Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2014/15

Статус
Затворена за писање одговора.

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.408
Reaction score
4.553
Da li je Fofana u sličnoj situaciji kao svojevremeno Manga:

- Svaku šansu koja mi se ukazala pokušavao sam da iskoristim maksimalno, ali ono u šta nisam bio upućen kada sam dolazio je da je trebalo da potpišem ugovor sa jednim popularnim domaćim agentom kako bih dobio više šansi da igram za prvi tim. To je potpuno promenilo moju sliku i mišljenje o nekim ljudima iz vrha Partizana i zato sam tražio da odem iz kluba što pre - izjavio je Manga.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.247
Reaction score
3.693
Cim Fofana potpise za Ramadanija ili slicnog " podobnog selektora igraca" eto ga na startu svake utakmice. Vidite valjda "ciji fudbaleri" igraju u prvom timu. Tu se nas veliki strateg nista ne pita.
Evropa mora da gleda djurine i faljijeve pulene koji ce sto pre da vrate ulozeno.
Da li neko zna da li su svi papiri potrebni za registraciju Ilica uredno stigli ili se ceka jos neki? Ne mogu trenutno da se setim koji je to fudbaler, ali mislim da je trebao da dodje u isto vreme kad i Fofana, koga smo isto tako "doveli" ali "papiri nikako da stignu" da bi mogao da zaigra.
Nesto mi ovo sa Ilicem nije bas sve cisto.Djura opet nesto mulja.
Dosao je da pomogne sad kad stvarno treba a ne igra, niti je u planu bar po onome sto moze da se procita.
Ipak, sva ona promocija, svo odusevljenje za vreme potpisivanja ugovora, optimisticke izjave... ne znam.
Nadam se da moja sumnja nema osnova i da ce sto pre na teren.
Ilić je igrao na Farskim ostrvima:roll:
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.845
Reaction score
7.575
Ne znam iz kog razloga Nikolic ne koristi Beka,on kad god je usao na meni je ostavio dobar utisak, u prijateljske utakmice redovno trese mreze,ali ne dobija poverenje sefa nikako:confused
Po meni Fofana nije promasaj,vec nije mu pruzena prilika da pokaze sta i koliko zna.
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Realno to sto je dao golove ovim nesrecnicima nije nikakvo mjerilo da je nas neki spasilac.
Kako god,u odnosu na konkurenciju zasluzuje da makar odigra poluvrijeme.
1) нама треба неко ко ће да даје несрећницима голове, а не да промашимо 80% шанси у ЈСЛ.
2) заслужује, јер ће ускоро бити без конкуренције, ако се наставе продавати и повређивати нападачи.

Није Фофана Клео, али могао би да се исфорсира као Шкулетић нпр. 5 утакмица, па да видимо где су.
(наравно, да Рајо не поломи ноге Николићу због тога)
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.919
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Јој што бих волио да Николић убаци Фофану да се увјерите колики је то антифудбалер. Као да га нико није гледао јесенас.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Gledao sam ja i Škuletića, pa nisam primetio toliku dominaciju u odnosu na Fofanu. Pogotovo u situaciji kada igramo na kontranapade, a Škuletić nam je udarna igla u njima.
 

Loki

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
498
Reaction score
54
Локација
Candyland
Skuletic nije odigrao dobro jos od pre derbija, ali nema veze, bitno je da ce proraditi, svi procenti su na njegovoj strani, drasticno mu skace verovatnoca da ce kad- tad postici gol i resiti utakmicu.
Fofani sa druge strane, verovatnoce da ce postici gol padaju uporedo sa brojem minuta provedenih na terenu, jer pobogu, kako da das gol za 7 minuta u igri?

Tek kada odigraju isto minuta, moze se dati presuda, ovako mozemo samo da nagadjamo, i hvala Nikolicu sto nam ostavlja tu neizvesnost.
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Škuletić ima drugačije kvalitete od Fofane, od njega se ne očekuje da daje 15-20 golova u sezoni.
U ovoj ekipi njegova uloga je da prima i zadržava loptu na protivničkoj polovini, vezuje 2-3 igrača na sebe, širi odbranu i tako ostavlja prostor za Lazovića i igrače iz drugog plana. Naravno da se pored toga očekuje i da realizuje neke od šansi u kojima se nađe.

Koliko je do sada bio uspešan, o tome može da se diskutuje ali mi je jasna namera Nikolića sa njim u prvoj postavi.
Sa druge strane moram da priznam da sam i ja začuđen što Fofana na prethodnih nekoliko utakmica nije bio ni u protokolu. Mislim da je toliko zaslužio svojim nastupima u prijateljskim utakmicama.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.039
Reaction score
15.452
Локација
Храм фудбала
Мени колико се чини ни Лазовићев задатак није да даје голове, већ да се извлачи и што више учествује у креирању напада, барем је то до сада тако било.
А ако су и један и други ту да би креирали онда не знам стварно ко би требао да даје голове, можда Илић Капитен, пошто он мора да игра и одбрану и напад, и да уклизава, и да даје пасове као на тацни, па што му не би дали и тај задатак да постиже голове, да га не плаћамо бзв.
 
