Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Odbojkaški klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Čestitke O.K. Partizan na pobedi u derbiju!

Nedavno smo ovde ,,razgovarali,, o kapacitetu ove sale kada je broj gledalaca koji može unutra da stane u pitanju...
Znači ima jedna tribina tamo ispod grba Partizana koji se vidi na prvoj fotografiji, a ima i ova tribina nasuprot njoj, koju sam snimio iz blizine...

Ima i pridodatih stolica pored te tribine, ali kad je počela utakmica tamo skoro niko nije sedeo, jer se odatle ne vidi teren zbog rezervnih igrača koji stoje tu ispred...

Bilo je i stolica uzduž jedne strane terena, tamo ispod reklame za ,,Dijamant,, a sa druge strane su ,,klupe,, ekipa, i iza njih, mreža, reklame ili šta već, i tu niko ne može da sedi...ja sam došao sa te strane da kroz mrežu napravim koju fotografiju...



To je to i - NAPRED PARTIZAN!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Као и већина Партизановаца, добро сам упознат са дешавањима у Фудбалском и Кошаркашком Клубу, али о осталим секцијама знам врло мало...
А ред би био да знам бар нешто...
Малопре сам ,,свратио,, до сајта нашег Женског Одбојкашког Клуба и тренутно тамо можете видети како наше одбојкашице дају подршку својој колегиници желећи јој што бржи опоравак...
https://okpartizan.rs/zenska/

Ако неко од људи који уређују тај сајт евентуално прочита ово, позивам их да нам на том њиховом сајту бар повремено оставе још по који податак о клубу, рецимо о начину његовог функционисања, о томе шта се све у њему догађа, о играчицама, итд, итд...
 

Akila6

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2018
Порука
212
Reaction score
126
Локација
Kragujevac
Mladi radnik- Partizan 3-1
Nazalost poraz posle velike pobede u derbiju, ali idemo dalje. Da li neko zna da li se i ove godine sampion dobija kroz nokaut fazu?
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.508
Reaction score
13.064
Локација
Yaoundé
Штета... то баш личи на нас. Дернули смо и војводину и цзв, а расипамо бодове у доњем дому.

Што се тиче система такмичења, мислим да одбојкаши већ дуго играју плеј-оф и да се ту углавном ништа није мењало. Не могу једино да се сетим колико тимова иде у плеј-оф: шест, где прва два тима иду директно у полуфинале, или осам, па онда стандардно 1-8, 2-7...
 

C_o_A

Početnik
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
73
Reaction score
28
Локација
Crno-beli svet
Kao neko ko jako malo prati zensku odbojku,ali je na netu ranije naisao na ovaj intervju Tare Taubner koja je tada hvaljena kao veliki talenat i u intervjuu rekla da je Partizan Crno-Bela porodica( http://volimpartizan.rs/predstavljamo-vam-tara-taubner-mi-smo-jedna-velika-crno-bela-porodica-20164/) setio sam se istog(tacnije igracice) kada sam procitao na istom sajtu da je Ana Drobnjak koja je 2001. godiste(ako se ne varam) dobila priznanje za najbolju odbojkasicu Beograda u 2018. http://volimpartizan.rs/ana-drobnjak-najbolja-igracica-beograda-za-2018-50574/ e pa sad mozda cudno zvuci sto spominjem Taru kada trebam da cestitam Ani na priznanju. Svaka cast Ani na ovom priznanju,a ako je neko malo upuceniji u ZOK Partizan jel moze da mi objasni sto je toliko veliki talenat presao u redove najveceg rivala(i jos odakle nasem najvecem rivalu pare da dovede Svetsku sampionku Tijanu Malesevic). Sportski pozdrav!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Синоћ су наше одбојкашице ,,глат,, изгубиле од Јединства из Старе Пазове, што и није нешто неочекивано, Јединство има исти број бодова, као и лидер на табели, Ц. Звезда (по 40), док су наше цуре тек седме на табели са 23 бода...

Неочекивана промена ,,распореда,, на мом послу условила је тиме да сам уместо на радном месту синоћ ,,завршио,, у Хали Импулс и - што фотографисао, што одгледао овај меч (фотографисати и гледати није исто)...





Као тотални лаик за одбојку, размишљао сам да би ми било сврсисходније да као камелеон свако око може да ми гледа у другом правцу, али не због фотографисања и гледања утакмице, него зато што се и једна и друга екипа пре утакмице загрејавају тако да лопте на све стране само фијучу свуда по хали, па и у близини гледалаца, па сам се питао, неће ли једна екипа да ме спичи лоптом у главу са неким смечом, док ја гледам ону другу...обе екипе и обе стране терена истовремено да гледам, свакако не могу...

