Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.678
Reaction score
22.931
Локација
Академија
89943516295faa5705263cc7171a75dbf1b83649.jpg
Саво Милошевић, Виктор Тренески и Алберт Нађ 1996.

Најбоље се учи на сопственом примеру. Важну лекцију из фудбала – још битније, живота – савладао је Саво Милошевић док је као младић крчио пут ка нападачу светског формата. Сад кад је тренер његове речи могле би да имају стимулативно дејство на момке које води, пошто је сам себи показао да је способан да напредује ако елиминише грешке. Пре свега у понашању.

Враћамо филм на средину 90-их...
„Због чувеног ембарга нисмо могли да играмо европске утакмице, већ смо често гоставли по селима у Србији, уторком и средом на пријатељским сусретима покуђавали да надокнадимо изостанке међународних сусрета“ присећа се бивши голгетер почетака у црно-белом дресу у разговору за Спортклуб.

Прелази на ствар.
„У једном периоду сам добио седам црвених картона заредом на пријатељским мечевима!? То је разљутило људе у клубу, јер су добили допис из Савеза да ћу, уколико још једном поцрвеним, бити суспендован три првенствена меча. Првршило је сваку меру. Ту опомену сам добио пред седми црвени картон...“

А тек он је за причу...
„У 45. минуту једног гостовања по Србији десни бек противничког тима ме „подигне“ два метра од земље, баци ме још два метра у страну, онако с леђа, потпуно непотребно, крај корнер заставице, при нашем вођству 3:0. Устанем, дођем до њега, ударим га песницом и „патосирам“. Окренем се и право у свлачионицу“.

Док је глава још била врућа тада млади Саво Милошевић добио је отрежњење. За цео живот.
„Док сам седео, изенрвиран услед седмог црвеног картона, пришао ми је деда од 70-ак година, економ противничке екипе и рекао: „сине, није требало то да урадиш, он је глувонем“. Као да ми се цео свет срушио на главу. Био сам потпуно паралисан. Није за јавност шта сам све себи рекао у том тренутку. Била је то иницијална каписла да схватим како то себи више не смем да дозволим“.

Играо је после Партизана Саво Милошевић за седам клубова и четири државе, носио дрес репрезенатције и никад нешто слично није поновио.
„До краја каријере одиграо сам више од 700 званичних и још толико пријатељских утакмица, добивши само један црвени картон. Не директан, већ два жута, у дресу Сарагосе против Мајорке. И то незаслужена. Црвени – никад више у животу“, присећа се актуелни тренер црно-белих.

За наук.


(извор: https://www.mozzartsport.com/fudbal...m-momka-ceo-svet-mi-se-srusio-na-glavu/343190)
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd
Odgovor Goranu Tomicu. U vezi snimaka iz sezone 77/78, drugar ili poznanik Zeljka Pantica mi rece, covek nije lazov, bar nije bio do sada, da je Partizanu ili Tv Partizanu ponudjen neki materijal iz te sezone. Neki golovi i dosta intervjua. Navodno Hrt arhiva. Traze Dinamove golove ali bi i prodali te trake. Nasi odbili, ne daju im se oko 1000 Evra. Ako neko moze neka ovo proveri.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.406
Локација
Beograd
Ne bi bilo čudno da hrvatska televizija (za razliku od naše) ima neke snimke iz te sezone, one snimke kada je Partizan tamo kod njih igrao sa hrvatskim timovima...
Bilo bi to pravo blago da imamo ,,na uvid,, bar još neki detalj te naše šampionske generacije!

Ne bi me čudilo čak i da su ,,naši,, (koga god da pod tim podrazumevamo) tako nešto odbili, jer svašta su u stanju da pogreše pa što ne bi i to...

Ja nisam pri parama (pa da imam i para i vremena - koje se parama dobija), a da jesam sam bih isplatio HRT, ako je samo novac u pitanju...
Ali nisam pri parama...

