Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.351
Reaction score
6.402
Локација
Novi Sad
Da se sezona nastavila, osim sto bi ciganila iz predgradja poosvajala sve kako kaze zli patuljak jel , ali mi kakvi smo bi u finalu EK na sekund do kraja vodili 2 razlike za ulaz u El i neki bi nam centar Venecije sašio 3 sa svoje polovine.. i opet golo govno.
Ko nas je kleo nije dangubio. Kad se setim kako smo kukali kad su nam doveli Mozlija, a ispostavilo se da je to hajlajt sezone.. Ko zna zasto je ovo dobro, verovatno ni za sta ali tako to kod nas ide i dalje "ooo nama je najbolje"...
Vidimo se, ko doceka prvenstvo...
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Sobzirom da ne umes da komuniciras bez nepotrebnog pljuvanja izmedju redova ides mi na ignore listu, ne trebaju mi poeni zbog tebe.
Ne,nemoj...šalio sam se.
Što tako kao grom iz vedra neba da mi najavljuješ ignore listu.
Nadam se da je ovo samo faza kao onda kad si kao Lalatović obećao da ovoga mi krsta ako Suma odigra još minut za Partizan taj klub ne postoji za tebe.
Voliš ti tako...da budeš rob nepokolebljivih odluka.

Pa ako je tako onda lepo svi zajedno treba da bodrimo Partizan u BCL tamo se ordeni sigurno ne dele. Zašto misliš da je naginjanje ka EC časnije od odlaska u BCL? I zar nije svejedno ako već kažeš da se bitka izgubila još odlaskom DV-a. Časno je priznati onda taj poraz i otići u BCL a ne pustiti da te poraženog još i pesniče.
Da bi bilo šta odgovorio na to morao bih da razumem poentu tvojih postova ali mi ne ide.
Ne kažem da je problem u tebi nego jednostavno ja ne mogu razumeti.
Mora da je zbog vremena moje dedukcione moći opale.

Samo sam napisao da Partizan sa 15000 ljudi i timom koji se bori za sve titule jedini pravi Partizan.
Bilo da on igra u EL,EK ili LŠ
Da bi se napravio takav Partizan moraju dobri igrači pristati da dodju u Partizan.
Ni jedan igrač neće potpisati dvogodišnji ugovor sa ekipom koja ne može ući u EL..
Izvini ali tako je
Našta si mi replicirao da LŠ je jedino takmičenje u kojoj nema laži i prevare,ucene i favorizovanja.
Objasnio sam ti da nije tako i da si u zabludi...da bi se prebacio na repliku koju sam napisao Lalatoviću?A ipak tvrdeći da bi voleo Partizan u EL i pored svih tih mahinacija koje Španac izvodi a koje ti smetaju.
Opet ti kažem ako uspeju da naoštre igrače navijače da smo kompetentni da osvojimo sve te sezone i da bude po 15k ljudi meni ne smeta LŠ.
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.325
Reaction score
2.748
Realno fiba liga sampiona je smesno takmicenje, jedini razlog zbog koga treba razmisliti o prelasku je taj da za 5 godina isticu A licence i ukoliko sad predjemo u fiba oni ce to ceniti i mozda cemo i mi biti u grupi A licenci.
Pa čekaj, je l mi hoćemo zdravo, pošteno takmičenje, ili nam je samo krivo što nismo povlašteni?
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ja ne znam kako vam ne dosadi, imate imaginarne rasprave.
Partizan treba da igra uvek najjače takmičenje.
Trenutno je to El.
Da li će nekada to biti Fiba LŠ, realno to niko ne zna, možda i padne ova EL kao kula od karata jer nije profitabilna, a možda i fiba odustane jer je godinama troši pare na nebitno takmičenje.
Ali da se vi koljete oko toga nema smisla.
 
