Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Prelazni rok, leto 2018 (Radio Mileva)

Статус
Затворена за писање одговора.

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.591
Локација
25-i maj
Najbolje je sa Kim Chi Vuom koji nije umeo da objasni sta je povredio jer je samo znao korejski. Leo je igrac za koga sam siguran da u svakoj varijanti i bez jedne noge donosi kvalitet vise. Cekamo da vidimo sta ce da nam dodje na desni bek, jako vazna pozicija na kojoj osim par vuletovih dobrih perioda nemamo nikakvo resenje vec godinama. Nadam se da je ovaj Rikardo devetka kao brat Djuka,jer je sve ispod toga nedovoljno.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Leonardo kao fudbaler je Bog fudbala za JSL. Leo kao covjek je impulsivan i nepredvidiv. Rece Gmazura jednom u vesniku da mu je Leo rekao iz Rima da mu uzme kartu za Bg da dodje nazad a sve bilo gotovo sa Arapima. Zbog takvih stvari nekom je kralj a nekom je neozbiljan covjek. Iskreno mislim da su sanse da se Leo vrati jako malo ako ne i nikakve(insajderi dmenatujte) a u slucaju da dodje vjerujem nebi bilo sa njim nikakvih problema do prelaznog roka a onda je sve moguce ako mu neko ponudi vecu platu.
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Koliko ima u glavu pokaza je kad je nesta na par mjeseci iz Ahlija...dje se jako lako moglo desit da ga pauci i skorpije razloze zakopanog u nekoj pustinji.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.410
Локација
Beograd
Ali je zato Kim Či Vu brzo ,,propričao,, i na Srpskom...bar nešto...
...koliko se sećam igrali smo baš protiv nekog korejskog tima, i oni udare ovog našeg Kima, a on ,,progovori,, ovo što su ga kolege iz Partizana već bile naučile: ,,Koreja, sisaj k.!,, :buhaha

Kako se sporazumevao Fabrisio Dornelas to ne znam, ali znam da nije bio lošiji od mnooogih štopera koje smo imali...
Iako mnogi ovde (i ne samo ovde) ne misle tako... :D
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.731
Reaction score
11.173
Локација
.
Fabrisio je bio katastrofa rešenje.
Igrački on može da bude neki prosek, temperamentom može jedino da radi kao izbacivač na nekom od bg splavova. Sećam se utakmice u jsl, jedna od retkih koju sam pratio sa zapada, gde prilikom nekog prekida on ne ume da objasni klupi da je žedan i da mu daju vodu. Portugalski niko ne razume a on ne zna na engleskom da kaže water. I sad ti dovedeš štopera kog niko ne razume da drži liniju, how yes no.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.410
Локација
Beograd
U Super Njiva ligi štoper ti ustvari uglavnom treba samo za utakmice sa Zvezdom, a za ove druge utakmice ustvari trebaju samo napadači...a u Evropi ti treba samo Kiza kao trener i to je to...rešen problem...

A i kakve mi golove primamo kad u odbrani igraju ovi što svi znaju da govore Srpski, e jbg...ne znam da l bi možda ipak pomoglo da i tamo pređemo na komunikaciju na...šta ga znam... Engleskom, Nemačkom...? Recimo, napred ,,parlamo,, Portugalski, pozadi Nemački, a za sredinu može i Srpski...osovina Pantić-Zdjelar...

Nego šta bi sa brazilskim izbacivačem sa splavova, dobi li čovek vodu sa klupe ili ostade žedan? :buhaha
E, da se stvarno na splavu zaposlio umesto u Partizanu, tamo bi valjda bar dobio da pije nešto! :buhaha
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.419
Reaction score
11.806
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Ako se dobro procita poslednji pasus

Naveo sam izvor odakle sam se vezao na poslednji pasus. Niti sam izmislio, niti parafrazirao. Poenta posta je da je greska vezivati se za ”idealni” sistem nego da treba od postojecih igraca napravi najbolje sto moze.

Sustina nisu ni Anceloti, ni Badjo ni Parma ili Milan, koji nisu ni tema ove rubrike.

