Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri KK Partizan po svetu

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Method Man

Guest
Krilni centar Pamese Dejan Milojević ima dobre izglede da još jednom ponese titulu najkorisnijeg igrača kola španske ACB lige. On je u prvu pobedu Pamese u novom šampionatu, 98:90 protiv Alikantea, "ugradio" 23 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok je Vule Avdalović postigao 20 poena. Nad dvojicom naših internacionalaca u sastavu Pamese načinjeno je ukupno 19 prekršaja, a Milojević je sa linije slobodnih bacanja bio nepogrešiv (12-12). "Srpski Barkli" zaslužio je 33 indeksna poena, što je najbolji individualni učinak na svih sedam do sada odigranih mečeva četvrtog kola.
Kaha San Fernando - Real 67:74
(Ratko Varda 2p, 4sk)
 

[SiMa]

Početnik
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
63
Reaction score
0
Локација
Na hali...
lik je jednostavno MVP svakog takmicenja u kojem ucestvuje...
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Gde su sada kriticari koji su proturali lazi kako je Miloje dominantan samo zato sto ga stite sudije i sto Dule forsira igru samo na njega?
 

[SiMa]

Početnik
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
63
Reaction score
0
Локација
Na hali...
"Srpski Barkli" MVP drugi put u četiri kola ACB lige
Milojević pokrenuo Pamesu

Po drugi put u prva četiri kola Dejan Milojević je bio najkorisniji igrač ACB lige, ali ovoga puta njegova odlična igra je zaokružena prvim trijumfom Pamese.
- Ovoga puta sam u potpunosti zadovoljan. MVP titula jeste važna, ali je još važnije da smo savladali Alikante. Ceo tim je odigrao odlično i što je još važnije povratili smo poljuljano samopouzdanje - rekao je "Srpski Barkli".

Bivši kapiten Partizana je protiv Alikantea postigao 23 poena, uz pet skokova, četiri asistencije i 10 iznuđenih faulova, što mu je donelo indeks korisnosti 33.
- Posle tri uzastopna poraza na startu prvenstva, pobeda je bila vrlo važna. Dobro treniramo i posle prve pobede sa mnogo većim samopouzdanjem očekujemo naredne protivnike. Verujem da ćemo već u sledećem kolu protiv Fuenlabrade to dokazati - poručio je bivši igrač Partizana.

Milojević je posle prvih mečeva odigranih u Pamesi izjavio da se uverio u snagu ACB lige, u kojoj su sve ekipe približno iste snage, ali je sada donekle korigovao svoje mišljenje.
- U ovom trenutku Tau Keramika i Đirona se izdvajaju i čini mi se da su kvalitetnije od ostalih - zaključio je Milojević.
 

kojac

Grobar
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
350
Reaction score
7
Локација
KOSOVO - SRBIJA
Košarkaši Pamese stigli su do druge uzastopne pobede pod novim trenerom Kacikarisom, a ovoga puta oružje pred ekipom iz Valensije položio je Huventud (77:72).

Sjajnu partiju pružio je Dejan Milojević sa 13 poena i 11 skokova, dok je Vule Avdalović upisao dva pogotka.
 

kojac

Grobar
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
350
Reaction score
7
Локација
KOSOVO - SRBIJA
Milojević igrač meseca u ACB ligi

Dejan Milojević je proglašen za igrača meseca oktobra u španskoj ACB ligi, po mnogima najkvalitetnijem nacionalnom prvenstvu na Starom kontinentu.
 

[SiMa]

Početnik
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
63
Reaction score
0
Локација
Na hali...
ma bre i tamo je zasticen kod sudija...a i ceo tim igra za njega...bla bla :roll:

:mrgreen:
 

