Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

zlaja

Grobar
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
1.304
Reaction score
3
Локација
vozdovac
gusztav је написао(ла):
Хвала на комплиментима! :ziveli
Пошто углавном пишем о асовима и догађајима из прошлих времена,који нису толико познати млађим навијачима,о Саши Илићу нисам за сада размишљао. Мада,наравно, он заслужује свакако да се пише о њему. Биће ускоро нешто о Салету,сигурно.
Ускоро и приче о Петру Бороти, Фахрудину Омеровићу,првој утакмици уживо...
Gusztav svaka cast i samo tako nastavi. I dalje furaj samo sa starim asovima
 

Bogi maestro

Guest
gusztav-ti si rodjeni pisac. nema rijeci,sjajni tekstovi,to bi se sa ostalim legendama moglo stampati i u vidu neke knjige,mozda brosure,sta li vec,ali bi bilo interesantno. covjek da cita i da mu ne dosadi. naravno,slusao sam mnogo o bajri zupicu,kakav je bio borac... ali,calac mi je pricao dosta o jednom majstoru,koji je bio najveci,po njemu,a istovremeno nije bio dugo u partizanu,jer se razbolio,zato ga je i miljanic makao sa spiska i zvao cigansturu pavlovica. u pitanju je bora djordjevic,za kojeg kaze da je bio takav dribler i smeker,da je valjda cigane sve provozao i zabio im gol,i golmana ostavio iza sebe... da nema neko neki tekst o njemu,toliko sam se naslusao o tom igracu,a koliko znam,zutica ga je sprijecila da napravi znacajniji karijeru. ja imam neke knjige ovdje,koje govore o nasim najstarijim legendama,jeste to bilo i previse davno,ali mi nikad ne dosadi da citam o bobeku,cajkovskom,galicu,vasovicu,kovacevicu,jusufiju,soskicu i kome sve ne... koliko je samo bilo tih majstora! a sad ih brojimo na prste jedne ruke. no,dobro,ljubav prema partizanu ne jenjava,samo jaca!

plava cigra,vozao francuze do gola,pa onda nazad do centra,pa opet... a igrao covjek do neke 27. ili 28. godine,nisam siguran,znam da je mlad zavrsio karijeru,valjda bio i u ofk-i,a jedna od najvecih legendi. medjutim,vazno je da su mediji napravili od jednog invalida(dzajic) najboljeg igraca u zadnjih 50 godina. :banghead
 

Jug

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2006
Порука
133
Reaction score
0
Локација
Beograd, Hram Èuvara èasti
U tadasnjim državnim prvenstvima jedan igrač nije mogao napustiti zemlju pre navršene 28 godine života. Zato i jeste mnogo više dobrih igrača zapamćeno iz tadašnjih vremena. Zamislite samo koji bi sve igrači danas bili u našem fudbalu da može važiti to pravilo (danas je ono protivno pravilima FIFA i UEFA).
Tada nije bilo dovoljno mesta za sve vanserijske igrače u prvoj ligi pa nam je i druga tadašnja liga bila jedno 10 puta jača nego ova današnja prva.
 

Head_Hunter

Guest
Bila su to divna vremena,prosek ljudi na stadionu je bio oko 15000.Milina je bilo gledati tadasnje majstore na delu
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
@ vlada-pauk
Претпостављам да си старији од мене или моја генерација,јер ја сам почео да пратим као клиња,од 1974/75... Помени још неког ко заслужује од те старе гарде асова. Преки је био ас,мада му тада нисмо опростили одлазак у Хајдук 1983. Имао је језив шут,ко зна колико голова из слободњака. Знам да је Завишић једном циганима дао гол у рупи,голману кроз ноге у 90.минуту, за 3-1,уз делиријум на Југу. Млађи могу да нађу тај аудио клип у теми Партизан аудио-видео. Волео бих кад би ми старији навијачи,уз коју реч о легендама Партизана,овде качили и слике,као илустрацију.

