Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Sledeće sezone dupla kruna, preko dve godine bez poraza u derbiju... Prošla, 2017. godina najuspešnija u istoriji kluba.

Onda smo posle duple krune rekli šta nam je prioritet. Igrali smo na tri fronta, nikada nije postojao nijedan trener ovde koji je uspeo na sva tri fronta da bude uspešan'', objašnjava Iliev.

Slaviću dan kada bude odlazio. Majmun bezobrazni. Najuspešnija u istoriji kluba.
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.486
Reaction score
13.417
Локација
tamo daleko...
Djukic, ili bolje Dzukcic, kaze da mu je deset budala skandiralo da odlazi, kaze da to nije normalno, ali je on spreman da ostane i dalje. Pa majku mu jebem, sve da mu je i jedan navijac sa placenom kartom rekao "odlazi", on ne sme tako da prica o navijacima.

Seljacina odvratna bezobrazna.
Prica o semama i podrsci.
Djukicu ti nemas podrsku, jer igramo najgori fudbal u zadnjih 20 godina. Posle derbija sam bio srecan sto nismo 5:0 pukli, majmune seljacki. Ajde mars iz Partizana!
 

zapad27

Grobar
Учлањен(а)
07.04.2016
Порука
239
Reaction score
158
Posto se na "milevi" povela tema oko navodne podele na vucelu i vazuru da napisem ovde posto vise odgovara. Pre svega ne znam ni da li ima podele ali ukoliko je to tacno onda svako mora da zna da je vucelina strana neuporedivo vise ispravnija i "partizanskija". Mislio sam da u zivotu necu morati nesto lepo za tog gada udbaskog da napisem ali u ovom slucaju moram. On je ta struja starog DBovskog kova uz Zeku i Curkovica, i koliko god on javno "vadio bris iz bulje" vucicu on ne moze ocima da ga vidi, i ukoliko njih trojica izduvaju, dok je ovaj na vlasti, onda nam u potpunosti sledi silovanje. Slazem se da su govna koja su 5 kolena unapred obezbedila na stetu kluba, i da im treba jebati mater ali mnogo su ozbiljniji igraci i veci Partizanovci su od poltroncica zeljnog svega ciji je slucaj (kao i njegove sestre) u fioci, i koji je bukvalno marioneta.
 

Pop

Početnik
Учлањен(а)
21.07.2007
Порука
38
Reaction score
42
On je ta struja starog DBovskog kova uz Zeku i Curkovica, i koliko god on javno "vadio bris iz bulje" vucicu on ne moze ocima da ga vidi, i ukoliko njih trojica izduvaju, dok je ovaj na vlasti, onda nam u potpunosti sledi silovanje.
Ovo je ključuna stvar. Stoji da je ova vlast upravlja klubom, ali da nam nije gospode iz DB davno bi FK doživeo ovo što je KK.
Možda je ovo najteže vremena za klub, sada treba preživeti jer je na vlasit mrzitelj Partizana.

Teško da možemo do titule sledeće godine, čak i da promenimo trenera i da imamo sezonu kao sa Markom Nikolicem, jer su cigani otošli daleko, igrački, uticajem u savezu i finansijki. Budžet za pojačanja im je par puta veći od našeg.

Može li novi trener da skine cigane? Malo verovato, ali očekujem može da napravi dobar tim. Da nas sudije kradu, a mi ginemo, igramo srcem. Pa da proradi inat, da napunimo JNA, jer nismo isti.
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Koliko se nekada teško dolazilo do ovakve fotelje iza koje sedi Glazura. Na takvu fotelju su nekada dolazili najbolji ljudi deset godina do penzije, s mudima do poda, koja su se otegla od krvničkog rada, sa sedom glavom, i nekom hroničnom bolesti izazvanom stresom. A sada u nju sedi dečko kome je to prvo zaposlenje.
To je samo jedan od pokazatelja dokle smo dogurali, kao društvo...
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.007
Borba za vlast u Partizanu koju je ova uprava vodila na kvarno, kostala je Partizan velikog broja kvalitetnih ljudi koje su gmazura i ratni huskac vucelic oterali iz kluba, pocev od omladinske skole, preko struke generalno. Pred nama su teska vremena ispunjena nemastinom, nezadovoljnim i neplacenim igracima i porazima na svim frontovima. Velika je umetnost kad ti dovedes klub u stanje kad nemas nikog da prodas,a u isto vreme nemas mladih snaga da uskoce. Dugovi nikad veci, nekompetentni ljudi na pozicijama u upravi, tanak igracki i strucni kadar i generalno opste rasulo na svim nivoima. napredna stoka savrseno ispunjava misiju.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Danas je u Zemunelu bio ,,dan otvorenih vrata,, - i pre nego što se ovi naši tu opet ,,usele,, i krenu sa pripremama svako je mogao da dođe uđe i malo zaviri tamo gde se Partizan sprema i priprema...
Ko god da je smislio tu ideju, svaka mu čast i hvala na gostoprimstvu! :clap

