Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Учлањен(а)
20.07.2019
Порука
327
Reaction score
1.290
Локација
Београд
Ужелео сам се нашег стадиона и лепо је било јуче на источној трибини. Добар резултат, има доста позитивних ствари у клубу тренутно (негативне знамо које су), али ипак не могу да схватим малу посету. У реду, југ бојкотује, али шта је са осталима? Лепо време, празнични период, прва домаћа утакмица после дуге паузе - сви критеријуми за добру посету јуче су били испуњени. Овај тим заслужује подршку.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Odgovor se pronalazi sam. Do nas je, kakve uprave kakva država pičke materine.

Ko da ćemo svi da živimo još 200 sezona pa da razumem. Razmišljam stalno, punim 37, realno mogu još 30 sezona da gledam sa nekim žarom sa stadiona, posle kurac. 30 jebenih sezona rodjaci?!!! A pre 14 sezona je bila recimo Liga Šampiona u hramu. To je pola te vremenske distance.

I sad treba da čekam do 2027, pa će poučen iskustvom srbin opet da bude glup i izabere novu žvalju,
- pa će neka nova uprava da nam ide na kurac 2033ce,
- pa onda umesto 4 sezone usled klimatskih promena imamo samo kiše i previše sunca a nigde moderni krov
- a bulja sve veća kako na plastične stolice
- a brate krš liga sudije navlače na cigane šta da gledam
- a ne mogu da idem posvadjao sam se sa devojkom
- losi protivnici, los trener, losa forma
- los marketing, Bilja i dalje tu i pravi gramaticke greske na objavama
- nema da se kupi nista na stadionu


Postali smo konformisti ili elitisti. Ne znam koji smo kurac od ta dva. Sve ovo gore nisam izmislio, realni izgovori realnih Grobara koji ne odu na stadion.

Možda zastava Grobari_Konformisti @instagram pa lepo kad dodje Man U, surduknete tamo 20 slika pre i 60 posle tekme kako smo verni navijaci beogradskog Partizana…a onda za vikend kuci pa i vojvodina opet jedva 4,000 duša.

Jebem ti dan što nisam rodjen 1905te i završio negde 1985 dok se bar tih 40 godina za Partizan tražila karta više i svaki meč bio čast i ponos otići tamo gde tvoj Partizan bitke bije.

Šta čekate, decu na ramena, zastavice u ruke i pravac stadion.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.083
Reaction score
4.062
Локација
Beograd
Da bi se neki cilj ostvario moras znati kako doci do njega. Cilj juga je da oteraju gmazuru i udbasa. Podrzavam!

Kroz bojkot domaceg stadiona?..glupost nevidjena.

Samo jos jedno pitanje...ako je cilj da oteramo upravu, zasto nemamo cilj ko treba da dodje posle ovih debila?

Da bi jug imao "zdravu" pricu, morali bi javno da kazu koga podrzavaju posle ove uprave...a to se ne desava.

Zavisi, bojkot može biti učinkovot, ako je propraćen nekim akcijama, npr pred svaku tekmu. Sećamo se bojkota Z&B, dolazaka pred zgradu uprave, tekme protiv OFK-e, pa i povratka na Jug protiv Mladosti iz Apatina... Može da bude učinkovit, ali slažem se trenutno, nažalost nije.

Što se tiče podrške bilo kojoj upravi na dalje, znaš i sam koliko se tu navijači pitaju. Verujem da bi svi podržali Mijatovića npr (da želi, a ne želi da se vrati), ali onda će da prođe kao bos po trnju, jer će vlast opet nekog svog da nametne.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
153
Reaction score
447
Локација
Beograd
Ma kakav Ovusu decko je isto kao i Kanute potpuno nesiguran za svoju poziciju za koju je smirenost najvaznija osobina. Ne mogu da vjerujem da nismo u stanju da izbacimo klinca boljeg od ove dvojice koji primaju po 400 500k.
Situacija u kreaciji i napadu se popravila od kako su usli Goh i Kastiljo.
U odbrani je bilo dosta promaje i to mora mnogo bolje.

Imamo klince, samo im treba dati priliku da steknu rutinu. A ne razigravati tudje klince na kojima ce posle neko drugi da profitira, igracki i finansijski.
Evo, stavio sam statistiku sa Sofascore jednu pored druge. Koliko vidim nista tu ne zaostaje a pola svojih minuta je odigrao na derbiju.
Prvo, mnogo lakse i skuplje cemo prodati igraca od 19-21 godine kome tek nadolazi statistika nego igrace negde iz Afrike kojima "umre majka pre nego sto se rode".
Drugo, ta deca provedu u nasem klubu po 5-10 godina a imaju mozda 1/3 plate koju dobijaju stranci.
Trece, stranci se ne rasplacu kad pobede na derbiju ;)

DM Stats.jpg
 

Hellknight

Početnik
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
22
Reaction score
60
Локација
Beograd
Odgovor se pronalazi sam. Do nas je, kakve uprave kakva država pičke materine.

