Log In:
partizan.NET Forum » -SD Partizan - » Fudbal ... » PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Fudbal ... Diskusije o fudbalu i FK Partizan ...

Odgovori

Komande za temu Koristi Metod
Star 03-04-2012, 08:12 PM   #5351
banche1986
Grobar

banche1986's Avatar

ID aktiviran: Jun 2010
Poruka: 540
banche1986 će uskoro postati popularan
banche1986 je offline

Jel Bratislav Mijalkovic igrao samo stopera ili je igrao na jos nekoj poziciji ?
  Citiraj Poruku
Star 03-04-2012, 08:29 PM   #5352
Je-Ne-A
Ex Je-Ne-A

ID aktiviran: May 2009
Poruka: 11,113
Je-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumu
Je-Ne-A je offline

Citat:
Originalnu poruku postavio Dr Arslanagić Pogledaj poruku
Nabasao sam na jutubu slucajno na ovu cuvenu utakmicu Dinama i Partizana. Nije cuvena po rezultatu ili igri vec po 20 Grobara koji su krenuli iz Novog Sada(mislim) i sokirali pandure, purgere i samog Tudjmana zato sto se u to vreme se vec uveliko spremao rat. Pisao je, ja mislim na nekom blogu, ucesnik te ekspedicije o detaljima puta. Ako je neko bio od ucesnika foruma nek podeli utiske ovde.

Grobari se vide najbolje na 02:12.

http://www.youtube.com/watch?v=hccVzolGT1E
Dosta spina oko te utakmice...

Kao prvo, ta utakmica je igrana 17.03.1991. što je mesec ipo dana pre prvih konkretnih političkih sranja u Hrvatskoj u kojima je bilo i fizičkih sukoba (početak maja 1991. godine u Borovu). OK, jeste početkom 1991. (januar-februar) bilo malo sranja po Lici, ali to je trajalo dan-dva i onda se smirilo...sve do početka maja kad je u Borovom Selu sve definitivno "puklo" i kad krenuo pravi rat...

Kao drugo, cigani su igrali baš u maju 1991. tamo (malo pre Barija) i pukli 3:2...znači igrali su posle nas i ni oni nisu imali nikakvih sranja (mada cigani navijači naravno nisu putovali)...

Mnogo kritičnija po navijačkom pitanju je bila 1990. godina - cigani u maju u Zagrebu (ona utakmica koja nije ni odigrana), odnosno mi u septembru u Splitu (prekid i paljenje jugoslovenske zastave).

1991. godina (mislim na prolećni deo sezone 90/91) je bila začuđujuće mirna kad su utakmice u pitanju...pa setite se da je Hajduk usred rata došao na JNA da igra (i dobije) finale kupa protiv cigana...i ništa im takođe nije falilo, ni dlaka s glave...

Ta fudbalska 1991. godina - bilo je to očigledno zatišje pred buru, pred pravi pravcati i krvoločni rat...
  Citiraj Poruku
Star 03-04-2012, 11:42 PM   #5353
Двоглави
Grobarčina

Двоглави's Avatar

ID aktiviran: Dec 2011
Poruka: 2,209
Двоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumuДвоглави je postao mali Bog na forumu
Двоглави je offline

@banche1986

Igrao je libera.
  Citiraj Poruku
Star 04-04-2012, 10:01 PM   #5354
banche1986
Grobar

banche1986's Avatar

banche1986 je offline

Mislim da nije bila ova fotka ?

Djurovski
  Citiraj Poruku
Star 05-04-2012, 06:48 PM   #5355
Crno-beli
Partizanovac

Crno-beli's Avatar

ID aktiviran: Sep 2006
Poruka: 16,732
Crno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumu
Crno-beli je offline

Ријека - Партизан, крај 70-их.

Citiraj Poruku
Star 05-04-2012, 06:59 PM   #5356
Je-Ne-A
Ex Je-Ne-A

ID aktiviran: May 2009
Poruka: 11,113
Je-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumuJe-Ne-A je postao mali Bog na forumu
Je-Ne-A je offline

Citat:
Originalnu poruku postavio banche1986 Pogledaj poruku
Mislim da nije bila ova fotka ?

