Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kup Radivoja Koraća, 2023.

Статус
Затворена за писање одговора.

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.235
Reaction score
10.318
Локација
underground
Odgledao sam reprizu cisto da vidim ponovo hladne glave sta se desavalo. Sad sam jos uvereniji u plansko sudjenje. Pocelo je kao lafo korektno ali sa ociglednim pikom da se izbaci Eksum , i neko od centara. To su i uradili. Mi smo se odvojili , ali imali smo pad na kraju cetvrtine sa lakim poenima . Medjutim u situaciji kad imas defakto 8 igraca , jer je Andjusa bio igrac manje pa jos moras da cuvas Eksuma na klupi , pad je bio ocekivan jer mi nismo Seltiksi a oni nisu Mega. U drugom poluvremenu pocinje rukomet , svaki Panterov izlazak iz bloka Lazic ga vuce , gura, potplice nogama i nijedan faul nije sviran. Videli smo kako je to u evroligi sankcionisano. Oni uopste ne izlaze iz bonusa , dok mi za par minuta smo vec u bonusu iako je nasa kontakt igra bila za tri klase cistija. Zatim naravno izbacuju i Ledeja , dolazi do prekida. Posle prekida u dve situacije na 4 i 5 razlike sude faul u bloku(koji njima nijednom na utakmici nije sviran a nama je 3,4 puta) i zatim 3 bacanja kojima direktno resavaju utakmicu i sprecavaju dramu u zavrsnici kada bi morali jos nesto da izmisle Ja sam siguran da su bile evroligaske sudije da bi ovo dobili kao sto sam siguran da bi onu evroligasku koju smo dobili , izgubili sa ovim sudijama na isti ovaj nacin.
 

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Nemaš šta da budes paranoican,očigledno je bacio za pola obima ka ciganu.
Od samog starta se video cirkus koji će se odigrati..mi zapravo nismo imali nikakvih šansi za pobedu.
Ljudi nemojte ovo, neko će skrinšatovati pa će postati viralno, da se sprdaju sa nama. Ne možemo kao cigani da se ciganišemo. Pobogu, 18 razlike smo vodili, i pominjete podbacivanje na startu utakmice. Bilo je što je bilo, ćeraj dalje, bolje sada nego u majstorici u finalu ABA
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.530
Локација
Žrnov
@Zalosna Sova svaka ti čast na živcima da ponovo odgledaš...
Mislim da je ovo za naše igrače bio čas pripreme za ABA i da je neke stvari tokom utakmice baš iz tog razloga Zelimir namerno radio.
I mislim da je zajedništvo podignuto na viši nivo.
Ne bila ovim argentinskim favelašima u koži na sledećoj utakmici. Mislim da imamo par posebno naoštren8h momaka.
 
Последња измена:

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.208
Reaction score
36.740
Nisam pristalica teorija zavere, ali mi je bilo "interesantno" kako LeBranko baš dugo razgovara sa jednim od sudija, koji se iznenada pomerio malo da ga najbolji defanzivac Univerzuma zakloni od kamera i odmah istog momenta se kadar u prenosu menja.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.235
Reaction score
10.318
Локација
underground
Plan A je bio da se pocne "korektno" , ali da se nasa rotacija dodatno smanji , pa ako oni kontrolisu utakmicu da se nastavi "korektno " i da se kaze, jbg zasluzeno . Plan B je bio ovo u drugom poluvremenu sto smo videli.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.846
Reaction score
9.838
Argentinska krv. 5 puta su istu frazu spomenuli kako bi gledaoci sa viškom hromozoma ejakulirali.

Valjda manjkom.

Nema sta da se analizira previse, a ni glava nije mnogo hladnija :D

Uvek me iznenadi nivo ciganisanja i otimanja koji mogu da dosegnu. Granice nema, cini se.

