Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.391
Reaction score
2.083
Taj #51 da je krsten napadac ne bi menjao toliko klubova a u koj od tih klubova gde je igrao ostavio trag? Nigde treba se sto pre osloboditi i sa sobom da povede i Urosevica koji je juce bio direktan krivac za poraz Partizana a malo je falilo da po njegove greske ispadnemo iz kup takmicenja.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Napadači su solidni, jer verujem da bi kada bi imali krštene ofanzivne veznjake, Đole i #51 uz jedno pojačanje na toj poziciji mogli bi da haraju, samo što ovako niko od napadača ne dobija lopte "na tacnu" koje bi samo trebao da ugura u gol, i to je naš najveći problem u napadu ove sezone, sve golove koje dajemo dajemo na individualni kvalitet, jednopotezno.

A što se tiče drugog pitanja: ...
... neću uopšte da ulazim u to ko je Spasić (čini mi se da je neka zlonamerna opaska), ...
...
Ja ,,desetku,, prizivam otakako je Moreira otišao/napustio/oteran...napadači (špicevi) su nam i tako i ovako, krila su nam nikako, Ivanović bi mogao nešto malo i odatle, sa te pozicije...ali...DESETKA je DESETKA da je imamo ko što nemamo...
O istoriji neću, ali Vojvoda Spasić je Predrag Spasić igrač Partizana koji je igrao na mnogim bitnim utakmicama iz istorije našeg kluba...
Evo ti ga na Jutjubu kako već na početku utakmice ,,ispada,, pored Rudija Felera nemačkog reprezentativca koji je tad igrao za Romu...u čuvenom meču na JNA koji je goreo te noći (i bukvalno)...
,,Spale,, je igrao i na SP 1990. u Italiji, a dobra partija protiv Španije odvela ga je, verovali ili ne, u Real iz Madrida. Imali smo mi mnoge dobre igrače u klubu, ali retki su stigli do Reala, Vojvoda jeste...
Nadimak Vojvoda imao je...šta ga znam zašto...možda zato jer je bio ćelav a visok, i što se kretao nekako u geganju levo-desno, pa mu je to davalo pomalo dostojanstven izgled ili je to samo bilo zezanje na tu ,,dostojanstvenost,, koja je nekad neprelazna...a nekad preko nje mi primamo golove...šta ga znam, ko zna bolje nek kaže...
https://en.wikipedia.org/wiki/Predrag_Spasic
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.750
Reaction score
9.500
Vladislav Vermezovic :D

Mi nekad znali da centriramo i sutiramo glavom? Osvezenje, iako je history channel.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Svako ko se danas nije iskreno obradovao kada je procitao vest da je Sale produzio ugovor, nek se zapita nad sobom i kakvu partizanstinu bastini.


Na onaj moj post od pre par dana... Ako je neko bio juce (iz Bg-a) u Vrscu, moze da pretpostavi kako ce sve izgledati u Surdulici, samo eskalirano na treci ili cetvrti stepen. Vrsac > Belgrado, jedan jedini put, policije na svakom koraku kao da je okupacija Banata, a povratak je tek komedija. Kolona jedne frakcije pod punom pratnjom (automobili, autobusi, kombi vozila), napred pozadi. Druga frakcija ceka svoj red u istom formatu, jerbo moraju da prodju istim putem. Nema stajanja, nema preticanja, nema odvajanja... Put blokiran za sve. Pumpe zatvorene unapred. Na sve to, Vrsac je ipak grad.

Inace odnosi deluju da su dosli do tacke kljucanja, tako da nije nemoguc ovaj scenario koga se svi pribojavaju, a iz Surdulice vodi jedan put u mesto i drugi van, uz 16 poprecnih ulica (ako i toliko).

Sve u svemu, klasicna sabotaza FSS i cigana.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.020
@Mrzim sve,
Svako iole normalan, Partizanske filozofije i orijentacije se obradovao sto ce LEGENDA igrati jos sezonu.
Ja bi ipak tvoju prvu recenicu parafrazirao i pitao da li je moguce da danas, evo skoro je 15.05.2018. godine, neko ima pozitivno misljenje a glede kvaliteta Ozegovica i njegovog doprinosa Partizanu, kao i da danas ima neko ko je navijac Partizana, a da nije Zeljko Pantic, ko ima lepo misljenje o Djukicu kao treneru Partizana? I ovde uopste ne ulazim u njihove ljudske (ne)kvalitete, iskljucivo gledam da li su korisni za Partizan ili ne!
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.823
Reaction score
10.599
Приоритет у наредним месецима треба да буде решавање статуса појединим играчима за наредну сезону. Мислим, поред терања Ђукића, то се ваљда подразумева да незналица не сме да буде тренер више.

Пре свега регулисати Пантићев и Ђолетов статус. Откуп Пантићевог уговора треба да буде приоритет, у супротном испашћемо глупи као три курца. Што се Ђолета тиче, нов уговор или трибине. Без великог размишљања.

Ми реално имамо свега пет играча калибра за првих 11 у Партизану и од тога ниједног шпица - Стојковић (питање где ће после СП), Пантић (питање откупа), Тошић (далеко испод свог нивоа), Ивановић и Јанковић. Ивановић је једино 100% сигуран за наредну сезону.