Method Man

Guest
Aleksandar Đorđević za PRESS
Našoj košarci treba NEKO PAMETAN
Ljudi koji vode Savez imaju kratkoročne vizije, i to nije dobro. Mora da se promeni pristup prema igračima i da se stane sa prepucavanjima
Nisam još za selektora Srbije. I dalje sam "zelen" i dosta stvari moram da naučim. Ali, sve u svoje vreme
Trener Armanija Aleksandar Đorđević rekao je za Press da bi u novom košarkaškom savezu Srbije trebalo da sede mnogo pametniji ljudi, koji bi imali viziju u narednih pet godina. Po njegovim rečima, dosadašnji čelnici su imali kratkotrajne planove, što se pokazalo kao pogrešno. Proslavljeni as u potpunosti razume odnos današnjih košarkaša prema reprezentaciji, jer su prošla vremena kada si preko nacionalnog dresa stvarao ime.
- Pristup prema reprezentaciji totalno je promenjen u odnosu na prošla vremena. Ranije se u inostranstvo odlazilo sa 28 godina, dok su danas košarkaši sa 20 godina već finansijski obezbeđeni. Naravno da je patriotizam prisutan kod svakog igrača, ali ljudi iz košarkaške organizacije moraju da promene pristup. Savez bi trebalo da bude u stalnom kontaktu sa reprezentativcima, a ne kao što se do sada radilo, da ih zoveš samo kad im saopštavaš da moraju da se odazovu reprezentativnim obavezama. Pri tom ih ne pitaš da li su povređeni ili imaju neke druge probleme. Selektor bi trebalo da stvori tim ljudi koji će biti u stalnom kontaktu sa njima - rekao je Đorđević.
Zašto ste posle Košarkaškog sabora došli u verbalni sukob sa predsednikom FMP-a Nebojšom Čovićem?
- Ne volim kad neko priča laži o meni. To je prošlost i ne želim više da ulazim u konflikte. Vreme je da stanemo sa ličnim prepucavanjem i da se posvetimo konkretnim stvarima. Apelujem na medije da nam pomognu u tome, iako je to veoma interesantno za čitaoce. Mnogo ružnih stvari bilo je u prošlosti, a to nikome ne ide u prilog. Moramo da imamo što više sastanaka kao što je bio sabor, gde bi se vodila korisna rasprava o budućnosti naše košarke.
Da li bi u novom savezu Srbije trebalo da sede bivši proslavljeni asovi, kao što su Divac, Paspalj i drugi koji su doneli mnogo radosti ovom narodu?
- Mora neko prvo da ti ponudi nešto, odnosno da te adekvatno plati za to što bi radio. Imam dosta ljudi koji bi hteli da se posvete tom poslu, ali moraš da imaš koncepciju i da napokon napraviš pravu košarkašku organizaciju.
Kolika je mogućnost da vi jednog dana postanete selektor Srbije?
- Još sam "zelen" i dosta stvari moram da naučim. Nigde ne žurim i sve će doći na svoje jednog dana. Svaki trener ima ambicije, tako i ja. Sad sam trener Armanija i posvećen sam klubu.
Koliko ste zadovoljni početkom sezone u Palakanestru?
- Startovali smo sa tri pobede i dva poraza, ali rano je davati neke zaključke. Ove sezone prvenstvo je dosta izjednačeno i nema lakih utakmica. Vidi vici (bivši Kinder) odlično je krenuo, dok su Beneton, Sijena, Lotomatika, pa i Napoli ekipe koje su najozbiljniji kandidati za osvajanje Palakanestra.
Kako se snalazite na mestu trenera, s obzirom na to da vam je tek druga sezona na toj funkciji?
- Igrački i trenerski posao su dve različite stvari. Ništa ne može da se poredi sa košarkaškom karijerom, ali sada sam na drugoj strani. Ovaj posao takođe radim sa velikim entuzijazmom i čini mi veliko zadovoljstvo - završio je Đorđević.
M. NASTIĆ
Peković bez premca
Ko vam se danas najviše sviđa od naših igrača?
- Bez dileme to je Nikola Peković. On je veliki potencijal i mislim da će postati sjajan igrač. Za svoju visinu ima brzinu, prodornost i skoro se nije pojavio takav košarkaš. Samo da nastavi ovako i neće mu niko biti ravan. Spominje se da je sličan Saviću, ali definitivno je bez konkurencije i već je napravio prepoznatljiv stil - rekao je trener Armanija.
Milan u srcu
Da li pratite Fudbalski klub "Milan", budući da ste veliki navijač "roso-nera"?
- Svaki slobodan trenutak iskoristim da odem na "San Siro". Ove godine Milan ima dosta problema sa povređenim igračima i kažnjavanje klubova u Seriji A dosta je uticao i na kvalitet. Većini timova su smanjili bodovne kazne, dok je Milan jedino ostao sa istom kaznom, što je malo nepravedno - istakao je Đorđević.
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Slazem se sa svime sto je rekao Sale ali mu nije trebalo ovo o Milanu... :x
 

