Log In:

Odgovori

Komande za temu Koristi Metod
Star 29-11-2014, 09:45 PM   #501
RotoShack
Legenda

RotoShack's Avatar

ID aktiviran: Dec 2012
Poruka: 3,728
RotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumu
RotoShack je offline

Jest da pise da je intevju dat Informeru, ali je bitna vijest

Citat:
NOVI SVEDOK: FRANCUSKOG NAVIJACA NIKO NIJE GURNUO, PAO JE SAM BEZECI OD NAVIJACA
Slobodan Čenić (31), Srbin na privremenom radu u švedskom gradu Geteborgu, tvrdi da je francuski navijač Bris Taton (28) nastradao nesrećnim slučajem 17. septembra 2009. godine u Beogradu. Iako je sam okoreli Zvezdaš, kaže da prezire huliganstvo, ali istinu ne može da porekne, a ona, kako kaže glasi: Francuskog navijača niko nije gurnuo u smrt, pao je bežeći od navijača!
U ekskluzivnoj ispovesti za dnevni list “Informer” Čentić kaže da je lično video kako nesrećni navijač Tuluza propada u podzemnu garažu na Obilićevom vencu, bežeći od napada grupe “grobara”.
Prezire huligane
Kako ističe, nije mu namera da ikoga brani, posebno ne huligane koje, kako kaže, prezire iz dna duše. Želi da ispriča istinu zbog sebe, “pokojnog Brisa i nekolicine onih nepravedno osuđenih za ovu tragediju”!
- Prošlo je dosta od tog nesrećnog događaja i savest mi više ne dozvoljava da ćutim, iako znam da će se mnogi pitati gde sam bio do sada. Odgovor, pre svega, leži u mom nepoverenju u bivši režim s kojim je moja porodica imala dosta problema. Osim toga, već tri godine sam u Švedskoj i za to vreme bio sam u Srbiji tek par puta - kaže Čenić na početku svoje ispovesti.
Prema sopstvenom priznanju “okoreli je Zvezdaš, ali mrzi svaki vid nasilja”. O samom događaju s mukom, teško priča:
- Sedeo sam tog dana sa Vladom, menadžerom jednog kafića na Obilićevom vencu. Odjednom su sa dve strane dotrčali “grobari” , a neko od njih je u prolazu dobacio: “Eno ih Francuzi!” Sve se desilo za nepun minut. Upalila se baklja, napali su to društvo koje je bilo desetak metara od mene, oborili su konobara… nastupio je opšti metež, čuli su se krici - kaže Slobodan.
Čentić kaže da se uputio ka ogradi iznad podzemne garaže i svojim očima video kako prestravljeni Taton preskače i pada u ambis.
- Ne želim da branim huligane, jer taj nesrećnik ne bi ni stradao da navijači Partizana nisu napali Francuze iz čista mira. Ali istina je da ga niko od njih nije bacio, kunem se! Nisam ni sudija, ni porota, ali znam da su za taj događaj uglavnom osuđeni neki klinci, a ne inicijatori. ako treba, spreman sam i na poligrafu da svedočim - poruzčuje Čentić.
Poslednji pogled
Slika povređenog Tatona i dan-danas me proganja i, najviše zbog njegovih roditelja, smatra svojom moralnom obavezom da pomogne u rasvetljavanju činjenica:
- U tom momentu nisam ni sanjao da će taj pad biti koban po njegov život! Bris je bio živ kad sam ga poslednji put video, ali je njegova glava strahovito brzo otrcala u predelu slepoočnice. Onda je stigla Hitna pomoć i svi znate kako se završilo. užasno mi je krivo jer niko nije zaslužio takav kraj!
Novo suđenje na pomolu
Apelacioni sud je za učešće u ubistvu Brisa Tatona u januaru 2012. godine osudio 14 navijača Partizana na najmanje 123 godine zatvora.
Naknadno su advokati Zora Dobričanin i Svetozar Vujačić podneli zahtev za ponavljanje postupka na osnovu svedočenja dvoje očevidaca koji su, kao i Čenić, tvrdili da je Taton sam pao. Međutim, više od dve godine o tome nije doneta odluka. apelacioni sud je polovinom septembra peti put naložio Višem sudu da se konkretno izjasni o “kvalitetu novih dokaza”
Žrtve montiranog procesa?
Đorđe Prelić je kao organizator napada na Francuze osuđen na 15 godina zatvora. Izručen je iz Španije početkom juna ove godine, a nedavno je preko svog advokata zatražio ponavljanje postupka i javno se nudio da ide na poligraf.
I dalje je nedostupan samo Dejan Puzigaća, osuđen na 14 godina, za kojim je na snazi međunarodna poternica. U međuvremenu, zatvorsku kaznu je već odslužilo nekoliko osuđenih “grobara”. Poslednji je izašao na slobodu student Stefan Veličković, koji je takođe zatražio obnavljanje postupka tvrdeći da su svi oni žrtve “politički montiranog procesa”.
Star 30-11-2014, 12:05 PM   #502
ђедВук
Grobar