Одбрана нам је језива већ годинама и по питању штопера нисам паметан шта да радимо. Захвалити се свим бековима, Вулету поготово и одрешити кесу за нормалне бекове. Не морају да буду класа, само да буду нормални. Свету и даље гурати, али водити рачуна да не прегори. Мислим да и Митровић и ћелави Милетић уз доброг и дисциплинованог тренера могу да буду добра решења назад.

Средина и напад су потпуне непознанице и то средина због тога што не знамо ко ће остати (Јанковић 99% иде), а напад због тога што не знамо ко ће доћи, пошто сем Тавамбе, који исто вероватно иде, немамо квалитетног шпица у клубу тренутно. Ђерлека исто гурати, али као и са Светом, водити рачуна да не изгори. Очекује нас бурно лето.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.750
Reaction score
9.500
@Mrzim sve,
Svako iole normalan, Partizanske filozofije i orijentacije se obradovao sto ce LEGENDA igrati jos sezonu.
Ja bi ipak tvoju prvu recenicu parafrazirao i pitao da li je moguce da danas, evo skoro je 15.05.2018. godine, neko ima pozitivno misljenje a glede kvaliteta Ozegovica i njegovog doprinosa Partizanu, kao i da danas ima neko ko je navijac Partizana, a da nije Zeljko Pantic, ko ima lepo misljenje o Djukicu kao treneru Partizana? I ovde uopste ne ulazim u njihove ljudske (ne)kvalitete, iskljucivo gledam da li su korisni za Partizan ili ne!

Djukic je bio smejurija i u prethodnom mandatu, a kamoli ovom.

Ako ne racunamo user u Evropi, a onda i useravanje u nas ne iskoristivsi user.

Isti, ako ne i bolji rezultat bi ostvarilo pola foruma da ih postave za trenera.

Evo, i ja koji veze blage sa fudbalom nemam da se javim za poziciju trenera, kad vec postavljaju koga stignu.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Od svih igraca Partizana najvise volim Saleta Kezmana i ovog sa nicka, ali mislim da je Saletu mnogo jos jedna sezona, jeste tacno da doprinosi vise od bilo koga kada udje sa klupe, ali mislim da bi te minute trebalo da dobije Djerlek i ocekujem da moze da doprinese dovoljno.
Surdulica jos jednom cu ponoviti, skandal nad skandalima! Za mene je to degradacija svega sto kup predstavlja, i da nisam navijac Partizana, rekao bih da se ne ide i da se ne igra, ali Partizan je mnogo vise od kluba.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Histori ili ne histori ja kažem da naši igrači treba da imaju OBAVEZNU nastavu gledanja starih utakmica...a ,,legla,, bi im i praktična nastava KAKO se dribla, osvaja prostor itd...
Što se tiče gledanja POGLEDAJTE kako Đanini a zatim i Konti kod prvog gola jurnu U NAPRED da ugrabe koji metar (santimetar) prostora i što pre šutnu ka golu - jebeš mi sve ako u istoj situaciji Janković, Tošić, pa i Ivanović, Đerlek ne bi pokušali da prvo okrenu dupe golmanu u želji da sačuvaju posed i loptu dok ne smisle šta bi moglo da se sa loptom uradi...a dok smisle, kasno je...šta tu ima da se misli ŠTO PRE i ŠTO BRŽE ka golu i ŠTO PRE TAJ ŠUT da odbrana ne stigne da se nemesti, blokira, spreči...

Kolega Grobar-do-groba je na ,,prethodnoj stranici,, apsolvirao šta sve imaju/nemaju Đole J. i #51 i ja se sa tim apsolviranjem poprilično slažem...detalje da ostavim za Radio-Milevu...
...a ja sam pre neki dan obećao da ću još o Ivanoviću...mogao bih malo i o Đerleku...

Ivanović je izgleda posle 6 meseci u Partizanu konačno dobio snage da trči celu utakmicu pa i malo više minutaže na terenu (ili je snage imao i ranije ali ga ovaj nije puštao u igru?)...protiv Čuke bilo ga je svuda, napadao je sa oba krila, kroz sredinu, probijao, šutirao...nije izgledalo da tokom utakmice gubi snagu, ali verovatno treba i on da rasporedi malo to jurcanje te da najviše snage i koncentracije ima kad treba da da gol! Koncentracija, sreća i sve što uz to ide (ili ne ide) ali na njemu je da postane igrač koji rešava utakmice u kontinuitetu, ili da ostane samo u toj kategoriji ,,trudi se,,...može da mu se desi i da igra u stilu ,,toplo-hladno,, ali Partizan to ne trpi... Partizanu treba nešto kao Đu-Le, Đurđević gol-Leonardo gol, pa onda obrnuto...i tako do kraja sezone...
Ivanović (naravno ne samo on!!!) ima tu ,,Supernjivaligašku,, zadršku, taman PROĐE igrača i mogao bi ODMAH da spiči ka (ili u) 16m, ili ka korner liniji, ali on ZASTANE, pa kao još jednom ,,driblne,, protivnika malo na drugu stranu, ali, JBG, utom se već vrate tri protivnička odbrambena igrača...ZNAM ja da on nema sa kime da odigra jer su Pantić, Zdjelar, Jevta, ko god, SPORIJI od njega, pa su bar 10 metara iza, ali, JBG!
BRATE MILI, kad si ti već prešao rivala, pobegao mu pola metra, metar, šibaj ti burazeru što brže i što dalje od njega idi u PRAZAN PROSTOR (bio on posred-tj. između tri protivnička igrača u sredini, ili skroz na jedno ili drugo krilo do korner zastavice, ali ipak najbolje KA GOLU)...
Dakle burazeru U PRAZAN PROSTOR kad god to možeš, ako uletiš u 16m, možda i šutneš ili te sapletu pa dobijemo penal, ako odeš do korner zastavice, možda neko od naših i pristigne na povratnu ili centaršut, ili dobijemo bar korner...
Ali sve to je BOLJE nego da VRATIMO loptu nazad, ako smo već tako teškom mukom osvojili koji metar - U NAPRED!

