Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ma ja smatram da Rusi nisu neka klasa, moguće na nivou Az Alkmara a to znači da nisu jačine Malatije ili Moldea.
Najverovatnije u PO imacemo lakšeg protivnika, jedino ako nam ne nameste Union Berlin u podgrupama.
Suma mora da se uigra do Rusa, on je jedini igrač kod nas koji može da naniže par igrača i odigra kvalitetno sa Rikardom duple paseve, pokušavao je to Suma protiv Moldea sa Sadikom al je tada Sadik bio loš sa povratnim pasom.
Priča da Miljkon solidno igra odbranu ne stoji, voleo bi da neko snimi njegova ispadanja koja nisu retka i ogroman problem ima sa loptom u prostor iza njegovih leđa.
Na ruku nam ide cinjenica da Rusko prvenstvo počinje kasnije od našeg i to je plaksavajuca okolnost, dobijamo mi Soči tamo 1-3 a kući 2-1.
Slovaci su već klasa ispod nas i ja ne vidim kako možemo imati problema protiv njih, osim što će nam dati lažnu sliku učinka pojedinih igrača za naredni duel sa Rusima.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Руси прво треба да прођу азере, а ми Дунајце......ако негде фаворити могу да се најлакше саплету то није групна фаза, то није нокаут фаза него су то квалификације. Осетили смо то и превише пута на својој кожи тако да се надам да играчи и стручни штаб не размишљају даље од четвртка.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.985
Reaction score
15.744
Локација
Beograd
Svejedno mi ovo dodje kao neki hobi, kad god smo igrali evropske duele ja pokušam da skautiram svakog protivnika. Kad već gledam i prikupljam informacije onda je i red da podelim ono što sam video.

Četvrtak, 22.7 igramo protiv DAC Dunajske Strede (link sa sajta, dolazak u BG), ekipa koja je 2007 osvojila treću ligu i svoju malo bitniju ulogu u slovačkom fudbalu ostvarila počevši od sezone 2017/18 od kada su u samom vrhu lige. Klub postoji 117 godina i od svog osnivanja nikada nije osvojio titulu, ali mogu da se pohvale jednim Kupom 1987.

Ono što je zanimljivo da su za njih u tokom karijere nastupali: Jan Durica, Branislav Fodrek, Balaž Borbelji, pa i Vladimir Weiss, nama dobro poznati igrači/trener Artmedie. Majke im ga svima nabijem. Još jedna od manje poznatih konekcija sa nama je što im je do aprila meseca na klupi bio Bernd Storck, koji je takodje sedeo i na klupi Partizana ali kao pomoćni trener.

Igraju u MOL areni (12k kapacitet, uz prilično dobru posetu, do 9k prosek, pre korone)

Njihovi evropski izleti su manje više izleti
  • 2018/19 - Ispali u drugom kolu Europa League, ukupno 2:7 od Dinamo Minska
  • 2019/20 - ispali u drugom kolu Europa League, ukupno 3:5 od Atromitosa
  • 2020/21 - ispali u trećem kolu Europa League od LASK (jedan meč) 0:7
    • Prošle sezone su izbacili Jablonec, pre LASKA, što je ujedno i najzvučniji protivnik kog su eliminisali u evropskim takmičenjima

Ekipa DAC ima prosek od 22,1g, što je po mojoj evidenciji najmladja ekipa protiv koje smo ikada igrali. Primera radi, Slovan Bratislava ima prosek 27,5, što govori o njihovoj dominaciji u slovačkom fudbalu. Mi se kotiramo na 26,2 iako mislite da smo dom penzionera. 70% celog kluba su stranci, i to dovoljno govori o selekciji.

Prošle sezone su završili kao drugoplasirani tim prvenstva gde im je u regularnom delu bio skor:
DAC Dunajská Streda2213544828+2044

Dok su u plej off grupi to digli na
DAC Dunajská Streda3219856638+2865

Njihovi najbolji strelci iz prošle sezone su Ramirez (16), Kalmar (13) kapiten, Divković (12). Ramirez bi uskoro trebalo da ide, Divković je takodje napadač, dok je Kalmar njihov Saša Ilić po utakmicama koje sam gledao. Naša sreća je što je sjebao koleno i neće igrati do novembra ove godine.


