Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Da se igralo na Banovom Brdu(stadion Čukarca) barem bi teren bio da se prikaže igra i talenat...
U ova tri dana padavina po zemlji Srbiji ne pade ni jedna jedina kap.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.669
Reaction score
9.220
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Gledajući par utakmica ovog turnira, moje skromno mišljenje da deca Barselone i Reala do 12 godina, duplo igraju bolje, tehnički pametnije i smislenije od celog ovog našeg tima.
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.242
Reaction score
3.597
Ma cijela naša koncepcija omladinske škole je pogrešna. Mi imamo infrastukturu, ali nemamo sistem, često je sve improvizacija i faktor sreće, iako mi često mislimo drugačije.

Da se mene pita, ja bih ozbiljnije pristupio omladinskoj školi, ali sa stranim stručnjacima na čelu škole i perspektivnim domaćim trenerskim kadrom. Znači, neki ozbiljan njemac ili holanđanin na čelu škole i potpuna autonomija.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
Наши клинци имају срећу да имају реалне шансе да доспију до првог тима, па се деси да један дио успије. Али свакако се много тога мора мијењати, проширити скаутинг службу, направити јак систем нажалост о томе нико не размишља.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Ma cijela naša koncepcija omladinske škole je pogrešna. Mi imamo infrastukturu, ali nemamo sistem, često je sve improvizacija i faktor sreće, iako mi često mislimo drugačije.

Da se mene pita, ja bih ozbiljnije pristupio omladinskoj školi, ali sa stranim stručnjacima na čelu škole i perspektivnim domaćim trenerskim kadrom. Znači, neki ozbiljan njemac ili holanđanin na čelu škole i potpuna autonomija.
I ja sam tako godinama mislio, Nemac, Holanđanin ili ko već, zašto da ne, kada se već kod njih bolje radi...a onda sam SHVATIO...(jer i ja radim u nekoj firmi, a znam i kako je u drugim firmama..)
Pa svako ovde (i ne samo ovde) traži sebi neko ,,uhlebljenje,, posao zaradu, mesto, poziciju...i, onda...šta? A KO ĆE BAŠ TU POZICIJU (A NEMA IH TAKO MNOGO!) DA ZGRABI SAMO ZA SEBE?

Partizan ima na stotine fudbalera (u raznim generacijama) i, neko vreme igraju fudbal, a šta će posle...
Pa eto šta će, neki bi da budu treneri, sportski direktori...a gde će nego u Partizan, ako je ikako moguće...
I sad treba da dođe neki Nemac, Holanđanin, stručniji od njih i da im ,,uzme posao,, pa ne samo da bi ga ne bi rado doveli, nego bi ga i motkama terali ako se slučajno i pojavi...

SHVATIO sam ja, samo mi je dugo putovalo to ,,shvatanje,, iz dupeta u glavu da mnogi uopšte NE VOLE talentovane, pametne ili BOLJE od njih, naprotiv, jer - ako je neko ,faca, PA UZEĆE IM POZICIJU, POSAO, LEBA IZ RUKE!
Ovako, brate, svi ti ,,pametnjakovići,, što dalje od nas, pa da i za nas bude posla, pozicija, koristi, para...
Takav ti je život, prijatelju moj...
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
У петак на Телеоптику почиње Драган Манце куп. Турнир траје до недеље, укупно 3 дана. У питању је базични фудбал (деца до 12 година), играју годишта од 2006. до 2011. Партизан ће наступити са три селекције, 08., 09.и 10. Оно што је ове године занимљиво, Спортклуб 2 ће свакога дана преносити по три утакмице (једну У-12, једну У-11 и једну У-10). Од те три категорије, Партизан има екипу само у У-10 (2008. годиште), и они ће бити на СК2 у суботу у 11:30.
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
837
Reaction score
2.870
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Ubedljivo najjači turnir u regionu za mlađe kategorije i kao i prošle godine klub gde moj klinac trenira ne šalje ni jednu generaciju na taj turnir već u istom terminu igraju drugi.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Turnir je extra organizovan. Ono sto je problem najveci na svim turnirima je svrcovanje igraca ovde je super reseno - svaki igrac ima narukvicu sa svojim godistem (ima slucajeva da klinci pogube, ali ok - opet postoji volja organizatora da se to predupredi).
Da li je najjaci turnir u regionu - ne znam. Mozda i nije ali je svakako jedan od najmasovnijih. Ima i po 40 ekipa recimo u U11.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Ako je verovati sajtu koji ću navesti, Teleoptik svoje ,,Prvoligaško,, takmičenje počinje 11.avgusta u Novom Pazaru...

https://www.srbijasport.net/tak/3856//rez

...ima još dotle, ali ja u autobusu kojim se vraćah večeras sa Stadiona JNA sretoh Salu Dramana, igrača Partizana i pojačanje Teleoptika - još uvek nisam uspeo bilo kad i bilo gde da vidim kako momak igra, ali mi je on ljubazno dozvolio da ga fotografišem i postavim fotografiju ovde, bar koliko sam ja uspeo da mu to objasnim na mom Srpsko-Engleskom...