Nasima zameram dve stvari:

1. Pad pred kraj prvog poluvremena, iako je umor razumljiv i videlo se da pojedinci cekaju poluvreme.
2. To sto u trecoj cetvrtini niko nije patosirao rukometase u nekom probijanju bloka. To naravno, ne treba da radi niko od najbitnijih igraca. Medjutim, moze, na primer, Alen da se pomeri u bloku dok lazic cerupa Pantera i betonira ga. Svakako voli da se krece u bloku i kad nije izmisljen faul :D
Nekoliko takvih poteza bi bilo lekovito. Ako dopustas da te biju, oni ce to i da rade, bez obzira na otimanje. Kada razmisli dvaput, lakse se dise.
Ono Lesorovo sa kraja, ali dosta cvrsce, na vreme i ne on, jer nam treba. Onako, na kraju, deluje kao nemoc, iako razumem da je poludeo zbog kradje i izmisljenih faulova, pa na kraju resio da jedan i napravi.

O Andjusi, Aleksi i pojedinim genijalnim potezima ima svrhe diskutovati kada je neka kosarkaska utakmica u pitanju, a ne ovo od sinoc.

Razumem Zeljka i pricu o sportskom duhu. Generalno delim stav, ali da smo negde u SAD.

Ako nas zanima da ista osvojimo u ovom brlogu, zna se kako mora.

Ili da se igra samo EL sa licencom. AKo to moze da se izdejstvuje, sa stranim sponzorima obezbedjenim, bez dodira sa Srbijom sem Arenom, onda dizem obe ruke :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.419
Локација
Beograd
Plan A je bio da se pocne "korektno" , ali da se nasa rotacija dodatno smanji , pa ako oni kontrolisu utakmicu da se nastavi "korektno " i da se kaze, jbg zasluzeno . Plan B je bio ovo u drugom poluvremenu sto smo videli.
Ali vreme je da i mi imamo plan ,,C,, u slučaju da oni primene njihov plan ,,B,,...
Znamo kakvi su, znamo kakvo ćemo suđenje imati...i uvek se dešava slično: oni su grublji, mi mekši, njima pomognu sudije, mi ostanemo bez trofeja.

Meni je to slično kao što i u fudbalu kažemo, eto, teren je bio blatnjav (klizav, zaleđen, neravan) a mi se bolje snalazimo kad nije.
E pa u redu: naučimo da igramo u blatu (fudbaleri), mulju (košarkaši), na klizavom (protiv njihovih sudija)...

Kako se to radi...ima stručnijih od mene, pa nek to urade...ali...

Ako nam je već rotacija skraćena, iz ovih ili onih razloga, pa daj nek bude skraćena i zbog toga što je neki naš igrač isključen zato što je odigrao ragbi, rukometnu, vaterpolo, rvačku, boks ili karate odbranu nad nekim njihovim - tek da vide da i oni mogu da nalete na tvrdo, a ne samo i uvek mi.

Napadaj, napadaj, Partizane napadaj. I ponekad udaraj.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Da je Ostoyah pametan pa da utiče na to da nam dodijele barem iole neutralnu sudijsku trojku za naredne utakmice u ABA....
Da barem ne moramo biti bolji za 26 poena na terenu.
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.
U EL smo na odličnom putu i bilo šta da se napravi je odličan uspeh za prvu povratničku sezonu.

U ABA ligi kada protiv njih povedemo 18 razlike kao sinoć, završiće se 30+ razlike. Samim tim stiže i prednost domaćeg terena i vraćanje na fabrička u finalnoj seriji.

A jedan Kup u onakvim uslovima kao sinoć ćemo preboleti.

Treba još samo više voleti, bodriti i verovati u Partizan.

Idemo dalje...

:napred-partizan:
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.235
Reaction score
10.318
Локација
underground
Ali vreme je da i mi imamo plan ,,C,, u slučaju da oni primene njihov plan ,,B,,...
Znamo kakvi su, znamo kakvo ćemo suđenje imati...i uvek se dešava slično: oni su grublji, mi mekši, njima pomognu sudije, mi ostanemo bez trofeja.

Meni je to slično kao što i u fudbalu kažemo, eto, teren je bio blatnjav (klizav, zaleđen, neravan) a mi se bolje snalazimo kad nije.
E pa u redu: naučimo da igramo u blatu (fudbaleri), mulju (košarkaši), na klizavom (protiv njihovih sudija)...

Kako se to radi...ima stručnijih od mene, pa nek to urade...ali...