Slicno je danas jedan moron na tviteru razvezao oko toga da nije Vokri sa slomljenim rebrima doneo titulu nego kup Partizanu. Koga je to briga kad je otisla ljudska i igracka gromada, jedan od simbola Partizana?

Reagovao sam tako jer je promasena poenta.

Reagovao si džiberski, a ovaj pokušaj opravdanja ti je glup.

Robovanje taktičkom sistemu može da se kritikuje na milion načina, argumentovano, ali ne može da se nečije mišljenje omalovažava uz navođenje konkretnog "poslednjeg pasusa" (iz Blica, što je još smešnije) kao potpore, ako je potpuno netačno.

Sledeći put kada budeš hteo da se baviš prejudiciranjem percepcije nas koji čitamo tvoje upise, molio bih te da uopšte ne pišeš ništa. Spasi nas objašnjavanja "poente" tvojih upisa. Ja sam, izgleda, previše ograničen da bih mogao da pogodim šta je pisac (ti) hteo da kaže, a mislim da je isti slučaj sa Krunom.

Ružo moja bela, ala si crvena, ja te volim što si plava, k'o zelena trava. Na ovo se svodi tvoje pisanje.

Pljuc.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.885
Reaction score
7.725
Leo ladi jaja u Brazilu vec duze vreme.
Daj Boze da dodje, jer sta smo sve gledali ove sezone to je bruka. Samo bice opet prica da je nespreman za pocetak sezone, ne moze celu utkamicu i sl.

Iz sampionske sezone cesto zaboravljamo presing koji je igrao Djurdjevic, decko je izginuo napred, preveliki doprinos. Videcemo kako ce se ponasati Ricardo.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
U Super Njiva ligi štoper ti ustvari uglavnom treba samo za utakmice sa Zvezdom, a za ove druge utakmice ustvari trebaju samo napadači...
Ovo je takvo podcjenjivanje ostalih timova Superlige. Ne može napad da svaku utakmicu zabije 3+ gola, a odbrana može da primi svaku po 1-2 gola. Titule smo osvajali kad smo imali solidne štopere i ukomponovanu liniju sa vezom koliko toliko. Nismo mi džaba osvojili titulu prošle godine, i nije Milenković džaba otišao u Fjorentinu, a Everton u SPAL sa svojih 30 godina.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.410
Локација
Beograd
Pa vidi, ja se ponekad zezam kad napišem neki post, ovo da nam i ne treba štoper to je bilo zapravo apropo pominjanja Fabrisia i procene da li je on bio dobar, loš ili zao (a ovo ,,dobar,loš,zao,, je npr. zezanje na naslov čuvenog ,,špageti,, vesterna)...i naravno, kao i neki stav moje navijačke ostrašćenosti u stilu - SVI U NAPAD! :šal

Ali znaš kako se kaže: ,,u svakoj šali ima i pomalo istine,,...i, pa čega to ima pomalo u mojoj šali da nam štoper i nije potreban?

Nije mi bila namera da nekoga uvredim ili potcenim, kao npr. našu ligu...ali...jeste ovo moje bilo kao neka ocena kvaliteta naše lige...a kakva je ta naša liga? Za Srbiju kao Srbiju, to nam je što nam je, ali ako pogledamo ,,u Evropu,,...liga zaista nema čime mnogo da se pohvali...

Od raspada SFRJ ovde samo DVA kluba mogu da osvoje titulu, plus što je to uradio Obilić kao neki izuzetak koji samo potvrđuje pravilo...
Znači, imamo JEDNOG JEDINOG rivala za titulu i nikog više...a i taj jedan rival čeka xxx godina da bi uopšte UŠAO u grupnu fazu nekog UEFINOG takmičenja, a kad je prođe, što se dešava jednom u xxxxx godina, to se ovde slavi kao državni praznik...
Šta tek reći za ostale klubove (sem Partizana, naravno!) - pa ti ostali klubovi NIKAD ne mogu čak ni da uđu u neku grupnu fazu UEFINOG takmičanja...ali NIKAD!
Nije li to pravo merilo kvaliteta ove lige?