Priznajem pomalo mi je čudno bilo da se ja nalazim u tim prostorima koje obično gledam sa neke ,,distance,,...umesto da sedim na tribinama i gledam Teleoptik, ili fudbalere Partizana na internetu, ja sam šetao po tim terenima i travi koja je mekša od svakog tepiha...kako je samo tako uzgoje, nemam pojma...
...tu je i ona dobro poznata staza po kojima naši kloparaju kopačkama na početku svakog snimka o početku priprema, figure koje imitiraju ,,živi zid,, i sve ono drugo što nam je tako dobro poznato...sa snimaka, TV-a, interneta, sa fotografija...

Zemunelo je zaista lepog dizajna, ali nema tu neke nepotrebne bahatosti ili raskoši, iako su spavaće sobe lepe, kreveti na kojima fudbaleri spavaju nevelikih su dimenzija, i kad pomislim koliko su često oni ovde u karantinu, posebno kad je neka bitna utakmica, pitam se koliko li lako uspeju da zaspe i kako se u krevete smeštaju ovi krupniji (Tavamba npr.)...

Tek ovako ,,izbliza,, malo bolje sagledam činjenicu da fudbaleri zapravo mesecima i mesecima (neki i godinama a Sale i decenijama!) žive jedan ,,spartanski, vojni, pomalo gladijatorski,, život koji nije baš uvek tako sladak i lak...
Malo bolje razumem zašto se oni čude kad ih mi kritikujemo sa tribina ili preko interneta...jerbo verovatno mnogo rade svaki dan, pa misle da se to sve uvek i vidi...
Samo...morali bi i oni da malo bolje shvate nas, navijače...

Video sam gde žive, spavaju, jedu, gde igraju onaj ,,ručni iliti stoni,, fudbal...poneki pehar i poneku ikonu, koji se takođe tamo nalaze...a moja umetnička duša svakako je primetila i slikarska dela koja je neko izabrao da vise po hodnicima ili sobama...i kao i danas, uvek se pitam ko li je zadužen po takvim nekim centrima ili hotelima da nabavlja sve te ,,umetnine,, i kako li to čini...i po kriterijumu koji upotrebljava i po načinu na koji ih nabavlja...da li ode negde pa se pogodi ,,đuture,, za celokupnu ,,količinu umetnina,, koja će podmiriti sve prostorije, ili skuplja i traži slike jednu po jednu na raznim mestima...? Pomalo mi žao što nikad ja nisam u životu imao neki ,,otvoren račun,, pa da kupujem slike...pa makar i ne za sebe nego za neku ustanovu...Al' eto...nisam...

Sve u svemu, lep, prijatan i nesvakidašnji (a današnji) ,,izlet,, u Zemunelo, nekom drugom prilikom, mogli bi da nam ,,obezbede,, i ponekog prvotimca da malo ,,zaigramo na male goliće,, ili bar da pucamo penale...a sa Rikardom Gomešom rado bih se oprobao i u ,,ručnom - stonom,, fudbalu, pa kom obojci, kom opanci... :D
He, he...ja sam taj fudbal bar viđao i u starim dobrim vremenima, i na vašarima i po provincijama, a da li je i on, tamo negde kod njega, e, to ne znam...