Djurovski
Gde me nađe...Mostar, sezona 86/87, rezultat 1:1, strelci Tuce za Velež, a onda Uške (Vučićević) izjednačio u drugom poluvremenu...
Ja sa stricem bio u Mostaru, pa bio i sa našima u hotelu "Ruža" gde smo redovno odsedali u Mostaru...
Jebem ti sunce kako vreme leti...četvrt veka prošlo od tad, a kao juče da je bilo, sećam se svakog detalja i sa utakmice, a i pre utakmice...
  Citiraj Poruku
Star 05-04-2012, 09:31 PM   #5357
Pera115
Grobar

ID aktiviran: Jan 2011
Poruka: 1,532
Pera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumu
Pera115 je offline

derbi 1970g

Citiraj Poruku
Star 06-04-2012, 12:41 AM   #5358
Crno-beli
Partizanovac

Crno-beli's Avatar

Crno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumuCrno-beli je postao mali Bog na forumu
Crno-beli je offline

Poslednje dve poruke premeštene u Nuklearni otpad, kako ne bismo po 100. put o penalu i onome posle penala na pogrešnoj temi.
  Citiraj Poruku
Star 06-04-2012, 04:20 PM   #5359
Pera115
Grobar

Pera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumuPera115 je legenda na forumu
Pera115 je offline

Pobednici juniorskog turnira Kvarnerska rivijera
1959god

1965g

1966g
  Citiraj Poruku
Star 06-04-2012, 04:31 PM   #5360
Pera115
Grobar

Pera115 je offline

Prijateljska utakmica 1983 povodom oprostaja Blagoja Istatova, Belasica-Partizan 1:3 strelci Vukotic,Zivkovic,Klincarski.

1985 Pobeda-Partizan

1981 Lovcen-Partizan

1987 Igalo-Partizan

OfkBeograd-Partizan 70tih

Poslednji put promenio Pera115 : 06-04-2012 u 06:06 PM.
  Citiraj Poruku
Star 07-04-2012, 01:39 AM   #5361
Pekarski
Legenda

Pekarski's Avatar

ID aktiviran: Apr 2010
Poruka: 5,146
Pekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumu
Pekarski je offline

1981 Lovcen-Partizan

Ljuba Radanović u dresu Lovćena pre dolaska u Partizan, između Ace Trifunović i Prekazija.
  Citiraj Poruku
Star 07-04-2012, 11:49 AM   #5362
Pera115
Grobar

Pera115 je offline

1973 Ko je kum Partizanu

Citiraj Poruku
Star 08-04-2012, 04:28 PM   #5363
Pera115
Grobar

Pera115 je offline

1973 god

Z.Cebinac i Mitic pred derbi ,rekao bih kraj 50tih

Poslednji put promenio Pera115 : 09-04-2012 u 12:15 AM.
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 04:37 PM   #5364
banche1986
Grobar

banche1986's Avatar

banche1986 je offline

U danasnjem Sportu na zadnjoj strani imaju izvestaji sa derbi meceva iz finala kupa iz Maja 1996 .
I u startnih 11 igraca Partizana ima i Jovic ? Ja se tog igraca bas nimalo ne secam . Pogledao sam neki snimak na You Tubu sa te utakmice i na samom pocetku klipa mi se cini da komentator kaze Nikola Jovic .
Na sajtu FK Partizana se ne pominje Jovic ni u sezoni 1995/1996 ni u sezoni 1996/1997 . A trazeci malo po netu sam video da je Milan Jovic igrao nekih desetak utakmica u sezoni 96/97.
Verovatno da je i u tom finalu kupa igrao Milan Jovic ?
Ako neko ima malo vise informacija o ovom igracu neka napise.Danas sam tek video da je Crno-beli stavio neku njegovu sliku na blogu.
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 04:56 PM   #5365
PFC_D
Banned

ID aktiviran: Feb 2010
Poruka: 2,617
PFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumu
PFC_D je offline

Citat:
U danasnjem Sportu na zadnjoj strani imaju izvestaji sa derbi meceva iz finala kupa iz Maja 1996 .
simptomaticno...

kako im se ne zalomi 1/4finale iz 88/89 ili polufinale iz 93/94. ...
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 05:24 PM   #5366
Ala-Munja
Del boy

ID aktiviran: Jan 2007
Poruka: 8,595
Ala-Munja je legenda na forumuAla-Munja je legenda na forumuAla-Munja je legenda na forumuAla-Munja je legenda na forumuAla-Munja je legenda na forumuAla-Munja je legenda na forumu
Ala-Munja je offline

