Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

gGnuX

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2020
Порука
53
Reaction score
156
Локација
Kraljevo

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
952
Reaction score
4.242
Локација
Nis
Mnogo se ovde kritikuje sportski sektor koji nema veze sa upravom. Krivite drzavu sto je uprava politicka lutka zvaljavog idiota.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
На истоку Европе смо омладинска школа број 1 по свим параметрима и ту нема расправе. Проблем настаје кад погледамо на запад и видимо колико данас вреде и где играју играчи поникли у Спортингу, Порту, Бенфици, ПСВ-у итд и упоредимо са нашим...
Ипак кад се узму у обзир неки фактори попут броја младих фудбалера (који зависи опет од броја становника) онда можемо да видимо да са једном врло малом базом младих играча правимо одличне резултате док рецимо један Португал има укључен цео Бразил и пола Африке у своју базу и вуку много младих играча одатле, шпанце и остале да не помињем....... (можда је ово више за тему Млађе категорије)
 
Последња измена:

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.140
Reaction score
4.562
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
На истоку Европе смо омладинска школа број 1 по свим параметрима и ту нема расправе. Проблем настаје кад погледамо на запад и видимо колико данас вреде и где играју играчи поникли у Спортингу, Порту, Бенфици, ПСВ-у итд и упоредимо са нашим...
Ипак кад се узму у обзир неки фактори попут броја младих фудбалера (који зависи опет од броја становника) онда можемо да видимо да са једном врло малом базом младих играча правимо одличне резултате док рецимо један Португал има укључен цео Бразил и пола Африке у своју базу и вуку много младих играча одатле, шпанце и остале да не помињем....... (можда је ово више за тему Млађе категорије)
U zadnjih 30 godina ne znam dali smo izbacili iz naše škole 10 igrača koji su nešto značili/znače u fudbalskom svetu. I nabroji mi te rezultate koje prave ti fudbaleri iz naše škole. U jednom trenutku najbolja škola u Evropi u drugom najbolji na istoku jbga ne ide to tako.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Sama emocija kao jedini "kvalitet" , busanje u grudi bez pokrića, slažem se da su prazna priča. Ali ne znam otkud o ovome uopšte prica na FK temi?
Pa eto, baš zbog toga...
Da prestanemo da se busamo u grudi zbog bilo čega, pa i emocije. Nego da ono što imamo pokažemo na terenu i u dresu Partizana.

A to ko je odakle, kako se ko zove, koliko je emotivan, zanimljivo je to, ali je meni zanimljivije da Partizan melje na terenu!

Izađi lepo sutra na teren i petardiraj tu Floru, Faunu, kako li se već zovu, ja do danas nisam ni znao gde je ta njihova država dok mi Direktor nije nacrtao na mapi (a ne moraju ni oni da znaju gde je moja, mene to ne vređa), kao što se ni do dan danas nisam setio da pogledam gde li su na mapi ta Zelenortska ostrva odakle je naš sjajni Rikardo...
Verujem da su i ta ostrva sjajna, ali ja nisam geograf ni turista, nego navijač Partizana - meni bitno KAKO Riki igra. Koliko golova daje.

A svi smo mi emotivni...
Samo neko to pokazuje, a neko to u sebi krije.
Ili čuva samo za sebe.
Ili nema s kim da podeli.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
U zadnjih 30 godina ne znam dali smo izbacili iz naše škole 10 igrača koji su nešto značili/znače u fudbalskom svetu. I nabroji mi te rezultate koje prave ti fudbaleri iz naše škole. U jednom trenutku najbolja škola u Evropi u drugom najbolji na istoku jbga ne ide to tako.
Написао сам да смо "једна од најјачих школа у европском фудбалу" . И јесмо. Међутим, све зависи који параметри се гледају. По званичним параметрима смо међу елитом по том питању. По неким незваничним - треба нам још много до топ 10 Европе. Све у свему поента је да имамо потенцијал за елиту - који се расипа лошим руковођењем клуба генерално.
 
  • Like
Reactions: Dzo

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.140
Reaction score
4.562
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Koji su to zvanični parametri po kojima smo među elitom, po meni jedini je prodaja talenata za sitne pare ali to nisu igrači nego talenti gde retko koji ostavi neki trag na fudbalskoj mapi. To što smo trebali a nismo je neka druga priča za koju su zadnjih godina zaslužni Đura i mornari i zadnji trio fantastiko VVV / VVI.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.004
Istina je kao i obično negde na sredini. Niti smo najbolja škola Evrope, niti smo za potcenjivanje. Obzirom na ekonomsku situaciju u državi, totalno odsustvo plana za mlade igrače (svodi se na to ko da pare nek vodi, nikakva priča za pravilan razvoj), ipak mislim da je priča više pozitivna nego što bi se očekivalo. Uostalom ekipa koju bi činili: Milenković, Pavlović, Lukić, Vlahović, Mitrović, Ljajić, Jovetić uz par dodataka bi bila sasvim reprezentativna, čak i za LŠ.
 