Method Man

Guest
Ekipa Pamese pobedila je Djironu rezultatom 79:77 u "srpskom derbiju" 7. kola ACB lige i najavila uspon ka sredini tabele. Tim iz Valensije (skor 3-4) slavio je tek posle dodatnih pet minuta, pošto je u regularnom toku utakmice rezultat bio 69:69.
Najefikasniji u taboru pobednika bio je Vule Avdalović sa 17 poena, Alberto Martin postigao je 16, dok je Dejan Milojević zaustavljen na sedam poena (jedna trojka), tri skoka i četiri asistencije.
U nedeljnom "matine" terminu igrali su još Real - Mursija 80:70 (Varda 2p, 4sk)
 

Method Man

Guest
Код:
 Igor Vujičin 
Miloš Vujanić: "Lakše je dati koš u poslednjoj sekundi..." 
U medjuvremenu, prešao je sa velikim nadama u Barselonu, ali zbog preranog povratka na teren koleno nije izdržalo na utakmici sa Đironom... Povratak na teren ponovo je odložen za skoro godinu dana.Novi početak ovog Lozničanina sada čeka u trenutno možda i najjačoj ekipi Evrope - Panatinaikosu.U intervjuu za B92 Miloš govori o novom početku u Grčkoj, ulozi u ekipi Željka Obradovića, mukotrpnom oporavku od povrede, prijateljima i "lažnim" prijateljima, favoritima u Evroligi, reprezentaciji i trenutno neostvarenim željama da igra u NBA.
Od letos si u Panatinaikosu. Kako si se snašao u ekipi koja se uigrava za osvajanje svih trofeja ove sezone? 
"Moram da priznam da je mnogo bolje nego što sam očekivao. Veliki, ogroman klub i organizacija. Mesec dana sam u Atini i jako sam zadovoljan". 
Da li ti je malo čudna situacija u kojoj ćeš igrati samo Evroligu, s obzirom da si uvek bio nosilac igre i igrač za 35-40 minuta. S druge strane, u ekipi si koja je medju favoritima za osvajanje Evrolige: 
" Fajnal For je u Atini i ekipe Olimpijakosa i Panatinaikosa su u najužem krugu favorita i glavni cilj je da se osvoji taj trofej. Obe ekipe su mnogo jake. Olimpijakosu je planove poremetila teška povreda Macijauskasa, ali nas to mnogo ne zanima. Panatinaikos ima 15 igrača skoro podjednakog kvaliteta i svi se rotiraju. To će po mom mišljenju bit glavna prednost naše ekipe. Imaćemo visok ritam igre. Tačno je da ću početi da igram samo u Evroligi. Za domaće prvenstvo Panatinaikos ima višak stranaca. Može da ih nastupi najviše pet, a kod nas je šestorka. Da li ću ja biti taj višak, ili neko drugi za sada ne znam.Videćemo...Ja sam van terena već godinu dana i možda je i dobro što na početku neću igrati i grčku ligu da mogu polako da udjem u ritam. Sada i ne očekujem da igram 25-30-35 minuta. Glavni cilj mi je da udjem u svoj ritam. Kada to prodje, proći će i to razmišljanje o kolenu". 
Kakva je sada situacija sa tvojom povredom? Vrlo je teško boriti se toliko dugo. Dva puta imao si istu povredu ligamenata, da li imaš snage posebno mentalne da se vratiš u vrhunsku košarku? Vrlo je teško igrati na najvišem nivou, a onda sedeti pored terena i to jako dugo? 
" U pravu si. Mnogo je lakše dati koš, pa i u poslednjoj sekundi, nego gledati meč sa tribina. Šta je tu je. Doživeo sam te pehove, ne igram već godinu dana. Psihički sam jako dobro. Valjda sam "ispucao" sve malere koje sam mogao. Pa ja sam 10 godina igrao bez prekida non-stop, u reprezentativnim selekcijama i klubovima. Nikada nisam doživeo ozbiljniju povredu. Sada sam doživeo dve teške...Sada se nadam da narednih 10 neće biti više tih problema. Kada bi samo tako bilo. Ja sam poslednjih godinu dana trenirao dva puta dnevno! Jesu to dosadne i monotone vežbe, ali i to je sastavni deo ovog posla, šta da se radi. Sada već treniram sa ekipom, mnogo sam se uželeo košarke, polako se vraćam". 
Da li si i ti nažalost doživeo ono što se dogadja mnogim sportistima u istoj situaciji, da se tek u teškim trenucima vidiš ko ti je prijatelj, a ko je tu bio zbog nekih drugih stvari? 