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
53
Reaction score
215
Локација
Graveyard
Реално, фибина ЛШ преузима полако примат Еврокупа као другоразредног такмичења, а с обзиром на финансијску исплативост, временом ће привући и клубове који теже ка ЕЛ, а нису под деценијском лиценцом. Сад, да ли ће се то десити за годину, две или 5 година, мислим да не знају ни људи много упућенији од свих нас, камо ли господин О.
Да, ми припадамо елити, али можда нам никад неће дозволити да тој елити присмрдимо, а тој елити, свакако, истиче рок трајања кроз неколико година, живи били па видели. Треба сачекати Уникаху, Пао и евентуално још неки реномиран клуб да се изјасни око Флш и ДОБРО размислити у ком правцу треба да нам се креће клуб, питање је да ли борба за ЕЛ више има смисла, ма колики ми мазохисти били.

 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.325
Reaction score
2.946
Локација
Kragujevac
Pa onda je sve jasno, neka ta Fibina Ls ojača, postane bolja od EK, i mi cemo tu preci bez problema, ako ne budemo igrali EL.

Za sada to nije tako da ostajemo gde jesmo, da imamo sto vise jacih utakmica u sezoni.
 
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
53
Reaction score
215
Локација
Graveyard
Pa onda je sve jasno, neka ta Fibina Ls ojača, postane bolja od EK, i mi cemo tu preci bez problema, ako ne budemo igrali EL.

Za sada to nije tako da ostajemo gde jesmo, da imamo sto vise jacih utakmica u sezoni.
Ја верујем да ће већ следеће године бити бар егал са ЕК по квалитету, а за неколико година престижнија од ЕЛ. Можда сам погрешно склопио реченицу горе, мислећи да ће 'за годину, две или 5' да привуче и све клубове који теже ка ЕЛ, а не да ће за толико година да преузме примат Еврокупу, то ће се десити много брже
 

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
165
Reaction score
458
Локација
Vračar
Prvo Fiba mora da smanji broj klubova na 24 jer ovako je cirkus igraju cankov liektabelis ostende itd.. Zatim da vidimo hoce li taj Pao otici u Fibu jer ako bi oni otisli to bi ohrabrilo i timove iz Ek da predju jer kad par klubova predje to ce samo jos jace krenuti i djordi ce se gasiti polako... Zato treba sacekati Unicaju i Pao pa da razmislimo, a mozda i jos neko predje u medjuvremenu.. Fibi znaci treba Pao, Unicaja, Jos tipa neki rusi kao sto je Lokomotiva ili Unics, tu smo Mi,Ritas,Besiktas, kad bi uspeo i Galatasaraj da ode..
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.066
Reaction score
36.034
Dokle god nema većinu (a trenutno nema ni jednog) od vodećih 8-10 klubova Evrope, nije ni za k.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
@serAlex Partizan u ABA ima samo Igokeu, svi ostali su na suprotnoj strani. Dakle, nemamo većinu. U EL nemamo većinu, čak ni adekvatnu informaciju ne možemo da dobijemo a ne neku većinu. To ipak ne znači da nismo ni za k - Ili ipak nismo ni za k?

Pri tome, g. Jordi nas vidi da nismo ni za k. Većina klubova u EL misli da nismo ni za k. Nijima biti ni za k znači NEMATI PARA i nemati tržište. Za košarku te niko i ne pita. Drugo, uslovljavaju nas ostankom u ABA a FIBA to od nas ne traži.

Ako smo već "svedeni" na meru EC-a i nismo potrebni EL i ABA za koji ćemo k tamo? Da nas smeštaju "na svoje mesto". Moj je stav da ako smo stvarno toliko nebitni njima IZAĐEMO iz EC-a i ABA i KLS-a. Povući se iz košarke u njihovoj organizaciji i igrati FIBA. Ako to nikome ne znači i nije neka šteta a ako im znači (a g. Jordi kaže da mu opstanak ABA znači), onda će nas zvati.

Dakle, ili vredimo ili ne vredimo. Ako vredimo ajde da se bijemo sa najboljima a ne da tavorimo gde nam "gazda kaže". Ako ne vredimo njima, moramo da vredimo makar sebi. Otići ali ne zalupiti vrata...


