Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bokserski klub Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Imao sam ideju da ,,posetim,, klubove našeg JSD Partizan o kojima se manje piše i zna, pa da napišem bar nešto o njima i priložim poneku fotografiju...bio sam tako na utakmicama i mečevima rukometaša, kuglaša, vaterpolista, ragbista, odbojkaša, odbojkašica, košarkašica i posle ,,kačio,, fotografije i opisivao utiske sa njihovih utakmica ovde na Forumu...

...Na planiranom, ali ne i skroz ostvarenom ,,spisku poseta,, svakako se nalazio i naš Bokserski Klub - ali, pre nego što sam stigao da ih ,,posetim,, oni su se ipak odlučili da ,,izađu u javnost,, - večeras je posle višedecenijske ,,pauze,, večiti bokserski derbi, za koji se nekada davno tražila ,,karta više,, a stadion Tašmajdan je tada bio premali i pretesan da primi sve zainteresovane...i, novi kanal Arene posvećen borilačkim veštinama, startovaće od večeras upravo prenosom ovog meča!

1. UDRI ,,cigane,, 2340267_whatsapp-image-20201002-at-12.55.30_ff.jpg

Uvidevši da na ovom Forumu zapravo i nema posebne teme na kojoj bismo pisali o Partizanovim bokserima, za koje se nadamo da će od večeras i češće i sasvim uspešno biti u javnosti, evo ja otvaram novu temu, a za dalje...videćemo...

Uopšteno govoreći, boks je bio jedan od najpopularnijih sportova one Velike Jugoslavije, i, moja generacija dobro pamti one nezaboravne trenutke detinjstva i mladosti kada smo navijali satove da se obavezno probudimo usred noći da bismo navijali za Muhameda Alija protiv Frejzera i Formana, em zbog vrhunskog boksa, em što nije podržao rat Amerike u Vijetnamu...pa onda itekako pamtimo i sve one radosti i ushićenja koje su nam donosli jugoslovenski bokseri osvajajući za tu našu Zemlju medalje na evropskim i svetskim prvenstvima i olimpijadama, pa kasnije i titule evropskih i svetskih šampiona u profi boksu...kako smo samo tada bili ponosni i radosni!
Majk Tajson nam je bio nekako ,,generacija,, ali, najveći uspesi Bokserskog Kluba Partizan pripadali su zapravo nekim ranijim vremenima, i nismo ih lično pratili ili gledali, ali smo svakako znali za njih:

Partizanovi bokseri su osvajali ,,zlatne rukavice,, i bili pojedinalčni ili ekipni prvaci Jugoslavije, a svako je znao za imena kao što su Svetomir Belić - Belka...

1. BELKA.jpeg

...ili recimo Pavle Šovljanski, koji je imao tu čast da bude kapiten reprezentacije Evrope u susretu sa S.A.D, 1951.-e godine u Čikagu i Vašingtonu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Изгубили смо у боксу, али тесном разликом, а и мушки смо се борили...
volimpartizan.rs/bokserski-spektakl-na-trgu-republike-95416/
Ово је био тек покушај да се ,,оживе,, два београдска клуба...видећемо како ће све то бити убудуће...




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Bilo je dosta iskreno zainteresovane publike, veliki broj snimatelja, fotografa...

Ja sam fotografisao iz publike, preko nečijih glava i kroz konopce ringa, tako da će se sigurno pojaviti i neke mnogo bolje fotografije koje su napravili profesionalni foto-reporteri iz nekih boljih pozicija za hvatanje trenutka, ali...na internet portalima se obično objavi tek poneka fotografija, a ovde je moguće ,,zalepiti,, i koju više, tako da...evo ih još, da ,,častimo,, naše boksere bar foto-uspomenom na to, tek proteklo veče takmičarske obnove BK Partizan...




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Evo još malo izveštaja, fotografija i snimaka sa boks meča Partizana i C.zvezde:














Inače, verujem da vam je poznato da se naš B.K.Partizan već duže vreme nije takmičio, ali da će se ove sezone takmičiti...
Ja sam zapravo čuo da su i Partizan i C.zvezda zapravo ,,pozajmili,, iliti ,,dobili,, boksere iz B.K. Sombor da bi uopšte imali ,,ekipe,, za prvenstvo, ali, ako nešto grešim, ili ako neko ima tačnije ili potpunije informacije, neka me ispravi i neka ih objavi...