E sad, ako ste obratili pažnju na izjavu njihovog trenera u medijima, on je nagovestio neko taktičko iznenadjenje za Partizan. Ono što sam ja snimio je da su tokom sezone pod Berndom igrali: 4-1-2-3, 4-3-1-2, 4-1-2-1-2, 4-3-3 a dolaskom madjara Nemetha prešli postepeno na 4-2-3-1, uz mečeve gde su igrali i 4-2-2-2. Nisam siguran da će biti preteranih iznenadjenja u četvrtak i verujem da će izaći u sledećoj formaciji i sastavu:

4-2-3-1 - treba napomenuti da u odnosu na standardni sastav u svakom derbi meču ovde fali Kalmar (AMC, povredjen), Jedlacka (golman, povredjen, doveli ovog iz Slavije Prag), Blackman (desni bek, povredjen plus crveni karton protiv LASKA), Eric Davis (doveli Ciganiksa, verovatno će ili tu, ili će da menja desnog beka).

-JMJ7IzieDhCH60Jm5F12B9xg06uKFp4mu4AwViH9B3rsslHxsXJSeIBX6I4DOSgirwg9FigdpHFhvhWkFRTys98fQ9eFTQBEwddt5CN0KzAtwnOTZCVVGO_d6NRhmalHDRCzlTP



Pogledao sam ukupno 5 mečeva (svi protiv Slovana, LASK). Dole su vam higlights:

Selektovao sam ove jer su jedini validni mečevi gde nije bilo oscilacija u taktici kao što je nemac radio tokom sezone u ligi, uglavnom povučenija formacija sa jednim isturenim. Ono što iz highlights ne možete da vidite je sama igra, prenos lopte i kako diktiraju tempo. U kratkim crtama ću neke prednosti i mane, a za kraj i prognozu.
Prednosti:
  • Borbenost, mislim da će da se pobiju sa nama muški i da jure kao osice. Ne plaše se da napadnu ali i da pritisnu kad izgube loptu.
  • Ramirez im je ozbiljan napadač, ponekad traljav (na skraćenim snimcima izgleda mnogo bolji ali kad odgledaš meč dosta sebičluka i nerezonskih šuteva). U svakom slučaju paziti njega jer može da napravi potez vredan gola
  • Brze kontre i laka transformacija njihove formacije. Ovde je uzrok tome što su trkačka i mlada ekipa, vrlo lako istrčavaju gore i protiv njih moramo da smanjimo greške na sredini na minimum. Posebno što mali Balić a i madjar sa EURA Šafer dele fino lopte na bok bez razmišljanja

Mane:
  • Prva i osnovna je da imaju takvu kurčevu odbranu da sam posle video i na nekim drugim ligaškim mečevima (ali samo skraćene snimke) kakve su golove primili
    • #3 Danylo Beskorovaynyi je najužasniji štoper kog sam u skorije vreme gledao. Verujem da je Stanoje video ovo, tu bi najviše gadjao, iza njegovih ledja
    • Odvratno postavljanje kad se gubi lopta, a često je gube i na 30-40m od svog gola, time prave mrtvu za protivnika
  • Mladost i neiskustvo, taktička nedisciplina - tačno ih boli kurac za odbranu nekad, dok u napadu budu vrlo motivisani i agilni, kad se pukne lopta kao da ih zabole da se postave, dosta to tragično izgleda
  • Kockanje dobrih napada. To sam primetio na svim ovim derbi mečevima. Nekako dodju do kontre, imaju i 4 na 2 i tu neki od igrača poludi i napravi potez više, ili još bolje šutne u tri pičke materine. Dosta puta i Ramirez sebično odigra i za svoju statistiku


Iskreno, nemam crv sumnje da idemo dalje. Vrlo simpatična ekipa s kojom ćemo imati muke zbog trčanja ali koju ćemo realno da pregazimo na iskustvo i veliku razliku u kvalitetu. Na sve dodaj da im Kalmar ne igra koji je manje više mozak sredine terena.

Za meč na JNA očekujem da im spakujemo minimum 3 komada, ali isto tako me ne bi iznenadilo da primimo jedan. Navijački, 4:0 i da se u gostima opušteno pobijemo za dodatne bodove.