" U Italiji sam se povredio 5 utakmica pre kraja prvenstva. Posle sam se preselio u Barselonu. Sve je krenulo naopako od te povrede. Opet operacija,oporavak. Barselona je pokazala da je gigant, veliki klub sa velikim ljudima. Stali su iza mene, ispoštovali su i ceo ugovor. Po tom pitanju ja nisam imao nikakvih problema. Medjutim, tačno je to što si rekao da sam u tih godinu dana mogao da vidim ko mi je prijatelj...mnogo je tu loših ljudi koji su pokazali koliko mogu, odnosno ne mogu da se oslonim na njih. To je neka druga priča, za neku drugu rubriku, i trajala bi čitav dan. Hajde da pričamo o lepšim stvarima, o košarci. 
Uziman si kao model mnogim dečacima kao košarkaš koji nije kao mnogi pojurio u NBA iako je imao priliku. Da li i danas ne žališ što su krenuo tim putem, ili negde postoji žal za tom NBA ligom. 
"Igrao sam i igram u mnogo velikim evropskim klubovima. Ne žalim ni jednog trenutka što nisam otišao u NBA. Mogla je ta povreda i tamo da mi se dogodi. Moja ideja je bila da ne idem u NBA po svaku cenu, želeo sam da igram po 30-35 minuta, da osvajam trofeje, da postižem važne poene. Uz sve to došle bi i ostale stvari, kao što je veliki novac. Nisam hteo da sedim na klupi nekog NBA tima (Miloš je bio draftovan od Njujorka,pa prosledjen Finiksu) da mašem peškirom i bodrim sa klupe, da letim na 82 utakmice avionom. Želeo sam izazove, iskušenja, teške mečeve. Ne žalim. Nije rano i da se sada opraštam od NBA. Ko zna? Ako budem imao sreće sa zdravljem i ako sve bude po planu, možda i odem tamo. Ali, ponavljam, mogu da odem tamo samo na pravi način i u pravom trenutku. Ne želim da sedim tri godine na klupi, to me ne zanima. 
Evroliga.Ko su po tebi favoriti. Ponovo je najveći novac u Grčkoj, ali ogromne budžete imaju i CSKA, Barselona,Makabi? 
" Mnogo bih voleo da Panatinaikos dodje do finala. Ovde ljudi žive za to. Predsednik, navijači, oni žive za to da osvoje F4 upravo u Atini. Rano je sada pričati o tome ko je favorit odigrana su tek dva kola" 
NBA i Evropa su dva sveta koja se približavaju, posebno veliki Evroligaši u kojima si igrao. Da li je ta razlika sve manja? 
" Ta razlika je sve manja. To su pokazale i utakmice, istina prijateljske, koje su Evroligaši igrali sa NBA timovima. Mislim da će iz godine u godinu ta razlika biti sve manja. Vidite koliko evropskih igrača je otišlo u SAD i skoro trećina njih su nosioci igre u tim klubovima. Po meni, a igrao sam u Italiji, Španiji i Grčkoj, dakle, najjačim šampionatima Evrope, mislim da je španska ACB liga daleko najjača. Najbolje je organizovana. Grčka se polako budi, ponovo je veliki interes navijača i sve je više ozbiljnih timova. 
Reprezentacija. Nikako ne možemo do medalje i uopšte nekog značajnijeg uspeha? 
"Mnogo loših stvari se izdešavalo. Mnogo mi je žao. Meni samo nije jasno zbog čega toliko neodazivanje reprezentaciji? Dakle,imamo problem. Vidim da u drugim savezima niko ne moli Novickog, Parkera, Gasola da igraju. Sa Gasolom sam se i video u Španiji pred početak priprema, on je čovek jedva čekao da to počne. Ja zaista ne znam šta se kod nas dešava? Imamo talente, to nije problem. Što se mene lično tiče, jedini problem su moje povrede. Ako sve bude ok, ako sve krene kako treba, u reprezentaciji sam narednih 7-8 godina. 
Da li si se navikao na gužvu u Atini? Živeo si u lepim gradovima, Bolonji, Barseloni... 
" Ono što sam ja uspeo da vidim za ovih mesec dana ovde, Atina dosta podseća na Srbiju. Barseloni je jedan od najlepših, ako ne i najlepši grad u Evropi. Tamo je sve bilo organizovano, čak i preterano za naše pojmove. Nisam razmišljao o ostalim stvarima. Bio sam udaljen 3 minuta od dvorane. Ovde je nevidjeni haos. Udaljen sam od dvorane 5 kilometara, a putujem 30-45 minuta. Sva sreća da imamo samo jedan trening dnevno, pa poranim. Privikavam se i na tu situaciju, sve ostalo je sjajno. Živim ovde sa devojkom, našao sam i kuću, sve ide svojim tokom..." kaže Vujanić za B92.
 