Ipak, možda neko ko nema finansijskih problema čita sve ovo, pa čak i da ta osoba koja ti je dala informaciju o HRT-u, i Partizanu u njihovoj arhivi, nešto greši, zaista, nikada do sada mi nije palo na pamet da ako u Beogradu nema snimaka, možda ih stvarno ima u Zagrebu (Splitu, itd...) - dakle...ako neko od članova Foruma ima vremena, para i volje, ODMAH treba da stupi u kontakt sa HRT-om, uspostavi ,,suradnju,, isplati šta treba, ako nešto treba - i pokloni javnosti biserne trenutke jedne od najbitnijih generacija Partizana u našoj istoriji!

'Ajde ljudi, da se potrudimo, nije šampionska 1977./78.-a, kad smo ,,preslišavali,, sve redom pa i ,,veliku (YU) četvorku,, - tek neki nebitni ,,mačiji kašalj,,!
Dajte nam ludog umetnika Borotu na golu, straobalnu half-liniju Trifunović-Stojković-Hatunić, i nezaustavljivog Mocu u napadu!

Čekamo preko 40 godina da ih ponovo vidimo!!! :šal
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd
Ja cu licno pokusati doci do Pantica i pitati ga, ako mu posaljem mail ili pitanje u vidu komentara, sumnjam da ce odgovoriti. Ako ga neko licno zna, neka ga pita.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
Ne bi bilo čudno da hrvatska televizija (za razliku od naše) ima neke snimke iz te sezone, one snimke kada je Partizan tamo kod njih igrao sa hrvatskim timovima...
Bilo bi to pravo blago da imamo ,,na uvid,, bar još neki detalj te naše šampionske generacije!

Ne bi me čudilo čak i da su ,,naši,, (koga god da pod tim podrazumevamo) tako nešto odbili, jer svašta su u stanju da pogreše pa što ne bi i to...

Ja nisam pri parama (pa da imam i para i vremena - koje se parama dobija), a da jesam sam bih isplatio HRT, ako je samo novac u pitanju...
Ali nisam pri parama...

Ipak, možda neko ko nema finansijskih problema čita sve ovo, pa čak i da ta osoba koja ti je dala informaciju o HRT-u, i Partizanu u njihovoj arhivi, nešto greši, zaista, nikada do sada mi nije palo na pamet da ako u Beogradu nema snimaka, možda ih stvarno ima u Zagrebu (Splitu, itd...) - dakle...ako neko od članova Foruma ima vremena, para i volje, ODMAH treba da stupi u kontakt sa HRT-om, uspostavi ,,suradnju,, isplati šta treba, ako nešto treba - i pokloni javnosti biserne trenutke jedne od najbitnijih generacija Partizana u našoj istoriji!

'Ajde ljudi, da se potrudimo, nije šampionska 1977./78.-a, kad smo ,,preslišavali,, sve redom pa i ,,veliku (YU) četvorku,, - tek neki nebitni ,,mačiji kašalj,,!
Dajte nam ludog umetnika Borotu na golu, straobalnu half-liniju Trifunović-Stojković-Hatunić, i nezaustavljivog Mocu u napadu!

