Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
Gledam sad 5-6 minuta nase klince na Beppe Viola turniru i cenim da bi otresli nas prvi tim samo ako bi krenuli bez nekog respekta i straha.
Lep i jednostavan fudbal
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Ima li u Vranju neko ko bi tamo 10.marta odgledao utakmicu Dinamo - Teleoptik, a da je u mogućnosti da posle na ovom Forumu napiše koju reč o toj utakmici?

I dalje mi nije baš najjasnije u kom sastavu će biti Teleoptik ovog proleća, kao ni da li im Partizan za to proleće pozajmljuje nekog igrača?
Ima li neko ovde ko je internetu vičniji od mene, pa da ,,iščačka,, neki podatak?


Šta je, recimo, sa tim crnoputim Draman Saluom iz neke egzotične destinacije, koji je zimus potpisao za Partizan?
Hoće li Vakulko konačno odigrati neku utakmicu za Partizan?
A ako možda imamo neke ,,prekobrojne,, igrače na koje se ne računa ozbiljno za ovo Partizanovo proleće, onda je bolje je da igraju negde, a mogu i u Teleoptiku...

Ne znam zašto, ali Birmančević je iz Teleoptika otišao u Rad, mogli smo da ga vidimo protiv Partizana, u sredu...ali nije na toj utakmici dokazao da je bolji od na primer Saleta, ili Sume, pa da Partizan čezne da ga što pre vrati...
Možda kasnije pokaže više...

Ja naravno ne mogu da odem do Vranja pa da pogledam prvu prolećnu utakmicu Teleoptika i tako steknem neki uvid u našu ,,filijalu,,, ali nađoh na internetu bar nekoliko podataka:

https://www.srbijasport.net/tak/3373//rez
https://www.srbijasport.net/vest/39675/bivsi-fudbaler-slavije-potpisao-za-teleoptik
https://www.transfermarkt.com/fk-teleoptik-zemun/startseite/verein/4646
https://www.transfermarkt.com/fk-teleoptik-zemun/kader/verein/4646/saison_id/2017
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Ja sam su velikoj dilemi zato što Partizan igra od 15h, što znači da nikako ne bih mogao da stignem da gledam ako gledam Teleoptik.
Vidim na linku koji je kolega G.T. postavio da je Nišić u Teleoptiku, sada sam u još većem iskušenju da odem. Tu su i Šehović, Vlakulin štoper koji može nekad i zadnjeg veznog...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Teleoptik igra 10.marta od 14h, a Partizan 11.marta od 15h, bar tako kažu ovi sajtovi, ako u međuvremenu ne promene termine (a dešava se ponekad i to)...

https://www.srbijasport.net/tak/3373//rez
partizan.rs/pocetna/

Ako termini ostanu kakvi jesu, mislim da možeš da se bez problema ,,iskombinuješ,, pa da odgledaš obe utakmice! : )

Teleoptik nije u istom sastavu kao jesenas, prva im je utakmica, Vranjanci su lideri na tabeli...ali mislim da će naša ,,filijala,, ipak pružiti dostojan otpor...
Ja sam gledao ,,jesenas,, njihov duel u Zemunelu, Dinamo je imao nekog crnca napadača, koji nas je urnisao...

Ako budeš bio na utakmici, nadam se da će ti Teleoptik pružiti priliku da vidiš kako oni već godinama igraju: bez mučenja lopte, bez usporavanja igre, bez velike priče sa sudijama, protivnicima, saigračima, ozbiljno, dostojanstveno, gospodski...
Valjda će tako biti i ovaj put?

POZDRAV!!! :ziveli
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.557
Reaction score
7.854
Omladinci za nekih pola sata igraju prvu utakmicu u Viaređu protiv vršnjaka iz Sampdorije.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.557
Reaction score
7.854
Pobeda protiv Sampdorije 2:1, oba gola Nemanja Vjestica. Ako nekog zanima, posto domace "medije" ocigledno ne.
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.242
Reaction score
3.597
Lijepo je vidjeti kako se ne libe šutirati izvan 16m, što je skoro pa nepoznanica za prvi tim, koji bi se da može, sa loptom ušetao u gol.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.750
Reaction score
9.500
Iz ,,highlightsa'' se da zakljuciti da su nam odbrana i golman ponovo jaci deo tima :D

Ali dobro, cestitke na pobedi.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
I lepo je videti kako se trude da što brže izvedu akciju, za razliku od prvog tima, koji nema baš tu naviku...i koliko brzo žele da trče po terenu, opet za razliku od prvog tima, gde pojedinci igraju ne čak ni ,,u drugoj,, nego u ,,leru,,...

Momci iz naše fudbalske škole (i posle, kad već dođu u Teleoptik) zaista uvek pokušavaju da IGRAJU FUDBAL, moderan, napadački, tehnički i brz,i bez obzira na ,,danak neiskustvu,, ili nedostatak fizičke građe, uvek sam bio oduševljen njihovim pravim tehničko-fudbalskim osobinama...

Ono što nekako treba ,,pojačati,, kod njih su samo ili ,,samo,, fizikalije...

