Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Treba uzeti sa rezervom ovaj kappa dres. Svakako je original i potekao je od kluba. Moguće da nije nošen ali je moguće i da su silom prilika ušili grb preko štampanog grba. Kada je kappa u pitanju sve je moguće.
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
837
Reaction score
2.870
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Ja znam ko ima 208 dresa,bar je toliko imao kada smo zadnji put pričali.Nije član foruma i hteo je sve da ih pokloni i izloži u klubu ali se nisu dogovorili.
 

Aleksa

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
761
Reaction score
687
Локација
Nis
Zdravo svima, imam jedno pitanje. Znam da je ovo najmanje forum za prodaju i slicno, ali me zanima misljenje pravih Grobara. Imam dres Vontiga Kamingsa, koji je nosio na oprostajnoj utakmici. Inace moj kum, Neskovic(da da, taj ganci sudija :)) mi ga je nabavio. Onda sam na njemu skupio sve moguce potpise te generacije. Od Borovnjaka do Bakica...
Niti sam ja ciganin, niti hocu da opskrbljujem nesto, ali vidim da postoje ljudi koji su mnogo vise sentimentalni od mene u tom smislu i mislim da bi nekom drugom vise sluzio. Zato mi i nije palo na pamet da ga prodajem bilo kome na kupujemprodajem npr.
Ako je neko zainteresovan mozemo da se dogovrimo, naravno! :)
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Replike je radio jedan od momaka ovde na forumu (ne znam da li sam ili sa nekim u saradnji), dugo ne piše pa ne znam je li aktivan. Imenovan je gore. Ja sam pribavio jedan davno.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Branche mu je nik bio ovde ako se ne varam.

A ovaj prvi JA grb mi je radio jedan aktivni clan. To je najbolja replika sto imam :)

Moram ga opet vuci za rukav da radimo neke komade :D
 

kale_gkw

Početnik
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
158
Reaction score
19
Da su u klubu pametni pa da ovo kupe, ne verujem da imaju ovakve primerke, pa da naprave neku izlozbu sa originalnim dresovima, muzej neki...
 

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
ko moze da utvrdi da je ovo original?
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Tesko da moze iko, ali u ovakvom stanju velike su sanse da jeste. Grb je kako treba, broj isto, dizajn dobar.

E sad, proizvodjac dresa me buni, ne znam da smo saradjivali sa coque sportif...

Moze da bude i navijacka verzija iz tog vremena, a i to ima veliku vrednost.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Kaze Crno Beli da nikada nismo nosili opremu Le Coq, kao i da nikada nije bila ovakva kragna i bez znaka... Nesto najblize ovome je na slici ispod:

w0iNItv.jpg
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Nemojte da vas fascnira to što je neko na nekom od ovakvih sajtova okačio neki stari dres, koji u startu izgleda delimično pohabano i korišćeno, pa još sa grbom Partizana. Ovako nešto nije nikada nošeno u FK Partizan, ni ovaj brend, ni ovakva kragna u to vreme. Nije ovo prošlo pored Partizana. A imao sam uvid u hiljade slika svih generacija, pa čak i mlađih kategorija.

Ako neko baš ima para za bacanje, neka kupi.

Dakle, na blogovima, na netu, možete lako naći šta je Partizan nosio od dresova, bar je lako u Google upisati npr. "Partizan 1971" i kliknuti na slike.

Od 1945. do 1976. nošeni su dresovi mahom nepoznatih proizvođača, osim Sporta i Zelengore Umka (dres sa finala KEŠ), dresovi nabavljani tokom turneja u inostranstvu, itd.

Od 1976, tehnički sponzori Partizana bili su Adidas (1976-1978), Sport (leto 1978 - decembar 1982), Adidas (januar 1983 - decembar 1989), Vocado (januar 1990 - jesen 1992), Admiral (celo proleće 1993. i deo jeseni 1993), Asics (septembar 1994 - proleće 1996), Nike (jesen 1996 - decembar 2000), NAAI (proleće 2000), Puma (jesen 2000 - proleće 2003), Kappa (jesen 2003 - proleće 2010), Adidas (jesen 2010 - proleće 2016) i Nike (od jeseni 2016).

