavisi od Duleta a ne njegovog ucenika.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.027
Reaction score
5.833
Локација
Court seats
Henry, hajde da sacekamo da se kompletira tim pa onda da komentarisemo da li je zalosno ili nesto drugo... Ima razloga zasto sve ovo ovako izgleda, mada ko vam garantuje da je plata ovog momka mala? ;)
Sve u svemu, dobrodoslica sa moje strane, ne odstupa se od onoga ranije recenog - pravi se mlad a vrlo konkurentan tim! Sve ovo jako lepo izgleda!
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Отприлике му овај дође тип играча као Лазме који такође није пуно шутирао за три (сад да ли је тако тражено од њега) а кад је и покушавао умео је да га метне.Нека Гордон одигра сличу сезону као Лазме и пуна капа за нас.
 

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
jos 1 i 5-ca i sklopljen tim u potpunosti. videcemo ostala pojacanja pa cemo da pricamo o nasim sansama u svim takmicenjima.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.130
Reaction score
26.604
Локација
ante portas
Ovo je analiza istog momka kao i za Gutiereza


Bogami, nešto lepo se dešava u Partizanu ove godine, počeli smo ponovo da dovodimo pojačanja iz NCAA lige.
Odmah da vam kažem da sam zadovoljan. Ugrabili smo jednog od najboljih skakača u NCAA i možda i najboljeg PF koji je ostao nedraftovan. Već dve sezone je double-double igrač. Apsolutno će se uklopiti u Dulefovu filozofiju skakački dominantne četvorke. Istina, ne šutira trojke, retko i sa poludistance, ali zašto bi? Budite sigurni da ćemo ponovo nadskakati protivnika sa njim u timu. Odlično odrađuje posao u odbrani, eksplozivan je i brz, dobro istrčava kontre. Jako dobar u igri leđima, dobar levi i desni poluhorog. Odlično koristi missmatch i dobro sarađuje sa bekovima. U napadu sigurno ima još prostora za napredak, naročito u igri licem i igri sa perimetra, ali je zato na postu dominacija zagarantovana. Uz solidnog centra, ponovo ćemo vladati reketom.
Nakon transfera sa UCLA na New Mexico je prosto eksplodirao. Ove sezone je imao odlične partije, spomenuću vam samo neke koje sam ispratio: protiv New Mexico Statea 23 poena 19 skokova, protiv UNLV 27 poena 20 skokova (!), protiv Boise St. 30 poena 12 skokova, na NCAA turniru u prvom kolu protiv Long Beach St. 18 p 13 sk i u porazu od Louisville-a 21p 14 sk. Kao što sami vidite, skakačka mašina sa jako dobrim ofanzivnim učinkom.Jak igrač, odličan atleta i dobar izvođač slobodnih bacanja.
Da ne bude sve savršeno, jedina stvar koja me brine je način na koji je napustio UCLA, nakon nekoliko otvorenih svađa sa trenerom Ben Howlandom. Iz UCLA su tvrdili da je širio loš uticaj u svlačionici. Istina je da je Drew temperamentan i emotivan igrač, što može biti dobro koliko i loše. Ako uspe da kontroliše emocije i da usmeri energiju na parket, sa njim i eventualno Gutierrezom bismo dobili pokretačku energiju. Jedva čekam da vidim na njemu "Efekat Pionira".

Zanimljiva analiza .
 

Trile Grobar

Početnik
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
183
Reaction score
1
Локација
Sombor
Lepa analiza, jos samo da se ostvari ovo. Prijala bi nam ponovo cetvorka sa dobrim odrazom. Samo da ne izvisimo...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top