Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Jole

Grobarčina
Учлањен(а)
15.03.2007
Порука
1.076
Reaction score
58
Локација
Београд
Фали Мореира, и то је основни проблем, и што нема агресивности у средини и што нема паса напред.

Једноставно, Тејго је такав тип нападача, треба му пас у простор, слично ко Дијара. Клео је умео да задржи лопту, да да повратну па да утрчи у простор, овај то нема. Илић је жртвован зарад дефанзиве и мислим да је то погрешно. Ако већ играју нпр Илијев и Тејго или Адија и Тејго, онда овај први мора да се извлачи на бок, а рецимо Бабовић да игра на другој страни, а да Сале буде иза шпица. Ту би се отворило доста простора за Тејга, који чини ми се боље игра када је сам у шпицу, и када му се отвара више простора. То ради Илијев, извлачи се доста са стране и отвара простор.

Мислим да није проблем играти са 2 задња везна, то не значи аутоматски дефанзивну поставку. Онда предњи везни има слободу у игри а двојац иза треба да покрива простор који остаје иза њега.

И да додам, Фејса много фали. Од задњих везних који тренутно играју немамо агресивност, све су то мекани играчи, пре свега Раћа и Камара, Лола не толико (иначе сматрам да је данас морао да почне испред Камаре). Да имамо Фејсу, не би нам се цигани тако лако шетали и додавали на 30ак метара од гола.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.070
Reaction score
8.373
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Da, Adija igra u mestu, danas očajan, Tejgo isto tako, sve vreme obojica licem ka našem golu, i kad je bilo situacija da Tejgo krene u prostor nije kretao na vreme, očigledno nema osećaj za to...više je for razbijač, ali onda mora da se hrani loptama.

Vukić mora da se uvede što pre u bilo kakvu formu, on je ključ za naše muke - koliko je to realno - ne znam.

Ljudi bre mi smo danas igrali prakticno bez veznog reda. Raca i Medo su nam bili na mestu stopera, pa narednih 40-50 metara prazno pa onda Tejgo i Adija. I takvoj igri naravno da ce uvek da budu licem okrenuti nasem delu terena a ledjima protivnickom golu.
Adija je paklen igrac ali izgleda da se jos nije uklopio kod nas a moguce i da nije to sto smo svi ocekivali. Mozda se i ispotavi tacnim cinjenica da nije igrao u redjini zbog nedostatka kvaliteta...
Tejgo sa druge strane nema tu tehniku i to se videlo posle 2 meca nego je tada dao one golove pa su svi bili euforicni i palili se. Dobar je on igrac ali mora da se hrani loptama tokom utakmice kako bi davao golove jer je ocigledno da mu treba vise sansi da bi dao gol...jbg nije kao Kleo koji je koristio jednu jedinu
 

giga

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.452
Reaction score
47
Локација
Istok JNA
Bilo je par situacija gde je Sale čekao Tejga da krene u prostor, ali ovaj ne reaguje i prođe tajming...Sale kad bi imao s kim da igra, da ima napadača koji ga zna (zato je Iliev mnogo bolje izgledao od Adije) i kreće na vreme bilo bi i šansi i golova, nekako ovi crnci(uopšteno) imaju fizikalije ali mozak...
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.070
Reaction score
8.373
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Daj molim te nemoj te price...kad bi Sale imao sa kim da igra i sl...To su gluposti(nemoj da se uvredis, ne mislim na tebe konkretno).
On je zrtva ovakve taktike i od njega ne moze nista da se ocekuje jer je jednostavno hendikepiran na boku. Kakav crni bok od njega pa on u zivotu nije imao prodor i slalom niz odbranu protivnika uz niz driblinga. On od pocetka proleca nije dao 3 tacna pasa ukupno. Tu se najbolje vidi koliko su lose odradjene pripreme jer inace njemu borba za vazduh krece u 60. minutu a sad je to vec u 20.

