Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Lendejl trenutno ne daje ono sto bi prvi centar trebao, ali je ocigledno da ima ogroman potencijal.
Prosta stvar, Partizan se vratio onome sto Partizan treba da bude. Onako kako je Milutinov dobio sansu na ustrb Muslija i Gagica, Bogdan na ustrb Andjusica..., tako je sada dobija Lendejl. Vratice on to vec ove sezone.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Statistika je kao bikini. A način na koji ti to gledaš je krajnje diskutabilan.

Janković ima veliki problem s slobodnim bacanjima i neshatiljivo mi je da to ne može da reši. Bez toga ne možeš da bude ozbiljan igrač. Ali ako to izuzmeš, dečko nam je doneo ogromnu čvrstinu u igri. Na šta je ličila naša igra pre njega. Dođe mrtvi Stipanović i svršava po nama kako želi. 9 skokova u napadu radi nam šta hoće. A dajem glavu da je Janković bio u toj utakmici da bi ih razbili samo tako. Takođe ne zaboravi da je dečko tu koliko mesec i po dana? Treba i njemu vremena. Ali mislim da ima potencijala da bude od njega nešto. Naročito ako sredi slobodna bacanja.

Sy. On dečko nikada nije bio poenter. U svojoj najboljoj sezoni imao je 7.6 poena po utakmici. On je doveden da radi neke druge stvari. Prvo da zategne odbranu. Što ne radi toliko loše. U zadnje vreme je dečko počeo da se ispucava i da pokušava da ide na ulaz, ali čisto sumnjam da to radi na svoju ruku, već ga verovatno Trinkjeri tera da to radi. Da bi napravio i neke napadačke kvalitete. A ovakva utakmica je savršena na tako nešto. A čisto sumnjam da ga nešto naročito plaćamo. I ne slažem se s tobom da naših igrača takvih ima koliko hoćes. Možda ih ima ali nisam siguran da mi tako lako možemo da ih priuštimo.

Lendelj kada je došao bio je očaj živi u odbrani. A u napadu se samo otvarao na šut spolja. Napredak koji se desio je ogroman. Naravno i dalje ima tu dosta rupa, ali polako. S druge strane moguće je da se igrač forsira da bi sutra mogao i da se proda. Ko zna.

Što se Novice i Marinkovića tiče tu se slažem s tobom. Mada se i dalje nadam da Novica možda može da proradi na barem 7-8 minuta po utakmici.

Meni je izgledalo da se mi za ovu utakmicu nismo spremili, i da smo otisli s ciljem da razigravamo klince. A kad smo krenuli da vodimo, Trinkjeri je rešio da ipak drži prvu postavu i da proba da uradi nešto. Pa je ular pustio tek kasnije kada je došlo do zamora. Jer smo realno igrali s skraćenom rotacijom.

Tako da nas ne trea ocenjivati po ovoj utakmici.
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Pocele su price o potencijalu momaka od 24-25 god i price o prlagodjavanju da mi se penju na....

Koji potencijal? Sta da cekamo vise da iskaze taj potencijal? Landale igra svaku utakmicu od pocetka sezone.
18 u ABA ligi i 16 u EK.

Ja potencijal ne vidim. Ne zadovoljava me da igra dobro protiv Krke i protiv Zadra a onda ostalih 10 meceva da je neki prosijek.
Sada nam ide Buducnost i cigani pa da ga vidimo. Obrati paznju na taj potencijal.

@gurtang
Kazes Jankovic je tu mjesec ipo dana i treba mu vremena?!?! Za sta mu treba vremena.
Ja ovo ne razumijem kad ljudi kazu.

Do juce je igrao hokej u Americi pa mu sad treba vremena da se prilagodi kosarci?
Ili da se prilagodi Srbiji? Cekaje ovo stvarno ne razumijem.

Kako Renfrou nije jedan jedini dan trebao da se prilagodi?
Kako onom mladom Bitazeu u Buducnost nije jedan dan trebao za "prilagodjavanje"?

Zato sto su oni pojacanja a N. Jankovic nije pojacanje nego popunjavanje rupa u ekipi.
I to se uradilo na ustrb sada vec ocigledno Tanaskovica i Pecarskog.

Moje misljenje je da nema mjesta za Landela i za Jankovica. Jedan je visak. A Trinki vidi da je Gagic visak. A po svemu prikazanom Gagic je nas najbolji centar!

