Log In:
partizan.NET Forum » -SD Partizan - » Fudbal ... » Liga Evropa 2017/18

Fudbal ... Diskusije o fudbalu i FK Partizan ...

Odgovori

Komande za temu Koristi Metod
Star Juče, 11:20 AM   #5226
Rub Izuzev
Grobar

Rub Izuzev's Avatar

ID aktiviran: Nov 2012
Poruka: 1,519
Rub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumu
Rub Izuzev je online

Citat:
Originalnu poruku postavio Sacayak Pogledaj poruku
Razočaran sam koliko su mnogi članovi subjektivni u vezi Đukića.
Misliš da od onog šlihtanja pičkoustom, treba da padamo u nesvest?
Star Juče, 11:59 AM   #5227
tobacco
Grobar

ID aktiviran: Dec 2012
Poruka: 821
tobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumutobacco je postao mali Bog na forumu
tobacco je online

To nazovi skautiranje protivnika je malo zastarela prica u vremenima danasnjim. Sta ima ko danas da skautira Barselonu, Siti ili bilo koga kad su im i treninzi dostupni online, a kamoli utakmice. OK, i pogledati neki snimak je takodje vrsta skautinga, ali ovi iz Plzena godinama igraju isti fudbal, ako imas nacina da im sprecis transformaciju iz odbrane u napad, polukontre i da im pariras fizicki to je sav potreban skauting. Tehnicki su svakako inferiorniji u odnosu na Partizan.

Nas tim sa Ivicem, Ilicem i Trobokom bi ove resio peticom. Spusti loptu, igraj svoju igru bez gresaka u dodavanju i to je to.
  Citiraj Poruku
Star Juče, 12:09 PM   #5228
Rub Izuzev
Grobar

Rub Izuzev's Avatar

Rub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumuRub Izuzev je postao mali Bog na forumu
Rub Izuzev je online

Dobro smo mi igrali, što ne menja činjenicu, da je Đukić ljiga.
Star Juče, 12:56 PM   #5229
In_hero!
Početnik

ID aktiviran: Mar 2016
Poruka: 99
In_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumu
In_hero! je offline

Suma mora da ima igraca ispred sebe koji utrcava, trazi loptu u prostor. Onda ce mozda doci do izrazaja njegova tehnika i driblinzi. Kada se nadje u, i oko, sesnaesterca uopste ne gleda da da gol, vec uvek da asistira prvo.

Isto tako slabo idemo na skok. Vise puta krila lepo probiju, ali nema kome da se posalje lopta u 16m. I Tavamba voli da se izvlaci sa strane, a drugih nema ni na mapi.
Ali sa ulaskom spica gubimo igraca na sredini. Videcemo kako ce Djukic to da resi.
Nismo bez sansi sto je veliki uspeh. Bice tvrdo, ali neki Djurgarden moze da se ponovi.
Kako je lepo voditi ove bitke za prolaz sa Evropskim timovima, jebo nas Samrok i Zagleblje.

Sto se navijanja tice, Kimijevi su boji bili u dolasku na stadion nego na tribini. Sa severa gledano, jug ih je poklopio u navijanju. I to bez pomoci ijedne tribine. (zasto je to tako ne ulazim...)

A mediji, smrdljivi, kao sto pricaju, na sva usta, kad posaljemo losu sliku u svet, mogu da iskomentarisu da smo poslali prelepu sliku u svet. Ni jedna bakja ili topovski, aplauz Cesima na terenu i tribinama... Bilo je lepo!
  Citiraj Poruku
Star Juče, 01:03 PM   #5230
Mijatovic
Министар Финансија

Mijatovic's Avatar

ID aktiviran: Oct 2006
Poruka: 4,063
Mijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumu
Mijatovic je offline

Upravo tako In hero!

Suma je samo protiv Ceha imao X puta loptu u nogama, mogao da je cuva skoro ceo minut i niko od saigraca da mu se ponudi, otvori...jednostavno cesto nije imao kome da doda loptu...

Ali ok, to je mozda i normalno jer stvarno nije igrao dugo na ovom nivou trcanja i borbe..
Star Juče, 01:12 PM   #5231
In_hero!
Početnik

In_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumuIn_hero! je postao mali Bog na forumu
In_hero! je offline

Posto nisam odgledo snimak, imam jedno pitanje.