O jebote, pa dokle vise. Mesto u EL se kupuje i to rade svi osim garantovanih licenci. Ne znam zasto vam to nije jebeno jasno.

Da ali nama nema ko da kupi i zato ćemo ili večno igrati EC uz pristanak da se EL kupuje ili ćemo otići u BCL koji se ne kupuje (još uvek). Meni je to jasno, al izgleda da ostali još uvek misle da će osvajanjem EC-a Partizan ući u EL - A neće. Zato što će g. Jordi da promeni tada pravila.

Isto bi kao mi prošao i ŽALGIRIS. Poredim se sa njima jer su jedino ONI i Partizan bili sposobni da dođu u F4 a da nismo ni mi ni oni brutalno bogati i jedini smo što menjaju košarku. Imamo isti velikanski status a relativno siromašan klub. Žalgiris ima ogromno tržište Litvanije i imaju VELIKI RIVALITET sa ruskim klubovima iz doba SSSR a sve zajedno to je ogromno tržište u odnosu na bivšu SFRJ. To ga vadi i zato je u EL.

Jel mislite da nas nece isto ovako jebati ako ikada preuzmu primat?

Vidi EKA, (kurac/palac) sa jedne strane i FIBA sa druge strane su kao USA sa jedne i Kina i Rusija sa druge strane. Da, jebaće nas i jedni i drugi ako smo bezuslovno, bez alternative (bla, bla) okrenuti samo ka jednoj strani. Svi prave takmičenja zbog novca ali je FIBA u poziciji da mora vratiti osnovno klupsko takmičenje pod svoje okrilje.

Ovi koji imaju A licencu su za sada neuhvatljivi, ali manje bogati klubovi se "kupuju" i "privlače". Kada istekne A licenca, FIBA će da ih kupi a da ne mora da obeštećuje i EKA (jer je istekao ugovor). Dovoljno je da privuku još 3 velikana i da EL više nema nikakav smisao. Kakav će scenario da bude na kraju, ostaje da se vidi. Na kraju, nije ovde poenta gde je bolje. Jeste bolji EC ali njime ne dobijamo EL, pre ćemo je dobiti ako budu morali da nas "vade" iz FIBA nego ovako kada smo pod svim uslovima već njihovi. Na kraju EC možeš a ne moraš da osvojiš još 10 godina. A sada kada si mogao da uđeš zajebali te. Nema nikakve garancije i to bi bilo ok sa sportske strane da prethodno nismo naterani da ostajemo u ABA (što je potpuni besmisao) jednak ostanku u KLS - Pri čemu za OLY nije problem da završi u 2. ligi Grčke.

@Spalding Katalonsko govno nas nikad neće pustiti iz BCL-a direktno u Evroligu

Virtus je prošle sezone osvajao BCL, ove igrao EC i verovatno će sada u EL preko reda. Kada počne otimačina, a počela je ima da nas i svakoga vuku za rukav. Ako si bezuslovno na strani jednoga a taj te samo guziči nikako nije dobro. Nisam za BCL zato što je to super i zato što mislim da je bolje. Za mene je FIBA gorko ali jedino normalno rešenje. Manje je gorko nego da te Jordi kara u EC ili Ćoravi u ABA.
 

