Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

25 godina online prezentacije JSD Partizan

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
Cestitke i naklon pre svega VebGazdi a naravno i svim ostalim kako urednicima tako i clanovima foruma!

Secam se jos uvek kako sam ja prvo poceo da citam forum kao gost a kasnije se i registrovao. Uvek sam uzivao u postovima forumasa koju su imali tu privilegiju da bodre nas Partizan uzivo jer sam i ja kao nekoliko ostalih clanova u dijaspori pa sam imao priliku ne bas cesto da uzivo vidim neku tekmu Partizana.

Bilo je tu druzenja na chatu tokom utakmica, dopisivanja na tadasnjem MSN, radjale su se ljubavi i prijateljstva a sve to zahvaljujuci Partizanu, forumu i kvalitetu ljudi koji su bili deo i koji su jos uvek deo svega toga.

Jos jednom sve cestitke i veliko hvala!
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.953
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Srećan rođendan dragom forumu i veliko hvala svima koji su svojim radom doprinjeli da on bude ovo što je danas.
 

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Ja sam net prvi put uveo krajem '98.godine i secam se partizan.net-a, moram da priznam foruma i ne bas, uclanio sam se na forum 08' (pokusavao sam i ranije ali nikad nisam uspeo da pogodim onaj period registracije koji je trajao par nedelja, srecna vremena :) ) kroz nekoliko, silom prilika, raznih identiteta (ako je mogao Tito mogu i ja ) i dalje sam tu.
Bilo je tu svega, uspona, padova, teskih reci, mirenja, ali ispade na kraju, danas imam vise prijatelja sa ovog foruma nego van njega.

Gazda naravno nosi apsolutno sve zasluge za ovih 25 godina, mnogi u Srbiji toliko ni ne pozive. Ovim novima puno srece, kakvo je trenutno vreme, trebace im.
 

quimi

Početnik
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
20
Reaction score
23
Svaka čast, Gazda! Nisam znao da toliko dugo postoji sajt. Avangarda!
 

Rub Izuzev

Grobarčina
Учлањен(а)
19.11.2012
Порука
1.807
Reaction score
600
25 godina, fenomenalno! Hvala Gazdi! Da čuvamo ovo mesto, kako znamo i umemo.
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Velikih 25. godina postojanja Partizan.net-a. Hvala pre svega Gazdi koji je svih ovih godina uložio pre svega ogromnu energiju,volju, htenje, hrabrost da istraje u svojim idejama, kako za sajt,tako i za forum. O finansijama tek da ne pričam, ali znam da se nikad ni jedan posto sebe nije pokajao, jer je svoju ljubav prema voljenom klubu pretočio u sve ovo što danas imamo. A imamo mnogo, što bi jedan čovek koji je isto tako mnogo toga napravio na jednom sličnom mestu, rekao : "Ovo ti je čista esencija Grobarstva i Partizanština". :D

Sa sajtom sam se upoznao davnih 90 tih godina, sa forumom u vreme bojkota otprilike. Oduvek je bio mesto gde se ljudi okupljaju da ukrste svoja mišljenja. Često i da ih tako tvrdoglavo brane da su tu padale kazne i banovi totalno nepotrebno. Za sam razvoj i afirmaciju Partizan.net-a, osim Gazde, koji je opet ističem podneo najveću žrtvu, najzaslužniji su pre svega Tulja,Crno-Beli, Mister MVP, Sensei, Crni Bombarder, mrzim_sve, kao i neki koji su se povukli sa foruma, Immortal i Bilba. :clap Da se ne zameri, ako sam nekoga slučajno zaboravio.