ђедВук's Avatar

ID aktiviran: Jul 2014
Poruka: 553
ђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumuђедВук je postao mali Bog na forumu
ђедВук je offline

Ovo je, svakako, značajna informacija i zahteva dalju proveru.
Nadam se samo da su isto pročitali i advokati. A ako se ne varam, mislim da bi po službenoj dužnosti trebalo da reaguje i javni pravobranilac, ombudsman, ili kako li sad već naši nazivaju tu funkciju!?
  Citiraj Poruku
Star 31-12-2014, 01:52 PM   #503
PAOK-Partizan
Legenda

PAOK-Partizan's Avatar

ID aktiviran: Dec 2011
Poruka: 6,653
PAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumuPAOK-Partizan je postao mali Bog na forumu
PAOK-Partizan je offline

Star 25-05-2016, 10:03 AM   #504
avax
Grobar

avax's Avatar

ID aktiviran: Jun 2011
Poruka: 1,151
avax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumu
avax je online

http://www.nspm.rs/hronika/visi-sud-...je-skocio.html
Star 25-05-2016, 11:27 AM   #505
Mijatovic
Министар Финансија

Mijatovic's Avatar

ID aktiviran: Oct 2006
Poruka: 3,912
Mijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumuMijatovic je postao mali Bog na forumu
Mijatovic je offline

Dzaba milion svedoka. Usrana drzava nikada nece priznati da je sve to laz!
Star 27-05-2016, 12:28 PM   #506
RotoShack
Legenda

RotoShack's Avatar

RotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumuRotoShack je postao mali Bog na forumu
RotoShack je offline

A ljudi istrunuse u zatvoru. Imam jednu teoriju, ne mora znaciti da je tacna. Sve mi se cini da je to uradjeno da bi nam se urusila tribina, kao i ono sa Brankicom. Koliko znam, dosta ovih je bilo prilicno cijenjeno medju navijacima a potom se desi ovo... Ko ce ga znati.
Star 31-10-2016, 05:25 PM   #507
jagodinac
Grobar

jagodinac's Avatar

ID aktiviran: Aug 2007
Poruka: 1,234
jagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumujagodinac je postao mali Bog na forumu
jagodinac je offline

pa dokle ce vise da drze ove momke ni krive nu duzne u zatvoru!
http://oslobodjenje.rs/preokret-u-sl...e-novi-svedok/
vucicu bre Pederu!!
  Citiraj Poruku
Star 03-11-2016, 09:14 AM   #508
avax
Grobar

avax's Avatar

ID aktiviran: Jun 2011
Poruka: 1,151
avax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumuavax je postao mali Bog na forumu
avax je online

Bivši čuvar: Inspektori su me terali da kažem da je Taton bačen!
Star 04-11-2016, 11:37 AM   #509
RotoShack
Legenda

RotoShack's Avatar

RotoShack je offline

I sta cemo sad? Ovaj covjek je bio tu od prvog dana i govorio isto ovo. Kad su ljudi pitali da ste postave snimci kamera, niko nista, a sad ovaj rece da niko dosad nije ni trazio. Jadno.
Star 04-11-2016, 01:23 PM   #510
WebGazda
Počasni

WebGazda's Avatar

ID aktiviran: Sep 2006
Poruka: 15,160
WebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumuWebGazda je postao mali Bog na forumu
WebGazda je offline

Nije bilo političke volje da se traži istina nego je Tadiću i drugima trebao incident da opet pokažu Jevropi da su oni njihovi.

Nadam se da je i tome došao kraj i da će pustiti momke na slobodu. Odležali su i više nego što su trebali, a da se ne lažemo, trebali su (deo njih, a ne svi) da odleže bar nešto, jer ipak su izazvali tuču gde je jedna osoba izgubila život.
Star 06-04-2017, 10:53 AM   #511
amansio
Grobar

amansio's Avatar

ID aktiviran: Feb 2007
Poruka: 1,128
amansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumu
amansio je offline

http://mondo.rs/a997083/Info/Crna-Hr...a-zatvora.html

kojom brzinom slučajeve rešava srpsko sudstvo
Star 04-05-2017, 10:26 PM   #512
Tuljo
Administrator

Tuljo's Avatar

ID aktiviran: Sep 2006
Poruka: 7,736
Tuljo has disabled reputation
Tuljo je offline

https://youtu.be/GGV24H49-NE
  Citiraj Poruku
Star 05-05-2017, 11:14 PM   #513
RotoShack
Legenda

RotoShack's Avatar

RotoShack je offline

Zna li se gdje je emitovano ovo sto pricaju ovi Francuzi? PRvi put cujem i nije mi jasno kako sam propustio.
Star 07-06-2017, 12:56 PM   #514
amansio
Grobar

amansio's Avatar

ID aktiviran: Feb 2007
Poruka: 1,128
amansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumuamansio je postao mali Bog na forumu
amansio je offline

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...ubistva-Tatona

35-15-12 godina na kraju , da je suđenje bilo u Francuskoj manje bi dobio. Ipak je Srbija pravna država sa nezavisnim pravosuđem, kućnim pritvorom, nanogicama...

Komande za temu
Koristi Metod

Zakon