Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.848
Reaction score
3.650
Pehari i priznanja sportskog drustva Partizan
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.935
Reaction score
3.012
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.421
Локација
Beograd
Ponovio sam već više puta da su mi najdosadniji detalji sa mojih utakmica u mladosti bili oni kad neki matorci počnu da pričaju kako se pre 10 godina igralo bolje...
E sad sam ja mnogo dosadniji od njih, jer nadugačko i naširoko pričam o stvarima od pre trideset - i pre više od trideset godina...
Neću da se pravdam, ali ipak mislim da nije sve samo u tome što su matorci po prirodi stvari dosadni, nego...
Ima tu nešto i do KRITERIJUMA...

Dakle, sve ovo me podseća na to kao kad bi na primer neko ko se razume u muziku otišao na seoski vašar i kao kada bi seoskoj pevačici ispod šatre pokušao da objasni šta joj ne valja u pevanju, možda je simpatična, vredna, trudi se, ali...falšira brate, greši u intonaciji, ispada iz ritma i tempa, ne zna da uzme dah kad treba...ili kako se već sve to kaže u muzici...
Seoska pevačica može da prihvati da nešto ne zna, i da pokuša da se popravi, a može da kaže i da ovaj što se razume u muziku nema pojma, da je dosadan, a da ona zna da radi to što radi...
A i ovaj što se razume u muziku može da nastavi da pokušava da joj objasni šta kod nje ne valja i kako će da se popravi...a može i da odustane, jer vidi da ne vredi...
E tako se ja osećam posle 2000 i nešto napisanih postova na ovom Forumu...
Da napišem još 2000 pa da se nešto nekad možda i promeni na bolje...ili da odustanem, jer vidim da ne vredi...

Ja kažem da ne može mene da uči neka šačica ljudi kako ja treba da se ponašam na stadionu JNA, jer sam ja tamo bio i u vreme kada nas je bilo 55000...kažem i da je fudbal ono što je Partizan igrao pre 30 godina, a ne ovo sad, da kažem i to da je fudbaler koji je mogao da s punim pravom dobije dres br. 10 bio Milko Đurovski - ali da to nikako nije neko kao Marko Janković, da kažem da je sramota da u tim dovedeš igrača kao Suma, kome je trebalo 2-3 meseca samo da USPE da potrči, a kamoli da zaigra nešto...i sve tako nešto...
Kažem ovo, kažem ono...ali sve je to uzaludno...
Niko s druge strane ne vidi i neće da prizna da MNOOOGO toga ne valja, niti hoće da nešto popravi...
Čuj, fudbalski tim, ali bez prave igre i bez kreatora u punoj snazi...ma daaaaj...i koliko to traje? Godinama, deceniju, koliko...?
I, meni je to nenormalno, a njima? Pa valjda normalno...? Ili ih je baš briga za to...

Ili je sve to možda samo STVAR KRITERIJUMA...

Meni što se tiče folka kriterijum zadovoljavaju Toma Zdravković i Vesna Zmijanac, a nekima valjda seoska pevačica ispod šatre...
Meni kriterijum što se tiče igre Partizana zadovoljava igra protiv Fljamurtarija na JNA (iako sam tad mislio da je to najveći neuspeh IKADA), a nekima (i Đukiću) kriterijum zadovoljava i ono mučenje u Albaniji protiv Skenderbega...
Albaniji, Zemunu, Čačku...
Moj kriterijum Milko, Vokri, Moreira, njihov Mesko, Suma, Miletić s kosom...

I kako onda da pričamo i diskutujemo ili polemišemo sa nekim iz Partizana kad nismo na istoj ,,talasnoj dužini,,?!
Ja pričam o klinu, a oni o ploči...a može i obrnuto...alu stalno smo u ,,kontri,, ili ,,raskoraku,,...
Kao što sam već pisao i o onom Ivicinom pitanju KAD je Partizan poslednji put igrao lepo...?
E moj Ivice...ti pitaš umesto da si nešto uradio pa da Partizan igra ono što se zove FUDBAL, a ne da muči i sebe i loptu i publiku...

Ako ništa drugo, bar na temi o PFC nostalgiji, imam pravo da pominjem stvari od pre trideset i više od trideset godina, za koje smatram da su bile BOLJE, nego što su to ove sad...
A zašto je to tako kako je...e jebiga...

Evo fotografije koje sam snimio 1983.-e...jedan pogled na tadašnji Jug...
Partizan - Velež, poslednja utakmica prvenstva...a mi ponovo šampioni...