Što se tiče Partizana i Evrope, mi ,,držimo nos iznad mulja,, u kojem smo, ali UEFINA rang lista klubova pokazuje nam da smo na nekom mestu koje je između 80.og i 100tog u Evropi...jeste da nije lako ni tu biti, ali brate, biti 100ti pa čak i 80i baš i nije neki veliki uspeh...
Još jedno merilo kvaliteta naše lige je to što je ovde potrebno tek nekolicina ,,krštenih,, igrača pa da budeš prvak...znači čak i ne moraš da imaš svih 11 takvih...

E sad, još jednom o štoperu...i još ponečem...NARAVNO da ne može fudbal bez štopera, nisam to bukvalno mislio, i NARAVNO da je bolje imati kvalitet nego ,,promaju,, na toj poziciji...ali od moje ,,devize,, - SVI U NAPAD, naravno da neću odustati - pa ja sam NAVIJAČ, ne trener taktičar ziheraš, ja na utakmicu idem i da se malo zabavim, a ne samo da čekam pobedu ili nešto mračim - i sve dok na utakmici dajemo gol više od protivnika, ja zadovoljan... :šal

Juče sam na raznim portalima čitao komentare o Vokriju i nađoh negde kako neko pominje njegovu utakmicu Jugoslavija - Sevarna Irska iz 1987.-e...imate je na Jutjubu koga interesuje A ZAŠTO je ja pominjem?
Pa upravo zarad teme odbrana-napad i kako treba igrati kada je protivnik objektivno manje kvalitetan!

YU je bila kvalitetniji tim od Severne Irske, Partizan je u domaćoj ligi objektivno kvalitetniji od svih rivala, a sa Zvezdom se ,,kolje,, oko toga ko je bolji...gledao sam juče samo početak te utakmice, golove Vokrija, ali šta sam video?
NIJE to počelo ekstra kvalitetno, igra rastrzana, pomalo oprezna, loši pasovi, teško probijanje, ali, jebiga AKO KANIŠ POBIJEDITI NE SAMO DA NE SMEŠ IZGUBITI (citat iz Alana Forda), nego moraš i malo da KRENEŠ NAPRED! Malo, ili malo više, ali svakako ka NAPRED!!!

Ja znam da sam cenio Srećka Kataneca kao igrača, ali kad pogledah tih prvih 20ak minuta...jebote, čovek igra zadnjeg veznog, visok je, a kreće se bez problema i usporavanja i KOLIKO JE SAMO PUTA izneo i predao loptu i PONUDIO SE KA NAPRED da se akcija nastavi...koliko je samo puta stigao i do završnice...
A kako igra recimo naš Zdjelar? I ne samo Zdjelar nego i Partizan, u strahu, grču i alibiju da ako krenu napred izgubićemo loptu i možemo da primimo gol. Tačno. Može to da se desi. Ali, jebote primljeni gol, primi ga, ali daj posle tri! Ako stojimo pozadi i ne smemo napred - teže ćemo primiti gol, ali teže ćemo ga i dati!
Igramo li mi u domaćoj ligi sa jačima ili slabijima od sebe?!
Jel mi tu jurimo pobedu, ili trošimo vreme da utakmica prođe sa što manje golova?!

Pa valjda MI jurimo pobedu, znači, momci, krenite ka NAPRED!!!