@ lotar mateus iz pg
Хвала,брате,али погледај и текстове Томчила који су такође врло оригинални. Ја бих најрадије писао само о Партизановим асовима,али ред је поменути и остале спортисте вредне пажње,без обзира где су играли. Биће тога још ускоро,за који дан.
Што се тиче Боре Ђорђевића,сви причају да је био страва играч. Њега се не сећам,али се сећам његовог брата Бошка,лево крило,број 11,имао је убитачан шут, голове давао из игре,пенала и слободњака. То ми је,као клинцу,био први љубимац у дресу Партизана. Био је једном и најбољи стрелац тадашње прве лиге.
Ма било је толико асова,кад би могла бар једна сезона да се понови...

Бошко Ђорђевић даје гол циганима из пенала

 

vlada-pauk

Guest
Bora djordjevic,legenda

Bio je to cudesan tandem Bora i Moca.Na nekim turnirima velike Juge a posle smene generacije(beba) tukli su nas cigancici sa po 4-5 golova razlike.Onda se cekalo i docekalo ,Bora Djordjevic i Moca Vukotic.Nije se znalo ko je lukaviji i vestiji igrac.Bora jaci (fizicki) Moca mangup.Bleki je dolazio na treninge reprezentacije i pozdravljao ih sa recima "Zdravo sefe ,Moco majstore i ostali trkaci" Sto se tice Boska ,ako se dobro secam debitovao je protiv Buducnosti iz Titograda i posle njegovih centarsuteva postigli smo 3-komada a mislim da je i on dao neki go.Jedne godine je bio strelac lige ,tacnije bili su on i Dule Savic sa po 20 postignutih golova,ali je Bosko dao polovinu iz penala.Mislim da je prvi golman koji mu je odbranio penal bio Enver Maric iz Veleza.Potom se Bosko polako gubio i zavrsio je karijeru u Radu.Mislim da je to bilo tako ,ako gresim ispravite me.Siguran sam da je bio najavljivan kao novo levo krilo reprezentacije ,cudo od igraca,naslednik Dzajica.....Nije dostigao te visine .navijaci sa juga su za njega imali malo ruzan nadimak,ali je svakako bio miljenik.Nije bio toliko fudbalski potkovan i talentovan,ali mi se cini da je sve svoje zadatke ispunjavao maksimalno korektno i brate trcao je i trudio se .
Zavisic i Prekazi su pocepali zvezdinu mrezu na marakani iz udaraca sa po 25 metara .Mislim da je tada branio Kajganic i da covek nije znao sta ga je snaslo_Oba gola su pala na severu pa su cigancici imali priliku da uzivaju u majstorijama ova dva majstora.Prekazi je otisao u Hajduk ali to je bilo ,po njegovoj prici ,zbog Milutinovica .Cak je u nekom intervju rekao da mu je najdrazi pogodak bio protiv Milutinovicevog tima u nekom Turskom derbiju.Koliko je voleo Partizan videlo se u derbiju Partizan -Hajduk koji se igrao na marakani(25-maj ili tako nesto).U cistoj situaciji kada je mogao da stigne loptu i da je zavrne u Partizanov 16m ,gde su vec bili Hajdukovi igraci u vecini, jednostavno je stao i pustio loptu u golaut.Mislim da mu to nisu oprostili .Bilo je to dosta davno i moguce je da sam nesto pobrkao.A sto se tice pobede nad ciganima od 3-1 ,ako mislimo na isto golove su postigli .Trifunovic ,Zavisic i Moca(valjda) .Debitovao je na golu Dika Stojanovic.Secam se da smo sa Juga gledali kako se trese od straha.Tada smo mogli da ih razbijemo sa 4-5 komada ali smo se opet ispromasivali.Nije prvi put.Pozdrav.
 

SRBIN

Početnik
Учлањен(а)
13.10.2006
Порука
140
Reaction score
0
Локација
Ljubljana
Ja sam 85.godiste pa ne pamtim ove asove. Znam jih samo iz caletove price, on je u to vreme bio veliki partizanovac :lol: :lol: :lol: . Kad ga pitam koji igraci su se njemu najvise svidjali uvek spomene Prekazija,Mocu Vukotica,Djurovskog,Bjekovica,Mancea,Dimitrijevica. Pogotovo za ovog zadnjeg je reko da je bio neverovatan tehnicar, neverovatna igracina, igrac kakvih je malo na ovoj zemaljskoj kugli, al kaze da je imo veliku gresku, da je bio len i da je MNOGO volio provod. Sad nek mi to Gustav potvrdi :lol: :lol: :lol: bio bi mu zahvalan. :lol: :lol:
Inace kod kuce sam imo i stare Tempo novine, pa sam dok sam bio mladji uvek listo pomalo. Znam da je na poslednjoj stranici uvek bila tabela 1. i 2. lige :lol: :lol: :lol:
Inace spomenuo bi utakmicu koja je bila odigrana dok sam imo godinu dana :mrgreen:

PARTIZAN: ZVEZDA 2:0 Prva je to tekma bila odkad je Djurovski presao iz Zlezde u Partizan. I vec na prvoj tekmi je dao gol i to iz penala :mrgreen: , drugi gol je dao Smajic, a imali smo jos jedan penal koji je profulao Vokri.
Jel bilo tako Gustave i ostali. :mrgreen:
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да, баш тако, дерби из 1986. и наша победа од 2-0. Али први гол је дао Смајић, а други Милко из пенала пред крај. Вокри је промашио пенал у првом полувремену, на 0-0.
Онда ти имаш сјајну меморију ако се сећаш тога а имао си годину дана. Прави медицински феномен. :wink:
 

SRBIN

Početnik
Учлањен(а)
13.10.2006
Порука
140
Reaction score
0
Локација
Ljubljana
Secam se iz Tempo revija :mrgreen: :mrgreen: .
Da tacno prvi gol je dao Smajic a drugog Milko iz penala. Djurovski je kasnije izjavio da kad je dao gol da nije znao medju koje navijace da trci ahaha :buhaha :buhaha :buhaha
Nego reci mi Gustav kako je za PFC igro Zlatko Zahovic. Znam da je igro dok su bile sankcije pa me zanima kakva je bila njegova uloga, da li je imo zapazene igre u Partizanu.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Играо је доста добро, али није дуго остао у Партизану. Дао је 2 гола циганима, један у пријатељској текми по снегу из слободног ударца, а други у купу, исто са око 20 метара.
А ево и слика Момчила Вукотића.





Ова друга је са текме против Хајдука, ране седамдесете.


 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
Srbine brate kako se ne secas Zahovica? Pa isto smo godiste a ja se secam Zahovica! To je bila ona sezona kada smo dali preko 100 golova u prvenstvu (cini mi se 106 ili tako nesto ne secam se najbolje) a meni je Zahovic bio omiljeni. Uvek sam se divio njegovim golovima iz slobodnjaka. Meni je to kao klinji bilo vrh!
 

vlada-pauk

Guest
Zahovic

Zlatko Zahovic,Darko Milanic i Dzoni Novak. Osim Milanica kratko su bili u Partizanu ali su bili sjajni fudbaleri,pogotovo Zahovic koji nam je iscupao jednu sezonu i po mnogima bio bolji fudbaler od Pedje Mijatovica te godine.Na zalost ta sjajna generacija nije uspela da se dokaze i u Evropi zbog sankcija.Mozda je bila i bolja od one ciganske kada su maznuli Kup sampiona.Mislim da ce se mnogi sloziti .
 

SRBIN

Početnik
Учлањен(а)
13.10.2006
Порука
140
Reaction score
0
Локација
Ljubljana
Hvala na podatcima :mrgreen: . Inace Zahovic je ekstra igracina bio, a svoj vrh je doziveo dok je igro u Portu. Bio je tehnicar i po, imo znanje,brzinu, osecaj za gol. Po meni je bio mozda i bolji od Piksija,Deje i ostalih cigancica. Setite se samo njegovog gola na EURU (SLO:JUG 3:3) i to onog prvog kad ga je dao sa ramenima. sve u svemu ekstra igracina samo imo je problem sto cesto nije postovo disciplinu, pa ga je zato i Katanec sutnuo sa SP 2002 u Koreji. I dandanas ta dvojica nemogu da pogledaju jedno drugog. Inace zanimljivo da niko sa 100% prezisnoscu ne moze da potvrdi sta je on po nacionalnosti. Neki kazu da je mesovina( PO Srbin po Hrvat, neki da je musliman).
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Сигурно да је то била сјајна генерција, можда и боља од оне циганске. Резултати све говоре-те сезоне цигани нису успели да нас победе, иако су имали Панчева, Михајловића, Савићевића,Југовића... У првенству 2-0 и 0-0, а у купу 1-0 за нас у рупи и 2-2 на ЈНА. Та друга текма је била можда и један од најбољих дербија које сам гледао. Тај тим би далеко догурао да није било рата, Осим је био одличан тренер. Ево још једног легендарног играча из прошлости.




