Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
838
Reaction score
508
Ja sam od kad je picousti oterao Duleta pisao da treba da nastavimo isti princip rada. Forsiranje naših mladih igrača uz dovodjenje par stranaca koji su stvarno dobri i pomažu mlađim igračima da što pre postanu progfesionalci. Medjutim mi smo radili sve suprotno. Umesto par dobrih mi smo dovodili gomilu prosečnih stranaca i sumnjive povratnike koji ne mogu nigde da se prodaju. Rezultata i dalje nije bilo kao i da smo igrali sa komplet omladinskom selekcijom. Samo ne znam dokle ćemo da guramo ovako.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.557
Reaction score
919
Ne znam jel ko slusao Sinisu Matica u Zoni press sinoc... Covek je potpuno u pravu u vezi sa domacim igracima... Eto na primer mladjani Miletic iz Borca bi vrv bio znatno korisniji od Mike recimo... Miku sam naveo zato sto je strendzer,a lagano bi ga gurao i pre Jankovica...
Na njemu mozes i da zaradis nesto,a od navedene dvojice mozes da zaradis samo neki infarkt ili nesto slicno...
E sad meni nije bas najjasnije,zasto to ne vide ljudi iz kluba koji su zaduzeni za to,ili sam mozda ja umislio nesto... Ko bi ga znao
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.115
Reaction score
32.355
Локација
vaginamandibularia
taj nam je igrao prosle sezone.
Sve centre starosedeoce treba da bude sramota da im on da kos.
pa trenirali su zajedno, majku mu, znaju ga.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.557
Reaction score
919
Miletić D. *12:2122100125024
Ima decak bolju statistiku od svih nasih centara,za 12 minuta provedenih u igri
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Dečko nema šta da traži u ozbiljnijem timu.
To što Mika igra ispod očekivanja nije razlog da prizivamo sad Nemanju Bešovića, napunio nas je i Đoković i razni superligaši pa to ne znači da imaju kvalitet za KKP.
To što trenutni KKP nije ozbiljniji tim ne menja suštinu, a ti košarkaško patriotski mentoli tipa matić, varda i krstić su isti oni što su plakali nad Miljenovićem koga je ubio lažni francuski talenat ( sad u barseloni).
Ja sam protiv gomilanja prosečnih amerikanaca, ali to ne ne znači da sam za gomilanje ispodprosečnih srpskoligaša.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa dobro sramotno je juče bilo sve, ne samo to.
Ma normalno je da nas pune bivši igrači, nas je onaj Torlak što se ne bavi košarkom više što je bio samo na probi kod nas napunio u Igokei, posle toga do kraja karijere nije prebacivao 5 poena. Sava jebeni Lešić nam stavio kolko 30 i 20 skokova u Ljubljani.
I ovi što su kasnije završavali kod nas a ljudi su nezadovoljni s njima su nam trpali po 20 i više poena i Birčević i Janković itd...
Ti Tegijevi mentoli što samo kod njega imaju podijum da ih neko sluša u većini slučajeva samo šuknu "eto što za Partizan ne bi igrao xyz, a igra zyx ( strani pasoš)" i ušo majmun u tenak.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Ja sam protiv gomilanja prosečnih amerikanaca, ali to ne ne znači da sam za gomilanje ispodprosečnih srpskoligaša.

Veliki je problem sa domacim igracima. Mlado sa velikim potencijalom i kvalitetom nam je nedostupno, ili ga drzi Misko ili je napolju.
Da ne nabrajam sad ali koliko je samo ranije bilo kvalietnih domacih igraca, koji su znali da igraju, da pogadjaju, ali kvalitetom nisu mogli da dobace do iole jacih klubova, maksimum rezervna selekcija reprezentacije da budu, a sadasnji pandan njima gubi od Svajcarske i sl
Tako da ne postoje domaci igraci da mozes da pravis ekipu s njima, ne racunam ove sto su po jacim klubovima i uzimaju velike pare, oni nece ovde.
Jaramaz je bukvalno jedino sto valja i da moze, eventualno da imas nekog Josila da bude Ceda Vitkovac.
Grozim se kad mi se spomenu Avramovic, Jelovac, Lukovic mladji i sl