Method Man

Guest
Код:
Izvor: B92 
Novo priznanje za Vladu Divca 
Američko udruženje pravnika poreklom iz Srbije, koji trenutno žive i rade u SAD i Kanadi održalo je u subotu večeru u Čikagu na kojoj su prikupljani prilozi za školarine i na kome je uručena posebna nagrada legendarnom košarkašu Vladi Divcu. 
Trenutno jedan od vodećih ljudi madridskog Reala dobio je nagradu "Felman" koja se dodeljuje pojedincima koji su se istakli u svojim profesijama i dobrotvornim radom. 
Vlade Divac je ovu nagradu prema ovom udruženju dobio zbog rada za dobrobit dece u Srbiji kao osnivač "Grupe 7 " i kao jedan od prepoznatljivih i najvećih ambasadora Srbije u svetu. 
Koliko je ovo priznanje prepoznatljivo medju napšim ljudima u dijaspori govori i podatak da se medju dobitnicima prethodnih godina nalaze Guverner Rod Blagojević, Senator Džordž Vojinović: 
"Veoma sam počašćen izborom. Ovo je velika čast za mene. Dobijanje "Felmanove" nagrade za 2006.godinu je jedno od najvećih priznanja koje sam dobio i svakako da planiram i dalje da podržavam sve akcije koje se tiču nasledja mog naroda u godinama koje dolaze. Želim da se zahvalim svim Srbima koje sam imao zadovoljstvo da predstavljam na ovoj manifestaciji" rekao je Vlade Divac trenutno član velikog Reala.
 

Method Man

Guest
Код:
Meč u Atini ostaće upamćen i po povratku Miloša Vujanića na parket posle duge pauze. Miloš je odigrao 5 minuta bez učinka.
 

Method Man

Guest
Код:
Dolazak u Partizan – odluka života


Košarkaški klub Panatinaikos iz Atine poslednjih godina je nezamisliv bez Srba. Pored trenera Željka Obradovića za popularni PAO sa velikim uspehom igraju Dejan Tomašević i Miloš Vujanić. Bivši centar naše reprezentacije Dejan Tomašević već treću godinu boravi u prestonici Grčke i sa puno emocija dočekao je meč šeste runde ULEB Evrolige protiv Partizana. 
Slavili su Atinjani, a Dejan Tomašević je dao intervju za naš portal. 

- Bilo je teško, kao i uvek protiv Partizana u Beogradu. Meč je bio otvoren do poslednje četvrtine, a onda je presudilo iskustvo koje imaju košarkaši Panatinaikosa. Mi smo jedini klub u Evroligi koji je bez poraza posle šest odigranih kola i bilo nam je mnogo stalo da i u Beogradu održimo oreol nepobedivosti – kazao je Dejan Tomašević.

Koliko je vama kao bivšem “partizanovcu” bilo teško igrati protiv bivšeg kluba? 
- Emotivna sam osoba i dobro je što nisam igrao više od pet minuta. Razlog mog neigranja je povreda leđa, koja me muči već duže vreme. Zahvalio bih se navijačima Partizana, jer su toplo dočekali Obradovića, Vujanića i mene. Pre, tokom i posle utakmice u “Pioniru” je vladala fenomenalna atmosfera, kakvu mogu da naprave jedino “grobari”, najbolji navijači na svetu. 

