Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 2020/21

Статус
Затворена за писање одговора.

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.208
Reaction score
6.986
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Zagor i Kodi me koštali tonu živaca.
Sudije nam usrale bolji međusobni skor sa Huventudom.
Čestitke za dve važne pobede u 48 sati.
Sa Venecijom u gostima nam je ključna utakmica, ne samo za prolaz već i za što bolji plasman u grupi.
Dobro je da ide pauza pre te utakmice, malo da se odmorimo i dodatno utegnemo.
A sad, udri po ciganima!
 
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
53
Reaction score
215
Локација
Graveyard
Sledeća nam je sa Turcima, za 3 nedelje, ali mislim da će u međuvremenu ubaciti zaostalu sa Venecijom, što će biti nezgodno, s obzirom da su narednog vikenda FIBA prozori, a, ako se ne varam, s repkom idu Zagorac, Dangubić i mali Trifa.
Sinoć smo pokazali u 1/4 kako se otvara utakmica, u 2/4 i 3/4 kako se gradi igra, i u 4/4 kako malo opustanje moze da nam se obije o glavu. Hvala Bogu, nije nam se previše obilo. Jeste suđenje bilo jako čudno, ali morali smo da rutiniramo, CMM zamalo da nam došao glave

Kad sam pomenuo malog Trifu, za pohvalu je njegova borbenost i požrtvovanje(u odbrani i na skoku), samo još da mu se usadi u glavu da ne mora da bude, po svaku cenu, željan dokazivanja u napadu
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.408
Reaction score
4.553
Zato sto je svaki napad lopta kod njega 20 sekundi. Da se vrati Jaramaz, pa mu je dosta 10 minuta.

Vazne dvije pobjede, energija na mnogo visem nivou, sve ostalo je jos daleko od dobrog.

Baš takav nam je trebao kad smo na 13 sekundi do kraja odbranili napad na +4, a ne neko ko će brže bolje baciti loptu novinarima iza koša
 
  • Like
Reactions: Dzo

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.743
Reaction score
19.188
Локација
Nickname
Prvo poluvreme je što se odbrane tiče bilo perfekcija.
Ali navikao sam da volimo da prosipamo prednost na kraju, moraju ovakve utakmice da se dese tokom sezone inače nismo to mi.
CMM mora sledeću da dokaže da je adekvatna zamena za pacova preko puta.
 

kibo

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2018
Порука
41
Reaction score
100
Organizacija napada nam je nikakva, nikakvu kreativnost nemamo od organizatora.
Gordic moze da iskreira nesto iz pika, ali sa njim u igri dobijes i neodgovornost.

Bice dosta lakse sa Jaramazom, ali je po meni steta sto Jaramaz ne igra sa nekim kreatorom u paru, bilo bi mnogo bolje i za nas i za njega.

CMM pokazuje koliko je dobar igrac u tranziciji, ali ne moze na postavljenu odbranu da iskreira nista, jako staticni napadi sa njim. Pitanje je da li njemu moze da se nadje uloga u kojoj bi doprinosio timu.

Dangubicu svaka cast na zalaganju u dosadasnjem delu sezone, popravio je i sut u odnosu na pocetak sezone, i mora da uzima suteve kada mu ostavljaju dosta prostora. Ali juce posle tajma, CMM prvi put na utakmici posle prodora mu daje dobar izlazni pas u cosak, IDEALNA situacija da se da Markusu extra pas (a dobro su ga cuvali, spremali se za njega), i nije mu dao.
Isto tako su onu kretnju za Markusa odlicno branili i jednom je samo bilo dosta prostora da ode pas, ali je CMM u tom trenutku krenuo u dribling...

One ocene da je Zagor mnogo bolji sada zato sto mu je data lopta u ruke posle jedne utakmice su neozbiljne.