Ako nam je već rotacija skraćena, iz ovih ili onih razloga, pa daj nek bude skraćena i zbog toga što je neki naš igrač isključen zato što je odigrao ragbi, rukometnu, vaterpolo, rvačku, boks ili karate odbranu nad nekim njihovim - tek da vide da i oni mogu da nalete na tvrdo, a ne samo i uvek mi.

Napadaj, napadaj, Partizane napadaj. I ponekad udaraj.
Jedini delotvoran plac c sa nase strane je da ne igramo utakmice u kojima nam nece biti dozvoljena ni minimalna mogucnost da dobijemo ,ali pitanje je koliko je i to izvodljivo a da ne osetimo posledice koje bi nam onemogucile uslove za igranje evrolige. Cak ni u proslogodisnjem finalu ABA lige nisam imao vece primedbe na sudjenje osim u prvoj kad je sudio Belosevic. A zna se da je na strani najlakse u plej ofu dobiti prvu jer se u majstorici napravi atmosfera linca sa njihove strane.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.000
Reaction score
11.773
Локација
JNA
Kome nije jasno sudjenje iz drugog poluvremena, neka se priseti da su istu ovakvu odbranu igrali na evroligaskoj utakmici kada smo ih dobili kod njih i da su na Egzumu svirane 2-3 licne na kraju, kada se lomilo.

Nije prijatno, ali nema ocajavanja, dolazi nam Fener, puna Arena, kompletni smo.

Ako smo juce sa 9 igraca imali +18 i kasnije pali zbog rotacije i podmuklog sudjenja, kako ce biti kada nam budu dosli u goste, a bicemo kompletni za Jama i Papu?
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
208
Reaction score
1.298
@Zalosna Sova svaka ti čast na živcima da ponovo odgledaš...
Mislim da je ovo za naše igrače bio čas pripreme za ABA i da je neke stvari tokom utakmice baš iz tog razloga Zelimir namerno radio.
I mislim da je zajedništvo podignuto na viši nivo.
Ne bila ovim argentinskim favelašima u koži na sledećoj utakmici. Mislim da imamo par posebno naoštren8h momaka.
Nebitan poraz, mada svaki poraz od njih uvek boli, koji je ako je vec morao da se desi, dosao u najboljem mogucem trenutku.
Nasi igraci su se malo prizemljili, a i maksimalno naostrili za buduce utakmice protiv ovih smradova koje ce stvarno nesto znaciti.
Takodje mislim da je Zeljko isprobavao neke varijante i da rezultat nije bio u prvom planu.
Videlo se da Kampaco ne moze da cuva Exuma i svaki put kada taj mali smrad bude na terenu to ce biti velika prednost za nas.
Takodje, videlo se kakvo nas sudjenje ceka u ABA i sta ce biti glavna taktika tih cokijevih slugu.
Niko se nije povredio, sto je najvaznije, i sada brusenje forme za Fener.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.106
Reaction score
27.541
Локација
Из Чикага (моји...)
Nisam mislio da ću ovo reći ali...Zagorac > Anđušić. Lik došao iz Monaka, dakle standardnog EL i do sad dve krštene utakmice nije sastavio. Za nekoliko desetina hiljada EUR mesečno. Pa, malo je majstore. A i priče "Obradović SAD vidi s kim ima posla"... Daleko je on od neinteligentnog i neinformisanog čoveka da ne zna kakva je situacija u firer-lendu kad je dolazio. A i ovo je 10- 11 utakmica s njima od povratka. Nemamo čoveka koji bi pre utakmica s njim vršio logističku podršku, parirao pokojnom čoviću i po medijima... Jer ovo nisu obične košarkaške utakmice. Ovo je sportski rat, ako možemo tako nešto definisati. A rat nije samo front (teren) nego i sve ono oko njega. O'stoja sa svojim hipi stavovima ne može izvršiti pritisak ni na predsednika stam. zajednice. A pitanje je da li i koliko i sme. Kao firerov namesnik, što je u stvari njegova osnovna funkcija.
Moramo početi da ih pobeđujemo, a ne ih izbegavati. Moramo naučiti da plivamo u mulju. Ne možemo očekivati da igramo samo EL, a da ne igramo neko "domaće" takmičenje gde su i oni. Pa, gde to ima? Uskoro opet s njima u Areni pa eto prilike da vidimo jesmo li šta iz ovoga naučili.
Ne sumnjam u punu halu protiv Fenera, moramo ostati u trci za F8...kad se bude dogodine odlučivalo o licenci sve će se gledati i sve meriti.
 