Da li je Tavamba lose odigrao glavom, pa su Cesi iz tog napada dali gol? Prvo na levu, pa na desnu, pa lopta ide u gol aut, pa gol.

Iz tog razloga nisam glasao za njega za MVP-ja, a moguce da sam se zajebo. Iz solidnog naseg napada, polukontre koja je mogla biti opasna mi primismo gol.
A kod primljenog gola, Jankovic dotrcava sa velikim zakasnjenjem i onda statira oko igraca... Pa ako si vec dotrcao, sa dusom u nosu, napadni ga majku mu jebem. Meni, pa ne bi mi uzeo loptu samo pogledom.

Poslednji put promenio In_hero! : Juče u 01:14 PM.
  Citiraj Poruku
Star Juče, 01:34 PM   #5232
Rub Izuzev
Grobar

Rub Izuzev's Avatar

Rub Izuzev je online

Moguće sasvim, prvo je bilo desno, potom levo, ali zavisi, sa koje strane gledaš.
Star Juče, 01:47 PM   #5233
Mijatovic
Министар Финансија

Mijatovic's Avatar

Poruka: 4,063
Mijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumu
Mijatovic je offline

Tawamba tako i tako ima igru glavom kao Nadj, mozda cak za nijansu losije...i tacno je tako In Hero. Ipak nebi rekao da je on kriv ali kao sto kazes, umesto da imamo kontru oni dadose golaso.
Star Juče, 02:02 PM   #5234
GR88ĆU
Junior

GR88ĆU's Avatar

ID aktiviran: Jun 2017
Poruka: 105
GR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumuGR88ĆU je postao mali Bog na forumu
GR88ĆU je offline
Default FK Partizan

I ja nisam gledao snimak ali se sećam da je Tavamba slabo odigrao glavom,mislim da niko nije bio iza njega i da je pustio loptu mogao je da krene sam prema golu i šansa za nas umesto kontre za njih.
Star Juče, 02:04 PM   #5235
Amfilohije
Banned

ID aktiviran: Feb 2018
Poruka: 13
Amfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumuAmfilohije je postao mali Bog na forumu
Amfilohije je offline

Nekad pozelim, da i mi postanemo "tehnicki inferiorniji". Mozda bi onda poceli da igramo jednostavnije tj. brze, ne bi gubili lopte u opasnim zonama, ne bi carinili do besvesti tu loptu bez ikakvog ucinka. Pravi primer te igre je ono sto su Rusi radili u septcikoj jami. Dzaba druze tebi sva tehnika i posed lopte, kada ti dodjes pred gol i onda ne znas sta ces sa sobom. Dzaba nama Jankovic i Suma (dobro on nije dzaba, on je kostao), kada ti ljudi nemaju zavrsnu ideju, nemaju oci za saigraca. Ovi balvani iz Ceske napadose 20 minuta i udarise jednu visoku loptu u 16 metara za citavu utakmicu i stvorise gol ni iz cega, nisu se ni oznojili ljudski za taj gol. Oni i pored svoje ogranicene tehnike imase vise loptu u nogama bas zbog toga sto znaju gde im saigrac stoji, sto ne gube bezveze loptu, sto igraju jednostavno.. Taj fudbal kada je Maradona uzimao loptu na sredini i pretrcavao 10 igraca je prevazidjen, to danas ni Mesi ne moze da izvede. Sere mi se vise od tehnicara zbog kojih vise primamo glupe golove, nego sto ih dajemo..
  Citiraj Poruku
Star Juče, 06:24 PM   #5236
In_hero!
Početnik

In_hero! je offline

Posto smo preziveli Lucane idemo na Cehe.
Kadrovski problemi nas malo jebu (pored celokupne situacije u upravi i srpskom fudbalu uopste, ali ponavljati to svaki dan malo gubi poentu, jer nista nece promeniti, iako je istina), ali bicemo koncetrisani i spremni i mozemo da nekog X-a sa golovima, sto nam u sustini i treba.

Bila bi steta da ne prodjemo jer su lepse sezone kad igramo i Evropu. Na evropskim mecevima je stvoren i mit Pionira.

Sva koncentracija i snaga sad na Cehe, a posle, i pored prolaza mora ozbiljno i u domacici. Nase je da jurimo ganfere, a njihovo da izgube namestenu titulu.