:napred-partizan:











 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Video sam gde žive, spavaju, jedu, gde igraju onaj ,,ručni iliti stoni,, fudbal...poneki pehar i poneku ikonu, koji se takođe tamo nalaze...a moja umetnička duša svakako je primetila i slikarska dela koja je neko izabrao da vise po hodnicima ili sobama...i kao i danas, uvek se pitam ko li je zadužen po takvim nekim centrima ili hotelima da nabavlja sve te ,,umetnine,, i kako li to čini...i po kriterijumu koji upotrebljava i po načinu na koji ih nabavlja...da li ode negde pa se pogodi ,,đuture,, za celokupnu ,,količinu umetnina,, koja će podmiriti sve prostorije, ili skuplja i traži slike jednu po jednu na raznim mestima...? Pomalo mi žao što nikad ja nisam u životu imao neki ,,otvoren račun,, pa da kupujem slike...pa makar i ne za sebe nego za neku ustanovu...Al' eto...nisam...

Gledajuci ovo sto si postavio, prilican kic je u pitanju, neulazeci u neku dublju analizu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Ove dve slike sam ,,okačio,, jer su mi bile na mestu gde ima dovoljno svetla pa da boje na fotografiji budu uverljive, ali...ima tamo još dosta slika po hodnicima i foajeima, raznih stilova i autora, i, svako ima neki svoj ukus, kako oni koji su ih pravili, tako i oni koji su ih birali...pa...u svakom slučaju VEOMA lepo je od domaćina što nas je juče primio u svoj skladni dom, a koji mu dođe i kao dom Partizana koga smatramo NAŠIM...

Objektivno, moja pluća i mišići verovatno nikad ne bi uspeli da me dovedu u poziciju profesionalnog fudbalera pa to nikad nisam (profi) trenirao, a na poslu radim to što radim u državnoj službi...ali... možda stvarno imam i nešto malo ukusa pa da sam mogao i tako nečim kao što je procena nekih umetničkih dela da se bavim...Ali sudbina me nije odvela tamo...
...ali zato jeste na ovaj Forum pa da mu postavim temu Umetnost, kultura... : )
(U kojoj me očekuje još nešto ,,posla,, za danas...)
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.007
Klub nam je u zestokoj finansijskoj buli. Nema ker zasta da nas ujede. Pravih pojacanja nece biti, dovesce se navodne zamene samo ukoliko nekog prodaju, a nemaju koga. Pantica si razigrao Ivice iako si pre godinu dana pricao da ces zavrsiti transfer u januaru, preko dva miliona evra ide na plate igraca koji nisu za Partizan, nemate koga da prodate, niste nasli jakog sponzora, igrace pustate bez obestecenja.... jadna nam majka sa vama.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Форма и суштина...

Да, научио сам, временом, да се понекад суштина не види, или се бар одмах не види, од форме...
Као у филму Балкански шпијун, неко може да нам изгледа као обичан човек, службеник, чиновник, учитељ, а он - научник!
Или...Прекази је, рецимо, изгледао као чачкалица а уствари имао је разоран шут (нема ТВ снимка дербија који би вам то доказао, али постоји бар фотографија), а Звонимир Бобан је у униформи и чизмама ЈНА (у којима сам га видео једном приликом), ходао као неки смотани жутокљунац - а био је већ тада један од најбољих фудбалера-техничара тадашње наше државе!
Дакле, форма, облик, нам говори једно (обичан човек, чачкалица, жутокљунац), али суштина (нечија способност, особина), могу бити нешто сасвим друго (научник, шутер, ас)...

Али... знам, посебно као човек који воли уметност, да је и форма - МНОГО важна...јесте, духовност је много лепа (иако често невидљива!), али као да већи део живота ипак проводимо у материјалном свету...
Више и чешће људи верују нашој ФОРМИ него некој нашој СУШТИНИ - чим сам у поцепаним патикама, старој искрзаној одећи, необријан, за околину сам бедник и глупак, обучем се у ново и складно, обријем, и сви мисле да сам сад одједном паметан... И то исти они људи који ме нису баш ценили док сам био ,,лежеран,,!
Пар месеци ове године сам чак носио уредну браду и наочаре и сви су мислили да сам одједном отприлике дупло паметнији, него пре тог ,,научничко-уметничког,, изгледа...
А да ли моја памет заиста зависи од поцепаних патика, уредне брадице или наочара?
Наравно да - НЕ!
Али људи то углавном не виде...осим ако им и форма не говори то исто...