  • Like
Reactions: Dzo

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013
Није нам школа ни најбоља али није уопште ни за потцењивање, а мишљења сам и да је управо та иста школа један од разлога зашто нема приватизације у нашем фудбалу и генерално спорту. Са тако јаком школом и стабилним клубом који не мора да продаје најталентованију децу већ да око њих гради костур тима, били би светлосним годинама испред гурбета, а самим напредовањем клуба би и сама школа напредовала,били би минимум у рангу Шахтјора ако не и са понеким значајнијим излетом у Европи. Да се то у овој земљи не сме допустити јасно нам је од '66.
Данас пун гас као против Спартака и нема бриге.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
Koji su to zvanični parametri po kojima smo među elitom, po meni jedini je prodaja talenata za sitne pare ali to nisu igrači nego talenti gde retko koji ostavi neki trag na fudbalskoj mapi. To što smo trebali a nismo je neka druga priča za koju su zadnjih godina zaslužni Đura i mornari i zadnji trio fantastiko VVV / VVI.
Званични параметри су колико имамо играча из наше школе у првим лигама у Европи. На крају крајева како год да окренеш сигурно смо минимум у топ 30 клубова Европе кад је омладинска школа у питању, а ни то није мала ствар. Где би нам крај био да смо у сениорском фудбалу у топ 30. То без нормалног руководства нећемо да дочекамо.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.512
Локација
Žrnov
New Football Observatory study unveils crisis of youth training in (...) - CIES Football Observatory (football-observatory.com)
1632994628166.png
Dakle, Partizan prvi po broju igrača u ligama koje su posmatrane (78), sledi Ajaks (75).
Barselona ima najviše igrača iz svoje škole pod ugovorom u ligama 5-ice (44), ispred Olimipika iz Liona (35) i Reala (34).
Imate link za ceo izveštaj.

Ne treba da se nešto "dižemo u nebesa" zbog ovoga, ali ne treba ni da omalovažamo. S obzirom gde i u kakvim uslovima živimo, ovo je svakako uspeh i ono što nam klubu drži glavu iznad vode.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Prilična je počast biti prvi po broju igrača koje smo ,,proizveli,, a da igraju u svim tim ligama!
Ali...

Deo te ,,slave,, doduše ide i nekim malim fudbalskim sredinama gde su ti ,,dijamanti,, i rođeni i ,,brušeni,, pre nego što su došli kod nas na ,,finalnu obradu,, - jer je svima njima bilo jasno da će pre iz Partizanove škole i Beograda (ili Zemunela) otići negde ,,preko,, nego ako ostanu u ,,zavičaju,,...svakako deo zasluga ide i našim skautima, ako su oni ,,dijamante,, u Partizan doveli...
A tačno je da fudbalskih ,,dijamanata,, ima i u BGDu ili bliskoj okolini, pa ih niko nije ni skautirao, nego ih lepo doveli roditelji, i ,,upisali,, ih u tu našu (a ne nečiju drugu!) školu...

Što se neke sportske koristi od tih ,,dijamanata,, tiče, nekad nam je prvi tim baš pun te ,,naše dece,, a nekad i ne baš, pisali smo milion puta o koristima i manama takvih postupaka...kao i o tome da najbolje prebrzo prodajemo, ili da oni još mnogo bolji postaju u nekim sledećim godinama - kad više nisu kod nas...

Što se finansijske koristi tiče...naš Klub od te prerane prodaje ,,dijamanata,, zapravo preživljava, a da nema toga...pitanje je šta bi bilo...
Prodajemo po par klinaca godišnje ili tako nešto...ove ostale uglavnom puštamo za džabe - jer nemamo para ni da ih plaćamo dok su kod nas, pa onda daj da se otarasimo i njih, i njihovih plata, i ugovora, itd...
A ugovori se prethodno potpisuju sa velikim brojem te ,dece,, jer se plašimo da ipak ne propustimo neku ,,zlatnu koku,, među svima njima...
Potpiši 100 klinaca za ,,siću,, prodaj dvojicu za milionske iznose, i ti si na dobitku, ostale ,,otpusti,, pa - svake godine iznova...

E, ti što ih ,,otpuštamo,, ustvari čine ,,gro,, od tog broja koji nas drži na PRVOM mestu te liste ,,proizvođača,,...
Sećamo se svi da je čest slučaj da u domaćim takmičenjima nalećemo na tu našu ,,BIVŠU,, decu koja bi da nam na utakmicama pokažu da smo se o njih baš ,,ogrešili,, i ,,grdno pogrešili,, što smo ih ,,otpustili,,...
Neki u tome uspeju, neki i ne, ali naših ,,bivših,, - stvarno ima ,,na sve strane,,...

