Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.735
Reaction score
11.223
Локација
.
Mislim da sam nekad davno, negde, a gde nema šanse da se setim, pročitao da ako je prva garnitura dresova na pruge onda druga ne može biti takva, bez obzira na boju. Mada to ih naravno ne amnestira činjenice da mogu da stave treći dres da bude bordo-plavi na pruge ili da drugi bude bordo sa plavim šorcevima. Bordo plavi na pruge je ja mislim vlažan san svih navijača Partizana.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.585
Reaction score
13.537
Локација
Yaoundé

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.566
Reaction score
1.078
Mislim da sam nekad davno, negde, a gde nema šanse da se setim, pročitao da ako je prva garnitura dresova na pruge onda druga ne može biti takva, bez obzira na boju. Mada to ih naravno ne amnestira činjenice da mogu da stave treći dres da bude bordo-plavi na pruge ili da drugi bude bordo sa plavim šorcevima. Bordo plavi na pruge je ja mislim vlažan san svih navijača Partizana.

Може, само не може нпр. дрес као ове сезоне (90 % црн), а резерва 90% тегет, јер су обе боје тамне. Можечак и тако, али са трећом гарнитуром која је светла (бела, сива)
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Mi kao klub prodamo 4-5000 dresova godisnje, sto je smesno za firmu kao sto je Nike. I to od te kolicine, pola kupi klub i podeli rodbini itd.... Treca garnitura ne dolazi u obzir gledajuci nasu prodaju dresova. Znaci bice home i away od Nike-a i da lajemo :)
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.298
Reaction score
15.345
Локација
U pizdi materini
Ajde neko ko je upucen da mi da odgovor na jednu stvar koja me kopka oko dresova vec duze vreme.Zanima me da li je moguce naruciti dres po sopstvenoj zelji od ovih jacih firmi ? Znaci lepo kazes hocu takav i takav dres i gotovo.Kapiram da to mora da se plati ali nije to milju eura jbg.Volim nize lige i polu-amaterski fudbal i onda naletim na neke engleze vikend fudbalere i kada vidim kako im izgledaju dresovi a pri tom se setim na sta lice nasi i tacno mi nije dobro.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.735
Reaction score
11.223
Локација
.
Nije moguće, pogotovo ne sa Nike. Čak ni klubovi koji prodaju mnoogo više dresova od nas nemaju tu mogućnost nego se uklapaju u ove šablone. Ali nije problem u tome, ako se već tako radi onda se nije smela prekidati saradnja sa Adidasom, ubedljivo su najlepši i najkvalitetniji. Recimo naš Nike dres od prošle sezone deluje kao jeftino parče kese kad se uporedi sa Adidasom od pre par sezona. Partizan i Adidas su spoj koji nije trebao da se dira.
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.298
Reaction score
15.345
Локација
U pizdi materini
U tom slucaju bih potrazio nekog proizvodjaca sportske opreme koji je fleksibilniji oko dizajna dresa.Ima logike ovo oko Adidasa.Meni ovosezonski beli dres izgleda kao kada bi meni neko rekao e imas pet minuta da kreiras dizajn dresa u paintu crna i bela boja su ti osnov sa tim da bela preovladava.Mada mislim da bi moj izgledao lepse sto i nije tako tesko.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.300
Reaction score
11.905
Локација
Tu, odmah iza tebe
@Dzin

Adidas se povukao sa naseg trzista, zato nije nastavljena saradnja sa njima.

Sto se tice kvaliteta dresova, Najk je daleko ispred Adidasa. Nakon 45´ trcanja u adidas dresu vonjas kao svinja, plus jos neki znj smrad jer koza ne dise dovoljno(kao najlon da nosis na sebi), dok kod Najk dresova to nije slucaj zbog dizajna ledja.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.932
Reaction score
7.302
Локација
Banja Luka
Istina je to za adidas i znojenje, Najk ima neku foru sa mikrofibernim vlaknima, ali pitanje jer to ta klasa koja nama stize ili neka znj :D
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.735
Reaction score
11.223
Локација
.
Pa čekaj, ima i Adidas onaj njihov kurčev Climacool sistem ako se ne varam. Ok, verovatno ste u pravu jer ja nikad nisam igrao u Najkovom dresu al ovako kad sam ih poredio jedan pored drugog, Adidas mi je izlgedao dosta kvalitetniji.
 

House

Grobar
Учлањен(а)
15.10.2010
Порука
679
Reaction score
133
Dres je odlican ali da bude kao na slici bez ovog mts.. Em crveno em sranje
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.932
Reaction score
7.302
Локација
Banja Luka
Da, Adidas ima climacool, to je slicno, tj na isti fazon, ali je Najk bolji, Iako vise favorizujem Adidas, elegantniji je, a Najk je neki urbano fazon. Elem, da se vratim na kvalitet. Najk je bolji, bolja je tehnologija sto se tice izrade dresa. Pricam to, jer sam do nedavno radio u jakoj stampariji u koju su stizali vrhunski dresovi i svakavka roba, pa su mi ti tehnicari rekli.
ja sam da mi Kappu vratimo :D
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
SMU (special make up) dresovi su dresovi koje Nike pravi specijalno po porudzbini i u kolaboraciji sa klubom i Nike Designer-ima. Takvi klubovi su Barcelona, Manchester City, Galatasaray, Inter itd... Manji klubovi kao sto smo mi dobijaju Nike teamwear i biraju na osnovu cene i opcija. Medju vecim klubovima koji imaju specijalne dresove takodje imaju kategorizaciju dresova "Nike Authentic 165$" vs "Nike Replica 90$". Dresovi koji igrace nose na terenu imaju bolji "dri-fit" ventil sistem kao na slici u prilogu dole (levo je pravi dres koji igraci nose od 165$ a desno je replika od 90$). Obratite paznju na detalje na pazuhu itd.

S obzirom da mi imamo generic dresove, nasi igraci cak ni ne nose prave dresove od 165$ po komadu, nego ove replike desno. Znaci mi nemamo najsavremeniju tehnologiju Nike-a. Za nase uslove i potrebe, nama bi najbolji bio izbor na manjem brendu kao sto je Macron, Kappa itd. Oni mogu da rade zajedno sa klubom i da nam naprave dres po potrebi.

Nasa reprezentacija je potpisala ugovor sa Pumom jako kasno i Puma jednostavno nije imala vremena da nam napravi specijalno dizajnirane dresove... racunajte design, uzorke, proizvodnja itd... to sve traje jako dugo. Zbog toga smo dobili obicne kese sa nasim grbom iz Puma teamwear kataloga. Verujem da posle SP-a repka ce imati bolje dresove.

Inace radim u ovoj industriji i ako neko ima pitanja uvek cu pomoci da vam objasnim par stvari.

authentic-vs-replica-2017-18-13.jpg
 
Top