Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.582
Reaction score
13.527
Локација
Yaoundé
... pa... znaš kako...

Daj onom prvom standardne, a ne te izlomljene pruge... i dodaj još tamnocrveno-plavu varijantu, pa bih se složio... druga varijanta, uz preovlađujuće plavu boju, možda za golmana, treću ne bih komentarisao...
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.738
Reaction score
12.785
Локација
Nedodjija
Mislim da nisu izlomljene pruge, vec su prikazane dve opcije kako moze da taj dres izgleda.. (odnosno raspored pruga)


inace prelepi dresovi :clap
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Citao sam na mozzart-u clanak jos od 2016, da smo potpisali ugovor sa Nike-om do leta 2018? Da li ima neko infu da li produzujemo saradnju ili trazimo novog sponzora?

Ovo dole je novi Nike Striped Jersey teamwear za 2018-2019. To znaci da ce nam domaci dres biti ovaj levo. Za gostujuci nisam siguran... Ima ispod takodje varijanta broj 2 koja se meni mnogo dopada ali je cena malo veca....

FK0vB


oHhh8
 
Последња измена:

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Danas sam kupovao nesto u cb butiku i zena koja radi a koja je uvek bila upucena kaze da nike ostaje ali da ce dres biti drugaciji.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
Imam informaciju da se neki Kinez vrzma po Srbiji i nudi saradnju sa Kelme.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Danas sam kupovao nesto u cb butiku i zena koja radi a koja je uvek bila upucena kaze da nike ostaje ali da ce dres biti drugaciji.

Te žene iz butika su i prve objavile slike Najki dresa pre dve sezone a i prošle sezone su rekle da nam dres ostaje isti za ovu. Znači Stripe Team Wear template sledeće sezone i to je to.
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Ja se izvinjavam, ali sam pokusavao da upload-ujem slike preko imgura i funkcije na forumu, medjutim nisu se objavile.. Da li postoji restrikcija na akaunt ili svi imamo mogucnost da stavljamo slike nezavisno od nivoa akaunta? Hvala :)

Ocekivan dres: https://imgur.com/a/alFTH

Ima i ova varijanta koja je vrh: https://imgur.com/a/QhrYe



alFTH


QhrYe
 
Последња измена:

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
839
Reaction score
2.903
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
I meni se sviđa ovaj crno beli dres,još boja fonta na leđima kada bi bila srebrna bilo bi ekstra.I ovi naši iz uprave da nađu nekog jačeg sponzora koji bi plaćao kao gazprom ciganima i bog da nas vidi.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.910
Reaction score
4.203
ne mogu oni da nadju nikog,
niti znaju kako niti ga uopste traze,
gasprom je dosao kod musavih zato sto je drzava to zahtevala, drzava je prodavala svoje prirodno bogastvo za dzabaleska i vukla za rukav ruse da davaju milione ciganskoj dronfulji :pop

sto se tice dresa, meni se ove kombinacije svidjaju, cak mi se i ova kombinacija koja je toliko pljuvana svidjala, mislim bila je ok i bila je neka promena za razilku od onih adidasovih gde su promene iz sezone u sezonu bile za nijansu...

samo da mi ne zaseremo sa onom mts reklamom - nalepnicom
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Знамо да смо у почетку историје нашег клуба носили црвено-плаве дресове, црвене, беле, па чак и да смо имали једну бело-црвену комбинацију, пристиглу право из Јужне Америке!
Али...
Ја не прочитај свих 204 стране ове теме па да знам, можда је већ то поменуто, али ако није, ево данашња Политика тврди да смо, својевремено, играли и у црвено-белој комбинацији, која је тако типична баш за нашу вечиту ,,ривалку,,!



Наравно, не можемо нека данашња схватања преносити у давну прошлост, ево наших тадашњих ,,црвено-белих,, који су, како Политика каже, 20.марта 1957.-е, на Звездином стадиону, савладали Вележ са чак 7:1!



Играчи на фотографији:
Стојановић, Калоперовић, Пајевић, Милорад Милутиновић, Белин, Херцег,
Месарош, Милош Милутиновић, Зебец, Валок и Бобек.

:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Pre nego što sam se ,,navukao,, na internet (uglavnom zbog Partizana!) nisam ni razmišljao mnogo o bojama Partizanovog dresa...
Jednostavno u dobrim starim albumima sa sličicama (koji su imali i neke istorijske delove) viđao sam da Partizan u početku nije imao crno-bele dresove, a mislio sam da je skroz jasno da ih je posle stalno nosio, osim kad nije nosio bele...a koja je tačno boja tih prvobitnih dresova bila, to tad nisam znao...sve fotografije iz te davne prošlosti u pomenutim albumima nisu bile u koloru, bile su crno-bele...