Vidimo se u četvrtak, uželeh se stadiona. Napred Partizan!
 

Ostoja_PFC_

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.841
Reaction score
192
Локација
Dole ispod
Al smo mi losi kad treba da se bojimo ovih timova. Dunajska i Soci. Nikad cuo ni za jedne ni za druge. Treci rang takmicenja a mi i dalje strepimo koga ce nam dati,i to u kvalifikacijama. Haha tuga
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
703
Reaction score
1.356
Локација
Beograd
Ovom Ciganiksu treba jebati mater!

Po tome, trebalo bi jebati maju i Tsigalko-u (Cigalko), mom omiljenom igracu sa CM01/02 :D

Salu na stranu, DAC mislim da cemo proci bez drame, sa Socijem ce da bude zajebanije, ali mislim da su pojedine kolege sa foruma ipak njih predstavili mnogo jacim nego sto jesu. Ispade da su po kvalitetu ekipa za LS. Ne kazem da ih lagano prolazimo, ali ne vidim zasto ne bismo usli ravnopravno u tu utakmicu. Mozda gresim, ne poznajem bas toliko Soci, ali opet.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.410
Reaction score
28.607
Локација
Novi Sad
Mi ustvari ni ne znamo sta igramo Menjaj naziv grupe u Liga Konfederacija 2021/22 ...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA

Obzirom da prelazni rok traje još uvek, da li razmišljate da pojačate ekipu do kraja prelaznog roka, ukoliko se ukaže prilika zbog protivnika daljeg u evropskim takmičenjima?

"Pa sigurno bez protivnika i sa protivnicima, mi već imamo nešto što tražimo, ljudi iz kluba pregovaraju, želja nam je da se pojačamo. Ne žurimo nigde i u odnosu na odlaske igrača dovodićemo, tako da da, već radimo na tome."


Najbitniji hajlajt ove konferencije. Stanojević mora vršiti pritisak da mu se dovedu startni štoper, centralni vezni i desno krilo. Da bismo imali kakvu takvu šansu protiv cigana. Pozicija desnog beka je zacementirana sa dva amaterska igrača koja se neće menjati, i to je izgleda samo mokar san nas navijača...

Mene lično kao navijača ovo takmičenje ove godine ne zanima, jer nemamo ekipu kadru koja bi otišla barem do četvrtfinala, a prvenstvo bi trpelo. Zarada od transfera i evrope me takođe ne zanima, istorija nas je naučila da što smo više zarađivali bili smo u većem kanalu.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.410
Reaction score
28.607
Локација
Novi Sad
Ja ne vidim iznenadjujuce jak zreb, kuka se kao da smo dobili Celzi....koji crni Soci, to sve moramo da zgazimo....moramo!
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Humska je Partizanov veliki adut – 30 mečeva bez poraza kod kuće, na 20 nije primio gol, tukao rivale sa većim koeficijentom od DAC-a

1626853087365_PARTIZAN_STADION_03_Cropped.jpg


Ako je suditi na osnovu podatak u poslednjih godinu i po dana, slovački predstavnik nema šta da traži u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija

Navijači su spremni da glorifikuju ubedljivu pobedu nad Proleterom, ljudi iz kluba oprezni usled saznanja da im je žreb na početnoj stanici dodelio rivala sa najvećim klupskim koeficijentom od onih koji su bili u ponudi, stručni štab će ukazati na činjenici da DAC ima 22 stranca, međutim, od uloge favorita niko u Partizanu ne beži. S razlogom, jer su crno-beli u odnosu na tim iz Dunajske Strede marka u evropskim okvirima, a osim očekivano snažne podrške sa tribina (prvi put posle 13 meseci) u premijernom susretu kvalifikacija za Ligu konferencija (četvrtak, 21.00, TV Arena sport 1) imaće aduta u dugačkom nizu bez poraza u Humskoj 1.

Otkako ga je Napredak šokirao početkom decembra 2019. godine (od 2:0 do 2:3) vezali su čak 30 mečeva u ulozi domaćina na kojima nisu osetili gorčinu neuspeha. Podatak da su slavili 29 puta, a da im se provukla samo Crvena zvezda u 163. večitom derbiju (1:1) sugeriše da bi seriju trebalo da nastavi protiv predstavnika Slovačke. Takvo razmišljanje bazirano je na činjenici da su, osim večitog rivala, na Topčidersko brdo dolazile ekipe različitog profila (njih 19) i da je svaka otišla kući sa saznanjem da u tom trenutku nije sposobna da se trka sa Parnim valjkom na njemu omiljenoj podlozi.