Jos jedna stvar. Ako imas ovakve igrace u timu onda gradi igru na njima. Prilagodjavaj se njihovim mogucnostima. Iskoristi te prednosti koje imaju u odnosu na cuvare a nemoj da ih silom teras na nesto sto ne znaju. Tako da Tejgo i Adija nisu krivi sto im treba lopta u prazan prostor i neko da im je da, nego mi sto nismo sposobni da iskoristimo to. To kakvi su oni tipovi igraca smo znali i pre njihovog dovodjenja a ako imaju toliko vrlina a mi nemamo igrace da im omoguce da to pretoce u golove onda nisu ni trebali da budu dovedeni vec je mozda trebao da se menja vezni red. Sto opet povlaci pitanje prelaznog roka u sta nemam nameru da ulazim....
 

giga

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.452
Reaction score
47
Локација
Istok JNA
Sve je ok, slažem se s tobom u potpunosti, moje zapažanje je u pravcu toga da nam je Sale jedini koji zna da izbaci na mozak napadača, i ako on zato ima priliku 2,3 puta(za toliko ima snage) u toku utakmice a napadač ne odreaguje pravovremeno-ode situacija u propast.Ne mešam se oko taktike i gde će ko da igra SS-u,više je ovo usmereno ka psihologiji igrača.
 

Strelac

ex-alekst88
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
660
Reaction score
21
Локација
Stradija
Po meni je najveći problem to sto igramo sa 2 umesto sa 3 čoveka na sredini terena. Dok je bio Mo to je i moglo da prođe, pošto je on agresivan i izdržljiv, pa može i da pomogne Raći, vrati se nazad, trči napred, šalje pasove itd. itd.

A sada? Raća je dobar igrač, ali spor i ne može sam. Vukić ispred (pored) njega, ne može da mu pomogne. Ni Medo se baš nije proslavio. Lola je već bolji.

Rezultat ove situacije je da nam se svi šetaju preko sredine kao da ne postoji. Prosto ne možemo da nametnemo igru drugoj ekipi. Ako se malo vratimo u prošlost, to je bio problem i na početku kvalifikacija za LS prošle godine. Niti imamo snagu, niti kreativnost u ovom trenutku.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Čekajte bre, pa zar mnogi od vas zimus nisu pričali kako imamo maltene dva tima i da će SS biti na slatkim mukama. Rekao sam onda i ponavljam sada... nemamo igrače za jedan tim kamoli dva. Škripimo na svim pozicijama, sporiji smo 50% nego jesenas, a sredina je ... ma, znate i sami!
 

Strelac

ex-alekst88
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
660
Reaction score
21
Локација
Stradija
Svašta Gazda, pa zar ti ne znaš da smo mi bar 30% jači sada nego jesenas? I da se sve radi po planu 12 prelaznih rokova unapred? I da bi mi dali i 5 miliona za igrača, samo da ima neki koji je bolji od sadašnjih na tržištu. :?
 

srbaPFC

Početnik
Учлањен(а)
25.04.2009
Порука
95
Reaction score
1
Pa to je ono najgore,posle dve vezane pobede,mnogi ovde ce da zaborave sta su veceras napisali.

Ipak ostaje cinjenica da su mnogi ovde medju kojima i ja upozoravali u januaru sta moze da se desi.Kako je uprava totalno ne zainteresovana za prelazni rok,kako se on jako lose odvija po nas,kako je i letosnji bio los,ali bilo je ljudi koji su na sve to odgovarili kako ce rezultati na kraju sezone dati pravu ocenu i kako smo toboze fino popunjeni na svim pozicijama,sto naprosto nije tacno,al ajd.....

Krajnje je vreme za sve u klubu da se skupe,odigraju naredne cetiri utakmice u prvenstvu kako valja i pobede,samim tim i rese prvenstvo,pa posle prvo sebi da priznaju da su se zesce zajeb....li jedno god. dana i da pocnu ozbiljno da shvataju trenutak u kome se nalaze.

Inace ne pise nam se dobro.
 

Azurni_jahač

Banned
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.130
Reaction score
92
Локација
Uvek azurno
Ne znam kako mozete da pricate o kvalitetu Adije koji nije dobio nijednu upotrebljivu loptu veceras. Tagoe i Adiyah su skroz odseceni od veznog reda, a napadaca koji sami sebi stvaraju sanse ima 0.5% na svetu!