Ovaj dvomec smo svi cekali. Prelazni rok su gradili na njemu. Barem tako kazu. Posle bi trebalo da bude rasterecenije. Dal je to dobro ili ne jebemliga, videcemo... Bicemo tu, podrzavacemo!
  Citiraj Poruku
Star Juče, 06:28 PM   #5237
H.U.D.
Grobar

H.U.D.'s Avatar

ID aktiviran: Jun 2012
Poruka: 533
H.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumu
H.U.D. je offline

Viktorija upravo igra ( prenos na Areni 1, ima još 20 min. u ovom trenutku) sa Sigmom iz Olomuca ( drugi na tabeli) u gostima, Sigma dosta bolja, napada, ovi bunker udarili, a sad Sigmi i čist penal nije sviran - vukao lik čoveka par sekundi po 16-ercu i na kraju ga oborio, i ništa
  Citiraj Poruku
Star Juče, 07:10 PM   #5238
Grob
Grobar

Grob's Avatar

Poruka: 977
Grob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumuGrob je postao mali Bog na forumu
Grob je online

Sigma Viktoria 0:0
Star Juče, 07:21 PM   #5239
presing
Početnik

ID aktiviran: Jul 2008
Poruka: 68
presing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumu
presing je online

Da li je neko s foruma bacio danas oko na meč Sigma- Viktorija, odnosno da li je pokušao da ga uporedi sa ovim što smo mi danas igrali u Lučanima?
Mislim na opšte utiske! Stadion, reklame, teren, način igre Sigme,broj stranaca u jednom i drugom timu, fer plej, odnos i jednog i dugog tima prema sudiji, protivniku...
  Citiraj Poruku
Star Juče, 07:49 PM   #5240
Goran Tomić
Kralj fanzina

Goran Tomić's Avatar

ID aktiviran: Dec 2011
Poruka: 2,877
Goran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumuGoran Tomić je postao mali Bog na forumu
Goran Tomić je offline

Na par tema se povela priča o Đukiću, a ovde i o famoznom ,,skautingu,, Plzena...

Pre svega preporučujem da je uvek bolje da PRESLUŠATE/POGLEDATE šta je to tačno Đukić izjavio (uvek ima snimaka na TV Partizan), nego da nasedate na po koju pisanu rečenicu koju neko po medijima prenosi...
Drugo, naš trener može da priča kako priča i o čemu već priča, ali valjda ponešto bitno zadrži i za sebe i ekipu...važnije je kako on radi, nego šta kaže...

Sad ovde može naravno da usledi salva komentara na to kako on i šta radi ili ne radi, te poređenje, recimo sa Markom Nikolićem, ali ja bih se manuo ,,ćorava posla,, oko poređenja, jer da bih tačnije ocenio uspehe ova dva trenera, morao bih da vidim kako Đuka vodi tim u kojem su Leonardo/Đurđević, i kako Marko vodi tim u kome su Suma/Bambi...
Jedino ,,poređenje,, njih dvojica su imali u dva meča između Partizana i Videotona, gde je Partizan deklasirao Videoton...ali ni to nije dokaz koliko je jedan trener bolji od drugog...pitanje je šta bi Đuka uradio da su mu u timu Šćepoteli/Dankoteli, a da je Marko na raspolaganju imao Tavambi i Đurđevića, jbg...

Jebiga, razumem ja da je MNOGO toga do trenera, ali ipak ne i SVE! ostaje MNOGO toga i do igrača sa kojima trener raspolaže...

Što se tiče famoznog ,,skautiranja,, - pa možeš ti da fenomenalno skautiraš Čehe, i da kažeš, ej, centarfor im je jak, visok, igra glavom, skače, pripazite...i šta, ništa, opet je čovek skočio i vratio loptu u sredinu naših 16m, i mi primimo gol...
Šta vredi jebeno skautiranje, kada ga niko tad na terenu nije ometao, ili kad Urošević nije sprečio onog da nam da gol! Sigurno Đukić nije rekao, pustite Čehe da igraju ,,glavomet,, u naših 16m...
Isto to se odnosi i na njihovo skautiranje našeg Tavambe, videli su da je jak, visok, nezgodan, daje golove, i, šta? Ništa. Primio je skoro svaku loptu, svaku je čuknuo glavom, na kraju i gol im je dao...
...jebiga...protiv Tavambe nema odbrane...

