Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.495
To je to. I onda u grupi da budemo sa ciganima iz grcke
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Ne bi bilo loše da pred sutrašnji žreb, naše rukovostvo sa Đukićem potraže pomoć nekoga ko će da skine maler sa Đukića, da nam ne zapadne ponovo najjači protivnik.

qK9BF93.jpg
 

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
301
Reaction score
355
Podsetite me, molim vas, da li se ikakve pare dobijaju za ulazak u grupnu fazu LE? Ako prođemo to poslednje kolo kvalifikacija, hocemo li ubosti bar neku siću? Zaboravio sam kako stoje stvari po pitanju nagradnog fonda u LE, ulaska, pobeda itd. Ako se dobro sećam, bilo je neke priče o tome da će se nagradni fond nešto malo povećati. Unapred zahvalan.
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
ja se bas bojim da pored ovako dobre igre koju napokon imamo da ne dobijemo opet neku prejaku ekipu i na kraju ne budemo nikako u ligi evrope a bas mislim da bi ovaj put mogli da igramo mozda i za to 2. mesto u grupi...
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
hiperboreja
Dobija se 2,6 miliona evra za ulazak u grupu, pobeda u grupi donosi 360 hiljada evra, a nereseno 120 hiljada. Ako udjemo i budemo prvi u grupi, dobijamo jos 600 hiljada, a ako budemo drugi 300 hiljada
 

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
301
Reaction score
355
2,6 miliona za ulazak uopšte nije loše. Znatno više nego što sam mislio. Motiv više za ceo klub. Hvala na informaciji.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.968
Локација
Kragujevac
Znam da nisu ovo zelje,cestitke,pozdravi,ali ja prizeljkujem Austriju iz Beca sa njima bi odigrali dobar dvomec. Realno ima bar jedno 5,6 ekipa protiv kojih nemamo sansi,Zenit,Milan,Bilbao,Ajax,Marsej i mozda Everton(mada pitanje ja kako ce oni uopste ovo i igrati).

Protiv svih ostalih nada je tu,a protiv pojedinih 50:50 sanse. Taj Gent,Austrija,Bate,Mitjlund,Macabi protiv njih mozemo.

Je l zna neko da li se opet formiraju grupe sat pre izvlacenja?
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Dinamo Zagreb je bukvalno jedini rival u PO za LE koji bi mogao da napuni stadion. Cak ni Milan/Zenit/Dinamo Kijev ne bi mogao da napuni.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.067
Reaction score
8.369
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Znam da nisu ovo zelje,cestitke,pozdravi,ali ja prizeljkujem Austriju iz Beca sa njima bi odigrali dobar dvomec. Realno ima bar jedno 5,6 ekipa protiv kojih nemamo sansi,Zenit,Milan,Bilbao,Ajax,Marsej i mozda Everton(mada pitanje ja kako ce oni uopste ovo i igrati).

Protiv svih ostalih nada je tu,a protiv pojedinih 50:50 sanse. Taj Gent,Austrija,Bate,Mitjlund,Macabi protiv njih mozemo.

Je l zna neko da li se opet formiraju grupe sat pre izvlacenja?