I moram da napisem nesto, iako smatram da ne dajemo mladim igracima prilike, pogotovo u situaciji kada nemamo para da napravimo jak tim.
Koja je karakteristika koja Trifunovica karakterise? On nema jedqan segment igre za koji cs da kazes da je odlican.
Nemam nista protiv njega, zalaganje mu je na nivou, prisutan je na skoku, ne plasi se.
On je, po meni, mogao da iskoci jedino da se forsirao kao plejmejker. Ali verovatno nogama ne moze da isprati u odbrani zahteve i zato igra trojku.
On na trojci moze da igra, ali nista znacajnije nece napraviti.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Moram da se osvrnem na ovo.
Uticaj i Filipovskog i Mozlija.
Ovo je flet pik, poenta je da visoki igrač koji ima sposobnost tako nešto da uradi bez faula u napadu, blokom u leđa praktično može da zavara svog igrača u koju će stranu da ode igrač s loptom. Doduše neophodno je i da igrač s loptom bude dobar i na levo i na desno.
Protiv Uniksa smo imali 2,3, jednom je CMM otišao u desno do kraja jer je video da protivnički visoki brani levo, njegovi igrač ostao u bloku, i on pretrčao visokog.
Drugi put otišao ovako u levo, ali nije video Mozlija na ziceru pa je dao kick out, i jednom mislim da je Gorda uspeo isto u levo.
E sad to nije ništa novo specijalno, bilo je nešto slično za vreme Trinkijerija s tim što Volden nije znao da doda, ali je sjajno korišćenje Mozlija za ono što može, definicija onoga što ja mislim da je trenerski posao ( skrivanje mana naglašavanje kvaliteta). Za vrlo kratko vreme.
Za vreme Šćepanovića ove organizacije nije bilo.
Mislim da će se i Srđan i Džikić osvrnuti na ovo u podcastu nisam gledao od kada je Filipovski došao, ali jako je zanimljivo koliko se brzo radilo.
E sad što se tiče doselekcije, mišljenja sam da ako nema nekog manjka u rosteru ( tipa ima 10 igrača upotrebljivih) treneri koji dolaze u pola sezone, ne mogu da rade dok ne postave neki sistem.
Meni je lično mučno gledati naše plejeve, više estetski košarkaški, ali to ne znači da ih treba menjati, nego prvo se postavi sistem, uloge, akcije, pa tek onda vidiš šta ti fali i ko ti je višak. Mika daje dobre opcije u short rollu, klasičnom picku, ako mu odbrana nije nešto nepopravljivo sumnjam da će se FIlipovski u ovom manjku individualnog kvaliteta odreći centra koji zna s loptom, osnovna stvar je da li može da zaigra odbranu. I na kraju nismo rupa bez dna, nemamo baš luksuz da menjamo igrače kao na traci.
Ovde naravno ne upadaju kancerčine poput SJ, koji da je pravde nije smeo ni da se vrati s pozajmice.
Andrea je igrao s onim što ima 2 meseca ( maltene bez pleja) i onda tek doveo Renfroa ako se ne varam, pa tek onda N Jankovića.
 

part

A_Grobar
Учлањен(а)
24.10.2019
Порука
272
Reaction score
1.728
Локација
Beograd
Partizan je dao više poena u španiji, nego oni nama, ovde...kakva god da su pravila, za Eurocup, ako je tesno, za narednu rundu, respect crno-belima!
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.145
Reaction score
3.628
Nisam gledao utakmicu, pa malo da se osvrnem na kalkulacije oko prolaska dalje.
Imamo jos 3 utakmice, venecija i francuzi tamo i turci ovde. Ako bi veneciju pobjedili u gostima to bi bilo to. U tom slucaju, italijani bi morali dobiti 4 utakmice a mi da izgubimo od turaka. Turci imaju samo teoretske sanse za dalje.
kos-razlika nam je katastrofa i nadam se da nam nece trebati medjusobni odnosi ili zatvarnje u trouglove.
Ove francuze bi volio razguliti samo zbog poraza na nasem terenu. Izgleda da ce im to biti i pobjeda sezone, ali prihvaticu to ako ih dernemo tamo.

Ako izgubimo od venecije, onda ce biti gadno. Francuzi su onda obavezni. Pored toga, opet ce biti zatvaranja u trouglove ako i drugi rezultati budu ocekivani.

Bez zelje za omalovazavanjem, moram napisati nesto sto me muci i vrijedja inteligenciju. Kako to da Mozli sada i kuca i lupa banane i nije spor i nije deb'o kao s pocetka sezone, a dosao s bolovanja!? otkud sada pozicije za Pejdza (u ovo sam mu i ja povjerovao kad je rekao da su nas procitali)!? Kako to da Raso odjednom slusa i ne baca zive lopte protivniku!? Kako to cool tip smjeska se sudijama a javno se svadja sa igracima.. uh, bolje da stanem.. EDIT(ova je najgora): Borac 1-6, mozda budu na 2-10 kada im dodje Primorka, sredinom decembra.

Jos jednom hvala Filipovskom sto dosao u nas klub.
 

Bazzile

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
437
Reaction score
2.295
Nisam gledao utakmicu, pa malo da se osvrnem na kalkulacije oko prolaska dalje.
Imamo jos 3 utakmice, venecija i francuzi tamo i turci ovde. Ako bi veneciju pobjedili u gostima to bi bilo to. U tom slucaju, italijani bi morali dobiti 4 utakmice a mi da izgubimo od turaka. Turci imaju samo teoretske sanse za dalje.
kos-razlika nam je katastrofa i nadam se da nam nece trebati medjusobni odnosi ili zatvarnje u trouglove.
Ove francuze bi volio razguliti samo zbog poraza na nasem terenu. Izgleda da ce im to biti i pobjeda sezone, ali prihvaticu to ako ih dernemo tamo.

Ako izgubimo od venecije, onda ce biti gadno. Francuzi su onda obavezni. Pored toga, opet ce biti zatvaranja u trouglove ako i drugi rezultati budu ocekivani.