Zato opet kazem bolje da gledamo Tanaskovica i Pecarskog i da se nerviram zbog njih nego da gledam ovoga iz Australije i ovoga iz Malija..ili odakle bese Sy..nije ni bitno.

I da.. U Srbiji ima brdo talentovanih igraca, koji propadnu jer nemaju dje da igraju. Nema ko da ih gurne dok im je 17-18 godina. A posle kad predju 20 onda propadaju jer im vise kosarka nije primarna, nego moraju da rade da bi zivjeli, jer ako ne studiraju (a 99% njih ne studira) onda moraju da rade..i tako se izgube ondnosno propadnu kosarkaski.

Mi umjesto da sami trazimo igrace po Srbiji, da imamo par skauta koji bi svaki dan trazili igrace. Mi odemo kod Miska i pogledamo u katalog koje igrace on ima na lageru i onda uzmemo tako jednog, u zadnjem slucaju N. Jankovic.

Umjesto da smo proteklih godina sami napravili jednog centra pa sad da ne mucimo muku oko te pozicije.
Sjetite se samo kako je DV to radio.
Zato bolje sada ovog Tanaskovica ili nekog drugog da spremamo da nam bude top igrac za dvije godine na centarskoj poziciji.

Oprosti sto sam pisao u nekom losem tonu. Nije mi to bio cilj. Nesto sam nervozan oko posla.. A muka mi da ispravljam tekst sada
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
U nekim stvarima se ja slažem s tobom. I ja bih mnogo više voleo da igraju naši domaći igrači nego neki stranci. Ali ovo su trenutno naši dometi.

Gledaj koje smo mi domaće igrače dovodili ovih godina: Đoko Šalić, Stevanović, Obad Tomić, Vrabac, Gavrilović, Čakarević, Majstorović, Cvetković, Magdevski... Ne mogu sad da se podesćam svih.
Gde su sad ovi igrači, osim Birčevića i možda Cvetkovića koji su dobacili do nekih fenjeraša u Španiji svima ostalima je najveći domet Aba2 liga.

Mi do ove godine nismo mogli da uzmemo ekstra kvalitetnog domaćeg igrača. Sada kada je SNS i zvanično ušao u klub situacija se promenila. Pa je u mlađim kategorijama dovedeno 38 igrača kako reče Lončar kod Tegija pre neki dan.
Ali i dalje kad ti uporediš naše igrače u prvom timu i domaće igrače Mege na primer. Razilika je nebo i zemlja. Vanja Miškoviću nikad neće moći ni vodu da nosi. A čak i oni random likovi kao što je onaj Atić iskoče i imaju bolji procenat šuta za 3 u odnosu na Vanju. Sada naravno pitanje je kako bi oni igrači pod pritiskom, jer oni tamo igraju isključivo za statistiku, samo promociju ali i napredovanje.

Tako da smo mi za sada osuđeni da talenat tražimo u strancima. I u odnosu na prethodne godine mislim da ove godine nije baš toliko promašeno. Sad da li je i koliko moglo bolje za iste pare to je druga stvar.

Ako bi mi sada pustili igrača od 18-19 godina da igra po 20 minuta to bi bio ogroman hendikep i samim tim bi mogli da se oprostimo od bilo kakve konkurentnosti ove godine. A to je ona glavna rasprava koja je bila na početku sezone: Da li ove godine treba da pravimo tim za sledeću ili odmah da jurimo titulu. Odlučeno je da se juri titula. I kraj će pokazati da li odluka bila na mestu. Ovakav tim nema prostora da mladom igraču da igra 20 minuta. Jer smo mi svaku utakmicu dobijali gusto. Zato što još nismo na potrebnom nivou. Sada to već počinje da se menja pa ćemo da vidimo na šta ćemo da ličimo na dalje.

Mi imamo još tri ozbljne utakmice do plej offa. Dva derbija (jedan u kupu) i Budućnost kući. Tu će da se vidi gde smo i koliko imamo šansi za osvajanje. Sve ostale utakmice su smešne. I ovaj tim bi trebao lagano da ih dobije. E sad je pitanje da li u tim utakmicama treba puštati mlađe. Ili uigravati prvi tim za glavnu stvar. Jer mi imamo problem prevelikog rostera. Nikad više igrača u rosteru. Pa za Sanija nema mesta ni u 13.

Što se Gagića tiče on možda jeste naš najbolji centar. Ali je psihički nestabilan. Sećaš se kako zbog njega izgubismo u Trentu jer svojim neartikulisanim potezima sam sebe isključuje iz utakmice. U zadnje vreme je to popravio pa izgleda mnogo bolje, ako nikad ne znaš kada će lakat da proradi.

