Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.357
Reaction score
5.070
Локација
Beograd
Petrić je bio prelazno rešenje dok ne pronađemo trenera u trenutku kada niko nije hteo da bude trener.
A prelazna rešenja su i manje-više 90% naših fudbalera, na našu žalost.

Šta je tu je sad, kada već ne možemo da pobedimo ove naše livadare iz lige, daj taj Šerif. :kokice
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.357
Reaction score
5.070
Локација
Beograd
Jalovi smo u napadu ali smo zato šuplji u odbrani.

Šalu na stranu, mogli smo da primimo pet komada u prvom. Klinci su korektno odigrali drugo poluvreme s obzirom da je druga utakmica danas.
 

Haris_Brkić

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
927
Reaction score
7.133
Mislim da smo ovim pripremama odlično najavili da nećemo biti konkurentni ni za drugo mesto. Vecinska Smrdija je zadovoljna..pocrkali majci.. :banghead:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Nema velike razlike da li su nam u sastavu klinci ili matorci, pa sad vi procenite jesu li klinci tako dobri, ili matorci nisu kako valja... :icon-rolleyes:
Ali ja, kao fudbalski stručnjak znam da je sve to samo zbog toga što su nam noge teške od priprema, a i biće teške još neko vreme.
A i 2:0 je uvek najopasniji rezultat. :D

Zato je naš ,,šef,, - mister Fleš Gordan Petrić - izjavio kako ćemo u prve tri utakmice igrati na rezultat, i da se sastav naravno već zna, uz možda 1,2,3, izmene - i ja mu verujem...

Verujem i u sastav:

Popović
Živković, Urošević
Marković, Vujačić
Belić
Natho
Baždar
Dijabate, Rikardo, Menig

Za Evropu ne mora da igra Baždar kao ,,bonus,, nego može Traore, s tim da Natho ide na Baždarevo mesto, Traktore na Belkino, Belka na Nathovo.
Ali ako V&V uskoro prodaju Baždara za 4 miliona, nek 3 milke idu za plate, ali nek za 1 dovedu nekog stranca koji može odmah da igra. Ali neće biti bonus za ,,domaćicu,, - jebiga.

I nadam se da će, posle priprema, pri raspodeli igrača da se i Teleoptik malo ojača pa da uđe u PLS.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Mislim da smo ovim pripremama odlično najavili da nećemo biti konkurentni ni za drugo mesto. Vecinska Smrdija je zadovoljna..pocrkali majci.. :banghead:
Pripreme manje više, ali to što su najavljivana i preko potrebna pojačanja ostala zavejana kao vlak u snijegu, mnogo je veći problem.
Naš "šef" pokazuje da je jači na priči, nego na delima, i da je legao na rudu, baš kako treba.
"Borba za titulu do kraja", "samo finale lige konferencija", "bar 2-3 pojačanaj nazimu"...nisu bile tako davne izjave.
Tamo u maju će nam se predstavlljati kao veliki uspeh što smo nakon žestoke borbe osvojili vicešampionsku titulu, što smo pokazali zube moćnom Šerifu i što smo povrh svega "utopili" par mladih igrača.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Jbg, drugi klub nemamo. Stalno se provlači to kako neko gleda pripreme. Nema tu ništa loše. Uželeli smo se fudbala, zanimaju te i klinci i kako oni izgledaju i šta mogu da ponude. Mali Jevrem je interesantan, Belić postaje daleko ozbiljniji a polako se vraća Andrade. Ne izgleda to tako loše kako se predstavlja obzirom da smo od Gmazure & Co. dobili kurčinu kao i kod svakog zimskog prelaznog roka
 
Учлањен(а)
20.07.2019
Порука
319
Reaction score
1.219
Локација
Београд
Одгледао сам све припремне утакмице осим оне против Младости из Лучана. Ако сам добро разумео Петрића, фокус је до сада био на подизању физичке спреме а не толико на техничким стварима. Искрено, то се видело и на утакмицама. Најбољи детаљ је свакако гол Урошевића против ТСЦ-а, а и лепо је било видети онолико младих играча пред крај утакмице против Аустрије из Беча. Илић, Стјепановић и Јевремовић су ми искрено били најзанимљивији од тих млађих играча.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas

Partiz

Grobar
Учлањен(а)
25.12.2007
Порука
362
Reaction score
1.508
nazalost nije on igrao, ali je zato igrao prestravljeni i nikad nespremniji posle 20 priprema Lutovac
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.752
Reaction score
14.118
Локација
Madagascar
Последња измена:

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
650
Reaction score
5.172
Локација
Nis
Zanimljiv intervju.
„...Čak ni kada je bio na Ostrvu nije bio u situaciji da ima ovako zahtevni pripremni period.
- Nikad. Samo je u Engleskoj slično, ali je ovde teže nego bilo gde. Nadam se da ćemo nakon ovoga ’ubiti’ sve, moramo to da uradimo."
 