Mnogo dobrih stvari i ideja je forum realizovao. Oduvek je bio avangarda za sve. Na njemu uvek prvi možete da pročitate sve najvažnije vesti vezane za JSD Partizan. Kao i sve drugo u životu, forum je živa stvar. Raste razvija se, kvalitet diskusije nekada opada, nekada raste, jedni odlaze,drugi dolaze, ali Gazda i Tulja su jedini koji su uvek tu. Podnose najveći teret uredjivanja i organizacije. Srećan samo što sam deo ovog društva, što sam upoznao mnoge dobre ljude velike Partizanovce, sa kojima delim i dobro i zlo i ne samo kada je Partizan u pitanju. Išla je ona izreka "Pesma nas je održala", možemo da preformulišemo "Forum nas je održao". Da tako se i nastavi, pa da slavimo za 25 godina novi jubilej. Možda je to preambiciozno, ali znam da i Gazda kada je počinjao ovaj pionirski poduhvat sada već davne 1992. godine, nije mogao da pretpostavi, kakvo će mesto da napravi, za armiju ljudi iz svih delova sveta, koje povezuje samo i isključivo ljubav prema našem Partizanu. U to ime :ziveli
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
Hvala gazda na svemu, neke stvari nisam znao...
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Šta reći ?!
Hvala svima koji su učestvovali u stvaranju istorije !

10 godina sam član ovog društva i jako sam ponosan na to !!!

Raduje Tuljko sa najavom proslave pedesetogodišnjice !
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Džaba sav moj trud da nije vas koji ste dolazili i dalje dolazite na sajt i forum. Šta tek reći za ljude koji su ovde urednici, admini, održavaju Fejs i Tviter, Instagram. Bez vas nema ništa, jer jedan sam ne može sve da postigne.

Svi smo ovde iz istog razloga, ljubavi prema Partizanu. Neko uradi više, neko malo manje, ali svi smo na istom putu. Nekada se posvađamo, ali retko kad i naljutimo jedni na druge.

Da je sve bilo perfektno u poslednjih 25. godina, svakako da nije, ali radili smo koliko smo mogli i znali, a grešaka će uvek biti. Pobogu, pa i Ajnstajn je zabrljao sa njegovom formulom "relitiviti" jer se sada ispostavlja da to ipak nije tačno (o tome na drugoj temi)... kamo li da mi smrtnici ponekad pogrešimo.

Najbitnije od svega je da su sajt i forum sasvim neutralni i da kojekakva bagra ne može da utiče na njih.

Pošto na mlađima svet ostaje, dozvolio sam Tulji i drugima da otvore i održavaju FB, Tviter i Instagram, jer znam dosta o tim ljudima, iako se nikad zajedno nismo otrovali od alkohola... ali biće dana za megdana.

Ako neko želi da se priključi i piše sportske reportaže na PN sajtu, neka se javi meni.

Za kraj, hvala svima vama koji ste ovde, a pogotovo ovim starosedeocima, koji se sećaju prvog foruma.

Živeo Partizan
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Sjećam se kada sam iz onog klinačkog entuzijazma tamo neke 2006/7. pretraživao po net-u u namjeri da pronađem što više informacija o Partizanu, našao sam mnogo toga, ali eto bio sam i tada dovoljno zreo da se uvjerim u kvalitet sajta i foruma, od toga dana ste mi postali onaj nezaobilazni dio svakodnevnice, hvala Vam na tome!
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Sve ste rekli, samo da kazem veliko hvala WebGazdi na svom ulozenom trudu, entuzijazmu i vremenu potrosenom u odrzavanju ovog sajta i foruuma, svih ovih godina!:ziveli

Drago mi je sto ovaj sajt i ovaj forum postoje!
Oduvek mi je ovaj sajt bio prvi koji sam otvarao (stoji mi kao Home Page od '98:)) i najcesce posecivao!
Vec 10 godina sam clan ovog foruma, stekao sam dosta prijateljstva zahvaljujuci njemu koji ce, nadam se, biti na duge staze!
Hvala svim clanovima i urednicima koji godinama odrzavaju ovaj avangardni forum i cast mi je da sam medju takvima, pre svega kao clan, a evo vec godinu dana kao urednik (hvala kolegama sto su me izabrali)!