Eeeh...ali trebalo je prethodno izdržati onaj sunovrat od šampionske titule 1978.-e kada smo mleli sve pred sobom, u one teške sledeće sezone gde smo se prvo borili za opstanak u ligi, a zatim se polako i teško i nekoliko godina peli ka vrhu...
Dok se na njega nismo vratili...
Dočekasmo tad i to.

A sad isto nešto čekamo...da sutra pobedimo Albance...da Partizan počne da igra fudbal...da Suma počne da liči na fudbalera a da Janković prestane da pada, da se K.K. Partizan vrati na vrh...
I sve tako...

:napred Partizan
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.421
Локација
Beograd
EDIT:
Uz moja 2693 posta i sve ovo oko Partizana (nedostatak igre, fudbala, kvaliteta, pravih profesionalnih fudbalera, publike, pameti)...ja stvarno i nisam baš neka osoba koja ne može da ,,snizi, spusti,, kriterijum...zavisi jedino o čemu se radi...
Sa uživanjem gledam utakmice nižih liga, i jedan od najlepših perioda mog života (mladosti) bili su tih desetak godina provedenih uz seoski fudbal i to prililčnim delom i u poslednjoj, ,,beton,, ligi...
Ali, dok razumem da amateri ne mogu i ne umeju da urade sve u fudbalu, mnogo mi je bolno da Partizan na terenu ne ume i ne prikazuje čak i ono što amateri tako često umeju...
Jebiga, amateri igraju kako mogu i kad mogu, ali ovi naši ,,profesionalci,, debelo su plaćeni za srpske uslove života, za taj ,,posao,, koji treba da obave, a opet niti mogu, niti umeju, čast izuzecima...
Eto, u tome je moj problem...kako se pomiriti sa time, ako već ne možeš da ništa promeniš...
Da se pomirim sa time da je Partizan zaboravio da igra fudbal, ne mogu, da promenim nešto isto ne mogu, a da napišem još koji post, samo sam sve dosadniji...
I tako...teraj dalje...

Poruka za igrače Partizana: KAD ako ne večeras?!
Pokažite nešto!!!

 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.848
Reaction score
3.650
Turnir La Linea 1981 Real Madrid-Partizan 3-2

 
Последња измена:
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
528
Reaction score
467
Trazim link na youtube-a (mislim da je bio prilog sa 3K-a) Partizan - Real Sociedad. Kamera prati Milutinovica pored aut linije za vreme utakmice i penala uz neku muziku u pozadini.

Vrhunski snimak ali ne mogu nigde da ga nadjem. Nadam se da neko ima link.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
Najezio sam se kad sam video ovu sliku....izasla mi slucajno kad sam na google trazio slike sa utakmice u cetvrtak:

milan%2Bpublika.jpg


Dace Bog :D:
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Manite se Milana u drugom krugu, neka budu u 1/2 finalu :D
Zanimaju me ovi kinezi s kraja 80ih, da li su to tada bile transfer ,,bombe,, ko ih je doveo, kako su pregovori tekli i slicno?
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.848
Reaction score
3.650
Medjunarodni uspeh omladinaca Partizana u Vijaredju 1951
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Postoji mogućnost odštampati zastavicu nalik onim kapitenskim, a imaju i onaj mali stalak tako da može da Vam ukrašava sobu.
Tu mi treba Vaša pomoć da pronađem dobru-odgovarajuću sliku neke Partizanove zastavice, može i sa finala '66, ili neki stariji-"retro" model...
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
Manite se Milana u drugom krugu, neka budu u 1/2 finalu :D
Zanimaju me ovi kinezi s kraja 80ih, da li su to tada bile transfer ,,bombe,, ko ih je doveo, kako su pregovori tekli i slicno?