Šta može da uradi Partizan ove godine u Evroligi? 
- Pre početka sezone nekoliko dana sam trenirao sa igračima Partizana i trenerom Dušanom Vujoševićem. Moj bivši klub ima nekoliko izuzetno talentovanih košarkaša. Mislim da Tepić, Perović i Tripković za nekoliko sezona, naravno ako ostanu zajedno, mogu da crno-bele dovedu do završnice Evrolige. Ove godine bilo bi lepo da uđu među 16 najboljih, što im želim od sveg srca. 

Zašto slabo pričate o Crvenoj zvezdi, klubu u kom ste ponikli? 
- Kada sam prelazio iz Zvezde u Partizan doneo sam najbolju odluku u svojoj karijeri. Umesto da stagniram, izabrao sam da se usavršavam i napredujem. Zvezdini navijači mi to nikada nisu oprostili i uvek su me vređali. Meta napada nisam bio samo ja, već i moja supruga i sin, što je priznaćete za svaku osudu. Bili su to moji najteži trenuci u životu, posle kojih sam uvek bijao jači. Imponuje mi što se nikada nisam pokajao zbog svoje odluke. 

Kako je vaša porodica primila odluku da iz crveno-belog pređete u crno-beli tabor? 
- Rođeni otac nije hteo da priča sa mnom, kada je saznao da sam posle EP u Grčkoj 1995. godine prešao u Partizan. On je veliki “zvezdaš” i to mi nikada nije oprostio, bez obzira na sve moje uspehe i titule osvojene sa Partizanom. 

Kako sada sa 33 godine gledate na vlastitu karijeru? 
- Mogao sam biti dobar fudbaler, ali sam izabrao da budem košarkaš. Posle Partizana sam prešao u Budućnost. Tamo sam imao fantastičan ugovor, bolji nego bilo gde u Evropi. Posle toga sam otišao u Španiju, a već nekoliko godina sam u Grčkoj. Mislim da sam dosta toga uradio u svojoj karijeri. Sa reprezentacijom imam odličja sa svih velikih takmičenja i jedino što mi nedostaje jeste titula evropskog prvaka sa klubom. Možda je uzmem ove sezone sa Panatinaikosom.

Hoćete li igrati za reprezentaciju Srbije? 
- Kao što je poznato, od reprezentacije sam se oprostio posle Evropskog prvenstva prošle godine koje je održano u našoj zemlji. Tada mi je bilo mnogo teško, jer smo razočarali naciju i rekao sam sebi da je dosta. Ove godine nisam bio u kombinaciji za SP i debakl u Japanu mi je baš teško pao. Naša košarka je u velikoj krizi i moraće dosta stvari da se promeni, da se vratimo na stare staze uspeha. Naredne jeseni je EP u Španiji i na tom takmičenju ne treba očekivati mnogo. Valja se spremiti, a ukoliko bude bilo sloge onda se možemo nećemu i nadati – istakao je Dejan Tomašević. 

Dušan Danilović
nadlanu.com
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Vredjali smo i mi Tomasevica po istim osnovama dok je nosio dres Buducnosti ali smo uspeli da se pomirimo (kada je izasao na zagrevanje u majici Grobari 1970 i sa salom) i on je dzentlemenski to izbegao da pomene... U svakom slucaju, on je dao mnogo Partizanu i mozda bi i mogao da zavrsi karijeru u nasem klubu...
 

Method Man

Guest
Rebrača: NBA liga je uništila srpsku košarku
Ponedeljak, 11. decembar 2006. 12:14
NBA liga negativno je uticala na košarku i Srbiji i zbog toga nam je neophodan kompomis, izjavio je Željko Rebrača, centar reprezentacije SCG u intervjuu za Hoopsworld, koji prenosi "Kurir".
"Individulano naši igrači su profitirali odlaskom u NBA, ali se to negativno odrazilo na naš nacionalni tim. Srbija ima najviše internacionalaca u Americi, a veoma je mala zemlja. Nažalost, naši treneri to ne prihvataju na pravi način. Većina starijih igrača proslavila se igrajući u Evropi, ali sada mladji to rade u NBA ligi. Moramo da promenimo način razmišljanja i nadam se da će tako i biti. Svi, i Savez i igrači, moraju da se prilagode interesu srpske košarke", smatra centar Los Andjeles Klipersa.
Rebrača, koji je dugi niz godina bio osovina reprezentacije, dodao je da igrači koji nastupaju u NBA ligi sada više ne moraju da se dokazaju kroz nacionalni tim.
"Igrači potpisuju velike ugovore u NBA ligi, pa jednostavno ne moraju da se dokazaju na nekom drugom mestu, recimo reprezentaciji. Nekada je bilo tako da si upravo kroz evropska i svetska prvenstva i Olimpijske igre stvarao ime u svetu, dok danas to više nije slučaj. Naši stručnjaci moraju da razumeju da pritiscima na potencijalne reprezentativce ne mogu ništa da urade. Takodje igrači treba da pokažu želju da stanu pod zastavu svoje zemlje. Moramo da pronadjemo kompromis", izjavio je Rebrača, konstatujući kako igrači u NBA igraju pod manjim pritiskom nego košarkaši u Evropi.
(MONDO, foto: MN Press)
 