Amin.

Da dovedemo Adebajora i van Persija imali bi isi ucinak.

Ne postoji transformacija iz faze odbrane u fazu napada!!!!!!!!!!!!!!!!

Kroz sredinu ne mozemo, posto igramo sa dva zadnja vezna, po bokovima ne mozemo posto nisu prodorni. Kako to do sad radimo, dugim loptama Savica (posto igraju flastera na Krleta) ili nekim ocajnickim potezima.

Ilic ili Babovic moraju pod hitno u sredinu!

Ja sam pre derbija napisao, da nisu dovoljni Adija i Tejgo u napadu sami, nego da mora da ih sprati jedan iz sredine. Tomic je par puta to ucinio i Adija je napravio dva fenomenalna pasa. Nemamo ono osnovno sto Stanojevic trazi, a to je dosta igraca u zavrsnici, posto su postavljeni puno daleko od gola (Smiljanic, Raca, Kamara) ili su prespori (VUkic, Ilic) da bu istrcali akciju.
 

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Ne treba trositi reci na gluposti , Adiah je bomba samo da ga saigraci iskoriste i da se jos uigra.Za Vukica sam napisao vec 3 put pre pa cu i cetvrti.Mislim da je on rekao svoje u PFK-u i da ce mozda uci jos koju utakmicu i to je to
 

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
A sad može li mi neko ovo objasniti, pošto ipak nisam dovoljno pametan da shvatim ovako nešto. Vidim dosta njih brani Stanojevića, u redu je, ali meni nije jasno šta je htio da kaže ovom izjavom nakon završetka utakmice, da li se time skida neki pritisak sa tima, ili pokušava da ne odaje da je razočaran, ili u stvari uopšte nije bio razočaran nego zadovoljan današnjom igrom ? o_O Evo djela izjave:

''....Protivnik je u drugom poluvremenu bio BEZOPASAN, iz JEDNE ŠANSE su nam dali gol....''

Ja nisam siguran da li smo onda mi gledali istu utakmicu.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Sale je sasvim u pravu, oni i jesu iz jedne šanse u drugom poluvremenu dali jedan gol, jer ono Kaluđerovićevo i nije bila šansa nego glupost Savića i Krleta koji su propustili loptu. Za punih 90 minuta imali su DVA šuta u okvir gola a mi TRI!

Ajde svi lepo na spavanje. Sutra je novi dan koji će izgledati mnogo lepši, jer je naš Partizan u finalu kupa, a ovi što su odigrali "maestralno" će gledati na javnom servisu.

BTW, ostavite Saleta na miru!
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
pričaju svi o tome koliko fali Moreira, ali zaboravljamo jednu raniju grešku.

Sve što je Kamara dosad pokazao je značajno lošije od Baneta Jovanovića. S njim na terenu bi situacija na sredini drugačije izgledala..
 