Sve u svemu, taj revijalni meč pre neki dan u centru Beograda bio je zaista jedan poseban doživljaj i jedno prelepo veče - bokseri su stvarno posebni ljudi, ne samo zato što su dovoljno hrabri da ,,izađu na crtu,, nekome 1 na 1, trebalo je samo da ih vidite koliko oni imaju poštovanja jedan prema drugome, mlađi prema starijima, stariji prema mlađima, koliko se raduju pobedi ili koliko tuguju posle poraza, kao da im je meč bio za olimpijsku medalju, a ne samo revijalni...

Nadam se da će navijači Partizana shvatiti da je i ovaj sport i ovaj naš Klub itekako vredan pažnje, pa da ćemo početi da ga ozbiljnije pratimo...
A svim žestokim, borbenim i hrabrim ,,klincima,, sa asfalta Beograda koji navijaju za Partizan, preporučujem da taj svoj višak energije pretoče, recimo u neki sport, pa što da ne i u boks - da nauče da poštuju svog protivnika i da se bore sa nekim koji im je u svemu ravnopravan...
Momci, ako vam je već do ,,fajta,, raspitajte se da li je u nekom od naših klubova koji se bave borilačkim veštinama potreban neko vašeg ,,kalibra,, - možda i jeste?!
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.686
Reaction score
4.312
Локација
Brèko, BIH
Od boksera Partizana se jedino secam Mikana Popovica,umro je mlad,ako se ne varam krajem 80-tih godina
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Nedavni bokserski duel ,,večitih rivala,, privukao je medijsku pažnju, međutim, posle toga, nigde nisam našao podatak da li je ekipno prvenstvo države već počelo, pa da pratimo šta se dalje dešava sa našim Partizanom...

E zato sam sinoć ,,svratio,, do Humske 1 da dobijem neku informaciju, a zahvaljujući ljubaznosti Bokserskog Kluba Partizan, trenera Marka Lojpura i naših boksera - na čemu im se svima ZAHVALJUJEM - ne samo da sam ,,svratio,, do njih, nego sam i ostao tamo da ispratim ceo njihov trening i da napravim fotografije za Partizan.net!

Kao prvo, rećiću vam da se ekipno prvenstvo još uvek planira, tako da ćemo na informacije o početku, rasporedu, itd, sačekati još neko vreme...obzirom da je već kraj oktobra, sasvim je moguće da prvenstvo počne tek u narednoj, 2021.-oj godini, ali ako bude nekih izmena, potrudiću se da to na vreme saznam...

Kao drugo, imam jednu veoma bitnu informaciju, a to je da se:

Svakog radnog dana (od ponedeljka do petka) u 18h možete prijaviti za treninge u našem Bokserskom Klubu, a ako imate ispod 18 godina ti treninzi su vam onda POTPUNO BESPLATNI!


Ukoliko od treninga koji bi vam mogao biti samo rekreacija, dospete i na neki ,,viši nivo,, - odnosno počnete i da se takmičite u boksu, onda možete dobiti još neke ,,benefite,, - ali...otom-potom...treba prvo trenirati...

A kako izgledaju bar neki detalji bokserskog treninga, pokušaću da vam ,,priibližim,, fotografijama, evo prve serije, a biće ih, ovom prilikom, ukupno dve:





















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
inače, i ovom prilikom uverio sam se da su bokseri sjajni ljudi, fini, ljubazni, predusretljivi, lepo vaspitani...doduše, nisam ušao u ring sa njima da proverim kakvi li bi tamo bili prema meni, ali...mlad sam ja još, možda nekom drugom prilikom... :D


















Posle treninga, zamolio sam ih da se svi okupe za jednu zajedničku fotografiju...



A zbog svih ,,posetilaca,, Partizan.neta, zamolio sam i naša dva ,,poluteškaša,, da napravimo jedan ,,specijal,, - levo je senior Đorđe Tasić, a desno je Relja Milović, koji je osvojio prvenstvo Srbije za juniore!