Evo sad sam 100% ozbiljan, Zdjelar, momče, ako čitaš ovo, ili ako ne čitaš, ali neko može da ti prenese: MOLIM TE, ali MOLIM TE, pogledaj utakmicu YU-Sevarna Irska iz 1987, ili već nađi nešto drugo a prikladno da vidiš kako je (i gde je sve po terenu!) Katanec igrao tog zadnjeg veznog! Pogledaj i Piksijev gol Španiji 1990. na SP i GDE je Katanec (zadnji vezni!) bio tad na terenu i šta je uradio u tim trenucima!!!
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Katanec isao svuda... a da nije mozda imao zadatak da se ubacuje zato sto je visok i sto centarsut onda ide na njega tako krakatog? Da nece mozda Zdjelar tako da igra glavom kao Katanec?
A zasto se posmatra samo utakmica tamo gde smo/je bili dobri, ajmo da pogledamo utakmice gde smo bili losi, recimo protiv engleza i poraz kuci od "samo" 0:4...
Lako je da se uzmu samo dobre karakteristike i one isticu kod jednog, a samo lose kod drugog... Zdjelar je bio clan tima koji je bio svetski sampion u svom uzrastu, i to jedan od boljih igraca, a traziti od njega da igra ono sto se nama svidja, umesto onoga sto objektivno moze je samo obicno navijacko ludovanje bez ikakve realnosti i racionalnosti...
Ajmo ajde svi u napad je "super taktika", ne vredi je komentarisati...
Pa to smo toliko cesto igrali u celoj svojoj istoriji, da je valjda ocigledno da se takvim stilom igraju zabavne utakmice, ali se ne osvajaju titule, ne postize uspeh,
da dacemo nekome 5-6 komada, kao sto smo davali cesto, ali cemo i primati golove, gotovo redovno po 2-3, sto znaci gubitak bodova, a u evropi ponekad i katastrofu (vidi pod Tumbakovic...)
To sto neke postovane kolege misle da je dovoljno imati desetku i igrati u sistemu "svi u napad" je samo navijacka utopija, tako se nije igralo nikad (bar nisu igrali oni koji su osvajali trofeje) ni pre 30 godina, ni pre 50, a danas jos manje
U tom sistemu ces odigrati par fenomenalnih utakmica, ali ces i vise puta popiti po nosu i neces osvojiti nista...
Pa tako igra djukic, ide po protivnika.... sto onda mi kukamo na njega...
Kakav fudbal treba da se igra je pokazao Stanojevic, pokazao je Jokanovic, pokazao je Nikolic, generalno u sportu pokazao je Vujosevic sa kosarkasima, borba na krv u odbrani, a onda napad odradi pre ili kasnije to sto treba, ako se zele trofeji (i odbranu igraju svi, a ne samo bekovi i stoperi i mozda jedan veznjak...)
a ove "renesansne desetke" i "barokni svi u napad sistemi" su price za malu decu koja jos ne kapiraju osnove igre, fudbala, basketa, cegagod...

i zato, sobzirom da je ovo tema o prelaznom roku, TREBAJU NAM BEKOVI, TREBA NAM STOPER, TREBA NAM ZADNJI VEZNI, pa ce onda i ofanziva da igra pristojnije, bez toga ni mesi, ronaldo i neimar zajedno nece uraditi nista...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.410
Локација
Beograd
Katanec isao svuda... a da nije mozda imao zadatak da se ubacuje zato sto je visok i sto centarsut onda ide na njega tako krakatog?
...
To sto neke postovane kolege misle da je dovoljno imati desetku i igrati u sistemu "svi u napad" je samo navijacka utopija, tako se nije igralo nikad (bar nisu igrali oni koji su osvajali trofeje) ni pre 30 godina, ni pre 50, a danas jos manje...
...
Pričao sam o Katanecovoj igri po zemlji, ne o igri glavom...a i tu je bio odličan...

Da, bilo je utakmica koje smo (sa Katanecom) dobijali (reprezentacija, Partizan), a bilo je onih na kojima smo ,,pucali,, - a šta, kao sa Zdjelarom (prvakom sveta) sve dobijamo? Neće biti.
Preporučio sam momku da pogleda malo kako je igrao jedan moćan zadnji vezni koji se ne plaši da ode i u napad...jer strah nikom ništa dobro nije doneo, a današnji igrači Partizana su u grču, strahu od greške - ako je to, onda im taj strah treba izbaciti iz glave...a ako nije to, nego ne znaju da igraju, onda njih treba izbaciti iz tima, a dovesti neke koji znaju da igraju!