Janković za sad nije sjajan. Ali možda može od njega da bude nešto. Ako ne bude moglo rastaćemo se i toliko.

Izvinite na dopuni ali kasno je za edit. Ako mogu administratori da spoje.

Ti pomijneš kako su kod Duleta igrali klinci i razvijali se. Sve to izgleda lepo u sećanju, ali to je bio drugi sport.
Košarka se mnogo promenila od tada. Ubrzala. Mi smo tada dobili Makabi za odlazak na final four sa 7-8 igrača koji su igrali. Ako ne računaš ove što su ulazili po 1-8 minuta kao što su Sinovec, Mitrović i Milošević.
To sada više ne postoji. Igra se mnogo jača košarka, na mnogo više napada. Od kako je drugi napad 14 sekundi, plus ove namerne greške koje te sprečavaju da sečeš kontre.
Sad sam baš gledao, mi smo u to vreme imali 73 poena u proseku datih, a u lošijim sezonama i po 64,65 poena po utakici. U proseku.
A ni ostale ekipe nisu davale mnogo više. Košarka je postala brža, na veći broj poena a samim tim je potrebno i više solidnih igrača.

Što se pak mladih igrača tiče mislim da su prošle godine samo dva igrača mlađa od 19 godina igrali više od 15minuta po meču. Dončić i neki Španac iz Valensije ili Unikahe.
Ni ove sezone ih nema mnogo više. Šta je tome razlog nisam siguran. Ali ako ni jedan evroligaš ne može da nađe mladog igrača koji će da ima neku veću ulogu i više od 15 minuta po meču, ne možemo da očekujemo da ćemo mi ovako bedni i siromašni tek tako da nađemo takvog igrača. A čak i da ga nađeš vidiš šta rade menadžeri, čim se malo probije odmah oće da ode, Evroliga ili NBA a tebi ostaje obeštećenje od 200-300 k evra.
Osim ako nisi mag pudlica pa svakog prodaješ za po milionče....
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Mislim da se kosarka nije mnogo promijenila. Nego je DV imao sistem kroz koji je uvodio mlade igrace, tako da njih godinu ili dvije uvodi u kosarku, pa mu oni u trecoj godini vrate vrhunskom igrom.

Ajde da vidimo centre kod nas. Da pocnemo sa Krsticem.

Sezona 00/01 glavni centar R. Varda, drugi centar N. Bulatovic. I tu Dule uvodi Krstica kao treceg centra.

Sezona 01/02 Varda odlazi, dolazi Djuro Ostojic i postaje glavni centar. Krstic i dalje ostaje zamjena ali napreduje opasno.

Sezona 02/03 Isti tandem ostaje Djuro i Krle. Medjutim sada Krstic uzima glavnu ulogu.
Dok DV uvodi Kostu Perovica kao mladog centra i daje mu polako da osjeti teren i utakmice. Perovic tada 17-18 godina!

Sezona 03/04 I dalje isti tandem Djuro i Krle. Tu je Djuro bio na izlaznim vratima, otisao u Spaniju nedje koliko se sjecam.
Krstic na kraju sezone otisao u NBA.

Sezona 04/05 Kosta Perovic postaje glavni centar sa 21-22 godine. Koliko me je te sezone nervirao, krv mi je pio.

Sezona 05/06 Kosta i dalje glavni centar.
Medjutim sada DV uvodi Pekovica u tim sa 19 godina.

Sezona 06/07 Kosta i dalje tu, Pekovic sada kao treci centar. Dolazi Drobnjak, nije te godine mnogo igrao ali Pekovic je sigurno mnogo ucio od njega.
Na kraju sezone Kosta ide u NBA i Pekovic postaje sledece sezone glavni.
Te sezone 07/08 dovodimo Vranjesa, medjutim on je bio panj uvjek. Ali opet nije zanemarujuce kad imas 229 cm visokog igraca u reketu.
Pekovic odlazi kod Obradovica u Pao na kraju sezone.

Sezona 09/10 Dolazi Aleks Maric i biljezi sjajnu sezonu, na kraju godine odlazi i on kod Obradovica u Pao.

Sezona 10/11 Dolazi Rasko Katic i nije igrao lose.

Te god je otisao DV u CSKA i polako je poceo sistem da se raspada..

Sezona 11/12 Dolazi Raduljica i sa Katicem cini tandem centara.