Tokom sankcija nosilo se šta se stiglo, pa je nošen i beli Diadora dres, prugasti Masita, prugasti bez imena proizvođača...ali to nisu bili zvanični tehnički sponzori.

Sve ostalo što vidite, van ovih brendova i van postojećih dresova koje lako možete pronaći među slikama na netu - je prevara.

Nikakav Le Coq Sportif, Fila, bilo šta treće, peto ili deseto.

Pozdrav svima!
 

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
To sam i pretpostavljao. Dosta toga izbaci se na ebay a da nema ni pribliznosti sa pravim stvarima, vec pravare na koje se izvlace novci.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Opet postoji mogucnost da i jeste nekad.


Mozda smo bili na nekoj turneji u Francuskoj ili USA i ostali bez opreme, ili negde drugo pa su nam ovi napravili.


Mozda je Petlic napravio ovo kao sto su danasnje butik varijante.


Ko zna sta je ovo :)
 
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
528
Reaction score
467
Ja sam krenuo da dostavim ponudu ali mi je petlic bas upao u oko. Ovaj lik sto prodaje je legitiman ali moguce da je njega neko izradio.

Sedamdesetih je bilo svega i svacega, pa cak i ovog:

http://3.bp.blogspot.com/-cMVWNVdUh...lagoje+Paunović+tempo+356+13.12.1972.paun.jpg

Nosili smo i plave dresove devedesetih protiv Cukarickog (njihova rezervna kombinacija) tako da je sve moguce :)

Vredi ovo istraziti, kao sto Tomic rece mozda je ovo neka "one off" verzija

Istekao mi je edit ali sad vidim da je Santos nosio Le Coq Sportiff u jednom periodu:

https://i.ebayimg.com/images/g/gQoAAOSwXeJYEm4I/s-l300.jpg
https://www.torcedores.com/content/uploads/2016/01/santos-camisa-falsa1.jpg

Pokusavam da nadjem ovakav dres kroz istoriju. Prodavac je u Majamiju, tako da je moguce da mu je neki Brazilac uvalio Peleov dres :)
 
Последња измена од уредника:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Sedamdesetih je bilo svega i svacega, pa cak i ovog:

http://3.bp.blogspot.com/-cMVWNVdUh...lagoje+Paunović+tempo+356+13.12.1972.paun.jpg

Nosili smo i plave dresove devedesetih protiv Cukarickog (njihova rezervna kombinacija) tako da je sve moguce :)

Vredi ovo istraziti, kao sto Tomic rece mozda je ovo neka "one off" verzija

To "ovo" je bio dres koji se nosio čitave jedne sezone, 1971/72, ako se ne varam. Znači da to nije nešto što je nošeno samo jednom prilikom. Postoji sličan dres ovom, sa belim rukavima i kontra rasporedom pruga - bela je u sredini.

Shvatite da do 1976. ne postoji dres Partizana sa logom brenda na dresu, firmirani dresovi su počeli u Partizanu da se nose tek na proleće 1976... Možda par godina ranije u Evropi, zavisi kako gde i ko je šta nosio, ali to je to.

Neka prodavac kaže sa koje je to utakmice, kada je to Partizan nosio, pa hajde da proverimo.


Opet kažem, ne postoje firmirani dresovi u to doba u Partizanu, i skoro nigde u svetu. Ne nasedajte, to su stvari lake za proveriti. Što se tiče ove turneje, Pentagonal 1970, imam slike sa većine, ako ne i sa svih utakmica i naravno da nigde nema ovog dresa Le Coq Sportif. Čak smo protiv Spartaka iz Trnave igrali u zelenim dresovima jer smo i mi i oni istrčali u belim dresovima, pa smo pozajmili zelene od domaćina. Onda su naši iz kluba jurili u poluvremenu kao sumanuti kolima do hotela da donesu naše crno-bele dresove za drugo poluvreme. :D

Kapiram ja vašu opsednutost dresovima jer i ja sam takav, ali budite realni.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
Први произвођач који је икада ставио свој знак на фудбалски дрес је Адмирал, и то 1973. Једноставно, пре тога то нико није радио.
 
Top