Stvarno mi je bila čast i zadovoljstvo da budem sa ovim finim ljudima sinoć u društvu, a sa trenerom Lojpurom ostadoh još i posle treninga - da se ispričamo o sportu i stvarima koje se u njemu mogu dešavati (i sportskim i ,,van,,sportskim), pa onda o boksu, o Partizanu...

Znate kako je, ja svaki put kada uđem u neki od tih naših eksterijera ili enterijera u Humskoj 1, osećam se nekako posebno, kao da ulazim direktno u neku istoriju, ne mogu a da ne pomislim na to da su neki ljudi pre nas sve to zidali, stvarali, organizovali, sa jednom plemenitom idejom sporta i raznih NAŠIH sekcija (klubova) pod ,,istim krovom,,...osećam poštovanje za te ljude, pa onda i za generacije i generacije onih koji su to napravljeno koristili, trenirali tamo, a posle se takmičili, osvajali nešto...

Ako odlučite da trenirate boks u Partizanu, ulaz u tu salu vam je otprilike ispod Istoka, sa spoljne strane JNA, ali prvo prođete pored one ,,kućice,, portira tamo gde se ulazi na parking, pa će vam on već objasniti, itd...
Nije teško ako se ima volje...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Evo vesti koju sam dugo čekao!
Bokserska Superliga Srbije počinje 25.decembra, a učestvuje i naš Partizan! Ajmo momci! :šal

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Ево дуела који не смемо да пропустимо!

Вечити дерби у боксерском рингу, 28.децембра 2020.-е, пренос на Тв Арена фајт...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Zna li neko neki link za Arenu fajt za one koji je nemaju, a voleli bi da uskoro gledaju večiti derbi?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd

После много година, Боксерски Клуб Партизан се поново такмичи и то је за честитање, без обзира на резултат тог нашег првог ,,меча,,!
Честитке свакако заслужују и момци који су вечерас остварили победе за Партизан, али и они који нису, јер су такође имали храбрости да некоме ,,стану на црту,, борећи се за наш Партизан!

Не разумем се у бокс, али из записника ,,меча,, видим да нисмо имали борце у две ,,категорије,, а Звезда у једној - па је баш ту направљена разлика у бодовима за нечију победу...
Што се тиче самог боксовања, победила су њихова 4 боксера, исто као и 4 наша...

1. BOKS rezultat boks2_1000x0.jpg

У медијима засад врло штуре информације у пар реченица које ионако само преписују једни од других...
Од фотографија само нешто мало на фејсбуку БСС:

1. PRED BOKS 34131019_1822594214559926_353866285885266724_n.jpg

2. NEKI MECH BOKS 133593382_1822932871192727_6886346638977653274_n.jpg

Као да нешто више новинара и репортера уопште није ни било на том боксу, или ће нас можда известити тек сутра?

Додуше, ваљда је био ТВ пренос на каналу Арена фајт, али ја сам 5 кладионица у ,,мом крају,, обишао, и ни једна једина тај канал није имала!

Ето...имам струјомер у свом стану, и имам 2 у кући на селу (један од њих да бисмо пумпали воду, јер тамо нема водовода) и уз сваки иде ,,тражња,, да плаћам претплату за РТС - а на том РТС-у, нема фудбала, нема кошарке, нема бокса, ватерполо не преносе због Скупштине...

Плаћам ,,кабловску,, ТВ, а на њој тренутно ,,пуштају,, само Арену 1, и осећам се као ,,крпа,, коју неко треба још додатно да ,,исцеди,, тј. да та ,,крпа,, треба нон-стоп да нешто додатно плаћа да би гледала Партизан у фудбалу, кошарци, боксу, итд...

И цео спорт, као да све више служи да би неко нешто зарадио, наплатио, итд...
Ем што је народ ,,убијен у мозак,, да би спорт ,,уживо,, пратио...ем што због Короне не може нигде на спорт да се оде...ем када се нешто на некој ТВ преноси, питање је како то да гледаш?