Haris_Brkić

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
927
Reaction score
7.133

Калу

Početnik
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
69
Reaction score
99
Локација
Србија
Једина добра ствар на овим припремама су трчања, тешки тренинзи.
 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
57
Reaction score
1.334
Kako se pripreme približavaju kraju vreme je i da napišem neke svoje utiske "iz prve ruke" s obzirom da su ovo prve pripreme kojima sam prisustvovao i da na njih gledam više kao i svi mi na forumu (kao navijač) nego kao novinar. Napomenuo bih samo da ne mogu da kažem ništa o pojačanjima, odnosno nedostatku istih, jer o tome stvarno ne znam ništa, isto kao i svi ostali ovde na forumu željno iščekujem, i postajem sve nervozniji kako vreme prolazi a mi nikako da se pojačamo. Sve što znam je da Haziza valjda tamo insistira da ga puste, nešto slično kao Dragović kod gulanfera, i da se čeka visoki zadnji vezni. Dok to ne dočekamo (a nadam se da hoćemo), delim svoje utiske:

1. Natho i Rikardo - Počinjem od onoga što mi je ostavilo najjači utisak a to su Rikardo i Natho. Izuzetno dobro kapiraju i razumeju celu situaciju u kojoj se Partizan nalazi. Vide šta se radi Partizanu, kapiraju i da je verovatno sve ovo borba protiv vetrenjača, odnosno da ne postoji način da u Srbiji mi budemo šampioni, ali jednostavno obojica imaju nenormalan pobedinčki mentalitet i iz inata se neće predavati dok nam ne donesu tu titulu. Kada govorim o tom pobedničkom mentalitetu to ide do tih nivoa da daju sve od sebe u svakoj igrici na treningu, ali i van treninga, da svaku vežbu shvataju maksimalno ozbiljno, recimo Natho je umeo i da očita bukvicu Dijabateu kada bi se ovaj previše smejao i zezao tokom uvodne ševe. Jednostavno njih dvojica su postali prave Grobarčine i žele da ostanu ovde do kraja karijere. Natho planira i da ostane da živi u Srbiji nakon završetka, postoji neka priča i da postane sportski direktor u Partizanu što bi po meni bio pun pogodak i diglo bi klub na viši nivo. Počinju obojica da uče srpski, srećni su ovde. Pričao sam sa Rikardom dosta, izuzetno se interesuje za sve što ima veze sa Partizanom, pitao je da mu objasnim i podele navijača prethodnih godina, ali šta da mu kažem... Zanima ga i zašto je tolika razlika između posećenosti na košarci i fudbalu, rekao je jednu veoma jaku rečenicu: Kada bi samo navijači Partizana znali koliko su moćni kada su zajedno! Dao mi je i primere, kako je sjajno bilo protiv Kelna, protiv Santa Klare, Sočija, kaže da je nakon utakmice sa Santa Klarom pričao sa protivničkim igračima (na portugalskom), da su oni jednostavno bili u šoku, da su mu rekli vau, prvih 20 minuta nismo mogli da čujemo jedni druge na terenu, dok smo došli sebi već je bilo 2:0 za vas, kako li je tebi da igraš u ovakvoj atmosferi svaki vikend... I opet je ponovio, ne želim da kritikujem navijače, samo bih voleo da znaju koliko su moćni kada su zajedno i koliko nam znače. Natho je isto to ponovio u intervjuu, jednostavno na košarci Partizan počinje sa 20:0, nadaju se da će ulaskom u Ligu Šampiona i oni zaslužiti takvu podršku.

2. Jaki treninzi - Stvarno se jako radi, ja to ne mogu da uporedim sa nekim prethodnim pripremama jer nisam bio prisutan ali takvo je mišljenje novinara i igrača koji su duže tu. Ima i ova izjava od danas, a i igrači mi pričaju da je ritam izuzetno jak, da posle jutarnjih treninga (koji su po pravilu jači) spavaju po dva tri sata. Verujem da tako i treba, dosta se poredi sa letnjim pripremama koje su bile mnogo više zasnovane na taktici a manje na fizičkoj spremi, i negde je utisak da je ovo ipak bolji način za pripreme.