Ovo što sad ,,pričam,, Ivanoviću, Jankoviću ne vredi ni pričati jer je čovek izgubljen slučaj, a Tošić sve i da hoće, on to više ne može - tu je da veteranski izvede ,,slobodnjak,, na nesreću ni tu ne da uvek gol, čak i kad nam to baš treba (primer: polufinale Kupa 9.maja na Dan pobede i Dan Saše Ilića)...

Đerlek...
15 minuta sam proveo u kladionici na početku utakmice Voždovac-Partizan, posle morao na moj posao...ali i tih 15 minuta je bilo sasvim dovoljno da vidim da Armin IMA taj talenat, da IMA šanse da ga nekom prodamo za solidnu kintu, da on IMA u sebi taj fudbalski osečaj da odjednom (a za protivnika nenadano!) promeni pravac bilo sebi bilo lopti, te da osvoji koji metar (santimetar) prostora...
ALI!
Dečko je odigrao podosta utakmica ove sezone, a Partizan je od njega imao...ŠTA?
Par penala nad njim...još nešto...? Ne sećam se baš...
Dakle, ako mu je ovo bila sezona za ,,školovanje,, u sledećoj već mora da pruža još više!

Slično kao i sa Ivanovićem, za Đerleka, ali i za sve ostale u Partizanu (valjda i za novog trenera?!) važi ovo: Partizan mora da igra TAKMIČARSKI FUDBAL i da u svakoj utakmici domaćih takmičenja - POBEDI. Sve drugo je NEUSPEH.

NEKO mora da daje te golove, neko mora da koristi te šanse (a ne da ih promašuje), neko mora da kreira, vodi tu igru, da stvara šanse i drugima a ne samo sebi...
Ne trebaju nama ALIBI igrači po sistemu, pa šta ja tu MOGU, igram ja, ali nije sve do mene - e JESTE sve do tebe!
Ako BAŠ TI ne daš taj gol, a ko će?
Ko je taj novi Leonardo, Đurđević, pa čak i Tavamba, Božinov... NEKO mora da daje golove, nije Partizan ,razvojni tim,, kome je svejedno da li je prvi, drugi, treći, da li je trofej uzeo ili ne, da li se porazima i gubljenjem bodova bruka ili ne bruka...

Ajde ipak da sačekam epilog Radio-Mileve pre nego što počnem da ,,pričam,, o sastavu napada za sledeću sezonu...ko zna šta nas tek čeka u prelaznom roku...?
 

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
...
Isti, ako ne i bolji rezultat bi ostvarilo pola foruma da ih postave za trenera.

Evo, i ja koji veze blage sa fudbalom nemam da se javim za poziciju trenera, kad vec postavljaju koga stignu.

Ko onaj lik što je pre 10ak godina aplicirao za posao trenera u Midlzbrou sa CV-jem iz Football Manager-a :D

Daj njega da dovedemo.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...neću uopšte da ulazim u to ko je Spasić (čini mi se da je neka zlonamerna opaska), ali za mene je svetogrđe bilo koje drugo prezime od ova četiri navesti pored titule vojvode.

E, moj dečko...

Ne skači na prvu kao tetreb udovac. Odgovorio ti je Goran Tomić.

Ja bih sad bio spreman da platim najskuplju ravu na svetu da narkomanu Ilievu uradi rimjob, samo da nam vrli direktor dovede nekog sličnog Predragu Spasiću.

Spasić -Đurovski - Šćepović.

Gori Glazgov, Jordan svršava. Partizan lavljeg srca.

A ti mi analiziraš šatiranu #(tarabu) 51.

Nije to lepo za novog člana.

Kako ceniš da će repka da igra u Rusiji? Završiće, valjda, Putin prolaz iz grupe?

Jel cita uopste neko nasa upozorenja! Prestanite besmislenom diskusijom i skretanjem sa teme!
Spejs
 
Последња измена од уредника:

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nije da branim trenera ali iskreno kakvu ekipu mu je sklepao ivica glupi ni Murinjo ovde ništa uradio ne bi ( možda bi razlika bila 7,8 poena u korist roma , ali 2go mesto je drugo mesto. )

Nije to loša ekipa, jer kakvi su da su prezimili su u Evropi. Nije Suma loš fudbaler nego ga je ovo govno od trenera ubilo u pojam.