Steff

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
130
Reaction score
478
Локација
Beograd
Nemojte samo te ciganske mantre kako nam je neko takmičenje bitno a neko nije,do pre mesec ili dva pola foruma je pisalo kako je nebitna Evroliga rezultatski, bitna su samo domaća takmičenja,sad odjednom obrnuta priča.
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.177
Reaction score
6.932
Локација
NbG
Bez da analiziram utakmicu, sudjenje, nas poraz je poceo na +18 za nas kada nismo odigrali odbranu 3 njihova napada za redom. To je nepostovanje prema igri, dresu, treneru, navijacima... na kraju i prema protivniku ma kakvi cigani bili u pitanju.
Nego, jos od sinoc razmisljam jel se oni rode kao cigani ili cigani postanu kroz dane koje provedu u toj cergi...
I najveca zal sto se Lesor nije nekako provukao do Vildoze, da cigance prebledelo proguta onu knedlicu sto mu se stvorila u grlu.
I nadam se da nasi konacno savladavaju lekcije sa kojim govnima se mi borimo i da ono sto vecina radi tamo najmanje ima veze sa sportom. Onda mi ovakav jedan poraz i ne bi toliko tesko pao.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Rešenje je da prestanemo doživljavati utakmice s njima kao derbi.
U pravu si 100%, trebalo bi ih bojkotovati u smislu najslabije moguće posećenosti, ne komentarisanja svega što je u nekakvoj vezo sa njima. Zapravo, odavno ih doživljavam kao FMP samo su problem idioti koji su utopili sopstveni identitet. JBG jebu nas ili ih jebemo a to su i dalje jedni te isti /ne/ljudi. Patnja tih likova je i dalje slatka bez obzira kako se zovu. Čak mi je i draže videti ih kako plaču za "svojim" zamenskim klubom.

Dao bih 1000 sinoćnih tekmi za pobedu protiv Fenera.

Nego, tu postoji nešto drugo što mi ne shvatamo. Kup, Liga, ABA - su okupirana takmičenja! Tu je sve podređeno tome da se "piše istorija" i obaraju neki Partizanovi rekordi.Otuda i tendencija različitih tabloida da se hvataju za sve moguće i nemoguće statistike, praveći FMP "boljim" - i sve to uz ime pokojnice. Reč je o čistoj osveti ćoravog pajaca koji nije uspeo da napravi karijeru u Partizanu. Onda je iskompleksirana budala napravila sopstveni klub i forsirala sopstvenog sina da postane košarkaš. I bio je košarkaš ali samo kod tate u klubu!

Nije samo porodici čović Partizan upropastio detinjstvo, uradili smo to i ogromnom broju navijača pokojnice. Sada je trenutak da se "nivelišu stvari" i pokuša napraviti kakav-takav "egal" sa Partizanom. Za to im je potreban bilo kakav uspeh u EL. Pošto ne može, rešavaj domaći teren kako god zmaš. Neću da ponavljam šta je Partizan uradio u Evropi do sada /znamo svi/ ali oni su za 10 sezona samo JEDNOM igrali u Top 8 ako dobro brojim. Koliko god da govna budu dobijala "ABA" naš je osnovni zadatak da uspevamo u EL, da među najboljima ostanemo nedostižni za njih!
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.152
Reaction score
14.405
Локација
Brdo Banovo
Pustite se kukanja na takmicenje, na sudije, uslove i "da igramo negde gde nema cigana"

Trejalo, trajace. Nista nivo, kosarka- fudbal sve isti kurac.
Ja ih zeljno iscekujem svaki sledeci put, blato blato. Najbolje da ne treba da se valjamo.

Sinoc uz sve, nas poraz. Bez borbe smo prakticno dozvolili da +18 ode za par minuta.
Sreca, ima suvise bitnih utakmica, ovo mora da bude brzo arhivirano.

EL i ABA, nema stajanja i nema izgovora.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top