Austrija je takodje nepovlascena, samo 2 mesta iznad nas.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.968
Локација
Kragujevac
Znam sada sam video,ali mislim da ce se oni progurati nekako u povlascene :D
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.731
Reaction score
11.171
Локација
.
Sto se mene tice ja veceras navijam za Spartu i takodje navijam da ih dobijemo u sledecem kolu a vi kako hocete :D
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Malo duži post, nadam se da neće biti dosadan onom ko čita.
Dugo sam pretpostavljao da je najveći problem Partizana u novijoj istoriji problem straha, ili drugačije rečeno prevelikog poštovanja prema protivniku. Preveliko poštovanje prema imenu protivnika.
Takođe sam dugo pretpostavljao šta je tačno to što je Lotar radio, pa je uspeo da od Partizana napravi čudo te sezone, da dobijemo Njukasl, sa Realom (onim Realom) odigramo 0-0 a tamo primimo gol iz ofsajda, da nam malo fali da dobijemo Marselj i prezimimo... a s druge strane, šta je falilo Lotaru da dobije derbi i šta mu je to nedostajalo u daljoj karijeri da napravi neki zapaženiji rezultat?
Evo zbog čega mislim da je strah (preveliki respekt prema protivniku) glavni problem dugi niz godina.
Prvo, šta je zapravo strah? Da li on postoji? Da li verujete da je čovekov um zapravo sposoban da upravlja dovoljno i oslobodi se svih strahova? Da čovekov duh bude slobodniji, da izađe iz krljušti i kandži svakodnevnih briga, nepravdi? Mnogi misle ako odu da žive u veći grad ili bolje uređenu državu biće im bolje, a zapravo potrebno je osloboditi se strahova, predrasuda, osuda. Možeš da budeš srećan i tu gde si. Jeste, bolje ćeš živeti tamo negde, ne kažem to, već, mnogi zbog nervoze odlaze, ali smirenje nije negde tamo, već moraš sa sobom to da rešiš.
Naravno svako ljudsko biće ima strahove, ali, ako bi shvatili da strah nije materijalne građe pa ne može da nas pretuče i gura uz zid, i ako bi shvatili da strah nije neke duhovne,energične građe pa nam eto ne dozvoljava da udahnemo i napunimo pluća, šta je onda zapravo taj strah?
Moje mišljenje je da je to kako se često kaže "samo u glavi". Dakle, imaš strah od vode, ne smeš na bazen. Misliš da ćeš da se ugušiš ili udaviš. A milioni ljudi idu na bazen. Treba da shvatiš da ti se neće ništa desiti. Kako? E, sad, ne znam.
Ja sam jedan svoj strah sasvim slučajno, neočekivano rešio tako što nisam ni znao da se suočavam, tek kad je sve završeno video sam svoje okruženje i video da je strah "samo u glavi". Sad, da slučajno nisam bio u takvoj situaciji nikad se ne bih usudio da priđem tamo gde sam prišo. Jer, to je strah. Ali kako ga pobediti?
Pa eto, mi smo tad imali Lotara Mateusa koji je znao fudbalsko znanje, ali on je nemačkog kova, dakle unese ti takav mentalitet da se ti ne obazireš na svoje okruženje već gaziš do zadnje sekunde. Pa onaj govor Westa koji smo imali prilike tek pre neki dan da čitamo, to je borba, to je objašnjenje kako se boriti sa strahom: "Kakvi bre englezi, pokažeš im zube i uplaše se!". I stvarno je tako bilo.
Mislim da i Đukić ima to znanje da našim igračima usadi tu vrstu mentalne snage, tj. na ono što je Marko radio on samo doda svoje znanje. I to izgleda super.
Ali, ja sam ubeđen da se ovaj olimpijakos juče zvao recimo Karabag ili Honved (da me bolje razumete možete zamisliti Honved a ovi koji igraju za olimpijakos igraju za njih) mi bi njih razbili. Prvo, bilo bi nešto manje publike na našem stadionu, u glavama fudbalera ne bi bilo "Ah, olimpijakos imaju 65 koeficijent i najjači su mogući rival, oni imaju titule u grčkog i dobijaju na svom stadionu velike evropske ekipe, skoro su dobili Arsenal", već bi bilo "Honved, dobro je, mogo je da nam zapadne olimpijakos (TU SE ZAVRŠAVA STRAH OD PROTIVNIKA), imaju dobru ekipu ali proćićemo ih" i prošli bismo ih!
Razumete šta želim da kažem?
Partizan je nadigrao olimpijakos. Imao je bolje šanse, bolje napade, juče smo ih istukli. Ali Kljajić je kiksnuo, Ćirković je ispadao par puta. Protivnik 5 šuta 5 gola. Oni su kao ozbiljna evropska ekipa??? Pa da su ozbiljna oni bi nas nadigrali. Ne možemo da se izvlačimo kako su oni ime! Šta je PARTIZAN? Ispodprosečni evropski klub ili klub koji je zgazio olimpijakos u sred pireja???!!! Šta je bre Partizan, ispodprosečni evropski klub koji se plaši da li će biti nosioc sutra i igrati protiv Austrije iz Beča, Olimpika Marselja, jer eto oni su imena iznadprosečnih klubova i samo zato će nas dobiti??? Ili je Partizan klub koji je u dve utakmice razneo protivnika koji ima 65 koeficijent???!!!
Kakav bre respekt prema protivniku jer su velikog imena? Respekt, igraj fer, pošteno, ne valjaj se na travi ne odugovlači.
Videli smo da su momci razbili protivnika, samo nek ponove ovu partiju u Play off za LE i nek izvuku lekcije, da ne kiksamo nazad, a ako može neki štoper odlično, a ako ne može, uzdamo se u ovakve partije i sreće koja je potrebna.
I samo bez straha.
Napred Partizan.
 

blok70

Banned
Учлањен(а)
10.05.2017
Порука
218
Reaction score
39
Posto imam obicaj da prizeljkujem i prizivam:
ako ne budemo povlasceni:
1. dinamo zg
2. fenerbahce
3. braga
4. marsej

ukoliko budemo
1. austrija
2. domzale
3. vardar

ove dole iskljucivo zbog gostovanja jel kako stvari stoje pitanje je da li cemo imati navijanje kod kuce..

zapravo gledajuci kosture, bolje da igramo sa ekipama nego sa minskovima i lehovima
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
@PFC..4ever
Slazem se sa dosta toga sto si napisao ali neke stvari nisu krivica trenera niti neke psihologije i onoga sto mi mislimo kad dobijemo rivala. Nasa ulaganja u tim su minimalna i uvijek jajarimo oko nekoh pozicija koje nas kasnije skupo kostaju. To se pokazalo tacnim i ovaj put. Nas nacin rada ne garantuje nikakvu konstantu u evropi. Uvijek se nadamo da ce hrabrost i sreca u kombinaciji sa znanjem i mogucnostima koje imamo biti dovoljni za prolaz protiv objektivno jacih ekipa od nas ali je istina malo drugacija.

