Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga šampiona 2015/16

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
1323253fkpartizanbeograd.jpg


I kako da udjes u Ligu sampiona ??? Pravo je cudo sto smo i Steauu prosli....jesam razocaran i Lig Evrope mi ne predstavlja nikakvu utehu ali opet dobro je sto smo srecno izbegli play-of za LE jer bi tu sigurno ispali.

Napad moze da trpi svasta, a odbrana bas nista i prema tome:
Saponja je pokazao da ne da moze da zameni bugarskog foliranta nego i da je bolji od njega iako mu brada jedva raste...
Babovic....to kosato, bahato stvorenje cemo gledati bar do zime i tu se nicemu novom ne nadam...
Levi bek i zadnji vezni MORAJU da se dovedu ovako apsolutno ne ide to su dve najkriticnije pozicije u ekipii jer najbitnija frakcija u ekipi - ODBRANA mnogo gubi smisao sa te dve rupcage kao sto su Petrovic i Jevtovic...

Brasanac :respect Nas najbolji igrac do sada, pravi moderan zaadnji vezni...koliko se bori covek i koliko krpi sranja nesrecnog Babovica...
Zivkovic isto veliki kvalitet za nas kao i Brasno sposoban za Ligu sampiona ali bez napadaca da mu utera asistenciju mnogo se muci....
Oumaru nas kvalitetni crnja :D Covek je i brz i jak moze odma da se kolje sa rudonjama iz Premijer lige jeste da mu fali tehnike ali covek je SPREMAN moze da trci i sve to nadomesti brzinom ali i odlucnoscu i hrabroscu da preuzme odgovornost....isto igrac za Ligu sampiona
Balazic i Fabricio su odlican stoperski par cak bolji od oba iz Steaue i Batea koliko god da su neke krittike neosnovane jer su neke njihove greske NAJVISE rezultat svinjarija mladog lava Petrovica i Jevtovica...mnogo im je i Kiza "ucinio" time sto ih tera da kreiraju igru....pa oni bre momci pogibose deleci neke pasove pa + braneci se i krpeci rupe pogotovo Fabricio koji mora stalno da nadzire onog leptira Petrovica da ne odleti....
Zivko majstore...izvini....jeste pravio neke greske ali kad ekipa raspolaze sa onakvim rupama logicno je da golman najvise najebe. Covek nas je izvadio i protiv Batea i sinoc odlicnim odbranama jedan na jedan jednostavno skinuo je brdo golova i omogucio nam da se casno sa pobedom oprostimo od Lige sampiona...

Petrovic, Jevtovic, Babovic, Bozinov pokazali da nemaju kvalitet ni za kvalifikacije, a kamo li a grupnu fazu nekog evro takmicenja. Apsolutno odskacu nekvalitetom od ostalih igraca. Ostali svi zadovoljavaju svojim kvalitetom tu nasu ambiciju da igramo Ligu sampiona.
Protiv ozbiljnih ekipa kao sto su Steaua i Bate mi smo uterali 7 (SEDAM) GOLOVA, a primili smo 5 (PET) I ISPALI SMO !!! EEEJJ BREEE !! Jel mgouce da smo ispali sa pozitivnom gol razlikom !!!? Pa cak i da ne racuamo gol Trujica mi smo i dalje +1 u gol razlici na te dve utakmice....tako je to kad u startu imas 4 igraca manje....da smo na tim mestima uradili betonske stubove precnika 2m bolje bi prosli...

UPRAVA JE UBEDLJIVO NAJVECI KRIVAC i to mora da se ponavlja stalno...nista nisu uradili da pojacaju tim pred Bate ali APSOLUTNO NISTA !!!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Ako dodje krsteni levi bek videcemo da li sam u pravu za Fabricija ili ne, a ovako se namece zakljucak da je zrtva mladog lava....imao je mozda kikseve protiv Vose ali u Evropi nije imao ni jedan...
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.330
Reaction score
37.526
Iskreno, nisam previše očekivao, pa se nisam mnogo ni razočarao. LE je, ne naša realnost, nego premija, i tako je treba i posmatrati.

3 dana pokušavam da zamislim utamicu LŠ gde su na jednoj strani zverke Barselone, Bajerna, Mančestera, Reala... a na drugoj mučeni Petrović, Babović... Pokušavam i ne ide. :D

Pomislim, dobro je, bar nećemo morati tu bruku da gledamo, mada bi svi sad potpisali bilo šta samo da se nađemo u takvom društvu, a onda pogledam trenutni sastav šešira za LE i vidim moguću grupu: Borusija, Liverpul, Monako i PFC :D

Šalu na stranu, momcima se nema šta zameriti (većini, par njih je za mene odavno precrtano i ne postoji), nisu krivi što su tu (osim jednog kome otac kupuje mesto u timu) već oni što su ih tu doveli. Ja verujem da recimo Petrović nije loš dečko, ali ne igra se na dobrotu, a njegova igra je daleko od dobre. Isto važi i za Fabricija. Momak je bukvalno pao sa Marsa, ali nije on kriv, on od ovoga živi, ili bar pokušava, ovde će se teško 'leba najesti.