Sezona 12/13 Dolazi Gagic sa 22 godine tada, Musli sa 21 god. DV se vratio iz CSKA.
I uvodi Milutinova u igru sa 18 godina.

Sledece sezone smo doveli Lovernja i od njega napravili cudoviste od centra. Milutinov je imao od koga da uci i dobijao je priliku konstantno.

I po meni je on zadnji centar kojeg smo izbacili a da je valjao.


Dalje znate sve sta se desavalo.

Moje misljenje je da moramo davati sansu nekom mladom centru, npr ovom Tanaskovicu. I praviti od njega drugog centra za sledecu sezonu. A za dvije sezone da bude top i da kida sve.
Mi bez centara ne mozemo. I mora da ima neki sistem. Bez sistema smo u kanalu.

DV je imao odlican sistem. Treba samo to pratiti. Nas najbolji trener ikada Dule Vujosevic.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
" Sezona 02/03 Isti tandem ostaje Djuro i Krle. Medjutim sada Krstic uzima glavnu ulogu.
Dok DV uvodi Kostu Perovica kao mladog centra i daje mu polako da osjeti teren i utakmice. Perovic tada 17-18 godina!
Sezona 03/04 I dalje isti tandem Djuro i Krle. Tu je Djuro bio na izlaznim vratima, otisao u Spaniju nedje koliko se sjecam.
Krstic na kraju sezone otisao u NBA.
Sezona 04/05 Kosta Perovic postaje glavni centar sa 21-22 godine. Koliko me je te sezone nervirao, krv mi je pio. "

'bem mu misa kad za dve godine ti omatoris 4... ili mozda 5? nisam razumeo bas...

al vazno da se zna da Trinkijeri ne zna sta hoce sa Lendejlom, Jankovicem, sa oba Jankovica valjda, da ne forsira mlade, da se priziva bek-sut Vranes umesto Marinkovica ili neki crnac koji je izvanredan u Zemunu ili ne znam gde vec, pa Tifunovic, pa...

blago nama, svi smo strucnjaci i resili bismo sve Partizanove probleme dok dlanom o dlan
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
2002- je imao 17
2005- 20

Dobro pogrijesio sam za godinu. Ubij me sada.
ovo ostalo sto si pisao nebih ni da komentarisem.

Bolje da nista ne pises ako ces da napadas samo bez razloga
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
pa nije bas godina... al ajd sad nije toliko to ni bitno
ali jeste bitno da vidis nekakve napade... samo ne znam kako ocekujes da ti se ista kaze drugacije od onog sto pises a da to ne bude "napad"... kako li onda dozivljavas svoje pisanje...
a kod smo vec kod pisanja, poslednjih ne znam koliko stranica ovde je skoro pa polovina tvojih upisa, i to kilometarskih, gde ti smetaju svi ili skoro svi igraci u Partizanu i sve u ovom stilu
"Prvi igrac sa kim bi se oprostio je Sy, a potom i Landale. Takvih igraca kod nas ima koliko hoces.. "
o Vanji ni ne znam koju tvoju kvalifikaciju najbolje da citiram jer ih ima toliko mnogo, kao i o drugim igracima...
mislim ovo mi se bas svidja "Takvih igraca kod nas ima koliko hoces.. ", samo zagrebes negde po ulici i nagrebes ih koliko hoces...
opusti se malo, pusti Trinkijerija da radi svoj posao i uzivaj, valjda u njega imas i dalje poverenje ili mislis da ti i ja mozda znamo bolje od njega?
ja sam siguran da on ima jako dobar razlog zasto mu Lendejl igra vise od drugih, zasto su neki na tankom ledu, a zasto neke trpi vise od drugih
isto sam siguran da postoji razlog zasto je Tanaskovic dobio juce sansu a Pecarski skoro i da nije, al sam isto siguran da Trinkijeri jako dobor zna da malog Tanaskovica ne moze ozbiljno da koristi ni na jednoj vaznoj utakmici jer bi nas svako ko ume da sabira izbusio preko njega svaki put, svaki napad, svaku odbranu (sto ne znaci da ce tako biti mozda vec sledece godine kad mali malo poraste...)
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.770
Reaction score
19.399
Локација
Nickname
Evo sad odlične šanse za mlade protiv NP u kupu.
Do poluvremena standardni igrači, posle, ako se do tada razvije situacija kako treba, ubaciti njih.
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.884
Reaction score
7.980

Da ne bude kilometarski post... razmisljam sta i kako da ti odgovorim na ovoliku filozofiju...