Nije tu u pitanju izbor taktike, nego strah i neznanje, jedno, drugo, ili najverovatnije oba, jer se plašiš kad nisi siguran u sebe (kad nešto ne znaš, a treba to da radiš)...

Pa ja i jesam navijački ,,svi u napad,, utopista, i ponosim se time :šal jer ovo je Forum navijača, a ne školovanih trenera i taktičara Bata Đorine škole... :icon-rolleyes: ... UA ziheraši, ubili ste fudbal!

..ali i dalje sam vrlo uveren da je ,,svi u napad,, vrlo dobra taktika kad je napad u pitanju...
...ali zato - ,,svi u odbranu,, je drugi deo fudbalske priče i vrlo je dobra taktika, kada se braniš...
Fudbal se ipak igra u dva smera - napred - nazad...a ko stoji samo nazad (kao Partizanovi vezisti) on ne igra fudbal, on se plaši toga...

Da li bi ,,mitska,, destetka rešila prolem? Zavisi ne samo od njega nego i od saigrača, na terenu je ipak 11 igrača, ali kvalitetan igrač diže celu ekipu, i, kvalitetan igrač se NE PLAŠI, on igra fudbal...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
imputiranje nekakvog bata_djore i njegove skole Vama na cast...

znaci, Stanojevic, Jokanovic, Nikolic su ziherasi i ubilu su fudbal, al su zato Milinkovic i Djukic fenomenalni jer smo imali zanimljive utakmice...
wow, super rezonovanje :(

taj fudbal o kome Vi pricate, sa nekakvom "mitskom" desetkom, i nekakvim osmicama, cetvorkama i ne znam kojim brojevima koji su znacili i pozicije, je prestao da se igra na profesionalnom nivou jos 70-tih, i danas moze da se vidi samo u nizim ligama, opstinskim, okruznim, mozda i u zonama, ali se plasim i da se tamo igra ozbiljniji fudbal...

Vi budite navijac koliko hocete, a mene, kao i veliku vecinu navijaca Partizana, ne zanima da na jednom mecu damo 5 golova i pobedimo 5:2 a da odmah na sledecem damo 2 i izgubimo 2:3, ja bih da oba meca dobijemo, makar i sa 1:0, a igra ako bude dobra super, ako ne i briga me, ako smo pobedili i uzeli trofej ja prezadovoljan.

Ja bih da osvajamo trofeje, da igramo takmicarski fudbal, a Vi ako cete da se zabavljate i gledate puno golova, da uzivate u potezu, u lepom fudbalu, ako Vam je to najvaznije pa onda nastavite sa pracenjem zona, ili pratite mozda real madrid... Partizanove utakmice nisu mesto na kome se trazi na prvom mestu lep fudbal, vec POBEDA, sve ostalo je irelevantno ili mnogo manje bitno

Navijaci Partizana navijaju za pobede Partizana i tuguju kad ih nema, a uvek postuju trud i borbu svojih igaca.
Navijaci "lepog fudbala" navijaju za desetke, za lepo potez, za...
Ima nas razlicitih, sta da se radi

PS. i da, ovo jeste forum, al navijaca Partizana...
 
Последња измена:

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.731
Reaction score
11.173
Локација
.
Nevezano za ovu vasu diskusiju, lepota je relativna stvar. Meni današnji fudbal ne da nije lep, nego je odvratan i samim tim ne očekujem da Partizan igra meni lepo jer to nije realno.

FK Partizan mora da igra tečno i tačno, svaki igrač da zna svoje zadatke i dužnosti i da ih ispunjava a od toga smo daleko miljama.
 