Malom Andriji treba podrška sada. U njega su polagane ogromne nade, dečko praktično godinu i po dana nema pauzu i to se oseti. Početak sezone je odigrao na neko "iskustvo" i svežinu, sada je definitivno u padu forme. Realno on je tragičar ovog dvomeča, ništa mu nije polazilo za nogom, ali se ne sme stavljati na stub srama. O priči o milionima za sezonu i slično... :pop

Oumaru i Brašanac jedini zaslužuju prelaznu ocenu za ovaj dvomeš, ostalo sve vrlo tanko ili prekratko na terenu za neki veći utisak. Premalo i pretanko čak i za LE. LE premija za nas ovakve.

@STOKAsJUGA:
Ako pod kiks podrazumevamo grešku koja je direktno uticala na gol, tu si možda u pravu, mada se ne bih kladio ni u to. Ali ako posmatramo samo jučerašnju utakmicu i prvih 20-30 minuta. Fabricio bolje da je stajao za to vreme, manje bi grešaka napravio.

Da se razumemo, moguće da na njegovu igru utiče to ko je i kakav levi bek, ne da je moguće nego je sigurno, ali njegova ispucavanja, procene leta lopte, pasovi... u pojedinim situacijama pomislim da gledam utakmicu 5-6 ranga takmičenja. Ima on i dobrih poteza, možda i bude nešto od njega, ali trenutno, to je tempirana bomba pozadi.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
S ozbirom da bugarinu sledi duza pauza (do zime neka individualno trenira kad se oporavi pa onda da negde drugde ozivljava karijeru) voleo bih Saponju da gledam u napadu, a onog Dusana Vlahovica kao njegovu zamenu...
Defanziva ipak zahteva iskusnije igrace tako da nam tu trebaju pojacanja ali sto se napada tice mnoogo bih voleo kad bi bilo ovako....s druge strane pitanje je koliko je Kiza u stanju da bude trezan i smisli nesto slicno...
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
Slažem se sa Stokom :) , mislim da se preteruje u kritikama zadnjeg reda, tačnije štoperskog para. Juče su bili mnogo nesigurni na početku, ali zašto? Ceo vezni red se krije od lopte , bekovi pobegoše u navalu, na ljudima je bilo da kreiraju , da krpe nazad, svi se prepadoše kao pičketine najobičnije.
Druga stvar, očajno stoji vezni red na terenu, ova taktika zlostavlja zadnju liniju bez pomoći. Videti kod gola Batea juče poziciju retarda sa brojem 10 kao i celog veznog reda koji zeva na 30 metra od gola dok im Belorusi prave decu, da se razumemo ovde ima i odgovornosti Petrovića zbog ne napravljenog ofsajda ali ima i u sporosti štopera (po meni najveći problem).
Nastavak utakmice su dobro skupljali visoke lopte i solidno se postavljali celu utakmicu. Daleko su od nekog kvaliteta ali mislim da nisu najveća rupa. Problem je postavka igre i defanzivni kvaliteti i igra cele ekipe.
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Juce smo bili svedoci rutinskog casa fudbala nasim igracima. Belorusi su bili kompaktni, organizovani, usmereni na cilj i iskusno taktizirali ne zaboravljajuci da imaju gol razlike. Gol su nam dali iz solidne akcije, ali i uz malo srece jer se od Zivka lopta odbila tacno na nogu njihovom igracu. Mi smo nase sanse imali u prvom mecu, nismo ih iskoristili a nove skoro da nismo ni stvorili, a kamoli dobili.

Mislim da ne postoji bilo kakva sumnja da su nam potrebna pojacanja na pozicijama stopera i levog beka, u veznom redu i na mestu spica. Dalja diskusija na tu temu nije ni potrebna.

Milinkovic od starta sezone forsira neki svoj pristup, veliki se prostor daje stoperima u organizaciji igre a postaje sve jasnije da je taj nacin rizican i, sto je vaznije, vrlo konfuzan za veznjake. Ostaje velika zal sto Sasa nije igrao od starta, odmah po ulasku je povezao redove, slao lopte unapred i napravio razliku. Sa druge strane, oni su dobar deo meca imali Hleba koji je bio prevaga, diktirao tempo i, moze se reci, ukrao prvo poluvreme.