Method Man

Guest
Krstić za MONDO: Šakota, stižem na pripreme!
Sreda, 13. decembar 2006. 13:51

Centar Nju Džersi Netsa Nenad Krstić najavio je u intervjuu za MONDO da će narednog leta igrati za reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu u Španiji. Pod uslovom da ga selektor Dragan Šakota pozove, Krstić kaže da će "prvi doći na pripreme".
"Ako budem pozvan, prvi stižem na pripreme, bez razmišljanja da li ću igrati. Stvara se dobra atmosfera i konačno imamo svoju himnu i zastavu, što je mnogo lepo", ističe Krstić.
Njegovo ime letos se najviše povlačilo po novinama zbog otkaza reprezentaciji uoči Svetskog šampionata u Japanu.
"Ne bih to nazvao otkazom. Ja sam samo tražio da se tog leta odmorim, jer u kontinuitetu igram za reprezentaciju šest-sedam sezona. Od Saveza sam tražio samo da se malo odmorim. Non stop sam bio sa reprezentacijom, stavljajući u drugi plan i sopstvenu karijeru. Želeo sam što bolje da se spremim za novu sezonu, zato što me očekuje potpisivanje višegodišnjeg ugovora".
Malo je poznato da si za mladje reprezentativne selekcije igrao i povredjen i da ti je karijera bila dovedena u pitanje. Podiglo se puno prašine, iako su mnogi asovi pre tebe otkazivali učešće na velikim takmičenjima. Setimo se Divca, Stojakovića, Bodiroge...
"Ne znam razlog. Šakota je bio korektan prema meni, a kasnije je bilo provokacija oko mojih prijatelja. Igrao sam i povredjen za reprezentaciju kada je bio draft, stavio sam to u drugi plan. Nisam odradio ni jedan trening uoči drafta, što svi rade i što omogućuje da budeš izabran sa bolje pozicije. Netsi su mene uzeli posle odgledane video kasete".
Bilo je tu i raznih ucena?
"Oni su rekli da je to prvi slučaj da se neko nije javio selektoru. Nijednog trenutka me nisu lično kontaktirali, nego je sve išlo preko menadžera i te priče o vojsci i oduzimanju pasoša su došle od ljudi za koje nikad pre nisam čuo. Šta da kažem, to me je puno povredilo. Ja to sve stavljam na stranu i sledeće godine ću, naravno, igrati za svoju zemlju".
Do sada nisi imao puno uspeha sa reprezentacijom. Na OI u Atini bili ste 11, dok je najveće razočaranje usledilo na EP u Srbiji. Puno je posle bilo priča o klanovima i neslaganju.
"Bila je velika generacijska razlika izmedju igrača. Bili smo mi mladji i oni stariji igrači. Imali smo mnogo dobar tim, ali se stvorio veliki pritisak da napravimo rezultat. Mi smo podlegli tome i na kraju smo izgubili od Francuske, koja je kvalitetna reprezentacija. Mislim da je atmosfera bila dobra. Mnoge stvari koje je Obradović rekao na onoj čuvenoj konferenciji za novinare, tada sam čuo prvi put. Ja sam bio izvan toga. Došao sam da pomognem koliko mogu i taj neuspeh mi je baš teško pao".
Krle dobar, Netsi gube - Krle nezadovoljan
Predjimo na situaciju u Nju Džersiju. Vaš trener Lorens Frenk na parket može da izvede možda i najbolju petorku lige: Kid, Karter, Džeferson, Krstić i Kolins. Rezultati zasad nisu na očekivanom nivou, ali ti nastavljaš da napreduješ.
U proseku postižeš 16,6 poena i drugi si strelac Netsa. Kako ocenjuješ svoje i partije ekipe na početku sezone?