Nek' nam pozivi ovaj forum jos dugo, sto bi rekao moj pokojni deda, bar do 100tke pa za dalje cemo da vidimo!:šal

:ziveli
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Uživam dok čitam forum kao i uvek što jesam.
Naravno da kao i većina, pretragom sam došao do njega. Sećam se onog wallpapera sa Smiljanićem koji je mogao da se skine sa sajta :D
Tada sam sve tekstove Partizanovih navijačkih pesama skidao sa partizan.net, sećam se one slike Rodni Troter u Partizanovom dresu :D
Sećam se i downloada nekih navijačkih pesama, koje sam tek tada prvi put čuo...
Sećam se one priče kao Krespo trebao da dođe u Partizan :D
Sećam se raznih priča na temi Crno-bela nostalgija, priča o prvom gostovanju Grobara u inostranstvu, kako su se pisali transparenti nekad... sećam se raznih priča Dr. Hoffmana :) Sećam se optimizma člana JeNeA, sećam se tadašnje "postave" foruma.
Sećam se kad je došao Stojković kako nismo mogli to da poverujemo.
Sećam se kad sam bio banovan što sam pisao da me nervira Diara sam u napadu dok je Jokan bio trener :D
Sećam se kad sam bio banovan što sam hvalio Đukića :D
Upoznao sam samo nekoliko članova foruma, ali, kad sam se prvi put video sa bilo kim od njih kao da sam se znao ceo život. I nikad neću da zaboravim atmosferu u vagonu posle Jagodine, kada nam je sve u vagonu oko nas služilo kao zamena za bubanj.
Ovo je to mesto gde smeš da napišeš šta voliš šta ne, šta ceniš šta ne, gde imaš istomišljenike i neistomišljenike. Gde je jedina istina Partizan. I voleo bih da ovaj forum postoji što duže, nadam se uvek... Volim ovaj forum... I jeste velika stvar vezana za Partizan, takođe kao što je to Crno-bela nostalgija, GTR, fanzini i časopisi...
Hvala svima koji su ovde i Gazdi koji je to odavno pokrenuo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Pripadnik sam generacije koja je odrastala u vreme kad personalni računari nisu još bili ni u najavi...
Svedok sam i pojave tih prvih manjih kompjutera kod nas, nekih smešnih mašina, koje, u stanovima tehnoloških entuzijasta, nisu mogle mnogo toga da nam prikažu...
Ali, jednoga dana, neko je negde smislio internet, a i kompjuteri su postajali sve moćniji, i čak sam i ja (uz tešku novčanu muku) uspeo da nabavim jedan (a onda su mi posle 20 dana obili stan i ukrali ga, ali...to je već neka druga priča :confused )...
Naravno, prvi put kada sam se na internet priključio, prva reč otkucana u pretraživaču, bila je: Partizan...
Sve ostalo je istorija... :D

U vreme ovih novih i modernih tehnologija (a normalno je da matorac kao ja nije baš mnogo opsednut novim), ja sam ipak zadržao i neke navike iz mog starog i ,,prošlog života,,...
Fotografijom se i dalje bavim, ali, umesto u mraku (crno-bele : ) laboratorije - sad putem Fotošopa, a internet mi je omogućio da o Partizanu (umesto, kao nekad, na stadionu, ili preko novina, TV-a) neuporedivo mnogobrojnije informacije sada primam, kad god to poželim...
I ne samo to...

Partizan.net, naravno i uz nezaobilazni zvanični sajt Partizana, otkrili su mi da postoje mnoge, meni slične srodne duše, kojima je Partizan nešto bitno, lepo, zabavno, sa uživanjem sam čitao sjajne, oštre, euforične, zabavne ili bar inspirativne komentare svih tih ,,posetilaca,, sa raznih krajeva zemaljske kugle...
Otkrio sam i da su sačuvane mnoge fotografije, video zapisi (neki i nisu!!!), i razna sećanja na sve ono čemu sam lično prisustvovao, a što je vezano za istorijat našeg kluba...
Sate i sate i sate, proveo sam čitajući i gledajući čega sve tu ima...
A vremenom, sam i sam počeo da komentarišem, i...još uvek sam tu...