Naravno da od maloletnika ne treba odmah praviti gladijatore, niti je to uopšte ,,na brzinu,, moguće, ali nekako imam utisak da će naša ,,struka,, pre da se odluči za malog ali tehničara, dok će nekog kršnog momčića odmah proslediti što dalje od nas...
I onda sve to dođe na naplatu u prvom timu, gde su ti u vezi iskusni igrači visine osnovaca, i odgajaš štopere koji su protivničkim špicevima negde do ramena...pa ajd skači s njim (npr. s onim Krmenčikom) bato moj...Kako?

Ne mislim naravno samo na visinu (Maradona je bio nizak, ali je bio najbolji na svetu, kao i sada Mesi), nego i na snagu, brzinu, mišićnu masu, kilažu...OGROMNA je razlika igrati sa vršnjacima, ili u omladinskim kategorijama, ili u nekim nižim ligama u odnosu na prvi tim i najviši stepen takmičenja...ali razlika nije u znanju naših klinaca, oni o fudbalu znaju dosta, nego u ,,fizijalijama,,...

Dakle, ako je neko za nekog ,,Mesija,, pravu ,,desetku,, u timu, onda sam to svakako ja, ali ne može tim da ima golmana i 10 malih tehnički-perfektnih Mesija (,,desetki,,) nego u timu mora neko i da rilja, gura, pritiska, pa ponekad čak i da tuče, ako i to zatreba...
Tim traži neku kombinaciju i visokih i niskih i srednjih...ali što brži i jači, to bolje...

Sve u svemu, Suma Sumarum (ajde Suma ozdravi, leba ti), želim da u Partizan dolaze samo oni koji su fudbalski neuporedivo bolji od naših ,,klinaca,,...jbt, uvek sam bio negativno fasciniran :eek: kad dovedu nekog, a ti vidiš da se od njega lopta odbija k'o od bandere, ili da ne zna osnovne stvari sa loptom...
I doš'o u Partizan... :roll:

Dakle, Partizanu iz omladinskih ,,pogona,, trebaju ipak sve pozicije fudbalera, a ne samo ,,mali ali tehničar,,...
Ono što je nezgodno je i to da posle Saše Ilića nema pravog novog Saše Ilića, ili ako neko i pokaže nešto, opa, opa, prodamo ga dok je još klinac...

Dobro, od novca se živi, ali u fudbalu moraš onda i da kupiš/dovedeš ono što ti u timu fali...golman ti se plaši reflektora, dovedeš Stojketa, on se ne plaši, nemaš desetku u timu, dovedeš Moreiru pa onda imaš...

Ali, nemoj brate dovoditi nešto što imaš i u Teleoptiku...
 
Последња измена:

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
Ovaj golman omladinaca deluje jako nesigurno, primio je gol protiv Sampdorie ala Kljajić.

30 godina ne možemo krštenog golmana da napravimo u tim mladjim kategorijama.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Уредник
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.718
Reaction score
11.097
Локација
.
Nekad je važilo "pravilo" da golmani pružaju bolje partije u poznim godinama. To se naravno najviše pripisivalo iskustvu. Danas, pogledajte golmane u jakim evropskim ligama. Osim starih kajli uglavnom su tu mlađi momci. To je najviše zbog modernizovanog načina rada sa golmanima u mlađim kategorijama gde kroz treninge stiču preko potrebno iskustvo i rutinu ponašanja u kritičnim situacijama. Koliko ja vidim,naša omladinska škola je nažalost ostala u nekim prošlim vremenima u tom radu sa golmanima.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.789
Reaction score
7.557
Локација
25-i maj
Generalno cela Srbija lose radi sa golmanima. Cigani su izbacili Manojlovica i Rajkovica koji su dva izvikana i tanka golmana a mi nikoga za sve to vreme. Primer Milana koji ima klinca na golu od 100 miliona, popularnog Doluramu koga jedva ceka da ga se resi da bi dobio sansu neki drugi klinac, mislim Plicari za koga kazu da ce biti jos bolji i da je jaci u glavi od Dolurame. Treba da se menja sistem treninga kod nas za golmane ocigledno i zasto ne otici do italije mesec dana i videti sta oni to rade, kad ljudi imaju 30 dobrih golmana.
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.391
Reaction score
2.083
Viareggio cup, Partizan-Pisa 2 1
 

mogway

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
227
Reaction score
1.152
Da, posle Sampdorije dobismo i Pisu 2-1. Dobro guramo na ovom Viaredjo kupu i 99% prolazimo grupu,posto je ostao jos jedan mec sa Venecijom koja je u prvom kolu dobila Pisu.
Danas golove dali Kokir i Vujanic u 90-om za pobedu. Tako smo opravdali ulogu favorita u danasnjem mecu (kvota po svetskim kladionicama bila oko 1.25)
 

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.618
Reaction score
8.398
Локација
Македонија
Znaci treniraju klinci da nam kidaju zivce do kraja :D
Cestitke na pobedi i samo tako igraj skaci napadaj :šal
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.559
Reaction score
3.325
Selekcija golmana nam se izgleda svodi na ono "slab je igrac, al dobar ortak, stavi ga na gol". Pa ti radi s njim do mile volje, decko jednostavno nije golman i nece ni biti.

Ima ovde materijala kog nekih igraca... nazalost, za nas ce taj materijal trajati do prve Benfikine ili Fiorentinine ponude.
 
Top