Dule Vujosevic nije trener odavno.

Molim te na kratke odgovore na ova pitanja

Da li si po cenu ne ulaska u play off, bio spreman da forsiras mlade igrace?

Da li bi bio spreman da po cenu ne igranja Evrope forsiras mlade igrace?

Sta je Partizan napravio od odlaska Duleta Vujosevica? koje igrace i koji rezultat?

Znaci, I ponovo da kazem, Vujosevic nije trener Partizana odavno, i dajte to prihvatite.

Vujosevic je mogao da se ponasa tako (stvara igrace) jer je bio sve u klubu, zemlja nije bila okupirana od SNS-a, nije bilo ovolikog forsiranja cigana itd itd itd. Ali isto tako, hajmo da budemo iskreni, svi pamtimo lepo, ali bilo ie i pod Duletom velikih poraza...

Dalje, Pecarski... da li ti ili bilo ko drugi koji se iscudjava sto nema sansu, prisustvujete svim treninzima Partizana pa znate njegovo zalagsnje i da je neka nepravda prema njemu ucinjena ili je mozds njegovo zalaganje upitno?? Ako je ovo drugo, da li bi ga isti taj Dule pustao da igra, a energija i zelja na 0??

Mozda nisam objektivan, ali u ovom momentu Andrea Trinkieri je najsvetlija tacka u KK i FK Partizan... ove potonje ne bi ni komentarisao...
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Igrac se ne postaje na utakmici, igrac se postaje treningom.

Svi znaju da kazu pa znate Djordjevic,Danilovic su sa 20 godina igrali...alo druze igrali su jer su bili dobri, razbijali su sve po evropi.

Oko Pecarskog se lome koplja sto ne igra i sl, a momak jednostavno nema kvalitet za ulogu koju bi neki htjeli.
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.329
Reaction score
2.766
Sad samo da i od njega krenemo da očekujemo partije a la Pecarski, a on nema ni sigurnih 5 minuta po utakmici, pa da mu razjebemo psihu. Nek ćuti, i trenira, a ako je ruža procvetaće, je l :)
 

Nikola R

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
135
Reaction score
19
I da.. U Srbiji ima brdo talentovanih igraca, koji propadnu jer nemaju dje da igraju. Nema ko da ih gurne dok im je 17-18 godina. A posle kad predju 20 onda propadaju jer im vise kosarka nije primarna, nego moraju da rade da bi zivjeli, jer ako ne studiraju (a 99% njih ne studira) onda moraju da rade..i tako se izgube ondnosno propadnu kosarkaski.

Mi umjesto da sami trazimo igrace po Srbiji, da imamo par skauta koji bi svaki dan trazili igrace. Mi odemo kod Miska

Prijatelju, niko ko je talentovan nije propao zato sto nije imao gde da igra , vec zato sto nije oznojio guzicu na treningu. To i SAMO to je jedina istina. (plus sto mi imamo tu tendenciju da lupimo etiketu talenat i nekim hendikepima koji nemaju sposobnost da prime informaciju koju im prenosi trener... aka drvo igraci ).
Kad kazes da idemo po Srbiji i trazimo sta podrazumevas pod tim? Kao odemo kao nekad u Masinac iz Kraljeva i uzmemo Krstica?
Tih "kosarkaskih centara" vise nema, nema Cacka, Kraljeva, i ostalih.... nema pogasilo se...
Mnogo veci je problem sto nema trenera koji ce da rade sa decom, da ih nauce. Ako i postoji talentovano dete, vec sa 14-15 godina ako nije u BGu, da se usmeri na ozbiljan rad , ostaje samo to, neki propali talenat.

Veruj mi, van BGa vise nema kosarke. Nema trenera, nema ozbiljnog rada. Postoji sacica ljudi/trenera koji znaju da rade sa decom i nauce ih osnovama.
Zato smo i doveli 30+ klinaca u mladjim selekcijama, zato smo i napravili filijalu Mladost, zato i dovodimo kvalitetne trenere, da usmerimo i naucimo te talentovane klince.
Ali to je proces, sta sad ocekujes da za par meseci oni postanu igraci....pa ne moze...nema instant resenja. Zato do tad, dok skola ne zazivi, imas da popunjavas rupe Miskovim igracima.
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Da li si po cenu ne ulaska u play off, bio spreman da forsiras mlade igrace?

Da li bi bio spreman da po cenu ne igranja Evrope forsiras mlade igrace?