Citat:
I u startnih 11 igraca Partizana ima i Jovic ? Ja se tog igraca bas nimalo ne secam . Pogledao sam neki snimak na You Tubu sa te utakmice i na samom pocetku klipa mi se cini da komentator kaze Nikola Jovic .
Na sajtu FK Partizana se ne pominje Jovic ni u sezoni 1995/1996 ni u sezoni 1996/1997 . A trazeci malo po netu sam video da je Milan Jovic igrao nekih desetak utakmica u sezoni 96/97.
Verovatno da je i u tom finalu kupa igrao Milan Jovic ?
Ako neko ima malo vise informacija o ovom igracu neka napise.Danas sam tek video da je Crno-beli stavio neku njegovu sliku na blogu.
Колико се ја сећам, Јовић је пред куп повучен са позајмице из Будућности Ваљево имали смо проблема са саставом.
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 06:17 PM   #5367
PFC_D
Banned

PFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumuPFC_D je postao mali Bog na forumu
PFC_D je offline

ja se ne secam da je igrao, a dobro se secam tog dvocema, pogotovu prve utakmice...

uvertira pred Zapadom rupcage, Suca probio kordon i Cegiju razbio nos, na samom terenu nas ugazise, mogla je petarda da pukne, pred kraj Cakaru penal brani Miloje kod 3-0. Cakar koji je do tada vazio za najsigurnijeg izvodjaca penala koji nijednom nije promasio jos od 99. derbija.

inace, voleo je tumba da se zajebava pred te kup derbije. 1994/95 je u prvoj utakmici u rupcagi sa brojem 9 istrcao Cermelj i odigrao kriminalno dok je u cuvenom revans derbiju 3-1 (vasiljevic) utakmicu zapoceo tada nepoznati Bjekovic junior dok je Curovica ostavio na klupi.
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 06:46 PM   #5368
Dusan
Grobar

ID aktiviran: Jun 2011
Poruka: 681
Dusan će uskoro postati popularan
Dusan je offline

U sezoni 1993/94 smo ih nadigrali (kao i u vecini utakmica sa Tumbakovicem) u prvoj utakmici i trebalo je da pobedimo, ali smo izgubilii sa 1:0 Curcic je imao najbolje sanse koliko se secam. O drugoj utakmici se vec dosta pisalo.

1995/96 u prvoj utakmici kao sto je PFC D napisao Cakar promasuje penal kod 3:0 za njih, zatim drugu igramo desetkovani zbog povreda i ponajvise zbog parnih kartona, znam za Hristova i Cakara sigurno da nisu igrali zbog kartona. Tri dana pred revans Cakar daje gol u Prvenstvu, trci ka jugu skida dres i dobija zuti i automatsku suspenziju za Kup. Zbog toga je i igrao Milan Jovic, koji je povucen sa pozajmice kao sto napisa Ala Munja.
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 07:17 PM   #5369
Crno-beli
Partizanovac

Crno-beli's Avatar

Crno-beli je offline

Што се тиче Милана Јовића, доста је обећавао кад се појавио, сећам се да је био право откровење у оној текми против новосадске дрољице коју смо пукли 3-4 у Новом Саду (два гола Мирка Тодоровића, ко се још сећа њега...). После се некако утопио у сивило.

Ево његове слике, а узгред и да мало посетите блог.

http://crno-bela-nostalgija.blogspot...lan-jovic.html

Што се тиче Мирка Тодорвића, имао је јак шут и добру технику али по мени био је изузетно спор играч. Сећам се да је после једне од утакмица кудио у новинама Тумбу што га је преместио на клупу, те је убрзо нестао и са клупе а и из Партизана...

После је изјављивао како му је била велика грешка што је дошао код нас уместо у чергу...
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 07:31 PM   #5370
PFC_D
Banned

PFC_D je offline

Todorovic se dobro secam. bio je najavljen kao veliko pojacanje, nosio broj 7, dosao iz Proletera cini mi se.

jeste dao 2 gola kod 4-1 za vojvodinu u onoj groznoj utakmici. vodili su 3-0 i 4-1 a hristov je imao zicercinu za 4-4. da je dao taj gol verujem da bi se srusila tribina...
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 07:48 PM   #5371
banche1986
Grobar

banche1986's Avatar

banche1986 je offline

http://www.youtube.com/watch?v=fts7kVRFY14
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 08:16 PM   #5372
Brmba
Grobarčina

Brmba's Avatar

ID aktiviran: Jul 2008
Poruka: 2,368
Brmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumuBrmba je postao mali Bog na forumu
Brmba je offline