A što se tiče tih belih dresova, koje dobro pamtim iz sedamdesetih, mogu vam reći kako se nekada sa svih strana JNA orilo upravo: ,,BELI, BELI, BELI,,! - kao vid podrške našim momcima (kao što se za reprezentaciju ponekad navijalo sa: PLAVI, PLAVI! - opet zbog boje dresa)...

Neku deceniju kasnije, pojavio se i taj svet interneta, a još kasnije, i ja sam mu se, pod stare dane, priključio...
Tako sam mogao da vidim i saznam još mnogo toga o Partizanu što nisam do tada video ili znao, ali prugaste dresove na starim snimcima, u početku sam smatrao - crno-belima...
To naravno nije bilo tačno, i posle sam saznao još puno toga o boji našeg dresa, a vredni Aca je ,,izbunario,, i kada smo zapravo postali crno-beli - početkom 1959.-e, recimo...
crno-bela-nostalgija.blogspot.rs/2014/04/kada-smo-tacno-postali-crno-beli.html

Međutim...ako smo crno-beli postali tek 1959.-e, onda sam često ,,razbijao glavu,, pa koje bi onda boje mogle da budu te naše ranije prugaste kombinacije?! Pitao sam se da li je ipak moguće da smo i pre te 1959.-e, nekako uspeli da nabavimo neku crno-belu garnituru, ili, ako nismo, onda mi je najverovatnije bilo da su u pitanju plava i bela...pa šta bi drugo moglo da bude?

Ali...

Izgleda da mi je Politika danas otklonila jednu nedoumicu - bar kada je 1957.-a godina u pitanju...
Rešenje je veoma čudno i neočekivano, ali, u pitanju je - crveno-beli dres...!
A ja već godinama glavu lupam da li je na fotografiji sa zvaničnog Partizanovog sajta ovo plavo-belo, i postoji li ikakav mogućnost da bude čak i crno-belo...?
Ali nije.

Evo još jednom fotosa iz Politikine arhive (zaista deluje da tamnija pruga nije neke mnogo tamne boje) :



A evo i ove sa Partizanovog sajta (e ovde deluje da je tamnija pruga baš neke tamne boje!) :



Da li su u pitanju dva različita autora ovih fotografija ili je to snimo jedan te isti koji se brzo pomerio, to baš i ne mogu da tvrdim, ali potpuno je jasno da su obe nastale istog dana i u isto vreme (jer razmak između njih je tek koju sekundu, ako je i toliko!), na prvoj fotografiji vidi se da je fotograf bio ,,po sredini,, našeg tima, a na drugoj je malo levo od ,,centra,,...
Igrači su u potpuno istom položaju i poziciji (Bobek drži ruku na kolenu Valoka, Belin i Herceg drže ruke na kukovima, Miloš i Zebec drže prekrštene šake, Valok svojom levom šakom dodiruje ,,pregib,, svoje desne ruke, itd...)
Sve je tako i toliko slično na ove dve fotografije, samo ih sitni detalji razlikuju, npr. Miloš Milutinović na prvom snimku gleda u svoju desnu stranu, dok mu je na drugom lice u anfasu...
I možda baš to ipak ,,govori,, o dva različita foto-reportera u sličnom trenutku, Miloš je pogledao u ovog ,,levog,, a Zebec, Valok, Bobek u ,,centralnog,,...
A možda je tu bio i neki treći ,,desni,, fotograf u koga gledaju neki od momaka, iz gornjeg reda, ili jednostavno - samo ,,kuliraju,,...
Može im se, u pitanju su bili istinski fudbalski znalci...
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Da li ima ikakvih najava iz kluba o produženju ugovora sa Najkijem? Koliko se sećam, mi smo sa njima potpisali samo na dve sezone.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Pretpostavljam da je većina nas kupila dresove iz kolekcije koja se akcijski prodavala u ĐakSport prodavnicama.
Da li je neko štampao na dresu broj i prezime?
Mogu to da odštampam, ali zanima me kako da nađem odgovarajući font koji je bio tih sezona? Da li postoji mogućnost?
Moguće je da nađem izgled dresa pa ručno to precrtam, ali mnogo je jednostavnije ako postoji font
 
Top