Sa upravom koja ceka ulazak u elitno klupsko takmicenje da bi onda obezbedila pojacanja, i sa vidno limitiranim igrackim sastavom, LE je realnost.
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
Edit: Zaboravio sam dodam još jedno zapaženje u nadi da će neko normalan iz kluba da primeti. FALI NAM JEBENI PLEJ. Kad je Sale ušao, počeo je i Žile da igra, dupli pas, otvaranje, protrčavanje bekova, čovek u 38 godini kreira igru najbolje u zemlji. Najbolja naša akcija je kod onog mlitavog šuta Brašanca sa 15 metra, jedina tečna akcija na utakmici. Izbacite beskorisno mlitavo pičkasto trčkaralo sa brojem 10 !!!!!!!!! (lepo je neko primetio, on čuva noge kreten, ladno je nekoliko puta svesno ne ide na loptu da izbegne duel, mada i kad proba otresu ko slinu)
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.248
Reaction score
2.900
Kapiten je klasa za naseg nezamenjivog broja 10 ...sto bi rekao moj jedan trener ,(ne znam babovicevu ulogu u timu) ,,on je ko sveta vodica,nit pomaze,nit odmaze,, ...

Iskreno krivo mi je sto smo ispali u LE,i mislim da je nasa realnost da tamo uzmemo maksimum 3-4 boda ,a to ce da nas kosta mnogo u prvenstvu ...

Mislim da smo MNOOOGO vise izgubili ulaskom u LE ,nego sto smo dobili...

Ostali smo bez 14 mil . ostajemo (verovatno) bez ozbiljnog pojacanja ,a samim tim ostajemo i sa velikim problemom u prvenstvu gde se kurva forsira sa svih strana.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
Od pocetka sezone pljujemo odbranu, a kako se meni cini problem je vise sredina terena. Mi u manevru imamo prakticno tri igraca, od kojih je jedan Babun, a drugi Jevtovic jebeni.
Nadigrani smo svaki put od svakog.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Ulaskom u LE nista nismo izgubili cak smo dobili neku crkavicu koju nadam se uprava nece da razdeli partijskim drugarima....tu su i uefa koeficijenti....i ja sam razocaran sto ne igramo LS, Le mi nije uteha ali daleko od toga da nam nece koristiti....

Gazda da ozivi onu temu o najomrazenijim licnostima jer Babovic je zasluzio svojim PONASANJEM da bude zvezda te teme....igrace ne treba tretirati na ovaj nacin zbog lose igre ali zbog onakvog bezobraznog ponasanja mora jasno budali da se stavi do znanja da se ne radi o "par likova" sa istoka vec da ogroman deo navijaca misli da ne zsluzuje bilo kakvo mesto u kluub, a kamo li kapitensku traku...jebo ga otac !!! :puke
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd
Pre dolaska Moreire, i posle odlaska Moreire, naši štoperi su uglavnom prinuđeni da kreiraju igru...
Malo ih odmori Saša Ilić kad uđe i to je to...

Kako čitam u Novostima, u Humskoj su sinoć bili Moreira, Drulović, Lazović...
Pitam se kako li je Mou kad vidi desetku na leđima Babovića...žao mi je što on nije pozdravljen nekim skandiranjem, zaslužio je...Mislim, naravno, na Moa, a Babovića 'ajd' da ne komentaišem više...

O.K. naša realnost su, bez uvrede, više Čačak, Surdulica, Ivanjica...a ne Evropa...ali i na domaćim livadama, iako su štoperi malo više oslobođeni tog kreiranja igre, ipak se vidi da čak i za to takmičenje tim nije dovoljno izbalansiran...
Svaku manu, ponovimo po 2-3 puta...
Oba štopera su spori...
Oba centarfora loše primaju loptu leđima ka golu...
Sva 4 pleja nisu fizički u stanju da ,,otresu,, protivnika nego protivnik otresa njih...
Imamo krila za izvoz, a zadnjih veznih ni kol'ko za jednu utakmicu...
Itd...

Zaista, Abubakar i Brašanac, jedini su nekako fizički parirali ,,Ruskoj školi,, koja nam, ama baš nikad nije ,,ležala,,...pade mi na pamet kako nas je, čini mi se Spartak iz Moskve, u vreme Kežmana, otresao kao ništa, da skoro loptu nismo mogli da pipnemo, što nije bio slučaj na utakmicama ni sa Laciom, Bajernom, Njukasltom, i tako redom...
Ovi sinoć su nas fizički i timski urnisali...

Da, i Živko je skinuo par zicera, ostaje mi nejasno, kako uopšte golman može da žvaće žvaku tokom utakmice, da se bacaka na lopte i u noge protivnika, baulja po terenu, skida zicere - a da se pri tom ne zadavi od te žvake?!
Nikad mi to neće biti jasno? 'Ajd' igrač ako i žvaće (ni to mi nije jasno), on bar može da izbegne neki duel i čuva noge(i žvaku u ustima), ali kad golman ,,upadne u mašinu,,...

