Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Partizan i mediji

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Bozin svaki intervju je za sva vremena. Hvala za ovaj tekst!
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.481
Reaction score
4.966
Локација
Boka
Apel svim Grobarima da ne posjecuju najciganskiji sajt sportske.net
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.530
Локација
Žrnov
Ovo ću da odštampam i uramim i držim u dnevnoj sobi:

Bašibozluk, bagra i brabonjci ustali da obnove Dušanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi u civilizacijskom i kulturnom pogledu ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj stvarnoj istoriji."
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.300
Reaction score
11.904
Локација
Tu, odmah iza tebe
Ovo je laz i spin, Partizan je osnovao Tudjman sa usatasama u inat beogradskoj mangupariji i da bude strano telo u Srbiji.
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.157
Reaction score
660
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Pouzdano se zna da se Peko Dapčević sa Slobodanom Miloševićem, nikada nije srio. Vjerovatno su obojica izbjegavala takav susret. Ali se, takođe, pouzdano zna, viđeno je na TV ekranima, da je u toku Miloševićeve ere Peko Dapčević 4. jula, na Dan borca, održao govor mladima Crne Gore i Srbije na Čakoru i da je taj govor završio kliktajem: Živio predsjednik Lilić!

Dapcevicu druze Peko, cuo si se nadaleko! :respect:respect:respect

P.S. Jedna stvar mi nije jasna, jesu li i nasi kolege forumasi iz Republike Srpske i Vukovara "bolesne zadribande i Srbende"?
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.386
Reaction score
2.377
Локација
Novi Beograd
Ljudi, polako sa tim dizanjem u nebesa partizanskih generala, polako.
Oni su pisali istoriju, oni su bili gospodari života i smrti.
Mnogo je to, za moj ukus, daleko od stvarnih legendi našeg kluba.
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.157
Reaction score
660
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Boli ljude tuki, jesu li oni partizanski ili cetnicki generali, samo da se malo provuce izmedju redova da su Srbi glavni krivci za sve nesrece, a ostali nek se poredjaju kako im je volja...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.530
Локација
Žrnov
Ko ume da čita, sve piše - da to zadribandisanje i srbendisanje nema veza sa teritorijom na kojoj neko zivi već sa glavom...
A ovde ima dovoljno dokaza toga...

Treba uvesti kao obavezu, ko ne procita Arcibalda Rajsa , ne moze da zavrsi srednju skolu. I nista drugo od istorije e moraju da znaju deca (kao sto i ne znaju)
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.386
Reaction score
2.377
Локација
Novi Beograd
Jeste Jaco, sve to stoji, ali Koča Popović je poslednji koji treba da morališe po tom pitanju.

Svašta bih imao da kažem o njemu, ali nije ni vreme, ni mesto, a opet, možda sam i ja poslednji koji to treba da uradi.

Meni je samo zasmetalo, to što se pozivamo na Koču kao na neku legendu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.530
Локација
Žrnov
Pa vidi, sve stoji, ali imaš ljude kojima smeta i što je DV legenda.... i Grbović je legenda... tako da...
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.386
Reaction score
2.377
Локација
Novi Beograd
Zna se kome Dule smeta, a Grbović (heroj mog detinjstva) je pravi primer da status legende, ne treba olako davati.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Mada se u tekstu nigde ne spominje Partizan, treba videti kakvi su ljudi osnivali Partizan...
Intervju sa Kočom Popovićem iz 1989. (kao danas da je pravljen):

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/i...ic-je-bio-obican-bankarski-pacov-zbog/8cgwmrh


on se i do 72 bavio velikosrpskom hegemonijom, a nije mu smetalo Hrvatsko prolece tj Maspok tih godina...svi su se trudili da se Srbija ne izdigne iznad ostalih iako je imala daleko najvece potencijale, dok su svi ostali mogli da rade za svoju stvar pa su tako Hrvatske glavesine mogle i tada da se sprdaju ili izbegavaju Jasenovac.
i povukao se kad su sklonjeni Nikezic i Tepavac i ona idiotkinja Latinka Perovic kojima su bili drazi hrvatski nacionalisti

meni dovoljno sto znam da je podrzavao Latinku da baci mrlju na njegovu fenomenalnu biografiju do rata


svakako najvise cenim Takaca, Spica i ostale ljude od sporta koji su pravili Partizan nego generale JNA koji su tu bili po sluzbenoj duznosti....kao sto su ti nasi generali po sluzbenoj duznosti radili dobre stvari, tako su i lose kao sto je bila cistka neduznih pravoslavnih svestenika za vreme i posle rata jer su bili indoktrinirani toj komunistickoj ideji i Titu
 
Последња измена:

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Moje mišljenje je da je baš propast Srbije u SFRJ počeo a danas se nastavio sa smenom liberala. Tada su na direktorska mesta po Srbiji došli totalno nestručni ljudi koji su fakultete završavali na radničkim univerzitetima za dve godine. Uzmi svako preduzeće koliko je proizvodilo i izvozilo(što je najvažnije) pre smene, a koliko posle smene, ako te ne mrzi, pa ćeš da vidiš. U vreme tih "liberala" srpska industriji je bila tada na vrhuncu svoje proizvodnje. Posle su došli direktori, najviše njih sa 1000 metara nadmorske visine, jer su bili partijski poslušnici, nešto veoma slično današnjem sisitemu.
Dve najveće greške Srpskog naroda su, republika Hrvatska i Jugoslavija. Prvoj nije trebao biti dozvoljeno formiranje bar u današnjim granicama, sa onolikom obalom, a bili su posle Nemaca najveći fašisti, a ne bih pogrešio da sam rekao i najveći. Što se tiče Jugoslavije, najveća greška je što se Srbija nije prva proglasila nezavisnost 88/89 godine i otišla dalje sama u ovim današnjim granicama. Trebali smo da mislimo na devet miliona Srba koji su živeli u Srbiji sada nas je manje od sedam( ako nas uopšte toliko i ima).
Izvinjavam se za skretanje sa teme...
 
Последња измена:

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.530
Локација
Žrnov
Bašibozluk, bagra i brabonjci ustali da obnove Dušanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi u civilizacijskom i kulturnom pogledu ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj stvarnoj istoriji."

Mene zanima, da je ovo recimo rekao DV, da li biste rekli da je tačno? Ili da je rekao neki anonimus? Ili bilo ko osim Koče Popovića?

Samo mi recite šta je u ovom citiranom netačno, ako uzmemo u obzir da su "najveći Srbi" u poslednjih 30+ godina bili Milošević, Šešelj, Drašković i Vučić?
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.157
Reaction score
660
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Slobodan Milosevic svakako jeste najveci Srbin, i to ne u poslednjih 30 godina, vec mnogo duze. Tu ne bi smjelo da bude dileme kod iskrenih rodoljuba. Nasa je nesreca sto na celu srpskih komunista 60ih ili 70ih godina nije bio covjek poput Sloba, nego ovi banditi poput Latinke i slicnih. Sasvim je sigurno da bi cuveni Ustav iz 1974. bio znacajno drugaciji, a samim tim i citav slijed potonjih dogadjaja.

Sto se tice ovog dijela
Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje.

Ovo neodoljivo podsjeca na kraj 90-ih i pocetak 2000-ih, kad su nesrecni studenti, radnici i ostali narod klicali Djindjicu, Proticu, Baticu, Zivkovicu, Draskovicu, Canku i ostalom otpadu naseg nesercnog naroda. I dok ne zardzivo srljamo u progres, podizu se spomenici i daju imena bulevara po nekima od njih. Al naravno, Vucko kad to radi, niko ga ne kritikuje.

I za kraj, ne vlada Vucic zato so su ga gradjani izabrali nego zato sto ga je izabrao Zapad. Kao sto je prethodno izabrao i Djindjica i Tadica i slicne. A kad im zavrsi posao, lako ce on da zglajzne kao i ovi prije njega. Tako da umjesto sto kukate na penzionere sto glasaju za SNS, idete pred njemacku ili americku ambasadu pa se njima zalite...
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.731
Reaction score
11.174
Локација
.
Slobodan Milosevic svakako jeste najveci Srbin, i to ne u poslednjih 30 godina, vec mnogo duze. Tu ne bi smjelo da bude dileme kod iskrenih rodoljuba. Nasa je nesreca sto na celu srpskih komunista 60ih ili 70ih godina nije bio covjek poput Sloba, nego ovi banditi poput Latinke i slicnih. Sasvim je sigurno da bi cuveni Ustav iz 1974. bio znacajno drugaciji, a samim tim i citav slijed potonjih dogadjaja.
.

Sve necu da ulazim u diskusiju da ne sirim off ali moram. Uglavnom se slazem sa tvojim stavovima ali ovde se debelo varas. Sloba je jedno od najvecih zla koje su se dogodile ovom narodu. Kako uopste mozes da napises Srbin i rodoljub za nekog ko proda svoj narod ali ne u smislu prevari ih nego doslovce PRODA narod RSK i to nastavi da radi i u BiH ali tu nije imao toliki uticaj nego je preko svojih satelita Arkana i slicnih to radio.
 

Kaiserovski

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
553
Reaction score
536
Mene zanima, da je ovo recimo rekao DV, da li biste rekli da je tačno? Ili da je rekao neki anonimus? Ili bilo ko osim Koče Popovića?

Apsolutno je tačno sve što je u navedenom citatu rečeno. Međutim, to ne može da se posmatra istrgnuto iz istorijskog (i svakog drugog) konteksta. Činjenica da ova izjava, iako suštinski tačna, nema nastavak koji govori o realnom svetu oko nas u periodu na koji se odnosi, čini je samo delimično tačnom. Na kraju krajeva, iz izjave jasno proizlazi želja da se nametne kolektivna krivica celom jednom narodu (ma kakav on bio) što jednostavno ne odgovara činjeničnom stanju. Bez obzira koliko srpski narod bio nazadan i brabonjački (što rezultati izbora nesumnjivo pokazuju) ne može mu se utisnuti kolektivni žig zločinca i od njega tražiti da se denacifikuje, jer je to licemerno i ne odgovara istorijskim činjenicama.
 
Top