Sta je Partizan napravio od odlaska Duleta Vujosevica? koje igrace i koji rezultat?

Mozda nisam objektivan, ali u ovom momentu Andrea Trinkieri je najsvetlija tacka u KK i FK Partizan... ove potonje ne bi ni komentarisao...

Naravno da sam za forsiranje 4-5 pa i 6 mladih igraca po cijenu ne ulaska u play off.
Prezivjecemo jednu godinu bez tog polufinala ili finala. A bez evrope cemo jos lakse prezivjet.

Od odlaska DV-a nista napravili nismo. Niti jednog krstenog igraca nismo napravili.

To su odgovori.

A sada nemojte se izvlaciti na SNS, ne brani nama niko da ubacujemo polako jednog igraca na centarskoj poziciji i jednog bek sutera.. Barem da igraju po 4-5 minuta po utakmici.

I ja vidim da Pecarski nema zivota u sebi i ja vidim da nece nesto precerano da se trudi. Ali imamo nekog drugog valjda. Evo ovaj Tanaskovic, svi pricaju kako kida u juniorima.. Treba njemu dati sansu bar 3 min po utakmici, eto ne mora ni 5.

Problem je sto smo mi nakupili dosta centara koji su prosijek. Gagic po meni najbolji ali i on je prosijek, Landale malo gori, pa Jankovic. A tu uskacu jos igraca na centarsku poziciju da igraju.

Treba sistem da bude kao kod DV-a, dva starija igraca (Gagic i Landale/Jankovic) i jedan mladji (Tanaskovic ili neko drugi).

Pa kod bek sutera isto tako.

Ja bih tako napravio tim. I naravno zrtvovao bih godinu dana zarad mladjih igraca.


Vidim kasno sinoc Tegi na svom instagram profilu pisao nesto slicno kao ja juce.
Garant cita nas forum.
 

dominiramo

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
659
Reaction score
382
@GroBARani
Nismo Mega čoveče, menadžerski klub za razvoj i prodaju igrača. Mi smo Partizan i uvek idemo na rezultat i imamo najviše domete. Zar ne govori dovoljno to što smo doveli 37 igrača u mladjim kategorijama? Sigurno da klub ima ambiciju da od klinaca sastavlja prvi tim u budućnosti, ali trenutno nije realno da dobijaju neku ozbiljniju minutažu.
Zamisli da su stvarno uradili to što je tvoja zamisao i da smo veći deo utakmica gubili sa tim mladim igračima. Kako bi te izgubljene utakmice uticale na psihu i na razvoj tih igrača? A da se ne priča o tome kako bi se drvlje i kamenje bacalo na upravu i trenera.
Trinkijeri se još uhodava i uspostavlja svoj sistem i svoje zamisli, a i klub zajedno sa njim. Iz priča sa više strana se može čuti da se trudi da bude uključen u sva dešavanja koja se tiču mladjih kategorija, što nam govori da će svako ko priliku zaslužuje, istu i dobiti.
 

kovac

Grobar
Учлањен(а)
22.05.2008
Порука
418
Reaction score
524

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.279
Reaction score
18.360
Локација
Kej Republika
Mladi igrači najbolje stasavaju uz iskusnije. Mladi igrači najbolje stasavaju u jakim takmičenjima. Uz obavezu da ih vodi ozbiljan trener.
U eri Generala DV mladi igrači su imali sve ove uslove. Vrhunski trener, vrhunsko takmičenje i bar jedan iskusan povratnik da ih vuče.

Bazirati ekipu na 5-6 klinaca, forsirati ih do iznemoglosti, može biti samo kontra produktivno. Pogotovu u klubu kakav je nas Partizan. Da se ne lažemo, mi prvi, kao navijaci ne bi imali strpljenja za loše rezultate. Nema šanse.

Sns bagra je za sada postavila dobru bazu. Dovela vrhunskog trenera, za naše uslove. Dovela 5-6 talenata. Ostalo je još da se izbore za EL, pa sa Gagi brat dodje kući i podučava Gagića, da Luča prenese pelcer grobarski na neke nove klince.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
Nadam se da nisam u pravu i voleo bih da me svi namažu govnima jer lupetam, ali ipak smatram da će limarevo ponoćno saopštenje imati ogromnog uticaja na atmosferu i rezultate našeg kluba. Kao krava koja da 30 litara mleka, pa udari nogom i prospe. Taman smo počeli da u mali mozak guramo informaciju da je i on ništa drugo da naprednjačko smeće, ali morao je da nas razbudi... jbg.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top