"Mislim da smo malo slabije startovali, ali tako je bilo i prethodnih sezona, otkako sam ja u klubu. Loše smo počinjali, a kasnije smo igrali sve bolje i bolje i na kraju, kada bi došla borba za plej-of, bili smo u top formi. Nadam se da će i ove godine biti tako. Ja pružam dobre partije, ali kada timu ide loše, ne mogu da budem prezadovoljan".
Pre početka nove sezone mnogi igrači na čelu sa Šakilom O'Nilom kritikovali su nove lopte, napravljene od sintetičkog materijala. Sudeći po partijama koje pružaš, kod tebe nije bilo problema.
"Promena postoji sigurno, medjutim ako ne razmišljaš o tome i ako se usredsrediš samo na igru, brzo se navikneš na loptu. Dosta su je kritikovali, ali ja nemam problema. Celo leto sam trenirao sa novom loptom tako da na to više ne obraćam pažnju, potpuno sam se navikao".
Koliko ti je igranje Evrolige u Partizanu značilo pre odlaska u NBA?
"Puno mi je to značilo, tu sam stekao afirmaciju. Dobio sam šansu koju sam treningom zaslužio. Partizan je najbolji klub za afirmaciju mladih igrača".
Ipak si kao klinac navijao za Crvenu zvezdu?
"Iskreno jesam. Bilo je to kada sam bio mladji. Tada su fudbaleri Zvezde osvojili Kup šampiona i svi su navijali za njih. Sada je situacija obrnuta - 100 posto sam Partizanov".
Mile mora da bude strpljiv
Od ove sezone Netsi u sastavu imaju još jednog Srbina, Mileta Ilića. Kako se "Jao Mile" snalazi na početku NBA karijere?
"Mile prolazi kroz fazu totalnog neigranja. Mora da prodje tu fazu privikavanja i učenja engleskog jezika, kao što sam i ja prolazio. Mora da bude strpljiv, uporan i radan. Za sada se trudi i dobija pohvale čelnika kluba i nadam se da će u narednom periodu dobiti šansu da zaigra. Ne sme da padne, mora da nastavi da radi".
Kada si ti dolazio u klub bila je slična situacija, ko ti je tada najviše pomogao?
"Imao sam veliku sreća da je u klubu bio hrvatski reprezentativac Zoran Planinić, koji mi je zaista puno pomogao. Od ostalih igrača sjajan utisak na mene je ostavio veteran Kliford Robinson. On je jedan od mojih idola, veliki je profesionalac i primer kako se treba ponašati i raditi. Od njega sam dosta naučio o igri u fazi odbrane".
Imao si veliku pomoć i od Alonza Moninga?
"Da, on mi je puno pomogao na terenu, ostajali smo posle treninga još četiri-pet sati i sami trenirali. On je dosta pričao sa mnom šta i kako treba da radim. Dobro je što sam ga slušao. Sama igra 'jedan na jedan' sa njim i zajednički rad u teretani dosta su mi koristili".
Pametnije je ne gledati Bijons
Koliko si zadovoljan životom u SAD?
"Prošao sam mnogo gradova u Americi. Ima ih i lepih, ali su većina industrijski gradovi, kao što je Nju Džersi. Dobra stvar je što je Njujork udaljen samo petnaestak minuta. U klubu mi je super tako da bih možda prihvatio i slabiju ponudu i ostao u Netsima. Zahvalan sam treneru, koji je imao hrabrosti da pruži pravu priliku 'rukiju' iz Evrope koji ne zna engleski jezik".
Amerikanci se dosta šale na račun odevanja Evropljana?
"U početku su i mene u klubu zezali zbog farmerki, koje su normalne za nas, ali su sada navikli. Oni svi nose malo širu garderobu".
Imaš li vremena da baciš pogled na oblačenje velike r'n'b zvezde Bijons, koja je čest gost na vašim domaćim utakmicama?
"Pa imam. Ona sedi bukvalno u produžetku naše klupe. Privlači pažnju i velika je zvezda, ali ona je verenica vlasnika našeg kluba Džej-Zija, tako da ne smemo baš puno da je gledamo".
(Nemanja Babić, MONDO)
 
Top