Nije nikom do šale, ali...malo crnog humora, pa da završavam pos'o na temi LŠ...
Ako dođe taj Kukoč, sve i da nije za levog beka, možda bi DV svašta od njega mogo da napravi u našem K.K...?
Tek tamo smo igrački ,,tanki,, a Kukoč je ipak Kukoč...

Što bi se reklo: TERAJ DALJE!!!
Uprkos svima i svemu: Napred Partizan!

:napred Partizan :BB :napred Partizan
 

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
Ostali smo bez 14 mil . ostajemo (verovatno) bez ozbiljnog pojacanja ,a samim tim ostajemo i sa velikim problemom u prvenstvu gde se kurva forsira sa svih strana.

Burazeru ovi sa Majko Ritica su ostali bez tog kesa zajebo ih Menoti,mi i tako ne bismo videli nista od toga.

Ajde sad dajte te fotelje sto ne zuljaju guzice pa da Karlos Stefan Valderama Babovic odmori malo na njima.
 

cifra

Početnik
Учлањен(а)
20.04.2008
Порука
111
Reaction score
66
Moderan fudbal (a to je jasno i onima koji samo ponekad odu na mali fudbal) se prvenstveno igra BEZ lopte. Takticke kretnje, otkrivanje, nuđenje to je ono sto nam nedostaje, to je valjda onih 4399 metara koje su igrači Batea više pretrčali. Taj se nedostatak manifestuje time da igrac koji ima loptu izgleda kao glineni golub, kao "suvo drvo u planini", nema kome da doda loptu pa samim tim usporava i onako sporu igru. Misljenja sam da bi uz boljeg trenera (kao sto je na primer Slavisa Jokanovic) i mi izgledali dosta bolje. Ne vidim uopste nacin da protiv disciplinovanih ekipa koje puno trce mozemo sa sadasnjim igrackim kadrom i trenerom odigrati i nijansu bolje nego sinoc.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.376
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Ne slazem se da je protiv Steaue pravio gol greske....
Koliko sam video sinoc je uklizoa na gol liniji ali nije uspeo da spreci gol...pre toga jste Fabricio malo lose stao u pravljenje ofsajd linije ali je Petrovic zaspao kao mlad vepric u hrastovini i ne samo debelo zaostao u ofsajdu vec i lose reagovao kod suta belorusa posle koga je usla u mrezu....covek ne moze jendu loptu da oduzme i nista da stigne....ma garantujem da ce krsteni levi bek dokazati d aje Fabricio kvalitetan stoper. Ovako ce samo da ispasta zbog gluposti mladog lava....
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Па код гола су Фабрисио и Петровић остали пола корака иза Греге и Вулета. Да су били у линији с њима, фудбалер Батеа који се убацује у простор би био у офсајду. После је ишао да заштити гол, али је за пола секунда закаснио.
Иначе, јутрос уоооште нисам незадовољан, нама је лига Европе нека мера. Ваљда ће се сада сконцентрисати на одбрану титуле.
И још једна ствар, занима ме колико би добро играо Брашанац да нема Бабовића. Сигуран сам да је јако тешко играти Даркову улогу, кад имаш Бабовића поред себе.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Jesu odbrambeni igraci zakasnili ali njegova reakcija kad gubi loptu je meni neverovatna... Da on toliko nema zelje da se pokrene, da ga nije sramota ostalih igraca...

Sinoc sam se u jednom trenutku zapitao da li on iznervira i Milinkovica ili ovaj na umu samo ima pare koje uzme od njegovog tate...
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Ovaj tim, uz 2-3 igraca, ima kvalitet da igra ligu sampiona i bude ravnopravan ucesnik iste. Ali sledece godine.
Kad plava odijela budu tako razmisljala, mozda nesto i bude od nas. Nismo prosli u LS, ali pojacanja za eventualni plej of sledece godine se traze sad.

Mi cemo sledece kvalifikacije sigurno docekati bez Andrije, Brasanca, Balazica, vjerovatno i bez Vulicevica i Abubakara, a Fabrisio je na pozajmici i pitanje je da li cemo ga otkupiti. Mada, i Zile je u godinama kad treba da se obezbijdi.
I onda ce nam biti cudno sto nas otrese neki APOEL ili Bate...

S druge strane, konacno cemo se sa finansijski mocnijim klubovima izboriti za Lomica, dovescemo Lolu koji je citavo ljeto individualno trenirao i, kako kaze, spremniji je nego ikad, nekog desnog beka iz Javora, naseg bivseg omladinca koji je zadnje 3 godine grijao klupu u prosjecnom austrijskom prvoligasu i Portilja kome cemo dati 400k po sezoni koje smo ustedili kad smo se otarasili preskupih igraca iz prethodnog pasusa. Uz par nasih klinaca iz fenomenalne generacije 2001, sasvim dovoljno da se musema zatrese u Humskoj. Jedanput... Mozda...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top