Последња измена:

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
To što si uočio i jeste problem, nemamo klasičnog gol igrača.
Nemamo love da dovedemo Clea, a novi Mitrović nije izašao iz omladinske škole.
Škuletić nije gol igrač. Lazović pored svih svoji kvaliteta, takodje nije klasičan gol igrač.
U napadu nam fali jedan igrač, na sredini dva, to su činjenice.
Tako da ovaj sastav koji igra verovatno i jeste ponajbolji.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.845
Reaction score
7.575
Kako mozete reci da je Skuletic drugaciji tip napadaca i da se ne moze od njega ocekivati 15-20 golova?:confused
Ja ne znam od koga se napadaca u Evropi ne ocekuju golovi?Ja kao sto znam Skuletic igra ispred Danka u spicu i nema opravdanje za njegovu ne efikasnost.
Kad se vitez vrati na terenu,Fofana nece videti ni tribine,a kamo li cak minutazu ili pak cast da bude na klupi.
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Мени колико се чини ни Лазовићев задатак није да даје голове, већ да се извлачи и што више учествује у креирању напада, барем је то до сада тако било.
А ако су и један и други ту да би креирали онда не знам стварно ко би требао да даје голове, можда Илиће Капитен, пошто он мора да игра и одбрану и напад, и да уклизава, и да даје пасове као на тацни, па што му не би дали и тај задатак да постиже голове, да га не плаћамо бзв.
:clap:clap:clap
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Nigde nisam napisao da se od njega ne očekuju golovi.
Naravno da se očekuje da realizuje makar deo 100% šansi u koje ulazi, ali on jednostavno nije igrač za 20 golova po sezoni.
Gde god da je igrao nije dao više od 10 golova u sezoni, tako da ga golovi sigurno nisu preporučili nama.
Jednostavno ima lošu realizaciju i to pokušava da nadoknadi dodavajući druge segmente u svoju igru.
To što igra ispred Danka, ne menja činjenicu da većina dugih lopti ide na njega i da mu Nikolić traži da se izvlači napred i pokušava da stane na loptu kad god je moguće.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Napadačev GLAVNI posao je da daje golove. Boli me kurac što je neko od njih sjajan u defanzivi... majstore, ne radiš posao, na klupu!
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Mašiš poentu Webgazda...
Svi bi mi voleli da je Škuletić gol igrač ili da možemo da dovedemo boljeg od njega, ali ništa od toga.
Prema tome, nadam se da barem za nas može biti poput Samarasa ili Croucha koji dobrom igrom u polju nadoknadjuju slabiju realizaciju.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nisam ja ništa promašio nego pun mi je kurac priča kako je neko dobar iako ne radi svoj posao, ali radi tuđi odlično!

Posao golmana nije da daje golove i proigrava igrače nego da brani svoj gol. Posao štopera i bekova je da ne dozvoljavaju šut prema sopstvenom golu. Posao srednjeg reda je da kvari protivničku igru i gradi našu. Posao napadača je da postigne JEBENI gol.

NEKA SVAKO RADI SVOJ POSAO!
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Fudbal se malo promenio od 80ih godina prošlog veka..
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Pa ajde onda objasni meni glupom idiotu koji još uvek živi u 80im, šta je posao napadača... da napada ili da se brani! Upravo zbog tih napadača koji su radili sve sjajno osim davali golove smo više puta izvisili za Evropu, bilo to 80ih, ili u 21. veku. Pored toga nigde nisam rekao da je to njihov jedini posao, ali jeste glavni.
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Posao napadača je kao i svakog drugog igrača. da radi ono što trener od njega zahteva.
Škuletić nije Delibašić, Diarra ili Kežman da prima loptu u trku licem ka golu, niti ima takvu završnicu kao oni. I to mu jeste velika mana, ali baš zbog toga on igra malo drugačije u odnosu na njih.
Ako pitaš mene, on je suvi jsl prosek od igrača.
Ja samo pokušavam da objasnim šta od njega može da se očekuje, kakvu ulogu ima u ekipi, i da boljeg od njega, na moju veliku žalost-nemamo.

A danas je fudbal pun štopera kojima je ofanzivna jača strana(Pique, Hummels), zadnjih veznih koji znaju sa loptom( Xabi Alonso, pa ovaj mali Herera iz Uniteda, da ne pominjem Pirla koji je tu prekomandovan) i napadača koji učestvuju u odbrani(Samaras..)
Sve zavisi od toga šta trener traži i kako ekipa igra.
Naravno da nikog od njih ne poredim sa nesrećnim Škuletom, samo kažem da je fudbal danas mnogo više od napadač daje gol, odbrabmeni bije i ispucava..
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top