Tako da ako ne mogu da igracu Petrusev, Nakic ili neko tako mlad sa velikim potencijalom, stvarno cu pre da gledam prosecne Amere. Naravno tu je onda trener bitan da ne napravi bandu vec ekipu
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Mišljenja sam da mogu da se pronađu mlađi igrači koji mogu radom da se izdvoje u role playere, ali da su fizikom spremni za viši nivo. Prva pomisao je recimo Lučić koji objektivno nije bio igrač za koga bi se neko otimao.
Tipa Lazić je ostao kamenjar ali dok je igrao u Dinamiku da ga je dohvatio neko ko bi radio sa njim na šutu kao što su recimo Maksa i ostali radili s pojedinim u radničkom i na šutu i individualno, uostalom i sam Džikić je trenirao recimo Nedovića sa Trajkovićem pred ameriku, mogao je da se napravi role player. Opet kažem, outovao sam se i da mi je Gegić bio skroz ok za rotaciju :D uz neki ozbiljan rad naravno. Dajem primere naravno, ne hvataj se za njih dvojicu :D
Ja pričam o 8,9,10 igraču ekipe ne o prvih 5,6. I pri tom da su svesni da su igrači rotacije, a ne da glume Kobija kao što bi to radili lupam baš taj Avramović, Anđušić itd...
Pri tome mislim na igrače koji bi da se izbore za veći sledeći ugovor, ili ta priča kao što i sam kažeš Čeda Vitkovac recimo.
I kad kažem domaći mislim pre svega na jezik, nebitno da li je u pitanju slovenac, hrvat id, mislim da nema teorije da ekipa s ovih prostora napravi nešto sa nukleusom igrača koji nisu s ovih prostora ili bar Evropljani.
Jednostavno na osnovu nečega moraš da se boriš sa boljima, a ako će to da bude ekipa od 7 stranaca onda jedino sa čim se boriš je novac, a to je nemoguće.
Bilo bi eventualno moguće da tipa kao Ulm imamo neki bolestan skauting preko pa da živimo od vađenja koledž igrača u Evropi.
Ali i obeštećenja su mala sada tako da ništa ni od toga.
Ovako sa prosečnim amerikancima i prosečnim trenerima naš nivo je osrednji nemački klub, francuski itd.
Druga opcija su igrači koji su duže na okupu, ali opet i tu je pre šansa da zalomiš nekog evropskog igrača nego amerikanca jer su svi oni tu u Evropi samo da idu za jačim ugovorom. Iz tog ugla ova priča sa Tomasom, Mozlijem i Pejdžom je ok, jer se pravi neka hemija na duži period i tu kao rezultat i dolazi prošla sezone, al sve iz ove sezone je pogrešno...
Svojevremeno je ovde na forumu sećam se Cerberus rekao dobru stvar za FKP kad smo doveli nekog iz plejade promašaja iz jsl, mislim Mijića iz spartaka. Mi svakog od njih ako nije menadžerska kombinacija dovedemo zbog jednog ekstra kvaliteta za taj jsl, da li sprint, dribling, centaršut, šta god, a oni kad dođu kod nas bi da igraju sve.
Tako je i kod nas, u uređenom sistemu 8,9,10 igrači mogu da budu krajnje prosečni igrači nekog ekstra kvaliteta, da li je to skok, snaga, lateralne kretnje nebitno, zavisi od vizije trenera, samo ne treba da dođe do toga da Dangubić šutira iz step beka, da se zaleće u 3 igrača, da Birčević zida pod košem i iskače na piku kao nezdrav, da Janković napada dole desnom rukom i milion nekih drugih stvari...
 
Последња измена:

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
I ja bih drzao Gegica za rotaciju, on i Josilo 9,10 igrac. Ali trener mora stvarno da ima viziju, da se ne plasi da formira ekipu koja ce biti kako treba, i da ih sve sklapa za to sto treba strogo da rade. Dakle ne da imas Gegica i da igra ful 20min, plus sa jos dva ispodprosecna sutera u petorki, naravno da ce onda da skupjaju i provociraju sut.
Mislim oni dovedu i CMM na ovakvu ekipu i igraju igru koja njemu ne odgovara.

Ali ne moze drugacije, kad u klubu ima 3 frakcije, i hiljadu neki bivsih igraca, menadzera i koga sve ne, i svako gura neke svoje ideje, kombinacije.
 

Pankoz

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
271
Reaction score
782
Локација
Vojvodina
Dakle,kao što možemo videti iz gore priloženih statističkih podataka...crno nam se piše večeras.
Ali,vrlo često nas naši košarkaši iznenade kako neprijatno-tako i u pozitivnom smislu.
Kao što neko onomad reče,mi smo teški rolerkoster :D.
Valjalo bi nekima večeras pokvariti planove i upisati oba boda večeras,donelo bi nam to ogroman vetar u leđima za nastavak takmičenja u EC-u.
Vešaras sam pomerio smenu na poslu i idem u duboku noć posle na posao samo da bih gledao večeras naše momke :šal.
Nadam se da ću uživati :napred-partizan:.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.845
Reaction score
7.575
Dobijemo li veceras kojim slucajem, vise cinimo uslugu gamadi iz pregradje da dodju do pol poziciju, nego li sto pobeda donosi nama.

Sve i da dobijemo do kraja SVAKU utakmicu, mi opet nismo 100% sigurni za prvih 4.

Nek se sve karte okrenu na kroasan kup, ako dopusti veliki vodja Ostoji madjiji mozda i dodjemo opet do lepe prilike za osvajanje.
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.145
Reaction score
3.628
Igramo toliko promjenjivo da nije moguce pretpostaviti kako cemo izgledati veceras. Mnogo zavisi od Perkinsa i njegovih dodavanja.
U suprotnom bi poraz bio zagarantovan.

Pobjeda bi bila ok zbog nekog dobro raspolozenja za sledecu euro utakmicu. Nadam se da ce Trifunovic imati vecu minutazu jer nam je neophodan u rotaciji dok nema Jaramaza.
Ne znam sta je Novicom, dobro bi nam doslo 5 njegovih minuta.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.066
Reaction score
36.032
@Ilyasova

Nije samo u tome stvar. Osvajač ABA ima "prednost" za pozivnicu za EL, osvajač EC ima sigurno mesto u EL, moguće i drugi finalista.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top