Bez zelje za omalovazavanjem, moram napisati nesto sto me muci i vrijedja inteligenciju. Kako to da Mozli sada i kuca i lupa banane i nije spor i nije deb'o kao s pocetka sezone, a dosao s bolovanja!? otkud sada pozicije za Pejdza (u ovo sam mu i ja povjerovao kad je rekao da su nas procitali)!? Kako to da Raso odjednom slusa i ne baca zive lopte protivniku!? Kako to cool tip smjeska se sudijama a javno se svadja sa igracima.. uh, bolje da stanem.. EDIT(ova je najgora): Borac 1-6, mozda budu na 2-10 kada im dodje Primorka, sredinom decembra.

Jos jednom hvala Filipovskom sto dosao u nas klub.
Otkud sada pozicije za Pejdza (u ovo sam mu i ja povjerovao kad je rekao da su nas procitali)!?
Cuj procitali, znaci treba cijela sezona da se procita igrac. Ovo je neko odvalio samo tako, bez namjere da vrijedjam nekog, ali stvarno nema smisla.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ovo je flet pik, poenta je da visoki igrač koji ima sposobnost tako nešto da uradi bez faula u napadu, blokom u leđa praktično može da zavara svog igrača u koju će stranu da ode igrač s loptom. Doduše neophodno je i da igrač s loptom bude dobar i na levo i na desno.
Protiv Uniksa smo imali 2,3, jednom je CMM otišao u desno do kraja jer je video da protivnički visoki brani levo, njegovi igrač ostao u bloku, i on pretrčao visokog.
Drugi put otišao ovako u levo, ali nije video Mozlija na ziceru pa je dao kick out, i jednom mislim da je Gorda uspeo isto u levo.

Evo ovo o čemu pričaš.



Evo i za Pejdža akcije:



https://twitter.com/ToniLazarusic/status/1329465989088620545?s=20

https://twitter.com/ToniLazarusic/status/1329467772615716864?s=20
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Baš takav nam je trebao kad smo na 13 sekundi do kraja odbranili napad na +4, a ne neko ko će brže bolje baciti loptu novinarima iza koša

Bacio je lošu loptu...ali ne i neuhvatljivu.
Dangubić je bio još dok smo branili napad na njihovoj polovini.
Pored toga loptu nije bacio pravolinijski već visoku čovek je gledao let dobrih dva sekunda pa potrčao za njom tek kada mu je bila iznad glave . Valjda tad ukapirao da mu neće ići u ruke .
I opet ne zameravam mu trk Bambijevog hoda za tu loptu već što jebeno nije skočio za nju kada je tako bitna.
Ne mora da se baciš za nju da se ne oderu kolenca,možeš da skočiš makar.
Ne kažem ...greška je Mekintajera što je bacio loše
ali ovom je to od mozga a ovom od kurca.
Mekintajer je odličan igrač i možemo iskoristiti njegove prednosti i sakriti mane u ovom sistemu tj u onom koje je Trinkijeri forsirao.
SK govna umesto iz svih uglova da puste usporeno ove sjajne poteze mi smo ih jedva videli iz jedne kamere. Ne zna se koji su veći amateri, da li Arena ili ovi papani.
Nije da baš nije bilo
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Pa to ti kažem, iz jednog ugla repriza jednog zakucavanja i samo druga kamera za naredno zakucavanje. Mišljenja sam da je svako trebalo da se ponovi iz bar 3 ugla. A oni su u toku igre brže bolje posle našeg pustili i njihovo zakucavanje, kad je onaj njihov ostao sam. Znači po jedna repriza. Malo...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Odličan thread, Toni je vrh analitičar.
Шта је тхреад на Српском? :icon-rolleyes:

Не познавам тог Тонија, али верујем да је врх у томе што ради, као што је и Срки врх ТВ коментатор познавалац баскетбалла, али мени све ово њихово тако често личи на часове Енглеског (Америчког)...али неки напредни, спортски, баскетбалл курс...

Није да ме стварно интересује шта значи тхреад, није да ми сметају њихове опсервације зато што сам ја чичетина из претпрошлог века па не знам Амерички, није да пребацујем новијим генерацијама да су толико ,,Американизоване,, па да не умеју да нађу израз и на матерњем језику, схватам и вас који живите у У.С.А. па говорите (и мислите) ,,мешавином,, неког српско-америчког ,,сленга,, - али ме МНООГО интересује ОВО:
Мајку му, па да ли је кошарка стварно толико компликованији спорт од фудбала па да за свако посебно чукање, пипкање, такање, избијање, чување, скакање, шутање и јебање са лоптом мора да ИМА неки свој посебни израз?!
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
@Stojanče

Vide li ovu akciju što se poziva za Pejdza, lažni pnr na jednu stranu, back screen/pin down iz kojeg šuter ostaje sam, ovo je imala i North Carolina za Markusa. A iz tajmauta ovo redovno zove i Laso za Kerola. Imaš baš gore što je Toni postavio, vidi se da Filipovski ima brdo ovih ofanzivnih setova za šutera
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top