Naravoučenije: jebo skautiranje ako nemaš odbrambenog igrača koji je u stanju da spreči najopasnijeg protivničkog napadača...i to tokom svih 90 minuta...jednom ga pustiš, i to je gol...
Star Juče, 08:17 PM   #5241
H.U.D.
Grobar

H.U.D.'s Avatar

ID aktiviran: Jun 2012
Poruka: 533
H.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumuH.U.D. je postao mali Bog na forumu
H.U.D. je offline

Citat:
Originalnu poruku postavio presing Pogledaj poruku
Da li je neko s foruma bacio danas oko na meč Sigma- Viktorija, odnosno da li je pokušao da ga uporedi sa ovim što smo mi danas igrali u Lučanima?
Mislim na opšte utiske! Stadion, reklame, teren, način igre Sigme,broj stranaca u jednom i drugom timu, fer plej, odnos i jednog i dugog tima prema sudiji, protivniku...
igralo se u Olomoucu, stadion i teren prefektni ( 10-ak hiljada mesta, popunjen 55% - bar je tako pisalo na ekranu na kraju), oko terena je bilo snega ali sam prostor za igru perfektno čist, ravan, svuda trava osim malo ispred gola gde golmani stoje oljušteno - toliko dobar da je moj drugar mislio da se igra na veštačkoj travi
igraju oštro i jedni i drugi, ali ništa brže nego timovi u našoj ligi
sudija puštao malo više na stranu Viktorije ali ništa posebno, mada je uz to propustio da svira namernu igru rukom u 16-ercu u prvom ( ruka nije bila u prirodnom položaju i odneo je loptu koja je išla u drugom smeru) i produženo povlačenje za dres uz obaranje igrača ( ispred sudije, nije bilo obostrano, trajalo je nekoliko sekundi dok se izvodio slobodnjak) i, po meni, oštetio time Sigmu u oba slučaja
da navijam za domaćine verovatno bih rekao i da je tokom utakmice sitnim odlukama i dodatno navlačio za goste, stoga su u više navrata domaći igrači imali šta da kažu glavnom a i pomoćnim sudijama, žustro ali ne više od dve rečenice i po koje odmahivanje rukom

Viktorija je imala svoje šanse, ali su bili neprecizni, i osim šansi nisu se previše cimali da imaju posed, ali koliko shvatam oni tako i igraju, pa onda u kontru istrčava bar po 4 igrača
Sigma je tada to većinom dobro zatvarala ali su bili zbunjeni u završnom pasu i nisu znali da kazne očigledne propuste odbrane Viktorije
opet, nisu srljali jer i nerešeno ih ostavlja na drugom mestu, dok ove na prvom ionako ne može niko da stigne

eto, toliko od mene..
  Citiraj Poruku
Star Juče, 09:33 PM   #5242
Tomic11
Grobar

Tomic11's Avatar

ID aktiviran: Apr 2016
Poruka: 1,736
Tomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumuTomic11 je postao mali Bog na forumu
Tomic11 je offline

Na pocetku ove sezone Dinamo Z nam je bezao 10 bodova, sada nam beze samo 0.5 i pobedom ili prolaskom dalje mi ih prestizemo na listi.
Star Juče, 09:49 PM   #5243
presing
Početnik

ID aktiviran: Jul 2008
Poruka: 68
presing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumupresing je postao mali Bog na forumu
presing je online

H.U.D.
Citat:
igralo se u Olomoucu, stadion i teren prefektni ( 10-ak hiljada mesta, popunjen 55% - bar je tako pisalo na ekranu na kraju), oko terena je bilo snega ali sam prostor za igru perfektno čist, ravan, svuda trava osim malo ispred gola gde golmani stoje oljušteno - toliko dobar da je moj drugar mislio da se igra na veštačkoj travi
igraju oštro i jedni i drugi, ali ništa brže nego timovi u našoj ligi
sudija puštao malo više na stranu Viktorije ali ništa posebno, mada je uz to propustio da svira namernu igru rukom u 16-ercu u prvom ( ruka nije bila u prirodnom položaju i odneo je loptu koja je išla u drugom smeru) i produženo povlačenje za dres uz obaranje igrača ( ispred sudije, nije bilo obostrano, trajalo je nekoliko sekundi dok se izvodio slobodnjak) i, po meni, oštetio time Sigmu u oba slučaja
da navijam za domaćine verovatno bih rekao i da je tokom utakmice sitnim odlukama i dodatno navlačio za goste, stoga su u više navrata domaći igrači imali šta da kažu glavnom a i pomoćnim sudijama, žustro ali ne više od dve rečenice i po koje odmahivanje rukom