Чему све ово што сам написао?

Први део да вам (до)кажем колико је СУШТИНА важна...
Други део да вам (до)кажем колико је ФОРМА важна...
Идемо даље:

То како се Ђукић или Илев изражавају пред новинарима је само ФОРМА, која јесте битна, али битнија је СУШТИНА - знају ли они свој посао и колико га добро раде!
Нису они на тим радним местима да би превасходно држали часове матерњег језика, него да Партизан игра како треба да игра и да има играче који су на нивоу Партизана!
Али, о том ,,двојцу,, већ смо много пута писали на другим темама...

Али...када је маркетинг у питању...еее онда...поред суштине (чему служи маркетинг, како ради маркетинг, шта постиже маркетинг), ИТЕКАКО је важна и ФОРМА!
Дакле, какав је дизајн дресова, предмета за продају, КАКО се маркетинг обраћа (и како изгледа док се обраћа!) навијачима, симпатизерима, некој циљној групи...
Тако да....

...нисам од оних који се изругују нечијим спољним карактеристикама (јербо нисмо баш сви рођени за манекене, фото-моделе или за говорнике, јер - у људима и нешто унутра имаде, бар у некима), АЛИ...!
Онај ко је у маркетингу, мора да ,,говори,, и формом, он лично (или његова дела) су ,,под лупом јавности,, - приватно представљаш само себе, али кад си на послу, представљаш Партизан...

Дакле (одгледах пре неколико дана директора маркетинга у Партизановом веснику) и:
сасвим добронамерном али ипак - не сме директор маркетинга да непрестано трља шаке док га камера снима и док нешто говори, свеједно зашто то ради, али то се готово увек тумачи као несигурност, нервоза, психоза, недовољно културе (или васпитања) итд...а то директор маркетинга (а самим тим и цео Партизан!) не сме да показује!
Могуће да је господин најпаметнији, најсмиренији и најодговарајући на целом свету за ту функцију коју има (суштина!), АЛИ, мора тако и да ИЗГЛЕДА (форма)!

И о Биљани Биљи Обрадовић се већ ко зна колико пута писало...била је овде ,,дочекана на нож,, али се својим радом ,,изборила,, да је, бар неки на овом Форуму поштују...
И ја је поштујем, Партизан у многим сегментима тек треба да напредује, па да се каже да је као њен рад неки проблем...
Наравно, као и сви ми, и Бики има своје мане, или по који (заиста редак) ,,кикс,, на послу...хм...а да л би то смело, или не, али дешава се...(сваком ко ради)...
Јавна ТВ личност, постала је у временима када телевизије нису више имале лекторе који би ,,преконтролисали,, сваку реч, акценат, дијалекат, темпо и ритам говора, пре него што то ,,оде у етар,, али...она итекако пази на то како се појављује пред камерама или на тим конференцијама за штампу...дакле и на то КАКО представља Партизан...
Дакле не заборавља и на форму! Што је, наравно, јако битно када си пред очима (и ушима) јавности...
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.798
Reaction score
2.570
Локација
CyberSpace

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Mislio sam na onaj derbi gde smo gostovali u rupčagi i gde su im ga Zaviša i Preki ,,zatregerili,, svaki po jedan sa 25 i 30 metara udaljenosti... :D
Tempo je objavio fotografije, ali, TV snimka nema...
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.662
Reaction score
2.826
Локација
Humska ulica
Jel ova nasa press sala neka zajbenacija ili sta je ovo ??? Crvene stolice,crveni tepih...jesu li ovi normalni ??? kakav je ovo ciganluk :krsti::banghead:
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.422
Reaction score
40.757
Локација
Žrnov
@La Zic ti očigledno nikad nisi bio na prvom spratu, iznad restorana, u klubu sportista?!
Pa ovaj tepih je jedno 40 godina star (30 minimum).
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.662
Reaction score
2.826
Локација
Humska ulica
Nisam Jaco...ja na tribine i u shop i to je to...ali ovo me bas shokiralo...
30+ godina ,pa jbg i to je dokaz u kom nam je stanju stadion...
 
Top