Hvala Salu! Puno uspeha u tvojoj fudbalskoj karijeri!
Nadam se i da ćeTeleoptik nastaviti da neguje svoju prepoznatljivu IGRU!
Jer, on je ima!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
O.k., videsmo se Salu i ja u busu, ali hajde da vidimo kako naš ,,Drama,, izgleda u dresu Teleoptika!

Jer...
...danas je Teleoptik po onom užarenom Suncu Zemunela odigrao prijateljsku-trening-pripremnu utakmicu protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca i dobio je sa 3:0...

A Salu je dobio dres sa brojem 10, što je po meni i dalje jedna velika fudbalska čast, pa ma u kom timu da igraš - ali i obaveza...


No uprkos toj ,,počasti,, za našeg ,,Dramu,, u Teleoptikovom Dramatiska Teaternu iz Zemunholma, nema baš mesta sa neke ,,soliste,, nego uglavnom samo za ,,horiste,, - razumljivije rečeno - nema tamo da se bespotrebno vuče lopta, solira, i pokazuje koliki si as - lopta ima da se što BRŽE prenese tamo gde treba, sve u korist ekipe i rezultata i postizanja golova, a podrazumeva se da i igrači ima da potrče što BRŽE i da se nađu tamo gde treba da se nađu...tako da i Salu nije solirao i zadržavao, nego odigravao na prvu, drugu...

,,Drama,, je igrao uglavnom na poziciji zadnjeg veznog, i vidi se da ima te ,afričke predispozicije,, - brzinu, snagu, solidno vladanje loptom...

Ali, igrači Teleoptika se itekako kreću i menjaju pozicije, koristeći PRAZAN PROSTOR, ovde vidimo momka kako se, recimo, izvukao skroz na bok tražeći loptu...

U ,,zadatak,, mu je zapalo i da izvodi kornere, ponekad bi to danas uradio solidno, a ponekad je moglo i bolje...


A zna i da se ,,priključi,, napadu i da itekako ,,pripali,,...

Nisam stigao na početak utakmice, rekoše mi ljudi da je on dao gol iz ,,slobodnjaka,, za vođstvo od 1:0...

Ali, na prethodnoj fotografiji možemo da uočimo još nešto sem da ,,Drama,, šutira ka golu: još 7 fudbalera Teleoptika je kamera ,,uhvatila,, da su ,,tu negde,, dakle momci igraju TIMSKI i pomeraju linije tima tako da su blizu jedan drugome i ,zgusnuti,, na prostoru koji ih u tom trenutku interesuje! Nema ,,kratera,, između pojedinaca i linija!

Hajde da pogledamo sledeću fotografiju:

Igrači Teleoptika često menjaju pozicije, brzi su, fizički odlično pripremljeni, nigde teških nogu i neuigranosti zbog priprema...
Desno krilo br.7.Stefan Ilić ulazi u sredinu, a ,,kolege,, iz tima jure da zauzmu što bolje pozicije da mu se ,,ponude,, ili da učestvuju u akciji,, - taj koji ima loptu opet nije usamljen i ,,odsečen,, još 4 igrača je ,,uhvatila,, kamera da su tu negde, spremni da pomognu, zatraže loptu, ili ,,zatvore,, ako se lopta izgubi...
Vidimo čak i desnog beka Vlalukina (br.2) kako juri u (kroz) sredinu da zauzme što bolju poziciju...

I?

I, sad bi neki ,,Bata Đora,, rekao, pa šta će desni bek u sredini, to nije taktički, on treba da zatvara bok, u slučaju da se lopta izgubi, itd...
Šta će desni bek tamo?
E pa desni bek će ,,TAMO,, dragi ,,Batađoristi,, - zato što se Teleoptik NE PLAŠI DA IGRA FUDBAL, i ne ,,mrsi muda,, po sredini, mučeći i loptu i gledaoce - taj momak, desni bek, a i ostali pokušavaju da sa što više igrača NAPADNU rivala, ugroze ga i - DAJU MU GOL!
A cilj fudbala je da daš gol i da pobediš, ne da ,,mrsiš muda,, i igraš ,,taktički,, i ,,ziheraški,, tako da ,,baciš poluvreme u vodu,, (ili oba!), PLAŠEĆI SE ŠTA ĆE BITI AKO IZGUBIMO LOPTU?!
Šta će biti?!
NIŠTA NEĆE BITI!
Uzećemo je ponovo tu negde, ili će već neko drugi zatvoriti pozadi - pa u timu je 11 igrača, sve i da se primi gol - daćemo i mi još neki!