21. век... :confused-smiley-013:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Е коначно и нешто лепо данас да видим! :D
Потражите на следећим линковима:



Изгубили смо овог ,,продуженог викенда,, дерби у женској одбојци, женској кошарци, ватерполу и боксу, али...овај момак у црној мајици и са нашим грбом на грудима ми враћа наду! :šal

:napred-partizan:
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
meni je puno srce, i moram da napišem, da moje mesto posle nekoliko decenija ims drugi put u istoriji nekog u Partizanu, ovog pita u boksu. pre je to bio fudbaler, levo krilo, mozda odigro jednu, vratio se nazad nakon polusezone, nostalgija :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Kao prvo, da zamolim za pomoć vas mlađe koji brže i bolje baratate internetom od mene - možete li negde da pronađete raspored prvenstva Srbije u boksu, tj. koji su termini kada naš Partizan boksuje, i na kojim lokacijama, pa da to onda ovde podelite sa svima nama?

Ja sam to tražio na sajtu i fejsbuku Bokserskog saveza Srbije, pa ne nađoh, pa mi onda bilo lakše i zdravije i zabavnije da se prošetam par puta do ,,lokacija,, na kojima bi Bokserski savez naše države mogao biti, ali...ne nađoh ni tamo nikoga, tako da...

Ali...našao sam nešto drugo...doduše ne u Gradu, ali na Jutjubu...

Evo nečega iz davnih vremena, pretpostavljam da na Forumu baš i nema nekih velikih poznavaoca istorije B.K. Partizan (bar se dosad nisu javili), ali prepoznajemo da je ovo stadion Tašmajdan, a ovi koji su postavili snimak tvrde da je na njemu bokser C.zvezde Lajko Karolj koji boksuje protiv nekoga iz Partizana (uostalom, naš grb se jasno vidi na majici jednog od boksera)...


Evo i još nečega što već pripada istoriji, a to je snimak jedne borbe sa onog revijalnog meča Partizana i C.z na Trgu Republike, mada treba podsetiti da su tada u pitanju zapravo bili reprezentativci Srbije koji su se, za to veče ,,podelili,, na Partizan i Zvezdu, a one prave ,,sastave,, našeg i njihovog kluba videli smo tek pre nekoliko dana, u meču prvenstva Srbije...


E evo i par fotografija boksera Partizana koji se ponovo takmiče u ligi i to posle dužeg vremena...

1. BOKSERI 6C5E1CAF-8488-45E2-A98F-E0065539B7AF.jpeg

2. BOKSETR 14749C24-B052-4602-A41A-65E5E55AE09D.jpeg

Zatim snimak meča juniora:


A evo i najave derbija u razgovoru sa našim bokserom, Aleksom Markovićem:


Aleksa je inače, Lazarevčanin, i - na ponos mog zavičaja i Partizana, imalo je šta da se vidi u njegovoj borbi! Bravo Leko! :clap










 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Da ponovim:

Kao prvo, da zamolim za pomoć vas mlađe koji brže i bolje baratate internetom od mene - možete li negde da pronađete raspored prvenstva Srbije u boksu, tj. koji su termini kada naš Partizan boksuje, i na kojim lokacijama, pa da to onda ovde podelite sa svima nama?

Da ponovim i ovo:

Kao drugo, imam jednu veoma bitnu informaciju, a to je da se:

Svakog radnog dana (od ponedeljka do petka) u 18h možete prijaviti za treninge u našem Bokserskom Klubu, a ako imate ispod 18 godina ti treninzi su vam onda POTPUNO BESPLATNI!

Dakle...bar meni je ,,nepoznanica,, kada će B.K. Partizan ponovo imati neki meč, a ako ste voljni da im se, u budućnosti, pridružite, imate u gornjim postovima detaljnija objašnjenja...ako se neko možda brine da će dobiti batine na treningu, onda svakako morate da znate da je boks - sport, plemenita veština, i da je moguće trenirati ga i samo ,,rekreativno,, zarad kondicije i oblikovanja tela, i da se zato, kao prvo, ne morate upuštati u borbe, a kao drugo, niko vam to ne bi ni dopustio dok ne budete potpuni spremni za tako nešto!

Fejsbuk Bokserskog saveza Srbije donosi nam neke informacije, kao recimo one o novčanoj pomoći države svim Superligašima, o tendencijama da se započne i sa regionalnom ligom (Ex-YU), a na tom ,,fejsu,, možete odgledati i poneki detalj sa treninga našeg Partizana...



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Nažalost poraz naših boksera protiv branioca titule, Radničkog, ali smo bar dobili informaciju da liga i dalje traje...



 
Top