Ogromnu zahvalnost, svi mi dugujemo Gazdi, koji je sve ovo začeo, svim tim ljudima koji rade na ovom sajtu, i naravno sjajnim tekstopiscima, kojih je zaista bilo, ima ih i sad, a nadam se biće ih i ubuduće...
Nemojte misliti da, ako izdvojim dva imena, to znači da nema i još puno sjajnih pisaca ovde, ali, eto, ,,vuče,, me nešto da pomenem Profesora, koji bi zaista mogao da ima sjajnu karijeru što se pisane (i štampane) reči tiče (a možda je čovek već i ima, moraću jednom da ga upitam?), pa onda Crno-belog, živu enciklopediju Partizana, kojeg sam u početku moje ,,komentatorske,, karijere na ovom sajtu pitao kako se radi ovo, kako se radi ono, (npr. kako uopšte poslati fotografiju na sajt?), pa onda šta su one ,,zelene kockice,, koje se pojavljuju, itd.... jeste, ja nisam ni znao da postoji nešto kao ,,reputacija,, dok mi čovek nije objasnio...

Dakle, hvala svim tim ljudima koji su sve ovo smislili, napravili, organizovali, pisali, kačili fotografije i sve ostalo, učestvovali na bilo koji način, čestitam nam svima ovaj lep jubilej, i - IDEMO DALJE!!!

:napred Partizan:ziveli:BB:D::šal


Da, idemo dalje, ali i svako vreme, nosi svoje breme...

U tim vremenima, ali i uz Partizan smo proveli mnogo radosnih (nažalost, bilo je i onih drugih) trenutaka...ali... kao neki ,,začin,, na sve to bilo je nekako lakše kad imaš ovaj sajt pa da se na njemu još jednom, komentarom, oduševiš, ili izjadaš...
Ponekad se (samo ponekad, ili i češće? :D ) duhom ja i dalje osećam mlad (mada fizički stvarno to nisam), a ova moja ,,nova igračka,, (komentarisanje na Partizan.netu), pomaže mi u tome...

Da, naravno - nekad dosadan, često preopširan, ali i prilično uporan - ispaljivao sam ,,rafale,, rečenica, svestan činjenice da ja ipak imam privilegiju da UŽIVO odem na JNA, dok mnogi Partizanovci/Grobari, rasuti širom sveta to ne mogu...želeo sam da bar jednom rečenicom, jednom rečju, (ili čak i nekim novim malim avatarom) ako ništa drugo, prenesem bar delić neke atmosfere tog prastarog, a meni tako dragog JNA - moje druge kuće...

Jeste, nekad su tramvaje vukli konji, a kad je uvedena ,,električna vuča,, odoše konji u penziju...Nekad internet i sajtovi nisu ni postojali, kao ni fejsbuk, tviter, itd, a eto, sad postoje...u budućnosti će se, verovatno razviti i neke nove forme komunikacije i tehnologije (evo, Gazda već počeo sa partizanskom kolonizacijom Marsa!!! ( :D :D: :D ) ali zasad smo tu gde smo...

Iako se iz raznoraznih razloga osećam baš kao te plemenite životinje pri kraju njihove karijere vučenja tramvaja, želeo bih da podvučem da bez onih starih Partizanovaca, starih fotoreportera i stare foto-tehnike, sad na net ne bi imalo šta da se ,,kači,,...isto tako, u vreme neta, učesnici baš ovog sajta su na desetine hiljada načina ,,premostili,, ljubav prema Partizanu, iz tih starih vremena (bez kompjutera i interneta) pa sve do danas...