Čekamo preko 40 godina da ih ponovo vidimo!!! :šal
Ovi snimci utakmica fale, nema ih nigde , period 1975-79 što se tiče naših derbija, protiv timova velike četvorke.
1975.Hajduk-Partizan 0-1 jesen 1975.(Aranđel Todorović)
1976.Partizan-Dinamo 3-0 po snegu 1976.proleće (Bjeković2, Vukotić)
1976.Partizan-Dinamo(Z) 1-0 jesen 1976. (Pavle Grubješić)
1976.Partizan-Hajduk 1-0 jesen 1976. 1-0(Rešad Kunovac)
1977.Hajduk-Partizan 0-2 proleće 1977.(Zavišić,Prekazi)
1977. czv-Partizan 1-2 proleće 1977. mi domaćini na čmari(Zavišić,Prekazi)
1977. Dinamo-Partizan 0-2 jesen 1977.(Stojković,Grubješić)
1977.czv-Partizan 1-3 jesen 1977.(Trifunović,Vukotić,Zavišić)
1978. Partizan-Dinamo 5-0 proleće 1978.
1978.Hajduk-Partizan 1-2 proleće 1978.(Boško Đorđević,Vukotić)
1978.Partizan-czv 3-2 proleće 1978. 3-2(Vukotić 2,Santrač)
1978.Partizan-Hajduk 2-2 jesen 1978.
1978.Partizan-Dinamo 3-3 jesen 1978.
1979.Partizan -Hajduk 2-1 KUP 1.kolo jesen 1979.(Santrač,Živković)
1979.Partizan-Hajduk 3-0 jesen 1979.(Kunovac,Varga 2)
Uglavnom na ovoj listi mi smo sve mečeve dobili, osim 2 nerešena rezultata
Doduše nema ni snimaka nekih naših poraza u tom periodu protiv Hajduka u Splitu 1979 (0-2) i Dinama u Zg (0-1) na proleće 1979. kao i poraza od Dinama u prvom kolu sezone 1979./80 (1-5) na Maksimiru.
Svi naši porazi protiv cigana u tom periodu su sačuvani i postoje u nekoliko minutnim snimcima na you tubu.
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd
Dosao sam do nekih informacija ali dok ne dobijem potvrdu da ne pisem sta sam cuo. U dve reci, ima par golova iz sezone 77/78 i dosta ekskluzivnih intervjua plus neki raritetni golovi kojih nigde nema sa derbija 60ih.
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd
Nieki bivsi snimatelj iz HRT poseduje tu arhivu i trazi materijal o Dinamu ili Ciboni ili prodaje.
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
62
Reaction score
64
Локација
Beograd
Posredno sam preko nekih ljudi dosao do spiska koji je ponudjen Panticu i klubu a na kome se nalaze neki snimci iz 70-ih godina. Nasi vlastodrsci su odbili da kupe taj materijal, ne zanima ih. Naravno, istorija tece od njih pa na ovamo. Po prici koju sam cuo, navijac komsinice koji je poklonio snimak golova Partizan-Dinamo iz 1983 godine, licno Panticu (iz postovanja prema Draganu Manceu, kako je i receno u emisiji) istog je povezao sa nekim bivsim radnikom HRT koji poseduje te stare snimke. Oni prave neku pricu o Dinamu i hteli su da menjaju arhivu sa nasima, ali posto nasi nemaju nista raritetno onda je opcija bila i prodaja za nekih 1000 i kusur evra. Nase nista nije interesovalo. Spisak sa te kasete mi je poslat iz Zagreba na mail ali ja ne znam kako to ovde da okacim pa ako neko moze da ostavi neki mail na koji to da posaljem pa da svi vide sta ima. Koliko vidim ima opcija da se ubaci slika pa mogu da slikam mobilnim telefonom par slika ali ne bi bilo bas vidljivo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.406
Локација
Beograd
Kad sam bio mlađi, nisam puno pažnje posvećivao prošlosti Partizana koju nisam lično pamtio, pa verovatno i neki sadašnji mlađi naraštaji, ne razmišljaju koliko je blago imati bar neki detalj naše istorije iz 70.-ih...

Ali prilika da se ti detalji nabave, ne sme se propustiti, svejedno ko lično pamti tu deceniju, ko ne!

Evo, ja nisam ni bio ni ,,u planu,, a kamoli rođen početkom decembra 1953.-e, kada je Parni valjak ,,samleo,, našu večitu rivalku, ali kakva bi bila šteta da recimo ovaj snimak više ne postoji, jer ga neko u datom trenutku nije sačuvao sve do nas, danas...
Na sreću, snimak postoji, a događaj se dešavao baš u ovo doba godine u kome smo sada:


Ja inače ceo život čekam da i ja lično budem na nekom ,,večitom derbiju,, gde će Partizan zvezdi dati 5, 6, 7...golova, ali...to se, otkako ja idem na utakmice NIKADA do sad nije desilo...