U pitanju je najobičnija sabotaža! Tvrdim da mi nismo ni smeli ni hteli da odbranimo titulu!
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
752
Reaction score
5.749
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Partizan je ove sezone nadigrao Videoton, koji je prvi u Madjarskom prvenstvu. U dve utakmice je takodje bio bolji od Young Boysa, tima koji je prvak Svajcarske, zavrsio 13 bodova ispred ucesnika lige sampiona Bazela. Ocigledno da tim ima nekog potencijala, pitanje kojem mi svi znamo odgovor je zasto je Partizan padao kako je sezona prolazila, zasto su nam igraci sve gore izgledali na terenu, zasto delimo sa Spartakom trece mesto po bodovima sa domaceg terena, zasto nam stadion izgleda ko seoski vasar sa tri navijacke grupe itd. ?

Ovo je prinudna uprava Partizana sa prinudnim trenerom I sve dok je tako, mi ce mo na terenu izgledati kao na tribini, razbijeni I razjedinjeni.
Hvala Saletu sto je ostao jos jednu sezonu jer covek zasluzuje ispracaj jednog Francesca Totija, pun stadion, da se pamti oprostaj. Ja ne mogu da zamislim da ga posaljemo u igracku penziju iz Surdulice ili iz polupraznog hrama posle ovakve sezone.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.743
Reaction score
19.188
Локација
Nickname
nije izgledalo da tokom utakmice gubi snagu, ali verovatno treba i on da rasporedi malo to jurcanje te da najviše snage i koncentracije ima kad treba da da gol!
Da vlada normalno stanje svi bi jurcali 90 minuta ali sa Filipović Mišom mora i o ovome da se razmišlja razmišlja :confused-smiley-013:
Pogledajte Liverpul, svi jurcaju, kreće se od svog šesnaesterca i svi u navalu. Primi se gol, jurca se opet i poravna se. A i oni su igrači od krvi i mesa isto kao i naši. Ne kažem da treba porediti Liverpul i njihovu ligu sa našom njivaligom ali brate malo više truda da Ivanovićeva igra protiv Čukaričkog bude svakonedeljna pojava...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Misa Filipovic jeste kondicioni trener ali ne moze samo on da snosi krivicu zbog toga. Postoji neko ko mu je nadredjen, ko mu daje odredjene zadatke i na kraju krajeva ko ga podrzava u radu......e taj treba da leti zajedno sa njim. Da li je djukic jedini trener koji je dosao u Partizan bez svog strucnog staba i bez zelje da ga sam sastavi vec su mu dovodili koga su hteli ? Ja mislim da je jedini.....
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Наш везни ред, од меса и крви,
од 16 до 16 јурца, ал'...

...како с њима бити први?

Јевта...штркљаст играч...наравно око таквих бржи и нижи само ,,прозује,,...добар фин леп висок момак (манекенски тип, без увреде за бављење фудбалом, иако се крља по терену, стварно изгледа као манекен)...са неким солидно одиграним утакмицама у каријери...превагу у ,,вези,, ипак сигурно не може да нам донесе у најјачим утакмицама сезоне...можете ли да га замислите како јурца напред-назад у неком брзом темпу свих 90 минута против брзог, јаког, европског противника? (може, ал' к'о овде толико ,,призивани,, Раћа против Арсенала...док се окрене и размисли шта ће - ови већ дали гол...два, три...)
А ја само размишљам ако оде млађи Јевта а дође старији Раћа да га замени, у каквој ли је он форми, стању, брзини и могућности ,,јурцања,, свих 90 мин. од 16 до 16 са Звездом, и неким Арсеналима, Динамо Кијевима и сличнима...

Здјелар...обрадовасмо се његовом доласку, Гробар човек, тачне лопте, јак шут, борбен...
Како је сезона одмицала, тако је и он ,,одмицао,, од неке форме...у дербију нам је Звезда појела нашу ,,везу,, (па тако и њега) за мезе, без да их макар чукнемо по чланку - јебига, ето ипак неке разлике између Евертона и Здјелара...
Здјеларове тачне лопте...можда и немају увек кога да пронађу, јер саиграч још није стигао тамо где би Здјелар послао лопту...а добар тачан јак ,,даљински,, шут - мнооого ретко му је ушао тамо где треба - у гол... Јебига...и лошији шутер Евертон га бар једном погоди тамо где треба - у дербију, за један симпатични плес насред ,,рупе,,...

Салу Драман игра за Партизан?
Сасвим је могуће да он стварно постоји, али нико га никад није видео КАКО игра за Партизан. Митско биће, али и везиста - свакако.

За Вакулка постоје и докази да је играо...али, јебига, судбина, ја због посла не одгледах баш ту утакмицу где је он играо, а коју смо иначе изгубили...
Бржи од Јевте, али зато и много краћи, лаган као перце у дуелима те може да буде одуван к'о лептирић, јаркачкиње, барјачкиње, кога ћете? Високог али спорог Јевту, или малог али брзог Вакулка? И, кога противник лакше може да прође, и куда, преко ваздуха или преко земље?
Иначе капитен украјинске младе репке...покушава да убрза нашу игру, игра КА НАПРЕД (ал' јбг, како и са киме, ако су напред ти који играју У НАЗАД)...