Ko da ćemo svi da živimo još 200 sezona pa da razumem. Razmišljam stalno, punim 37, realno mogu još 30 sezona da gledam sa nekim žarom sa stadiona, posle kurac. 30 jebenih sezona rodjaci?!!! A pre 14 sezona je bila recimo Liga Šampiona u hramu. To je pola te vremenske distance.

I sad treba da čekam do 2027, pa će poučen iskustvom srbin opet da bude glup i izabere novu žvalju,
- pa će neka nova uprava da nam ide na kurac 2033ce,
- pa onda umesto 4 sezone usled klimatskih promena imamo samo kiše i previše sunca a nigde moderni krov
- a bulja sve veća kako na plastične stolice
- a brate krš liga sudije navlače na cigane šta da gledam
- a ne mogu da idem posvadjao sam se sa devojkom
- losi protivnici, los trener, losa forma
- los marketing, Bilja i dalje tu i pravi gramaticke greske na objavama
- nema da se kupi nista na stadionu


Postali smo konformisti ili elitisti. Ne znam koji smo kurac od ta dva. Sve ovo gore nisam izmislio, realni izgovori realnih Grobara koji ne odu na stadion.

Možda zastava Grobari_Konformisti @instagram pa lepo kad dodje Man U, surduknete tamo 20 slika pre i 60 posle tekme kako smo verni navijaci beogradskog Partizana…a onda za vikend kuci pa i vojvodina opet jedva 4,000 duša.

Jebem ti dan što nisam rodjen 1905te i završio negde 1985 dok se bar tih 40 godina za Partizan tražila karta više i svaki meč bio čast i ponos otići tamo gde tvoj Partizan bitke bije.

Šta čekate, decu na ramena, zastavice u ruke i pravac stadion.
Pa i pred final four u parizu mec u pioniru samo 1500 gledalaca
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
813
Reaction score
4.301
Локација
Beograd
Imamo klince, samo im treba dati priliku da steknu rutinu. A ne razigravati tudje klince na kojima ce posle neko drugi da profitira, igracki i finansijski.
Evo, stavio sam statistiku sa Sofascore jednu pored druge. Koliko vidim nista tu ne zaostaje a pola svojih minuta je odigrao na derbiju.
Prvo, mnogo lakse i skuplje cemo prodati igraca od 19-21 godine kome tek nadolazi statistika nego igrace negde iz Afrike kojima "umre majka pre nego sto se rode".
Drugo, ta deca provedu u nasem klubu po 5-10 godina a imaju mozda 1/3 plate koju dobijaju stranci.
Trece, stranci se ne rasplacu kad pobede na derbiju ;)

Погледајте прилог 25635

Ovusu - 171 minut
Kanute - 964 minuta
Scekic - 342 minuta
Stjepanovic - 217 minuta

Jedini ko je skupio dovoljan broj minuta da moze da se izvuce neki zakljucak na osnovu statistike je Kanute, svi ostali nisu odigrali dovoljno da bi se brojke uzimale za ozbiljno. Takodje, statistika je vredna stvar jer je objektivna i precizna, a utisak moze da zavara, ali takodje statistika ne moze da prikaze potpunu sliku. Meni su na primer ove Kanuteove brojke vrhunske, ali se u njima ne vidi ono njegovo kad ga mrzi da se vrati u odbranu ili kad je ocajno pozicioniran.

Lepo je i korisno za klub forsirati mlade igrace, i verujem da ce u nastavku sezone i dobijati vecu priliku nego do sad, pre svega sa klupe, ali mora ta prilika i da se zasluzi. Ako Stjepanovic ne moze da ubedi Duljaja koji ga gleda svaki dan na treningu da je ocigledno bolji od penzionera Scekica, onda je verovatno da on bas i nije toliko dobar kao sto navijaci misle.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.783
Reaction score
29.700
Локација
Beograd
Imamo klince, samo im treba dati priliku da steknu rutinu. A ne razigravati tudje klince na kojima ce posle neko drugi da profitira, igracki i finansijski.
Evo, stavio sam statistiku sa Sofascore jednu pored druge. Koliko vidim nista tu ne zaostaje a pola svojih minuta je odigrao na derbiju.
Prvo, mnogo lakse i skuplje cemo prodati igraca od 19-21 godine kome tek nadolazi statistika nego igrace negde iz Afrike kojima "umre majka pre nego sto se rode".
Drugo, ta deca provedu u nasem klubu po 5-10 godina a imaju mozda 1/3 plate koju dobijaju stranci.
Trece, stranci se ne rasplacu kad pobede na derbiju ;)

Погледајте прилог 25635
Jaoj, nemoj me sa statistikom u fudbalu... :icon-rolleyes:
Da li ta statistika pokazuje na kojoj utakmici si je nabio/pobio, ko je bio protivnik, kakav je bio teren, kakvo je bilo vreme, publika, sudija, da li je taj neki tačan pas poslat prvom do sebe ili kao asistencija na derbiju, itd, itd, itd...