Ali SAD imamo trenera i igrače koji su sposobniji da igraju na gol više nego na gol manje, i koji stvaraju priličan broj šansi i ,,zicera,, što je sve neki bar početni preduslov da jedna takva ,,goleada,, možda nekad i padne...
I ako ništa drugo, TO je razlog da imaju bar moju podršku...

Taktika je mudra stvar, odbrana sopstvenog gola neophodnost, ali za goleadu...za goleadu treba tim koji može da napada, stvara šanse i zicere i non-stop šutira na gol protivnika...

Napadaj, napadaj, Partizane, napadaj! :D

Kao 6.decembra 1953...
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
Gledam i analiziram podatke o dugoročnosti vođenja naših trenera na klupi FK Partizan u jednom mandatu ( od Glazera zaključno sa Mirkovićem), kad se gleda od osnivanja pa do danas i lista ispada otprilike ovako:

1. Ljubiša Tumbaković -prvi mandat (1992.-1999.) -7 godina
2. Ilješ Špic prvi mandat (1946.-1951.)-5 godina
3.Stjepan Bobek(1960.-1963.) i Nenad Bjeković(1984.-1987.)-3 godine
4. Tomislav Kaloperović -prvi mandat (proleće 1974.-jesen 1976.) i
Lj.Tumbaković drugi mandat (leto 2000.-decembar 2002.) -2,5 godine

Angažmani ostalih naših trenera su bili maksimalno 2 godine, mnogi i mnogo kraće.

Od 2003. pa do danas najduže su se na klupi zadržali:

Vladimir Vermezović -prvi mandat (januar 2004.-kraj septembra 2005.) i
Aleksandar Stanojević ( april 2010.-januar 2012.)- 21 mesec
Slaviša Jokanović(kraj decembra 2007.-kraj augusta 2009.)-20 meseci.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.406
Локација
Beograd
Стара добра времена када се фудбалери и тренери нису ,,вадили,, на нераван терен, а навијачи нису гледали какав је дизајн дресова (к'о да се то са трибина види кад су дресови натопљени блатом, крвљу и знојем) - гледао се фудбал! :D

Е зато подржавам Саву, јер отакако је почео да ради код нас, опет се на ЈНА (и на гостовањима) гледа неки наш фудбал!
Додуше није ни он баш ,,љубитељ,, неравног терена, нису му ни фудбалери, али - одгледасмо ми ове полусезоне неки фудбал који је играо тај наш Партизан, и надајмо се да ће и вечерас имати шта да се види - терен ће бити у бољем стању него тад против Интера, противник ће бити лакши него што је то Интер тада био...

Напред Партизан! :šal
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.581
Reaction score
13.521
Локација
Yaoundé
... sa fb stranice Istorija ex-Yu fudbala...

79532784_1283972001790680_9126438808282202112_o.jpg

Partizan 1957:
Stojanović, Lazarević, Duvandžić, Pajević, Herceg, Kaloperović ;
Mesaroš, Milutinović, Valok, Bobek, Zebec (jedan od komentara: Fotografija sa derbija protiv C. Zvezde koji je odigran 02.06.1957. pred 40.000 gledalaca. Pobedio Partizan sa 1:0, strelac golman Stojanović u 27 minutu iz penala.)


79677657_1284004621787418_389655848458125312_o.jpg

Partizan - Hajduk 1979, Zalad, Jocić i Hatunić protiv Gudelja, Bogdanovića i Rožića

(jedan od komentara: 17.10.1979...kup...Partizan-Hajduk 2:1)

... i dresovi mog detinjstva :icon-biggrin:


79116715_1283105738543973_7540811194123157504_o.jpg

... verovatno već dobro poznata, ali mislim da nije bila u ovoj rezoluciji... i još Bačkatrans čiji mi naslednici i danas zagorčavaju život :icon-rolleyes:

 
Top