Kavurma

Početnik
Учлањен(а)
08.02.2018
Порука
146
Reaction score
68
zurnal pose da je Tawamba blizu SPAL ili Verone, obestecenje, kao, 2.000.000
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.410
Локација
Beograd
imputiranje nekakvog bata_djore i njegove skole Vama na cast...

znaci, Stanojevic, Jokanovic, Nikolic su ziherasi i ubilu su fudbal, al su zato Milinkovic i Djukic fenomenalni jer smo imali zanimljive utakmice...
wow, super rezonovanje :(

taj fudbal o kome Vi pricate, sa nekakvom "mitskom" desetkom, i nekakvim osmicama, cetvorkama i ne znam kojim brojevima koji su znacili i pozicije, je prestao da se igra na profesionalnom nivou jos 70-tih, i danas moze da se vidi samo u nizim ligama, opstinskim, okruznim, mozda i u zonama, ali se plasim i da se tamo igra ozbiljniji fudbal...

Vi budite navijac koliko hocete, a mene, kao i veliku vecinu navijaca Partizana, ne zanima da na jednom mecu damo 5 golova i pobedimo 5:2 a da odmah na sledecem damo 2 i izgubimo 2:3, ja bih da oba meca dobijemo, makar i sa 1:0, a igra ako bude dobra super, ako ne i briga me, ako smo pobedili i uzeli trofej ja prezadovoljan.

Ja bih da osvajamo trofeje, da igramo takmicarski fudbal, a Vi ako cete da se zabavljate i gledate puno golova, da uzivate u potezu, u lepom fudbalu, ako Vam je to najvaznije pa onda nastavite sa pracenjem zona, ili pratite mozda real madrid... Partizanove utakmice nisu mesto na kome se trazi na prvom mestu lep fudbal, vec POBEDA, sve ostalo je irelevantno ili mnogo manje bitno

Navijaci Partizana navijaju za pobede Partizana i tuguju kad ih nema, a uvek postuju trud i borbu svojih igaca.
Navijaci "lepog fudbala" navijaju za desetke, za lepo potez, za...
Ima nas razlicitih, sta da se radi

PS. i da, ovo jeste forum, al navijaca Partizana...

Ako je prestao taj fudbal sa 8,4,10 i ostalim brojevima koji su označavali pozicije da se igra još 70-ih, objasni ti meni a ŠTA se sada igra? ŠTA igra Partizan? Zdjelar, Pantić, Tošić, Janković? Koja je to tehničko-taktička fudbalska ,,mudrost,, koju oni sad ,,prosipaju,, po terenu? Ja to ne vidim...

Ako je ,,napadački,, fudbal prestao da se igra, kaži ti meni a otkud to da (svojevremeno) Šahtjor, Arsenal, Dinamo Kijev (pa čak i Crvena Zvezda u prošlom derbiju!!!) odjednom ,,stvore,, 5-6 igrača ispred našeg gola (i daju nam gol) - nije li i to ,,napadački,, fudbal? Ili ja i to ne vidim...

I ja bih da pobeđujemo uvek i da osvajamo trofeje, ali znam da je nemoguće uvek to uraditi, ali vrlo sam nezadovoljan ako nam je utakmica ,,od nula do jedan golova,, neki cilj kome težimo - zamerao sam to i (na Forumu omiljenima) Jokanu, Stanoju, Marku...
I opet bih im zamerio...

Lepota je stvarno relativna stvar, ono što je nekom lepo, drugom nije, a borbu i trud naših igrača cenim, ali tražim i nešto fudbala, i, veruj mi, iako Teleoptik ne može da se meri sa Partizanom jer nema bolje igrače od Partizana i nema presiju pobede u svakoj utakmici, ipak se tamo često vidi više fudbala nego na Partizanovoj utakmici!
E sad zašto je to tako?!

Teleoptik igra , ali IGRA 90 minuta, a Partizan ponekad igra samo 25 minuta ili poluvreme, ostalo otaljava - a što neko reče, nisam ja platio pola karte nego celu, i neću da mi igrate poluvreme nego celu utakmicu...

Nije baš sve stvar ,,lepote fudbala,, nego toga ZNA li neko i MOŽE li nešto, ili ne zna i ne može...i da li je uopšte za Partizan, ili nije...