A na onima koji dolaze posle nas je da smisle, ako to žele, neki svoj novi način shvatanja Partizana, naravno ne samo kao jednog, doduše NAŠEG kluba ili društva, nego i kao jedne lepe, plemenite ideje čuvanja časti i viteškog i poštenog nadmetanja, kluba/klubova u koji je dobrodošao svaki častan čovek i sjajan sportista bez obzira na veru, naciju i rasu...

Jelte...a možda stvarno ne bi bilo loše i da se, bez obzira na digitalizam, elektronizam i virtuelizaciju, PARTIZAN.NET, kad-tad stvarno pojavi i u obliku neke štampane knjige, kataloga ili nečeg sličnog, materijalnog i opipljivog? Zašto da ne? Uprkos svemu, knjige i dalje nisu nestale, a čitaju ih i čuvaju ne samo matorci nego i neki mlađi...

Da, zaista je divno inspirativno, što su se pojavile i neke nove sjajne forme ,,partizanštine i grobarizma,, kao npr. grupa JNA, ili umetnički pravac GTR, ali PARTIZAN.NET je stvarno jedna tvrđava u kojoj svi mi kojima je Partizan u duši možemo da nađemo utočište, kad se nad tim našim klubom/društvom nadvijaju neki ,,crni vetrovi,,...

Ovde se uvek SLOBODNO i bez cenzure moglo reći šta god hoćeš i šta god misliš!!!

ŽIVELA SLOBODA - ŽIVEO PARTIZAN!!!
 
Последња измена:
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
999
Reaction score
489
Локација
U igri
Čestitke!

jxk4k1t.jpg


Hvala!
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.508
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Sa dakeko manje poruka i staža u odnosu na veliku većinu moje braće i sestara ovde, nemam pravo da pričam neku veliku priču. Mogu samo da obećam da ću i dalje stajati uz vas...

Srećno nam bilo! :ziveli
 

A_Grobar

Banned
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
856
Reaction score
36
Локација
Beograd
Pre 25 godina smo bili SVI alkeri, koji smo nabili na kitu, terore, i ljudska prava stvorili.
Sad smo, SVI MI narkeri i nabijamo na kolac, zandarmeriju, i utemeljujemo ljudske slobode.
Hair film je pobedio nekad, sad Fame film.

5. oktobar su izneli nedicevci i ljoticevci.
Narednu vlast, kalabici i djurisici.

Anti antifa i no islam, included.

Bese otreznjavanje, naroda, da 'oni (udba, ozna), nisu zajedno u sportu', a sad osvescivanje nacije, da 'oni (gjevi/strejtovi) nisu zajedno, na prajdovima'.

South Passion
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
543
Reaction score
974
Gazda, skidam kapu! Svaka cast majstore!
Pozdrav i za sve druge partizanovce. Zivi bili braco i sestre.
 

part

A_Grobar
Учлањен(а)
24.10.2019
Порука
272
Reaction score
1.728
Локација
Beograd
Partizan nije pijaca.
Partizan nije sekta.
Ove dve poruke je bilo najvažnije konstatovati kod fanova preko interneta...i to je uspelo.
Šta mi jesmo, atentatori i silovatelji...sledećih 100 godina mora da se održi!
Šta je totalna istina još 4 poruke da su, a svakako da smo šta mrzi i ubija te kremline i ostale neprijatelje...iz tradicije pisanih štiva nam.

U svakom slučaju, za frke na BG ulicama i krčkanja po Kosmetu oprosta nema...
Možda je vreme za drugu krstaču, i kandila klanohagu Zečević i kozljeza!?

I poruka teroristima i tajkunima, da u dogledno vreme Beograđani crno-belih društava, će itekako alienisane i kvazi robotizovane poslovne, odvratne kulturne centre zauzimati, i inkasirati.

Svakako će još akcija i prezentacija sajtova za Partizan biti...i od PFC Web Crew...
na rivalskim i seljačkim portalima se vrši demoralizacija, i kretenizacija,..i tu se daju temelji.
 
Top