Konkretno: u prvenstvu Radnik (dvaput po 3:0), Proleter (3:1, 1:0), niški Radnički (1:0, 2:0), Mladost (4:1, 4:0), Čukarički (4:1, 1:0), Javor (4:0), Inđija (5:0), Rad (3:0), OFK Bačka (2:1), Crvena zvezda (1:1), Mačva (2:0), Napredak (3:0), Novi Pazar (4:1), Vojvodina (2:0), Zlatibor (5:1), Metalac (3:0), Spartak (2:1) i Voždovac (3:0); u Kupu Srbije Spartak (4:0), Crvena zvezda (1:0), OFK Bačka (2:0), Voždovac (4:0), a na međunarodnoj sceni kazahstanska Astana (4:1) i letonski RFS (1:0). Malo više od 20 meseci Humska guta protivnike kao kovitlac vetrova.

Kakav je to zamajac ambicijama Partizana pokazuje podatak da na tačno dve trećine pomenutih utakmica nije primio gol. Da, tačno je da su mu pojedini rivali bili ispod čak i superligaškog kvaliteta, međutim, podatak da je, u pomenutom nizu tukao, između ostalog protivnike koji su prethodne dve sezone pokupili trofeje – Crvenu zvezdu i Vojvodinu – te da je protiv obe crveno-bele ekipe sačuvao mrežu netaknutom nagoveštava da ne bi trebalo da ima većih problema ni sa timom koji je gledao u leđa Slovanu.

Primera radi, ako je u nizu od 30 utakmica tukao Vojvodinu i Čukarički – a klupski koeficijent Lala i Brđana pred novu evropsku sezonu je jači u poređenju sa DAC-ovim (5.350:5.000) – logično je pretpostaviti da može da se izađe na kraj sa sastavom koji je tek šest puta izlazio na internacionalnu scenu i najdalje dogurao do trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Pritom, Partizanov uspešan niz započet je obaranjem Astane koja je pred kraj 2019. kraj svog imena imana koeficijent 29.000. Skoro šest puta snažniji od DAC-ovog.

Makar još jedan podatak stavlja crno-bele u ulogu velikog favorita. Zove se tradicija. Otkako UEFA primenjuje takmičenja po grupama za sva evropska takmičenja, u poslednjih 18 godina čak 11 puta je stizao do te faze. Kroz kvalifikacije se dvaput probio do Lige šampiona (2003, 2010) i čak devet od Lige Evrope.
To je bilans o kakvom DAC može samo da sanja.

Još samo da se ovi podaci prenesu na teren...

(Izvor: Mozzart Sport)
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pred sutrasnji mec jedan zanimljiv statisticki podatak. Partizan je na trecem mestu kada su u pitanju najvise odigranih utakmica u kvalifikacijama za evropska klupska takmicenja...

1. Dinamo Zagreb 114 utakmica
2. Rozenborg 110
3. Partizan 109
4. APOEL 108
5. C. zvezda 104
6. Steaua 99
7. Maribor 99
8. Serif 98
9. BATE 97
10. Legija 96
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
752
Reaction score
5.749
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Bilo bi dobro da mi useremo motku pa njome po vučeli i ovima što ni ime lige u kojoj se takmičimo ne mogu da potrefe. Ja nisam neki kladioničar, jer ovi što igraju kladionicu znaju i timove iz islandskih sela i andorskih zabiti, za ove nikad nisam čuo, nikad ih nisam gledao i nadam se da će ovo biti poslednji put da se sa njima srećemo. Stanoje kaže mnogo jak žreb, ja mu kažem udji u utakmicu kao sa proleterom i gurni im dva u prvom, jedan u drugom i da se spremamo za novu konfederaciju ovaj kvalifikaciju.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.115
Reaction score
5.457
Локација
Beograd
Insistiranje na Jojiću mi se uopšte ne dopada... nadam se da grešim.
Kad će Holender biti spreman...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top