Pogrešno me neki ovde shvataju da ja ,,težim,, da svaki gol i potez Partizana bude nešto kao gol reprezentacije Srbije Boliviji kad su ,,deca Partizana,, žonglirala loptom pre nego ju je Bane smestio u gol - da, lepo je i to, i prelepo, evo aplauz :clap , ali meni je lepota fudbala i kad Everton ore teren, evo dva aplauza za to!! :clap :clap

Jednostavno ne volim fudbal sa zadrškom i suvišnom opreznošću, igraj bre to, nisu ti preko puta vanzemaljci nego 11 ljudi...a ljudi ko ljudi, ko god da je tamo, sigurno nije nepobediv...ali moraš da ga napadaš da ga pobediš, ne da čekaš da utakmica prođe u strahu da ne primiš gol...

Da, gledam Drugu ligu, Treću ligu, Opštinsku ligu - radije nego Real iz Madrida...ipak, stalno gledam SAMO Partizan...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
priziva se 10-ka godinama, a onda se kaze u nekom komentaru da su to igraci tipa Leonardo ili Vokri...
ta dva igraca su sve samo ne 10-ka po onome sto su igrali... a onda kao 10-ka je onaj ko nosi tim, lider... pa i golman moze da nosi tim, da je lider u timu, ali tesko da je 10-ka... zaista ne mogu ni da zamislim sta su onda 8-a i 4-a, ako je npr Vokri bio desetka...

bogati klubovi mogu da kupuju igrace za sistem koji zele, a mi bi morali da pravimo sistem sa igracima koje imamo, a ovo sta je djukic radio sa stalnim guranjem sistema 4-4-2 gde na sredini imas samo Pantica i Zdjelara i dva krila od kojih ne znas ko je bio gori (Jankovic, Tosic, Suma) je totalni debilizam...

i prosto mi je neverovatno da Vi navijac lepog fudbala ovde celog proleca branite nastupe #51, kao trudi se... gde je tu onda Vase zalaganje za lepo i korisno? sta je u njegovoj igri bilo lepo ili bar korisno?
apsolutno protivurecite sami sebi...

i dosadne su price kako se nekad igrao mnogo dobar fudbal.... kada je to toliko Partizan bio dobar i konstantan u svojim nastupima? ajde da pogledamo kroz istoriju gde je to Partizan igrao u to "staro doba" dobro, da li skoro uvek samo na svom terenu, a kad se ode u goste ekipa vrlo cesto izgubi do poluvremena....

hocemo da pomenemo videoton? lepo je da primis od onih engleza 6 golova? pa od videotona 5? od groningena 4? od seltika 5? od dinama bukurest 3... hocemo o eri tumbakovica? ili djukic prvi mandat, pobedimo cigane sa 4 (a moglo je jos toliko) a onda izgubi svaki naredni derbi....
hocemo da pomenemo romu?
hocemo onda o fenomenalnim fudbalerima iz 80-ih koji izgubise od fljamurtarija? pa ovaj skenderbeg s kojim igrasmo jesenas je neuporedivo bolja ekipa od tog fljamurtarija...

nemojte da samo idealizujete staro vreme, jer da bilo je fenomenalnih utakmica koje je uvek iznova lepo pogledati, ali ti isti igraci su imali i gomile losih utakmica
to bi bilo isto kao kad bi se ova generacija pamtila po pobedi nad videotonom ili boysima, a ona od pre dve godine da se pamti po steaui ili po alkmaru u gostima... a sta cemo sa svim drugim utakmicama?

i da ne smaramo dalje ljude ovde na forumu, navijajte Vi i dalje za lep fudbal i mastajte o nekakvoj desetki (mada nikako da kazete ko bi to bio...) a ja cu da navijam da Partizan pre svega pobedjuje i uzima trofeje

zivi bili o/
 

Giller1984

Grobar
Учлањен(а)
08.06.2017
Порука
326
Reaction score
67
Sasa Ilic je najveci zivi dokaz da kvalitetan i lep fudbal nije prevazidjen, a ipak kolilo god voleo Saleta Ilica, nikad on nije bio svetska ekstraklasa, pa da je to nesto neuporedivo, nije problem nama moderan fudbal, nego nedostatak kvaliteta.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top