Звонко Живковић
 

kerkez

Grobar
Учлањен(а)
01.11.2006
Порука
397
Reaction score
24
Локација
Na ivici incidenta
Tog revansa u kupu se jako dobro secam,kada je Jokanovic dao drugi gol hteo sam da pojedem televizor od srece. :)
 

Bogi maestro

Guest
SRBIN је написао(ла):
Hvala na podatcima :mrgreen: . Inace Zahovic je ekstra igracina bio, a svoj vrh je doziveo dok je igro u Portu. Bio je tehnicar i po, imo znanje,brzinu, osecaj za gol. Po meni je bio mozda i bolji od Piksija,Deje i ostalih cigancica. Setite se samo njegovog gola na EURU (SLO:JUG 3:3) i to onog prvog kad ga je dao sa ramenima. sve u svemu ekstra igracina samo imo je problem sto cesto nije postovo disciplinu, pa ga je zato i Katanec sutnuo sa SP 2002 u Koreji. I dandanas ta dvojica nemogu da pogledaju jedno drugog. Inace zanimljivo da niko sa 100% prezisnoscu ne moze da potvrdi sta je on po nacionalnosti. Neki kazu da je mesovina( PO Srbin po Hrvat, neki da je musliman).
mislim da je musliman,ali nebitno za ovu pricu. nevjerovatan igrac,ja sam uvijek unosio nemir u mom drustvu,govoreci da je on veci igrac od ciganstura ko je ste pomenuli,koje su mediji,kao i uvijek napumpali.kako je samo igrao protiv srj na euro 2000,a i kasnije u kvalifikacijama za sp 2002. jedan od mojih omiljenih igraca uopste,pamtim ga i iz porta i iz benfike,a najjace je bilo kad sam ga gledao u kupu uefa prije 2 godine,cini mi se(mozda i 3 godine),kad je vrtio u dresu benfike neke holandjane,ja mislim herenven,bukvalno su jurili za njim po terenu,on njima 2 gola :buhaha ,a 34.-35. godina mu je vec bila.nisam siguran,mozda sad ima toliko,ali tu negdje sigurno.mnogo gotivan lik,a i imao je najjacu frizuricu. jedino ono kad je promasio penal u finalu kupa sampiona protiv bajerna,tj. odbranio mu kan.mala mrlja,ali mora tako.strasan igrac,a i dzoni novak je ostavio snazan utisak na mene,takvih bekova vise nemamo.i on je igrao protiv juge.
 

SRBIN

Početnik
Учлањен(а)
13.10.2006
Порука
140
Reaction score
0
Локација
Ljubljana
Dzoni Novak je bio isto velika radilica, miljenik Srecka Kataneca.Njegovi prodori po desnoj strani su svima ulivali strah.
:lol: :lol: :lol:
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
Ja sam bio klinja, pa me nisu uopste zanimale nacionalnosti igraca. Svi su u mojim ocima bili Partizanovci po nacionalnosti (sto bi rekao Dule V. :mrgreen: )Pa me nije zanimalo sto je Slovenac (ili Musliman ili hrvat, nemam pojma) ali su me ti njegovi golovi iz slobodnjaka uvek odusevljavali. I danas ih se secam a nisam imao vise od 8,9 dina. Ma igracina i po. Stvarno je tada bila dobra generacija, a i ona pre nje koju znam vise iz prica (iako sam bio na stadionu, ali sam tada imao nekih 4,5,6 dina) Fantasticna generacija. Omer i Pandur moje 2 omiljene goshe. Stanojkovic bek, verovatno nas najbolji od kad ja pamtim. Jokan i Petric. Mijat i Zlatko u tandemu, ma sou bi stvarno pravili u Evropi, ali jbg desilo se sta se desilo. Sad mozemo samo da sanjamo takve igrace.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
SRBIN је написао(ла):
Dzoni Novak je bio isto velika radilica, miljenik Srecka Kataneca.Njegovi prodori po desnoj strani su svima ulivali strah.
:lol: :lol: :lol:

Џони Новак је остао упамћен и по томе што је 1991. Раду дао гол петом!


 
Top