Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Nelson

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2014
Порука
604
Reaction score
1.227
Локација
BL
@ Zalad
Kao što su ponosno naveo da znaš ko si, šta si i odakle si nastao, onda ti sigurno nije teško da razumiješ i primjeniš istu logiku i na klub za koji navijaš. Pitanje grba nije pitanje interesa kluba ni ideologije njenih navijača, koja se mijenjala u skladu sa okolnostima u društvu. Grb je stvar identiteta i kao što ne pristaješ da neko nameće tebi i tvojoj porodici ko ste i šta ste, isto tako je neukusno da klub koji se zove Partizan poistovjećuješ sa simbolima koji nemaju veze ni sa istorijom ni tradicijom kluba. Ne znam kako si dosad navijao za Partizan ako se gnušaš njegovih simbola koji su mu i u imenu i u grbu. Privatno je svako od nas lijevi, desni, centralni ali, što bi rekao Čegi, to je stvar nekih drugih stvari
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.823
Reaction score
10.599
Читам две стране исписасте од промени грба и видим која будала је то предложила... Ман'те се људи будале. Што би Дуле Вујошевић рекао, кад видиш говно, заобиђи га, јер ако га згазиш само ћеш да рашириш смрад и прљавштину.
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
543
Reaction score
975
Apsolutno nema razloga za menjanje grba, stoga ga nece ni menjati.

Samo udavise neki sa Kocom Popovicem... Ali ko sta voli...

Ziveo Partizan i majka Srbija.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.034
Reaction score
27.060
Локација
Из Чикага (моји...)
@Nelson

Нико се не гнуша ''njegovih simbola koji su mu i u imenu i u grbu''. Говорио сам о комунистичкој идеологији. Поштујем боје и грб Клуба за који навијам. Неки од мојих другара остали су по Динари и Велебиту у тим бојама и са тим грбом. И да, ја сам ''desni''.
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.368
Reaction score
10.232
Локација
okupirana Srbija
Последња измена:

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.393
Reaction score
4.584
Локација
Zemun
Ovaj citat je, realno, kljucna deonica.
Ne vidim zasto bi, bar na nasem forumu, raspravljali o "buvi" ubacenoj od strane kvazi novinarcica.
Neka se drugi bave menjanjem grba, pib-a, prekrajanjem istorije...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Stvarno je besmisleno sto se i polemise o ovome al kad smo vec tu jos nesto da dodam - jel primetio neko da od osnivanja u grbu imamo i cirilicu, a ne samo latinicu ? Ja od kad znam za Partizan to je tako, a kazu ljudi da to vuce korene jos iz 50-ih... A neka pogledaju ljudi i grb CSKA iz Moskve....
Gnusam se fudbalskog pomodarstva
 

Milorad

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
53
Reaction score
67
Kad se već poteglo ovo pitanje, ovaj zlatni grb u sredini, gde piše Sportsko društvo, mi je estetski najlepši iako nema crno bele boje na sebi kao primarne. Ja bih lično pristao na eventualni redizajn tako da novi grb sadrži formu (krug sa malim trouglom na dnu) i ključne elemente (buktinje, zvezdu u sredini, crno bele boje), i da se diskretno provuče i ova zlatna boja. Nije nužno svaka promena loša ako se uradi sa ukusom

grbovi-partizana-svi.jpg
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.512
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
Kao klinac (a rođen sam 1972), imao sam neku majicu sa Partizanovim grbom... ne sećam se da li su mi je kupili roditelji ili je čak u pitanju bio preslikač koji je pokojna majka peglom nanela na belu majicu... uglavnom, boja crvenih elemenata u grbu bila je baš takva kako je prikazao Icecool, nazovimo je bordo, tamno-crvenom, kako god...

Poenta je jasna, izneli su je svi koji su pisali pre mene - nikakva promena ne dolazi u obzir, možda jedino skidanje onih zvezdica što je prvi pomenuo, ako sam dobro video, GR88ĆU...

Da ponovimo da je taj grb izradio jedan Branko Šotra...