Viktorija je imala svoje šanse, ali su bili neprecizni, i osim šansi nisu se previše cimali da imaju posed, ali koliko shvatam oni tako i igraju, pa onda u kontru istrčava bar po 4 igrača
Sigma je tada to većinom dobro zatvarala ali su bili zbunjeni u završnom pasu i nisu znali da kazne očigledne propuste odbrane Viktorije
opet, nisu srljali jer i nerešeno ih ostavlja na drugom mestu, dok ove na prvom ionako ne može niko da stigne

eto, toliko od mene..
Hvala H.U.D.!

Gledao sam utakmicu. Samo sam hteo da vidim da li je još neko impresioniran onim što je video. Meni je to ločilo na drugi sport u odnosu na ono što se moglo zapaziti u Lučanima danas. Drugim rečima, igraju fudbal i jedna i druga ekipa. Stadion, osvetljenje, teren i publika - ma milina. Broj reklama (sponzora) veći nego što je kod nas bio u vreme stare Juge, i to na utakmicama velike četvorke. Sve Češka imena i prezimena na terenu, uz par igrača sa ovih prostora. Nigde crnaca. Sigma ofanzivna, kombinuje, odigrava, ponaša se kao domaćin koji od starta želi pobedu - i tako do kraja meča. Bez tenzija, fer plej. Sudija je gospodin na terenu, igrači skoncentrisani na teren. Protivnik se poštuje. Sve u svemu sportska atmosfera, džentlmenski ali takmičarski fudbal, sa dosta tempa uz konstantno probijanje po bogovima. Lopta ide. Bez guženja uz gol aut zastavicu i okupljanje 22 igrača na prostoru širine dva kvadratna metra.

Nažalost, ne sećam se kada sam ovde gledao takav fudbal. Čak i na derbijima (ne samo sa ovima prekoputa), nema fudbala - dominiraju oštri startovi od početka, zatim sa sve nadovezuje pljuvanjem sa protivničkim igračima. U to se umeša sudija, pa i on dobije po njušci. Onda kreće jebanje majke iz publike, što sudiji, što svojim, što protivničkim igračima ili trenerima ili političarima - kao da je bitno. Uleti u teren vremenom i par ''fudbalskih funkcionera'', rezerve, ponekad i fotoreporteri... Igra je tu najmanje bitna - kad se osvrneš na to šta si posmatrao, eventualno možeš da se setiš nekog solidno izvedenog slobodnjaka, jedne - eventualno dve šanse (ali koje su bile proizvod direktnih grešaka rivala), jednog do dva uspešno izvedena kornera i mnogo guženja uz gol aut zastavicu. Suma sumarum, efektivne igre - aj da nategneš petnestak do dvadesetak minuta. Lajanja trideset minuta, a izležavanja četrdeset. U tom umagnovenju ti ne preostaje ništa drugo, nego da gledaš navijače kako pale baklje, pevaju, prozivaju se međusobno i sl... Utakmica iznova počinje nakon meča, i to ratom saopštenjima. Na kraju se sve završava nekom Gebelsovskom propagandom po medijima, koja deluje kao završni čin pred planirano bombardovanje Hirošime.

Za taj sport ne treba ti trener, nego vojni strateg.

Hoću da kažem, da treba da budemo zahvalni česima jer ćemo ove sezone opet imati priliku da gledamo (igramo) fudbal!
  Citiraj Poruku
Star Danas, 12:42 AM   #5244
zigy
Junior

ID aktiviran: Jan 2015
Poruka: 472
zigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumuzigy je postao mali Bog na forumu
zigy je offline

Ma idemo dalje, siguran sam. Bolji smo od njih i daćemo gol više.
Star Danas, 03:04 AM   #5245
In_hero!
Početnik

In_hero! je offline

SK predstavlja Viktoriju Plzen.

http://sportklub.rs/Blog/Vladimir-No...ja-Plzenj.html

Izvinjavam se ako je bilo i nikad nije kasno.
  Citiraj Poruku
Odgovori

Komande za temu
Koristi Metod

Zakon