Jebeš statitistiku, fudbal je smeša lepog i ružnog, kao i sam život, ponekad vrhunsko dostignuće kao umetnost, borba kao rat, pa i filozofija...ali neka jednostavna filozofija.
Nije statistika.
To tako samo misle oni loši komentatori na srpskim televizijama koji su svakako promašili profesiju...

ne razigravati tudje klince na kojima ce posle neko drugi da profitira, igracki i finansijski.
mnogo lakse i skuplje cemo prodati igraca od 19-21 godine kome tek nadolazi statistika

A iskreno da ti kažem, iako fudbal jeste i ekonomija...itekako da jeste...ja kao navijač mogu samo da ostanem navijač, ne da budem i ekonomista!
Mene interesuje igra na gol više! Lepa igra! Dobar potez! Pobede! Trofeji!
A to donosi onaj ko bolje igra! Ne onaj koga ćemo bolje (i brže!) da prodamo...
A bolje igra onaj ko bolje igra! Ne zato što je mlad ili star, domaći ili stranac, nego zato što BOLJE IGRA!
Dakle, jedino merilo za prvih 10 u dresu Partizana je da to bude NAJBOLJIH 10 koje u tom trenutku imamo! Jedanaesti je ,,bonus,, zbog pravila FSS-a, pa iako možda i nije među najboljih 11 po kvalitetu...a bolje bi mu bilo da jeste...

Elem...
Ne stigoh sve do noćas da napišem nešto više o utakmici sa IMT-om...na kraju ispade kao da je bilo jednostavno, u većem delu utakmice i jeste, ali u nekom manjem delu mogli su Traktoristi da nam dodatno zagorčaju život...sreća pa nisu, ali treba biti još bolji za neke sledeće utakmice...

Divno je bilo što su debitanti odmah dali po gol, a i poučno bi to bilo za te neke naše ,,klince,, za koje kolega @Humska traži da im se da prilika...o.k. prilika, ali...prilika mora i da se iskoristi...

Bojan Kovačević je ušao u prvi tim posle dva treninga i odigrao veoma dobru utakmicu (jednom ,,ispao,,)...
Kastiljo neuporedivo bolji nego što je izgledao na onoj nekoj pripremnoj utakmici, dečku se igra ozbiljan fudbal u oba pravca, videli ste kako se samo sjurio u napad kad je postigao gol, i...da li možete da se setite kada je to uradio npr. Šćekić?
Ovusu je zaista dosta grešio tamo gde ne bi smelo da se greši, ali...hajde, prva ozbiljnija utakmica, videćemo za kasnije...
A Goh, sladak kao Koh...
Momak je bre ČIM JE UŠAO NA TEREN zašprintao od aut linije na Zapadu do aut linije na Istoku da bi stigao da UKLIZA na jednu loptu! Na stadionu ODUŠEVLJENJE!







E tako se koristi ukazana šansa (svaki sekund te šanse!), tako se ,,kupuje,, publika!
Još je posle umalo ,,slomio,, stativu onim svojim šutem...i naravno do kraja utakmice dao i gol!

Nije domaći igrač, i nije u našem klubu dosad proveo 5-10 godina? Nije. Ali uopšte me ne brine što nije. Tačnije rečeno, baš me briga što nije! Samo nek on ovako ,,zuji i ore,, ... i još rekoše da nije spreman? Pa kakav li će tek da bude kad se spremi?

A što se tiče naših ,,klinaca,, što su po 5-10 godina u Zemunelu...cenim to i poštujem, evo stvarno gledam (pa čak i fotografišem!) i Teleoptik kad god stignem, divim se kad dobro (ili borbeno) igraju, uživam u njihovom fudbalu, ali...

Partizan je ipak nešto više od toga. I od Treće lige, i od mlađih kategorija...

Itd...

Treba preživeti Surdulicu. Nastaviti sa pobedama. Bliži se i derbi. Ko može da dođe na derbi, a ne dođe...mnogo ću mu zameriti!
 
Top