Screenshot_2020-07-15 Umro je slikar i profesor Branko Šotra - Fondacija Srpski legat.png

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Постоје неке ствари које не треба дирати и са којима се не треба играти...
Нисам очекивао да ће се оволико форумаша јавити у стилу ,,не дирајте грб,, али да знате да сте ме обрадовали! : )
Очекивао сам да се око овога неће толико ( и поново) ,,заталасати,, а и да ће се код оних који се јаве да прокоментаришу ,,случај Пантић,, преовлађујуђе идеје бити нешто у стилу ,,сад је ново време па дај нам и нови илити битно измењени грб,,...
Али, ето, не беше баш тако! : )

Наравно, знам да је наш грб заправо ,,редизајниран,, и то већ више пута, мада морате имати на уму да је у даљој прошлости нешто рађено, штампано, шивено, са оним што је у то време било једино доступно, у то неко време када речи као дизајн, редизајн, бренд, маркетинг, вероватно нису ни постојале код нас, или и ако су постојале, мало ко је знао шта оне значе...
Рецимо, да ли ће на дресу или звезди у грбу боја више била црвена или бордо, или ,,нешто између,, - па то је било одређивано тиме коју си боју (или платно, конац) кад могао да набавиш, а не неким строго непроменљивим ,,дизајном,,...

Иако сви знамо да је тај неки општи, основни изглед нашег грба настао у то неко ,,идеолошко,, време (а свако је време на свој начин ,,идеолошко!), па трагове тог прошлог времена и даље носи у себи, све је то сада много више ствар историје и неке наше важне и поносне традиције, а не идеологије...те сваком, коме је до ,,промене идеологије,, препоручујем да то ради на неки други начин и ван спорта и Партизана - као онима који на стадиону ЈНА ,,прекрече,, у ходнику ,,Истока,, све оно што им се на грбу не свиђа и који мисле да су тиме ,,решили проблем,,...

Децо бре, ако већ навијате за Партизан, схватите да грб Партизана није проблем, он је наш понос!
Под тим грбом наши великани су проносили име и славу нашег клуба широм планете, играли утакмице, такмичили се, освајали домаће и европске трофеје!
Нека наш Ф.К. под тим грбом у наступајућој сезони узме домаћу дуплу круну, К.К. нек узме ,,триплу,, уз један европски трофеј, В.К. нек преживи, и ја задовољан! : )


И кад смо већ (поново) било код грба, ја вам по стоти пут кажем и понављам да је осим ових грбова са горње слике био бар још један у нашој историји, али шта вреди кад нисам довољно вичан интернет технологији или интернет популарности па да имам неки свој инстаграм, твитер, фејсбук, јутјуб канал, блог, сајт, на коме би стајала и ова верзија нашег грба, дакле, ,,негатив,, грб Партизана и као доказ фотографија великог ,,Јулке,, у нашем дресу и са таквим грбом:

F.-Jusufi.jpg

Copy of F.-Jusufi.jpg
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
Takvu jednobojnu, monohromatsku, verziju grba Partizana su nosili i naši košarkaši 1992.

I ja se slažem da bi dve takve jednobojne verzije grba trebale da se i zvanično "odobre" za nošenje na dresovima. Osim toga sa grba FK treba da se poskidaju one dve zvezdice, jer posle svega šta su cigani radili sa istima, nošenje istih na našem grbu gubi svaki smisao. A to je i onako žabarsko ciganski fazon.

Neka skinu te dve zvezdice sa našeg grba FK Partizan, i nek ih daju ciganima, pa nek ture pet na svoj grb.


Slika KK Partizan iz sezone 1991/1992
Screen Shot 2020-07-15 at 9.14.36 AM.png
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Takvu jednobojnu, monohromatsku, verziju grba Partizana su nosili i naši košarkaši 1992.
Ne mislim da je ovaj ,,Julkin grb,, bio monohromatski, pretpostavljam da su petokraka i baklje i dalje bile crvene boje, ali je ostalo bilo ,,obrnuto,, - ono što je na ,,uobičajenom,, grbu bilo crno, ovde je belo (kao slova kojima piše Partizan na latinici i ćirilici), a ono što je bilo belo, ovde je crno...
Imao sam takav grb na sveskama iz srednje škole...
Inače, zanimljiv za priču o istorijatu grba i taj ,,monohromatski,, dizajn našeg K.K.-a s početka devedesetih...

EDIT:
kao i ovo:
volimpartizan.rs/ko-je-promenio-grb-kk-partizan-a-ko-je-vratio-stari-89986/
 
Последња измена:

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
da ludi zeks kaze da ne skacemo sa 10 sprata na beton ja bi skocio i razbio se ko pi*ka
i ne bi mi bilo zao

nek se nosi u pi*ku lepu materinu ta budaletina zajedno sa onim go*nima iz uprave iz cije bulje ne izlazi
drago mi je kad vidim da vecina razmislja kako treba pa i na ovom forumu
 
Top