Sa mojom skromnom kamericom na mobilnom (koja svakako nema teleobjektiv) naravno da nisam mogao baš da uspešno ,,hvatam,, i detalje sa one druge strane terena - snimio sam, eto nekoliko detalja sa utakmice do ove strane koja je bliže tribini, evo još nekih - ovde ćemo videti da momci Teleoptika svakako ispunjavaju i ono što njihova pozicija u timu zahteva, evo desnog krila kako napada po ,,svom,, delu terena...

A evo i desnog beka koji napada tu istu ,,svoju,, stranu...

Ali zato evo i veziste (mislim da je Čermelj danas bio ,,8,,) koji se isto tuda ubacuje da ugrozi protivnika...


Dakle, nije fudbal ,,mrtvo slovo na papiru,, i robovanje ,,batađorizmu,, moraju da se imaju obaveze i ozbiljnost, ali da se dopusti i SLOBODA igraču da utrčava tamo gde ima prostora za ,,probijanje,, - svaku šemu i šablon protivnik lajše čita i sprečava, nego kad se povremeno iskoči iz šablona...
I, da - treba i da se TRČI i to BRZO...

Ali sve to deluje lako i jednostavno kad igra Teleoptik - u drugom poluvremenu ušla je ,,gomila,, rezervista koji su samo ,,dodali gas,, - i dali još dva gola...
Kao što rekoh, Teleoptik - Metalac, laganica 3:0...

A ja se najiskrenije pitam da li bi u Surdulici NAŠI izvukli bolji rezultat da je igrao Teleoptik umesto Partizana?
Ali najiskrenije.

Da ne vređem nikoga, ali razlika između treće, druge, prve lige je (koliko se to meni čini) uglavnom kod većine timova to što u većoj ligi su igrači fizički jači, iskusniji, višlji, teži, brži , ali fudbalsko znanje i tako i tako...
Nažalost u našem Partizanu teško funkcioniše i to jači i to brži, i tako redom...

Da Partizan ne može da uspostavi igru a Teleoptik može, mislim stvarno...
Šta reći?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Dakle, za vikend počinje i Prva Liga Srbije, gledao sam ko sve učestvuje i nadam se da će simpatični momci iz Teleoptika u raznim mestima Srbije imati određeni vid podrške nekih simpatizera koji navijaju za Partizan...
Ipak je taj klub naša ,,filijala,, zar ne?

Prva utakmica je na ,,vrućem terenu,, Novog Pazara u nedelju, a tokom sezone, Teleoptik će se ,,pojaviti,, i u Čačku, Inđiji, Kragujevcu, Užicu, Kruševcu, Dobanovcima, Bečeju, Bačkoj Topoli, Čajetini, Ivanjici, Gornjem Milanovcu, Zemunu, Beogradu i Novom Beogradu...

Ko je u prilici da odgleda ,,klince,, nadam se da će tu priliku i iskoristiti...
Naravno, ne treba da očekuje da će videti Real ili Barselonu, ali pošten pristup klubu i fudbalu svakako hoće.
Malo li je na ovu skupoću?!

Napred Teleoptik!

:šal

srbijasport.net/tak/3856
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Teleoptik pobedom od 1:0 u Novom Pazaru startovao u PLS...sledeća utakmica sledećeg vikenda u ,,Zemunelu,, protiv Bežanije...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Veliki je korak od Teleoptika do Partizana ali mali od sunčanice do toplotnog udara ako gledaš leti Teleoptik u Zemunelu... :icon-lol:

...drugo poluvreme i nekako ali prvo - k'o na roštilju, tribina na Istoku a Sunce na Zapadu - pa nikako da zađe...
...ko odgleda utakmicu-dve Teleoptika kući kad ima Sunca dobiće ekspresno bronzani ten Rikarda Gomeša Škuletića bez da ide negde na plažu ili u solarijum - ili će već pocrveneti k'o kuvani rak - zavisno od toga kakav tip kože ima, ali - kreme sa zaštitnim UV fakttorima su samo za pičkice... :D
Tako da...

...ah, da, utakmica:

Teleoptik - Bežanija, danas...