Кића Косовић...(е па и он је играо ту текму коју смо згубили!)
Још једно чедо манекенског типа (Биљана, Биљана, срцу мом си најдража, к'о да си ти бирала везисте за неки фешн вик а не Илиев да му се везисти покољу на средини терена са мрским ,,циганима,, и свима осталима, па да буде крви до колена)...филигрански играч паметног паса, што углавном значи да је мек у дуелу...и оперисаног колена што значи да сад ,,зента,, и да уђе у дуел...
Да би тај његов ,,филигрански пас,, дошао до израђаја, мора БРЖЕ да мисли и да га БРЖЕ упути...
Да би био бар мало налик неком новом Саши Илићу...мора да да бар 100 голова и да упути 200 асистенција док је у Партизану...
Значи заиста немам шта да му замерим, само што он то никад неће постићи...

Але але але але...Сума, Сума!
Ееее, овде се већ види да га није бирала Биља него Ивица!
Није манекенски тип, али за две милке еврића (трансфер, плата, то што једе и пије у Земунелу), могли смо и Наоми Кемпбел да доведемо! Јебеш га, питам се да л' бисмо са њом ипак боље прошли? За 6 месеци и она би ваљда успела да се спреми да игра фуТбал бар 60 минута...
Сума се таман након 6 месеци) спремио да игра тих 60 минута, али се и Ђука спремио тактички да му Сума не треба.
И саиграчи се спремили на то да им Сума не треба, јер чувају место у тиму, па су и лопту чували од Суме к'о да је непријатељ.
Ипак, ако ништа друго, ДАО га је Звезди из ПЕНАЛА НА ДЕРБИЈУ досуђеног после четврт века у нашу корист и тако се занавек уписао међу БЕСМРТНИКЕ, две милке еврића, ма нек кошта шта кошта, али ипак је мерак, гушт...ГОЛ из пенала после четврт века...Снежин муж додуше умал' да одбрани, али - прц.-ГОЛ! Сума је то! Најскупљи играч Партизана икада.
Мада...можда би била фора и да га је (после четврт века) шутнула баш Наоми Кемпбел?! Уууу, па који би то био маркетиншки потез...а можда би и Снежа Борјан сишла доле да га брани, да јој Наоми не мува мужа? Па да се пококају и почупају русе косе!
У, јбт!
А Сума...
Па он је човек већ на одмору, што да трошимо џаба лову да он за џабака једе неку 'рану ко птичица у Земунелу, та боље да га 'рани тазбина тамо негде далеко од нас...
Штедња јакако! Даш две милке јура тамо, ал' уштедиш две 'иљаде динџи вамо!

И са Бамби Тошићем смо уштедели прилично...
Кад погледамо кол'ко је кошт'о Сума, Бамби нам дође џабалеску, а претрчао је (додуше и он с муком) већу километражу од Африканца, а и дао је више голова...
Додуше не знам да ли баш још увек могу да га сврстам и међу ,,везисте,, али...то више не зна ни он...

Пантић ЈЕСТЕ везиста...додуше био је мало и на ,,привременом раду,, на крилу, може да трчи свих 90 минута, помало спор за задњег везног, али нико му не може оспорити рад од 16 до 16, паметне дубинске лопте по који шут и (ређе) по који гол...могао би он, условно речено, да игра 8. али да уз њега буде неки много јачи и бољи играч 10...таквог нема ни у најави, а ја Дачи Пантићу ипак тешко заборављам оно намерно минирање Суме...много је он сад зрелији па да не зна шта ради...ако као ,,клинац,, можда није знао...

Саша Илић се зна ко је и шта је био и шта је сад.
Једно од највећих имена Партизана, и немам ја ништа против да се дружи са екипом и даље, али да ми не можемо и нећемо да набавимо играча који може достојно да га замени и да овим садашњим ,,везистима,, он са 40 година још држи час фудбала, па то је...да немам речи...

Марко Јанковић, десетка на дресу (?!), а углавном крило...да ли је и везиста или само поливалентан...свашта наводно има, али слабо кад то надође у корист Партизана и њега самог...и преко крила и преко средине...а и иначе.

Ђерлек...је још дете...игра по крилу...али уђе он некад и у средину, ,,везиста,, или не, прави играч или само таленат...показаће време...

И Тавамба се током сезоне са шпица ,,извлачио,, на 8. па чак и на 10.
...и што је по нашу ,,везу,, баш ,,похвално,, чешће је Тале од 2м и 100кг успевао да нешто смува и промува са том лоптом него они!

Ђоле Ивановић је исто нека ,,поливаленција,, мало тамо мало вамо, шпиц, крило, лево, десно, средина, веза, нападач...
АЛИ ако ништа друго МОЖЕ ДА ТРЧИ 90 МИНУТА!!!