Možda bi zaista trebalo porazmisliti o nekom sistemu ,,procenta,, od koga bi naš klub ipak imao neke dodatne finansijske koristi...
Neki mali procenat od jednog fudbalera sa nekim solidnim ugovorom negde i nije neka ,,vajda,, - ali ako mi takvih naših bivših fudbalera imamo 10, 20, 50 - to već nije za zanemarivanje...

To da obavezno treba ,,ugrađivati,, procente u ugovore onih koji odlaze DIREKTNO iz prvog tima Partizana - o tome valjda više nema zbora...ni spora...
Samo ne znam ko je sad glavni za pravna pitanja u Partizanu, kad je već dr prof otišao...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.512
Локација
Žrnov
Ovo što @Goran Tomić piše sve je više-manje tačno. Samo, uneli mi ili ne te procente u ugovor, Partizan svakako dobija neke iznose.
Kada klinci odlaze iz kluba, to se sa klubom u koji odlaze uglavnom i reguliše tako što igrač dobije čiste papire, mi ne tražimo trening kompenzaciju već neke procente od dalje prodaje. Isto tako, kada neki igrač iz nekog drugog kluba dođe kod nas.
UEFA je to generalno to sa trening kompenzacijama dobro regulisala, i sreća da je tako, jer kakva je situacija un šaem klubu, ovi naši bi se verovatno i toga "odrekli" ..zvanično...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Hvala Jasmina, baš sam to pitanje ,,preselio,, i na temu o mlađim kategorijama...

Dakle, ako mi DOBIJAMO i neku ,kompenzaciju, za jedno ,,78 igrača,, godišnje, još jedan razlog više da upitamo upravu ,, a gdi su ti novci?!,, :icon-rolleyes:

p.s.

Ovo što @Goran Tomić piše sve je više-manje tačno.

Pa to i ja uvek kažem, samo ne veruju mi ni baš svi ni baš uvek.

:buhaha
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.512
Локација
Žrnov
Nije baš 78 igrača godišnje, nego je u tom trenutnku to bilo 78 igrača u totalu, ali poenta stoji :wink:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Za par godina ,,prebacićemo plan,, i biće ih 178 u totalu!
Miljko vredi za tri, vegani se računaju kao dva...i tako redom... :wink:
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@BiP a nije moguće da na samoj utakmici nije ni video šta se desilo? Lepo je čovek rekao da je video kad je bila analiza da je video, a da nije siguran da li je i nad Uroševićem bio isto faul.
Evo, kod mene u kući svi tvrdi Grobari i ja sam jedina govorila da je bio faul nad Vujačićem, i svađala se sa njima koji su tvrdili da nije bio faul. Jbg, nisu videli.
Mnogo mu tražite dlaku u jajetu, to je poenta. A slažem se da treba da se fokusira na teren, ali bi mu to mnogo lakše bilo kad ne bi bilo glupih teorija od strane "navijača".
Pa ko bi mu zamerio da nije video na samoj utakmici iako danas se sve to vidi?
Samo što je izjava bila 3,4 dana posle utakmice, mislim u sredu pred meć vanrednog kola u četvrtak, složićeš je da je to dovoljno vremena da on to vidi, tako da nije tačno to što pišeš.
Koji su to "navijači"?
Pa nismo mi ciganji da svi isto mislimo, nismo mi završavali one naprednjacke akademije, pa da dižemo glas i čoporativnim stilom napadamo partizanovce koji imaju drugačije mišljenje, a to upravo pojedinci rade.
Čak imamo primere da sam administrator banuje nekog i napiše mu sindrom ZP, to sam sada vido jer sam otišo da proverim objašnjenje za moj ban, to nije fer jer taj ZP reč nije rekao o suđenju u derbiju već je lupetao da se trener ne raduje kod gola.
Tako da to vaše pisanje i napadanje partizanovaca koji drugačije gledaju na poteze trenera od vas, u rangu je sa njim.
Za vas je svaka kritika trenera neprihvatljiva i slede napadi, i bajke o nepogrešivosti trenera partizana a to isto o sebi misli taj bolesnik zp, smatra da je on oličenje "istine" a on je oličenje spina.
Činjenica je da trener Partizana izvlači maksimum iz sastava, da ima odlične rezultate i da to svako od nas podržava.
Ali činjienica je da isto tako nije on opozicija ni državi niti upravi niti savezu kako vi to ovde iznosite.
Činjenica je da je stvorio hemiju u timu i da nižemo pobede.
Ali je isto tako činjenica da svojim potezima oterao Sumu(to mu je bio cilj od prvog dana), Zeka će produziti ugovor, Pantic je planiran kao zamena Sume od marta, nemamo u izlogu igrače za prodaju da preživimo kao klub.Milovanovic, Baždar, Đorđević ne dobijaju šansu na 3 razlike, što je loše po klub.
Nešto mi nije jasno, na kog predsednika je Stanoje mislio?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top