3. Utakmice - Jedna stvar mi bode oči, a to je da smo na 4 od 5 dosadašnjih utakmica poveli i potom primili gol za 1:1. To se jedino nije desilo protiv Austrije Beč i to zato što je rezultat bio 0:0. Nekako tokom cele jeseni, a i sada na pripremama dobro igramo, povedemo, a onda se povučemo i primimo gol. Protiv Ahmata se Bogosavac zagrevao pored mene koji sam hvatao kadrove i kada smo primili gol za 1:1 samo je prokomentarisao "Brate, ne bi to bio naš Partizan da ume da zadrži prednost i ne primi bezvezan gol". Mislim da tu ima do mentaliteta, i da nam tu ne bi mnogo pomogao jedan Haziza, ili bilo koje drugo pojačanje, tu već mora da se radi na psihologiji...

4. Atmosfera - Ono što me je oduševilo je koliko su igrači kulturni, fini, na mestu. Toliko da su mi u početku svi omladinci persirali, što u životu nisam doživeo jer sam '96 god. Svi su zaista na mestu, atmosfera je odlična iako to zvuči kao fraza jer kažu da obično ima tih čarki, klanova, netrpeljivosti koje isplivaju posle nedelju, dve, ipak je veliki kolektiv 30 igrača i još 15 ljudi iz stručnog štaba, ali stvarno to ovde nisam primetio. Isto tako voleo bih da istaknem da su igrači pre svega profesionalni, ali ima i par Grobarčina, tu bi pre svih istakao Lutovca, mislim da nije zaslužio toliko kritika, da je uvek bio tu da pokrije svaku poziciju koja je od njega tražena, evo i sad na pripremama njegov je gol protiv Ahmata, utrčava, stvara šanse, naravno da nije nivo Dijabatea (iako Dija kaže da je Lutovac brži) ali mislim da je daleko od najgoreg i da nam momci koji iskreno vole Partizan od detinjstva trebaju u kolektivu, a možda se sve i okrene i postigne gol u derbiju nakon ulaska sa klupe. Definitivno znam da bi on imao najveći motiv da isti i postigne a Bog ume to nekad i da nagradi. U svakom slučaju, u Partizanu zaista nisam video likove poput Gobeljića, Vujadina Savića, Borjana, nismo sad ni umetničko društvo i ne organizujemo pesničke večeri, ali su Partizanovi igrači zaista primer kako sportista treba da se ponaša.

5. Klinci - Momčine prave, vole Partizan, videli ste možda i na klipu onom kako pevaju Sve za ljubav sve za Partizan i 9000 metara dugačka je zastava Partizanova, samo neka vredno rade i treniraju i sve će doći. Imaju potencijala, znaju fudbala, nije lako igrati protiv prekaljene superligaške ekipe kao što je Mladost i to skoro celo poluvreme sa igračem manje, pokazali su zube, neki ozbiljno kucaju na vrata prvog tima. Meni se lično najviše sviđa kako igraju Vanja Vlahović i Mihajlo Ilić, ali ima stručnijih od mene da to procene.

6. Petrić i Nađ - Jin i Jang u pravom smislu te reči. Šef Petrić koji je izuzetno mirnog karaktera, ali sve primeti i ništa mu ne promiče i Nađ koji daje ritam i tempo svakoj vežbi na treningu. Nađ me je takođe kupio zanimljivim komentarima, kao na primer šta bre izbacujete loptu, pa šta ako je igrač na zemlji?! Ja fer-plej ne priznajem, fudbal je postao najgora igra a fudbaleri mekani kao devojčice, igraj bre kakvo crno izbacivanje lopte! Tipičan Against modern football stav, od igrača traži borbu i igru na nož, a verujem da ćemo se i mnogi ovde složiti sa njim, da takav Partizan želimo da gledamo.

Da sumiram utiske, sportskim sektorom i načinom rada, igračima i njihovim ponašanjem sam zaista oduševljen, sve je to na jednom zaista visokom i profesionalnom nivou. Srećom sam fokusiran na to dok sam ovde na treninzima i utakmicama, jer čim počnem da mislim o sponzorima, pojačanjima, nemoći, izgradnji stadiona za komšinicu i ostalim stvarima počne glava da me boli kao i sve nas koji volimo Partizan.

Mi druge igrače nemamo, sada kada sam mnoge od njih upoznao zaista mislim da ne zaslužuju komentare kakve često dobijaju, da daju sve od sebe jednako, ako ne možda čak i više nego košarkaši. Da frustraciju celokupnim stanjem u kojem se nalazi Partizan, a koja je sasvim opravdana, nisu zaslužili da bude usmerena prema njima. Verujte mi da često pričaju kako je na košarci i da se nadaju da će i na fudbalu biti takva atmosfera. A ja iskreno mislim da su to i zaslužili i da je zaista greh 23. februara ne otići prvo na Šerif a potom i na Fener.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top