Lako bi se moglo desiti da budemo nosioci jer je ova LE jedno ludilo na kojem nikad nisam ubo ni marke na kladzi :D ne bih ja bas tek tako otpisao tu mogucnost. Ima tu ekipa koje su imale mnogo srece proslih godina a vode se kao favoriti itd a sreca je kurva koja lako mjenja strane. Samo da nas zaobidju protivnici iz lige 5 jer tu nemamo ni promil sanse.

Ono sto Djukic radi je jedini pravi put. Proslo je vrijeme ziheraske igre u evropi to vise ni talijani ne primjenjuju. Odustale su od toga i ekipe sa istoka kad su poceli da dolaze zapadni treneri u sve vecem broju. Odjednom su se izdgili tu Astana i Karabah kao redovni ucesnici evrokupova nesto ranije se pojavao Bate, Ulozili su pristojne pare mora se priznati ali nije sve u tome jer jedan Salzburg ulaze ogromne pare pa nije ni koji kurac uradio sve ove godine. Cak su ove godine Litvanci odigrali za njih extra u evropi. Zaligirs je bio odlican protiv Ludogoreca a Suduva sjebala Sion opusteno. Probao je Konte sa Juveom pa nije mogao proci grupu u LS sa ziheraskim pristupom. Izadjes i igras fudbal najbolje sto znas s ciljem da uvalis sto vise golova. Kad si slabiji realno vise puta ces ispasti nego proci ali ces i vise puta proci protiv jacih ekipa nego kad im se prepustis i cekas da ti ujebu gol. Imali smo toliko primjera gdje se branimo dok ne primimo gol a onda krenemo naprijed i uvidimo da ipak mozemo ali bude prekasno. I ovo sinoc sam dozivio kao ispadanje u 95min. Sta je tu je idemo dalje.
 

blok70

Banned
Учлањен(а)
10.05.2017
Порука
218
Reaction score
39
povodom ovih diskusija na temu igre, izdvojio bih jedan citat M.V.Tempa sa sednice na kojoj je osnovan klub. "Klub se osniva sa idejom da bude najbolji na svetu" pise lepo u monografiji.
OK tadasnja "drzava" je bila u nekom poletu, osecalo se kurcenje na svakom koraku, pa je i klub osnovan sa tom "skromnom" idejom da bude "najbolji na svetu"
Nismo mi za dzabe otvorili KES ili igrali to finale 1966..
u nekoj lovi niko nije preterano strcao pa smo se tukli sa najvecima, ali ne smemo zaboravii Spartu iz Praga , i najave tadasnjeg Partizanovog vesnika, gde je dan pre utakmice, na naslovnoj strani pisalo 5:0

Napadni uvek i svakog jer mi smo Partizan. Mi trazimo i leprsavost i rezultat.
Napadaju i kad vodis 3:0 jer mi smo Partizan. Ne simuliraj, ne valjaj se, igraj fer, jer mi smo Partizan.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
@bonaventura
Naravno, delimo mišljenje.
Nisam o tome pisao jer eto to se podrazumeva :D
Ma što lakši protivnik to bolje, ali i da ne budemo nosioci, ne treba se Partizan plašiti...
 

Tolle

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
819
Reaction score
2.783
Poveo Videoton protiv Bordoa! Ajde Marko, pa da ti oprostimo beg.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.067
Reaction score
8.369
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Ovi ogavnici iz komsiluka su vec prosli. Ukrajinska olexandria vodi 1-0. Videoton vodi 1-0.
Sad ce i dinamo da ga primi i vec smo 4 mesta skocili :)
Ajde bre mozemo mi to :)
 

vlada85pfc

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
134
Reaction score
85
Ako je po prvih 45min, 3 povlascena završavaju takmičenje, Astra, Sparta i Bordo, biće fotofinis ako ostane do kraja ovako na ovim mecevima
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.495
Kljajic-Cirkovic-Kosovic(Jevtovic)...ta linija ne stima i tu nas prolaze kao igla kroz puter, tu ekipa najvise trpi. Sve krene od loseg pritiska na protivnika gde se nalazi Kosovic(Jevtovic) pa se prenese na Cirkovica (koji ne izdrzava) i onda na Kljajica (koji ne izdrzava)..i to je to.
Lakse bi se disalo da upadnemo medju nosice pa makar na zrebu izvukli najnezgodnijeg nenosioca.
Od nosioca Milan i Bilbao su preteski i tu bi mogli samo casno da se oprostimo od Evrope, a ostale mozemo da tucemo...na laksi ili tezi nacin ali imamo sanse protiv svih ostalih.
Nikako ne zelim PAOK i Videoton, a ostalo kako bude neka bude
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top