Дакле, 13 играча сам набројао који су нешто ,,порадили,, у тој нашој ,,вези,, а игре НИГДЕ већим делом сезоне...
Еј бре, цео тим да саставим од ,,везиста,, и још две резерве да остану, а оно...
А можда је баш у броју 13 ,,цака,, или ,,квака,,? Баксузан број па то ти је...
Сад нешто размишљам можда сам некога и заборавио, о.к. имали смо ми још везиста, али су нас напустили на зимској паузи...па онда, крилне нападаче можда и не бих требао да сврставам у ,,крилне,, (?) везисте, мада они ни преко крила баш не продиру кол'ко би то требало тако да...

Све вам је то, другови моји, неки АЛИБИ, лепа плата, лепи услови...а кад треба да се прође Чукарички, еј, Сале, немој у пензију, дај гол!
Па ШТА ви други радите кад Сале треба да даје гол?!

Ево, набројте ми ко је од наше ,,везе,, јак у дуелу, ко је брз, ко је изразити дефанзивац, офанзивац, пакер, асистент, СТАЛНО опасан по гол, ко МОЖЕ да повеже линије тима, организује игру...?

А колико их имамо?
Колико је то плата?
А колики је то учинак на терену?
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Da vlada normalno stanje svi bi jurcali 90 minuta ali sa Filipović Mišom mora i o ovome da se razmišlja razmišlja :confused-smiley-013:
Pogledajte Liverpul, svi jurcaju, kreće se od svog šesnaesterca i svi u navalu. Primi se gol, jurca se opet i poravna se. A i oni su igrači od krvi i mesa isto kao i naši. Ne kažem da treba porediti Liverpul i njihovu ligu sa našom njivaligom ali brate malo više truda da Ivanovićeva igra protiv Čukaričkog bude svakonedeljna pojava...

Razumem te šta hoćeš da kažeš i u pravi si za jednu stvar. Kod Liverpula i svih drugih klubova igrači imaju svoje personalne trenere koji oni sami plaćaju. Svaki igrač radi individualno, i zato su tako spremni. Jer on zna da će igrati samo ako je 100%.. Kod nas se odmah video napredak kod Danila Pantića koliko je odskočio nad ostalima kada je dodatno trenirao.
Imamo Tawambu koji ne juri kurve po splavu nego vozi kići bicikl, ili trči, pa može da izdrži presing, kada je igrao sa Đurđevićem sada to je samo nekada slučaj, jer kod Đukića osim njegove priče mi uopšte ne idemo po protivnika.
Ko se seće Marka Jankovića iz prošle godine kod Nikolića i ove, dva različita igrača. Ostajao je posle treninga da trči, da izvodi slobodne udarce i prekide, i dosta nam je značio u uzimanju duple krune.
Da smo prošle godine, na početku priprema doveli dobrog kondicionog da unapredi Markovu ekipu za još 20%, pa ove godine za 20% i za 5-6 godina uz dobro poslovanje što se tiče igrača i dozu sreće, ne bi bilo čudo da igramo 1/2 EL. Ali, smo se ponovo vratili na Tomićev nivo pre nego što ga je Nikolić preuzeo ekipu.
Ne znam da li sam ovde pročitao, da je Nikolić Vazuri tražio da mu klub obezbedi katapult prsluke, a Vazura mu je odgovorio, ma šta će ti to... Eto ko nama sedi u klubu, i jede ga kao najgori pacov.
Ti prsluci su od velike važnosti, jer mere otkucaje srca, brzinu, i koliko si prešao. Sa merenjem dobrim ti tačno vidiš, posle utakmice koliko se igrač potrošio, koliko može da igra, da li je popravio svoju fizičku spremu. Ono što je najbitnije u korišćenju tih prsluka, je to da znaš kakav trening da igrač ima koji se previše potrošio. Koliko samo puta ove sezone smo imali da nam igrači povređivani od istezanje mišića, da im pukne mišić ili primicač? Koliko puta je samo Tošić bio povređen od istezanje trbušnog zida?
Cigani to imaju, i ne sećam se, mada iskreno i ne čitam ništa o njima, imali slične probleme?

Kada je Stanoje uveo merenja to je mnogo pomoglo da igramo agresivnije. Ako se neko seća kod Stanoja je svako dobio zadatak šta treba da se radi u vremenu letnje pauze. Pa mu je bio došao Neca Tomić ugojen kao krmče pred Božić, pa je cele pripreme radio odvojeno dok se ne dovede i tu se videlo da nikada neće da napravi karijeru.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Наш везни ред, од меса и крви,
од 16 до 16 јурца, ал'...

...како с њима бити први?

Јевта...штркљаст играч...наравно око таквих бржи и нижи само ,,прозује,,...добар фин леп висок момак (манекенски тип, без увреде за бављење фудбалом, иако се крља по терену, стварно изгледа као манекен)...са неким солидно одиграним утакмицама у каријери...превагу у ,,вези,, ипак сигурно не може да нам донесе у најјачим утакмицама сезоне...можете ли да га замислите како јурца напред-назад у неком брзом темпу свих 90 минута против брзог, јаког, европског противника? (може, ал' к'о овде толико ,,призивани,, Раћа против Арсенала...док се окрене и размисли шта ће - ови већ дали гол...два, три...)
А ја само размишљам ако оде млађи Јевта а дође старији Раћа да га замени, у каквој ли је он форми, стању, брзини и могућности ,,јурцања,, свих 90 мин. од 16 до 16 са Звездом, и неким Арсеналима, Динамо Кијевима и сличнима...