dusan80

Grobarčina
Учлањен(а)
13.10.2009
Порука
1.447
Reaction score
70
Ukratko da napisem moje vidjenje.
Adija-Strasan igrac,videlo se protiv Engleza kakva masina od igraca,ali jednostavno juce nema loptu ko da mu da.Non stop u kontra ritmu.Tejgo isto odsecen ,kako da se istakne kada je svaka lopta kada smo kretali u napad bila napucavana sto dalje od svog gola.Igramo celu proslu i ovu sezonu bez bekova.Sramota je da Miljkovic igra u Partizanu.Decko ne zna loptu da preda pravilno.Nema dribling,centarsut ,..Jedino SS izgleda vidi nesto u njemu ili smo mi slepi.Lazevski ,strasno kako je odigrao juce.Ninkov ga je demolirao.Stevanovica i Kizita necu ni da spominjem.Vezni red najsporiji u ligi.Problem sto niko ne sme da napise da S Ilic sa pozicijom na kojoj igra je medju najgorim od nastavka sezone.Em nema snage ,toliko pogresnih dodavanja...Stvarno je zlocin prema njemu da igra na toj poziciji.Ili iza dva napadaca ili klupa.Tomic-toliko sebicnosti,nista se nije promenio i mislim da mu nema spasa.Ilijev nema snage ni za dvadeset minuta ozbiljnog fudbala.Petrovic,Smiljanic,Kamara,Savic igraju korektno i drze neki nivo.Dal je moguce da juce nije bilo mesta za Brasanca ni na klupi?Pa kad ce poceti da igra i ulazi u prvih jedanest?Kada napuni dvadeset pet ili kada Ilic,Lazni Ronaldo il i Davitelj lopte Babovic odu u Penziju.Mislio sam da dolaskom SS i proslom sezonom konacno dobili coveka sa fizijom kako je uostalom i pricao,ali onda je odjednom usledio pad i kod njega.Nije mi jasan sa njegovom filozofijom gde zeli moderan brz Partizan,a sve poteze u ova dva prelazna roka pokazuje suprotno.Kako moze sa ovakvim bekovima,sa Krstajicem koji ne moze sto godina da igra,Sa laznim krilima kao sto su S Ilic,Babovic ,da sprovede svoje ideje.Imao sam razumevanje kada je dosao i zatekao ekipu,ali sada posle dva prelazna roka nije me ubedio da ce uspeti da sprovede u delo svoje zamisli.Ali SS ima moju podrsku jer za sada ima rezultate i svako pozivanje na njegovu smenu je pucanje u koleno.Ne vredi kukati,Sad se lomi prvenstvo,sad moramo da zagrizemo kao nikada ,sad mora podrska do zadnjeg coveka ,sad se lomi buducnost FK i prilika da se zabode ekser u njihov sanduk koji je pun nade da ce konacno da nas sruse.Sad ako ih srusimo u sledecem derbiju,bolece ih kao nikada do sada .Tako su blizu a tako daleko od nas.Ali moraju i igraci i trener da se trgnu,da uloze maximum jer bez toga i nasa podrska im nece pomoci.
 
Последња измена:

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Кад будемо довели праве спољне играче, значи крила, бићемо неколико светлосних година испред ове игре. Ми играмо са Сашом и Бабовићем на крилним позицијама а они играју супротном ногом, па стално улазе у средину. На мечевима лиге не можемо три пута честито да центрирамо. Немамо ми бекове који могу да издрже темпо и ''носе'' целу игру на боковима. Нешто мора да се коригује до краја сезоне.

Илиев нека игра десно крило, значи само са таквим овлашћењима. Бабовића треба ставити лево. Нека центрирају, нека трче уз аут линију. Наша игра је 90% усмерена на средину терена, улазимо у шансе само из правца испред шеснаестерца. Нисмо ми Бразил да стварамо игру на средини. Имамо добре техничаре, али физичка спрема је жалосна. Само олакшавамо екипама-бункерима да се боре са нама. Игра мора да буде разноврснија, а биће само ако изађемо на крила.

Написали су искуснији чланови форума, морају да се збију редови до краја првенства и да се уозбиљимо, ниједан кикс не долази у обзир.
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Ja mislim da je pored svega gore navedenog (dakle bekovi, dakle raznovrsnija igra, dakle krila, dakle sasha ilic na pogresnoj poziciji) vrlo bitno navesti da Petrovic mnogo loshe igra bre... jbmlg.. odradi on neku odbranu dobro, ovo ono.. ali brate mnogo davi covek.. preterano davi.. jbt kod njega je lopta uvek min 5 sekundi.. a ponekad je drzi i po 10-ak sekundi.. i to uvek kada ima slobodnog igraca blizu, kome moze da odigra na prvu.. jbmlg, juce (npr, posto je to sada aktuelno) je upropastio barem 3-4 potencijalno dobre kontre.. uzme covek loptu i onda stane, onako je ushtopuje..pa dok se smisli kome ce da doda ode voz propade kontra, igraci koji su bili slobodni i koji su kretali u kotru sada vishe nisu slobodni i cao...
nista loshe prema njemu, kvalitetan je to fudbaler, samo brate mnooogo davi!!!
 

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Jbt,ja rekoh nas dragi Je-Ne-A preteruje onako,preventivno upozorava da je SS na udaru kod nekih struktura,kao ono stvarno reakcija se domundjava.Govna se uzjogunila opet
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top