Citat:
Originalnu poruku postavio Crno-beli Pogledaj poruku
Што се тиче Мирка Тодорвића, имао је јак шут и добру технику али по мени био је изузетно спор играч. Сећам се да је после једне од утакмица кудио у новинама Тумбу што га је преместио на клупу, те је убрзо нестао и са клупе а и из Партизана...
Inace sin nama omiljenog novinara Politike

Ne znam, njega jedva da se secam, ali kasnije kada sam gledao njegove snimke na you-tube zaista ne znam za koji smo ga moj uopste i dovodili. Kad vec nismo doveli Kovacevica, nije trebalo ni ovoga...
Star 10-04-2012, 09:13 PM   #5373
Pera115
Grobar

Pera115 je offline

60tih god

70tih god

Grobari na gostovanje avionom

80tih god
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 10:20 PM   #5374
PFC_D
Banned

PFC_D je offline

Citat:
Originalnu poruku postavio Brmba Pogledaj poruku

Ne znam, njega jedva da se secam, ali kasnije kada sam gledao njegove snimke na you-tube zaista ne znam za koji smo ga moj uopste i dovodili. Kad vec nismo doveli Kovacevica, nije trebalo ni ovoga...
nisam znao da je njegov sin, prvi put cujem...

on je bio prava zvezda prelaznog roka kod nas.

pred tu 1994/95 sezonu za razliku od cigana koji su promenili bukvalno pola tima, mi smo doveli prakticno samo todorovica i ustalio se bjekovic umesto curovica koji je otisao u vitese a bio je samo jednu sezonu.

todorovic se nije snasao pa je na njegovo mesto uglavnom postavljan tesovic, a posto smo doziveli apsolutni krah u prvom delu sezone, imali smo poraza skoro kao u cuvenoj 06/07, onda smo doveli bukvalno najvece zvezde tadasnje SRJ. za razliku od sadasnjosti kad su zvezde prelaznog roka uglavnom stranci, tada si u svakom klubu nekadasnje lige mogao da nadjes igraca koji je bio dobar za zvezdu ili partizan.
konkretno mi smo deoveli Trenevskog (buducnost), Saveljica (hajduk kula) i Pazina (mislim da je u pitanju Rudar) a kao prava bombetina dosao je Cakar koji bio pominjan i kao zvezdino pojacanje. Cakar je igrao kao drogiran prvih par kola ali je redovno bio na klupi za rezerve posto 'nije napadac' (a davao je golove i kad ode da kenja) dok je 'pravi napadac', 'biser omladinske skole', 'najbolji na treninzima' i sl. Nenad Bjekovic uglavnom pocinjao utakmice i ako ne racunamo jednu jedinu utakmicu koju je odigrao solidno (vojvodina 3-1 u novom sadu), bio je teska rupetina.
  Citiraj Poruku
Star 10-04-2012, 10:24 PM   #5375
Pekarski
Legenda

Pekarski's Avatar

ID aktiviran: Apr 2010
Poruka: 5,146
Pekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumuPekarski je postao mali Bog na forumu
Pekarski je offline

Citat:
Originalnu poruku postavio Brmba Pogledaj poruku

Ovo je baš pikanterija, ako mu je ćale taj novinar.
Todorović je došao iz Proletera kao "poslednji Mohikanac" iz generacije s početkom devedestih koja je bila odlična.Znali su oni cigane da odvale i to pošteno kada su čergari bili najkurčevitiji.
Tu su bili Dubajić,Vesko Mihajlović, Govedarica, Zahović(kao naš pozajmljen igrač),Teljigović i malo mlađi od njih Darko Kovačević.
Todorović je bio je neki zadnji vezni takozvana radilica, došao je kao slobodan igrač, nije ispunio naša očekivanja.
Meni je ostao poznat po tome što je ofirao Kovačevića, koji se prao ciganima da ne navija za nas(i ako je dolazio na naše proslave dok je bio u Proleteru), Todorović je tada ladno izjavio da je Darko Partizanovac, šta god Kovačević pričao.

Milan Jović je došao kao klinac negde u isto vreme kada i Aleksandar Živković iz Niša i još jedan klinac iz Šapca, čijeg imena ne mogu sada da se setim. Stigli su kao veliki talenti, ali na žalost ništa više od njih, jedino je Živković koji je kasnije igrao u Radu napravio kakavu takvu karijeru u Japanu ako se ne varam,znam da je istok u pitanju, ali kod nas nije ostavio nikakav trag.
  Citiraj Poruku
Odgovori

Komande za temu
Koristi Metod

Zakon