Здјелар...обрадовасмо се његовом доласку, Гробар човек, тачне лопте, јак шут, борбен...
Како је сезона одмицала, тако је и он ,,одмицао,, од неке форме...у дербију нам је Звезда појела нашу ,,везу,, (па тако и њега) за мезе, без да их макар чукнемо по чланку - јебига, ето ипак неке разлике између Евертона и Здјелара...
Здјеларове тачне лопте...можда и немају увек кога да пронађу, јер саиграч још није стигао тамо где би Здјелар послао лопту...а добар тачан јак ,,даљински,, шут - мнооого ретко му је ушао тамо где треба - у гол... Јебига...и лошији шутер Евертон га бар једном погоди тамо где треба - у дербију, за један симпатични плес насред ,,рупе,,...

Салу Драман игра за Партизан?
Сасвим је могуће да он стварно постоји, али нико га никад није видео КАКО игра за Партизан. Митско биће, али и везиста - свакако.

За Вакулка постоје и докази да је играо...али, јебига, судбина, ја због посла не одгледах баш ту утакмицу где је он играо, а коју смо иначе изгубили...
Бржи од Јевте, али зато и много краћи, лаган као перце у дуелима те може да буде одуван к'о лептирић, јаркачкиње, барјачкиње, кога ћете? Високог али спорог Јевту, или малог али брзог Вакулка? И, кога противник лакше може да прође, и куда, преко ваздуха или преко земље?
Иначе капитен украјинске младе репке...покушава да убрза нашу игру, игра КА НАПРЕД (ал' јбг, како и са киме, ако су напред ти који играју У НАЗАД)...

Кића Косовић...(е па и он је играо ту текму коју смо згубили!)
Још једно чедо манекенског типа (Биљана, Биљана, срцу мом си најдража, к'о да си ти бирала везисте за неки фешн вик а не Илиев да му се везисти покољу на средини терена са мрским ,,циганима,, и свима осталима, па да буде крви до колена)...филигрански играч паметног паса, што углавном значи да је мек у дуелу...и оперисаног колена што значи да сад ,,зента,, и да уђе у дуел...
Да би тај његов ,,филигрански пас,, дошао до израђаја, мора БРЖЕ да мисли и да га БРЖЕ упути...
Да би био бар мало налик неком новом Саши Илићу...мора да да бар 100 голова и да упути 200 асистенција док је у Партизану...
Значи заиста немам шта да му замерим, само што он то никад неће постићи...

Але але але але...Сума, Сума!
Ееее, овде се већ види да га није бирала Биља него Ивица!
Није манекенски тип, али за две милке еврића (трансфер, плата, то што једе и пије у Земунелу), могли смо и Наоми Кемпбел да доведемо! Јебеш га, питам се да л' бисмо са њом ипак боље прошли? За 6 месеци и она би ваљда успела да се спреми да игра фуТбал бар 60 минута...
Сума се таман након 6 месеци) спремио да игра тих 60 минута, али се и Ђука спремио тактички да му Сума не треба.
И саиграчи се спремили на то да им Сума не треба, јер чувају место у тиму, па су и лопту чували од Суме к'о да је непријатељ.
Ипак, ако ништа друго, ДАО га је Звезди из ПЕНАЛА НА ДЕРБИЈУ досуђеног после четврт века у нашу корист и тако се занавек уписао међу БЕСМРТНИКЕ, две милке еврића, ма нек кошта шта кошта, али ипак је мерак, гушт...ГОЛ из пенала после четврт века...Снежин муж додуше умал' да одбрани, али - прц.-ГОЛ! Сума је то! Најскупљи играч Партизана икада.
Мада...можда би била фора и да га је (после четврт века) шутнула баш Наоми Кемпбел?! Уууу, па који би то био маркетиншки потез...а можда би и Снежа Борјан сишла доле да га брани, да јој Наоми не мува мужа? Па да се пококају и почупају русе косе!
У, јбт!
А Сума...
Па он је човек већ на одмору, што да трошимо џаба лову да он за џабака једе неку 'рану ко птичица у Земунелу, та боље да га 'рани тазбина тамо негде далеко од нас...
Штедња јакако! Даш две милке јура тамо, ал' уштедиш две 'иљаде динџи вамо!

И са Бамби Тошићем смо уштедели прилично...
Кад погледамо кол'ко је кошт'о Сума, Бамби нам дође џабалеску, а претрчао је (додуше и он с муком) већу километражу од Африканца, а и дао је више голова...
Додуше не знам да ли баш још увек могу да га сврстам и међу ,,везисте,, али...то више не зна ни он...

Пантић ЈЕСТЕ везиста...додуше био је мало и на ,,привременом раду,, на крилу, може да трчи свих 90 минута, помало спор за задњег везног, али нико му не може оспорити рад од 16 до 16, паметне дубинске лопте по који шут и (ређе) по који гол...могао би он, условно речено, да игра 8. али да уз њега буде неки много јачи и бољи играч 10...таквог нема ни у најави, а ја Дачи Пантићу ипак тешко заборављам оно намерно минирање Суме...много је он сад зрелији па да не зна шта ради...ако као ,,клинац,, можда није знао...