...tim Optičara po imenima ponešto izmenjen u odnosu na onaj koji sam uglavnom gledao prošle sezone, i jedno prilično iznenađenje za mene - imali su crno-bele dresove (i to one ,,zagorelo-nagaravljene) - a ja nikad dosad nisam video Teleoptik u crno-belim dresovima?!

Ili su im oni plavi na pranju, ili su rešili da ovako ,,stajlingovani,, to bude još ,,jedan korak,, ka nekoj ,,čvršćoj vezi,, između ,,filijale,, i ,,direkcije,,...?


A na samoj utakmici, već mnogo puta viđeno i uobičajeno - protivnik Teleoptika obično fizički jači i čvršći, i vrlo rešen da ,,uzme skalp,, Partizanovoj ,,filijali,, a crno-beli dresovi kao da su im dali dodatni motiv da se ,,pokažu,, da znaju da igraju ,,na rezultat,, (čitaj: pobedu) - uz grlatu pomoć simpatizera Bežanije na tribini...





U prvom poluvremenu Teleoptik je pokušavao da ,,preskače sredinu,, i da loptu odmah pošalje ka svojim krilima ili centarforu, ali ta lopta nikako nije uspevala da stigne tamo gde treba, nekad za više, nekad za sasvim malo, ali - nije...
Bežanija je izgledala kao jači tim čija je najbolja prilika bila pogodak ali samo u okvir gola koji je zazvečao tako da se sve orilo...

U drugom poluvremenu Teleoptik uspeva da povremeno ,,poveže konce,, te stvara par izglednih prilka, ali...ne daje nego prima gol! - ,,skraćeni korner,, na levom boku odbrane lopta prvo ide visoko, ali zatim ... spušta se u mrežu, a sa mesta na kom sam bio nisam dobro video da li ju je neko skrenuo, dotakao, ili su je svi ,,propustili,, u svakom slučaju to je 1:0 za Bežaniju...

Nastavlja se utakmica, kao i do tada prepuna duela, pa i faulova, jaukanja, kartona, ali Bežanija uspeva da završi utakmicu sa 11 igrača a Teleoptik ne , zbog dva žuta (tj.crveni) priličan deo 2.pol. i do kraja igra sa 10...uzgred, propušta i jednu 100% priliku...a na kraju utakmice u par navrata kreće ,,na sve ili ništa,, jednom je čak i golman otišao u napad, ali - bilo je - NIŠTA - gube utakmicu...





Znam, razvojni je to tim...ali postavljao sam danas sebi malo pitanja...o toj snazi, čvrstini, fizičkoj građi, selekciji...fali nam toga u prvom timu Partizana, fali nam kad omladinci Zvezde ,,otresaju,, naše omladince,,...fali nam i u (danas) crno-belom Teleoptiku...

Što jeste - jeste, čoveku u životu (i u fudbalu) uvek nešto fali, ali kad ćemo malo da gledamo kako ovi naši ,,otresaju,, neke ,,njihove,,...fale nam bre neke ,,rmpalije,, ali i koji znaju nešto...fudbal je mnogo ,,otišao,, na ,,stranu,, tih ,,fizikalija,, - presing, trčanje, brzina, snaga, čvrstina, nije dovoljno više ,,biti ravnopravan,, - moraš da dominiraš, melješ, biješ, otresaš i da si brz ko tane...



 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
Горане,

Како кад, носи Телеоптик понекада и црно-беле (пре 8-9 година су изгурали сезону тако), или скроз беле, неколико година су носили оне адидас сиве (са крагном) које је носио први тим. Углавном носе скроз плаве, али има изузетака.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Hvala kolega Akiopaki, ja ih (uživo) pratim (kad stignem) tek neku sezonu, i nisam ih nikad do sada video kao crno-bele...plavo im tada uvek bio domaći dres, a belo (ako ustreba) za gostovanje, itd...

Kolega System, bravo i hvala za snimak :clap , okači ih uvek ako ih ima i ako si u mogućnosti!
Znam da i SOS Kanal prati PLS, samo ne znam kad im je tačno termin tih emisija (snimaka)...
Evo sad svi možete da vidite kako se brz, snažan i napadački fudbal igra u PLS!

Sledeću utakmicu naši mladići igraju u Dobanovcima, zna li neko gde je tačno tamošnji stadion. tj. ako se uputim tamo nekim busom gde da siđem?
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.018
Reaction score
3.172
Локација
GG 1978
Štulić i Kokir stelci.
Kokirov gol u stilu Moce, prijem iz auta, brz okret , nanizao 3-4 igrača i precizan šut sa 16m..
Mali je klasa.
Igrao i Šehović levog beka.
 
Top