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
165
Reaction score
458
Локација
Vračar
Evo djordi nas provocira kaci sliku Trinkijerija i jos taguje Partizan u opisu. Kakva jajara zna da cemo da poludimo.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.632
Reaction score
4.659
Meni najviše u oči upada reč "tržište".
Jebo mi pas mater ako razumem kakva je relacija evropske košarke i "tržišta". :confused-smiley-013:
To je taj cudni momenat u celoj prici.
Igras basket u dvoristu po suncu, grebes da pobedis da ostanes sto duze na kosu, jer kad dodju stariji dobices spic u dupe i flasu vode da im napunis i doneses pre nego sto zavrse partiju.
Igras celu sezonu u Fuenlabradi, kao gost, a u stvari skontas da su te bolje prihvatili tamo nego ovde, kad malo bolje razmislis. Pobedjujes, dodjes u finale, primis kos 8 sekundi pre kraja, onaj ludak daje trojku, osvajas, ludilo, zarazen si za ceo zivot ( neko je i ranije zarazen, zavisi od godista).
Prica se nastavlja, dobijas - gubis , prvak si- igras El, nisi prvak - igras Vasiliju Radojcic, Bog da joj dusu prosti.
Ponekad osvojis samo par pobeda, ponekad odes na f4 , ali tu si, igras, gledas tabelu, vazna je jebem joj mater, ne ide dalje deseti nego prva cetiri.
I onda odjednom - trziste, u verziji katalonskog prevaranta i francuskih sobarica iz fibe.
I onda odjednom - nisi trziste, kafe kuvarice se dokopale spisa Klare Cetkin pa oterale Debelog, jedna zemlja - jedan klub - jedan psiho, i jebeno trziste.
I nema veze ko i sta, ima veze licenca, saopstenje, corava hijena se kezi sa ekrana, nigde lava da uleti u kadar i preslozi joj skelet, jebes mi mater konje ovde lud.
A sve stane u magicnu rec - trziste. Jebalo ih trziste, daj jebenu kosarku da igramo, jebali te buduci London Idiotsi i Paris Gaysi, i bivsi Kinder i Timsistem, I KK Bajern i Zenit, trofejna sala im ko zamrzivac sanducar, ali svi imaju trziste, a mi samo loptu i kos.
Ako ima neko pametan od ovih sto se razumeju( nisam ironican), da kaze koliko su realne sanse da Fiba prejebe djordija u narednih pet godina, i da li ce mozda djordi da njih jos jednom prejebe tako sto ce da im ciglu koju im je platio koje miloince onomad, sad proda po sto puta vecoj ceni i odjase da kesom u sumrak?
I gde cemo tu biti mi, ako nas bude?
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.509
Reaction score
4.724
Локација
Na vještičinoj sisi
Koliko ja shvatam trziste, ovdje su klubovi stalno u minusu, jako je skup ovo sport i nijedan od klubova nije na dobitku, znaci trebalo bi da idu u stecaj. Ali, neko to sredjuje unutar porodice, a neko ima bogatu tetku iz Kanade. A ko dobija, to je pitanje. Sve mi smrdi da birokrate broje pare na celu sa Djordijem. E sad, kako je on uvalio mamac zvan EL, gdje samo on dobija, a ostali gube i svi trce kod njega, to je pitanje od milion dolara. Volio bih da mi neko sve ovo objasni, a narocito kako on traje, ako trziste govori da su svi klubovi u minusu, a da je sportski momenat u drugom planu. I najvaznije pitanje, ko tu dobija pare i kako?
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.175
Reaction score
6.919
Локација
NbG
Лаж је да Партизан има икога па и ту Игокеу.
Potpuno se slazem sa navedenim. Koliko imamo Igokeu pokazalo se na onom Final 4 koji su oni organizovali kada su bili prvi u regularnom delu sezone i kada je Dodik nahuskao policiju na nas. Taj tretman od prilaska hali, batine, hapsenja, kompleksi mi je probudio gori osecaj nego kada smo bili u Mostaru, u kom nas je murija takodje satrla.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Narode, što se držite za svaku reč? Nisam bio maliciozan. Ugnjavio sam i boga i ljude pa neću više da pišem na istu temu... Ko god je hteo davno je pročitao šta mislim.

Kažem da ih "imamo" u smislu da su prilikom poslednjeg glasanja u ABA jedino oni bili na istom stanovištu kao i Partizan, a sa druge strane ne treba zaboraviti da Dodik navija za Partizan kad ne navija za Igokeu.

Ovo ne znači da smo mi povlašćeni na parketu ili bilo kako u sportskom smislu ali u Igokei možemo videti sportskog prijatelja. Zato sam rekao "imamo Igokeu". Niti sam mislio da smo "jedno" niti sam hteo reći da su oni "filijala" niti da smo "Partizan Igokea" nedao Bog.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top