Prošlo je skoro tačno 3 decenije od prelaska Kineza Đie Ksinkuana ili Šiuncjuana (mada neki spominju i Ćikvan) i Liu Hainguana u naš klub.Prvi je bio odbrambeni igrač centarhalf a drugi napadač .Došli su sa epitetom najboljih igrača kineske lige i standardni fudbalski reprezentativci najmnogoljudnije nacije.
Prvo da se vratim na zimski prelazni rok početkom 1988. godine.Odlaskom Vlada Čapljića u Dinamo , koji više nije bio u planovima trenera Fahrudina Jusufija, Partizan je vapio za centralnim odbrambenim igračem pošto je knjiga spala samo na kapitena Ljubu Radanovića i Vladimira Vermezovića.U napadu je takođe ostala praznina odlaskom Vokrija u JNA a odsluženje vojnog roka čekalo je i Milka Đurovskog.Đurovskom je ipak prolongiran odlazak u vojsku a igrao je tu sezonu kod Jusufija po sistemu toplo- hladno.Na jednoj utakmici je bio najbolji, odlučio je meč, na drugoj se nije ni vidio a treću nije bio ni u protokolu. Pa je zato iz Prištine doveden tandem Vladislav Đukić- Zoran Batrović kao pojačanja u špicu.Bilo je još govora o prelasku u Partizan jednog tada anonimnog odbrambenog fudbalera iz Nemačke cvajte tj. SC Frajiburga, Budimira Vujačića, koga je Jusufi pratio ali je on otišao u Vojvodinu, a iz Rijeke je doveden iskusni libero Borče Sredojević.
Prelazni rok je završen a onda je odjednom odjeknula vest da Partizan dovodi dvojicu Kineza i to van prelaznog roka u martu mesecu kada je praktično prolećna sezona odpočela.Bila je to senzacionalna vest obzirom da u našoj Prvoj ligi do tad nije igralo mnogo stranih igrača, naprotiv mogli su se nabrojat na prste jedne ruke(afrikanac Delika iz Vojvodine, Okwarati iz Dinama kratka epizoda i neki Čeh i Mađar polusezonu takođe kod slaninara).
Da li i je Kineze doveo Zeka ili generali ne znam.Znam samo da je Moca Vukotić sa mesta sportskog(tehničkog) direktora zaduženog za transfere, kratko pre toga promovisan po sopstvenoj želji u Jusufijevog prvog pomoćnika.
Pravo igranja su stekli tek u osmom kolu nastavka prvenstva u aprilu 1988. ali šansu je dobio samo Đia u odbrani i to protiv nikšićke Sutjeske , pobeda od 1-0 golom Slađana Šćepovića u drugom poluvremenu.
Njegov debi je tada ocenjen kao odličan.S druge strane Liu je zaigrao u finišu prvenstva i zabio je 3 gola u poslednja 2 kola, jedan kao džoker protiv Sarajeva 2-2 na Koševu i u poslednjom 34. kolu startovao je od početka protiv Budućnosti, sa brojem 10 na leđima umesto Đurovskog kome Jusufi nije davao šansu u finišu prvenstva i već je bilo izvesno da će Milko ubrzo obući sivomaslinastu uniformu.Nama je trebala pobeda protiv đetića od 4 gola razlike najmanje s tim da cigojneri izgube u Nikšiću.Liu je dao dva gola i nažalost na tome se i završilo, za pobedu od 2-0(Batrović je promašio penal za vođstvo od 3-0).Iako smo imali dovoljno vremena da utrpamo Lekoviću, koji je tad fenomenalno branio još koji gol a da se to i desilo svejedno ne bi bili šampioni jer su mandovi u finišu utakmice golom svinjske glave lukića iz ofsajda izjednačili u Nikšiću , osvojili titulu i Sutjesku gurnuli u II ligu. To su bila i poslednji golovi Liua u dresu Partizana.
Kinezi su ostali do kraja kalendarske 1988. godine i onda se vratili u domovinu.Da li je razlog bila nostalgija, da li nisu ispoštovani, možda i Liuovo neigranje i slabija forma Đie na jesen u odnosu na proleće je uticalo na to.Partizan je te jeseni igrao solidno u Evropi(sve do te sramotne partije u Rimu), odlično u Kupu ali užasno u prvenstvu.
Ipak je u defanzivi bio prilično popunjen sa Vermezovićem, Sredojevićem, Spasićem, Milaničem te dogovorenim pojačanjem Gordanom Petrićem iz Ofk Beograda, potpisao u januaru 1989.( iako je bilo glasina da Golac koji je prešao sa mesta prvog trenera šabačke Mačve u Partizan kao Vukotićev pomoćnik želi da dovede tada malo poznatog štopera Šapčana Miroslava Đukića).
U napadu smo takođe imali žestoku konurenciju povratkom Vokrija iz vojske uz Batrovića, prezimenjake Vladislava i Milonju Đukić,Šćepovića i Vučićevića, pa i nije bilo neke velike potrebe da se dvojica Kineza zadržavaju u Partizanu.Tako se krajem 1988.završila devetomesečna priča sa dvojicom Partizanovih Kineza. Nešto više o njima na ovom linku , s tim da je autor pogrešio navodeći da su stigli u leto 1988. godine.

http://www.espreso.rs/sport/fudbal/19350/gde-su-i-sta-rade-partizanovi-kinezi-jedan-bio-u
 
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
528
Reaction score
467
Kakav je bio igrač Milonja Djukić? Imam osećaj da je podsećao na Uroša Djurdjevića
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Da li je moguce da nigde na yt ne postoji snimak dvomeca sa Realom 2003???
 
Top