Саша Илић се зна ко је и шта је био и шта је сад.
Једно од највећих имена Партизана, и немам ја ништа против да се дружи са екипом и даље, али да ми не можемо и нећемо да набавимо играча који може достојно да га замени и да овим садашњим ,,везистима,, он са 40 година још држи час фудбала, па то је...да немам речи...

Марко Јанковић, десетка на дресу (?!), а углавном крило...да ли је и везиста или само поливалентан...свашта наводно има, али слабо кад то надође у корист Партизана и њега самог...и преко крила и преко средине...а и иначе.

Ђерлек...је још дете...игра по крилу...али уђе он некад и у средину, ,,везиста,, или не, прави играч или само таленат...показаће време...

И Тавамба се током сезоне са шпица ,,извлачио,, на 8. па чак и на 10.
...и што је по нашу ,,везу,, баш ,,похвално,, чешће је Тале од 2м и 100кг успевао да нешто смува и промува са том лоптом него они!

Ђоле Ивановић је исто нека ,,поливаленција,, мало тамо мало вамо, шпиц, крило, лево, десно, средина, веза, нападач...
АЛИ ако ништа друго МОЖЕ ДА ТРЧИ 90 МИНУТА!!!

Дакле, 13 играча сам набројао који су нешто ,,порадили,, у тој нашој ,,вези,, а игре НИГДЕ већим делом сезоне...
Еј бре, цео тим да саставим од ,,везиста,, и још две резерве да остану, а оно...
А можда је баш у броју 13 ,,цака,, или ,,квака,,? Баксузан број па то ти је...
Сад нешто размишљам можда сам некога и заборавио, о.к. имали смо ми још везиста, али су нас напустили на зимској паузи...па онда, крилне нападаче можда и не бих требао да сврставам у ,,крилне,, (?) везисте, мада они ни преко крила баш не продиру кол'ко би то требало тако да...

Све вам је то, другови моји, неки АЛИБИ, лепа плата, лепи услови...а кад треба да се прође Чукарички, еј, Сале, немој у пензију, дај гол!
Па ШТА ви други радите кад Сале треба да даје гол?!

Ево, набројте ми ко је од наше ,,везе,, јак у дуелу, ко је брз, ко је изразити дефанзивац, офанзивац, пакер, асистент, СТАЛНО опасан по гол, ко МОЖЕ да повеже линије тима, организује игру...?

А колико их имамо?
Колико је то плата?
А колики је то учинак на терену?

Ovo sto Goran kaze je citava sustina i apsurd naseg tima.
U veznom redu i napadu imas 10 polivalentnih igraca da prosto se ne zna ko sta igra, sta moze, a sta bi trebalo da igra.
Ja sa ubedjen kad bi postojao neki trener koji bi znao da ovim igracima nadje pozicije na kojima bi pruzali maksimum da bi to bio dobar i jak tim.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.789
Reaction score
7.557
Локација
25-i maj
Mi zavrsavamo sezonu a bog a kamoli Djukic ne zna koja je nama prva postava. Deluje mi da Stojke bira utakmice, najvazniju utakmicu smo igrali sa Cirkovicem na stoperu, ne postoji linija tima gde se zna ko igra a ko ne i to je tragikomicno. Sezona urnebes i skupo placena cena nepostojanju sistema, kao i one godine kad smo ispali od BATEa gde ja smem ruku da dam da smo doveli levog beka a da ne pricam stopera na vreme da bi bili u LS. Marko je imao svojih 11 i par igraca za rotaciju i super, covek sa planom. Hvala bogu pa prosle godine nisu nam ukrali titulu to bi bila nepravda epskih razmera a ove godine je realno nismo zasluzili. Djukic da posle finala kupa podnese ostavku pa da spasavamo sto se moze spasti, mnogo je ciganima dve vezane titule, pretesko je to breme za tu kulu od karata.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Nije to loša ekipa, jer kakvi su da su prezimili su u Evropi. Nije Suma loš fudbaler nego ga je ovo govno od trenera ubilo u pojam.

U pitanju je najobičnija sabotaža! Tvrdim da mi nismo ni smeli ni hteli da odbranimo titulu!
Daj ne zajebavajte :) tim je užasan i to moramo priznati.. mi u prvih 11 nemamo 5 krštenih fudbalera , tu ne mislim na top klasu nego na suvi školovani prosek.

Dovoljno je pogledati jednu utakmicu na primer 2ge ruske lige i da vam sve bude jasno. O 3coj engleskoj ligi da ne pričamo.

Ali bukvalno ja sada ne mogu da nabrojim 5 fudbalera koji imaju znanje za ozbiljni fudbal , a tu govorim o prijemu , pasu , otvaranju prostora , šutu itd itd. Npr Pantić je nešto najbliže profesionalnom fudbaleru u našem timu , a to govori realno kakav je tim.

Po meni ovo je najgori sastav Partizana u poslednjih 20ak godina
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top