Међутим девојке су тако прецизне, да не само да нису погодиле ни једног јединог гледаоца, него ни једне другу, иако смечују из све снаге по противничкој страни терена још на загрејавању!

Овога пута седео сам по средини терена, али где год да седнеш, ,,фалиће,, ти поглед на неки део хале, једноставно је тако, видик ти заклања судија, или стуб који држи мрежу, понека одбојкашица...заузврат, имаш прилику да си на метар-два од саме утакмице, а одбојка је стварно леп, динамичан спорт, концентрација, пожртвовање, небески скокови, снага, труд, грациозност, једноставно - лепота...посебно кад тај спорт играју даме...












Рекох, лаик сам за неку оцену више о утакмици, али разлика у квалитету била је очигледна, док ове тамо врате већину нашег ,,топовског,, смечовања, оне нама некако увек пронађу ,,слабу тачку,, и поентирају (ако се то тако каже), односно добију поен, сет, утакмицу...



Надам се да ће једног дана и наш ЖОК Партизан досегнути тај квалитет игре...
Ја девојкама желим све најбоље, и као и увек, као и сваки дан - НАПРЕД ПАРТИЗАН!!!

:napred-partizan: :napred-partizan: :napred-partizan:

п.с.
Наравно да имам још фотографија, можда би неког интересовало да поставим и њих, па кад стигнем, ма када то било...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.508
Reaction score
13.064
Локација
Yaoundé
Одбојкаши су данас изгубили од Младог радника из Пожаревца 0:3 и окончали регуларни део првенства на претпоследњем месту.

Не знам какве су овогодишње пропозиције, али ако не грешим, мислим да то значи да ће црно-бели са другопласираним тимом Прве лиге играти у баражу за попуну Суперлиге. А тамо је ситуација, иако до краја има још шест кола, таква да се врло лако може догодити реприза прошлогодишњег баража Партизан - Ниш... надам се са истим исходом...

Иначе, последње коло Суперлиге донело је и два резултата који би се могли окарактерисати као сумњиви: Нови Пазар је победио 3:0 Једуинство у Старој Пазови и тако избегао да се он нађе на том претпоследњем месту. Пазарци су пре тога, као и ми, били у тој опасној зони, док је Јединство било у средини табеле са обезбеђеним учешћем у плеј-офу. Додуше, тај меч још и некако, пошто је Пазар имао серију добрих резултата у последње време, али шта рећи за пораз 0:3 трећег Спартака из Суботице на домаћем терену од Спартака из Љига који је пре тога био на самом дну табеле и имао четири узастопна пораза!?

Истини за вољу, нико нам није крив што смо се нашли у таквој ситуацији. Са Војводином смо ове сезоне играли 3:0 и 2:3, са ганцима 3:1 и 2:3, док смо од свих екипа са дна табеле, Пазара, Спартака из Љига и Ваљева, имали по два пораза :confused-smiley-013: Само један другачији исход у тих шест мечева и сада бисмо причали другу причу...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.508
Reaction score
13.064
Локација
Yaoundé
То је са једне стране добро, али тај тренутни скор са Пазаром, Љигом и Ваљевом наводи на опрез. И даље ми је невероватно да никога од њих нисмо успели добити.

Претпостављам да и жене играју исти модел? У том случају и девојке играју мини-лигу за опстанак али је ту ситуација ипак знатно повољнија...

https://www.srbijasport.net/league/4012

... да ли се преносе бодови или се креће од нуле?
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Odbojkašice pobedile Dinamo Azotaru sa 3:1 (17:25, 25:17, 25:23, 25:15) u 1.kolu Plej-auta.

Tabela:

1. Partizan 26 bodova
2. Klek 18 bodova
3. Ub 12 bodova
4. Dinamo Azotara 7 bodova
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.508
Reaction score
13.064
Локација
Yaoundé
...

1. Partizan 26 bodova
2. Klek 18 bodova
3. Ub 12 bodova
4. Dinamo Azotara 7 bodova
Само да прецизирамо: први критеријум за утврђивање пласмана није број бодова, већ однос победа и пораза. Тек ако две или више екипа имају исти број победа и пораза, гледа се број освојених бодова. Код одбојкашица је то:

Партизан 8/11
Клек 6/13
Уб 4/15
Динамо Панчево 2/17

Код одбојкаша је шоу у најави јер тренутно сва четири тима имају по 6/13! Партизан и Нови Пазар имају по 21, а Ваљево и Спартак Љиг по 17 бодова. Иако са Пазарцима имамо међусобни скор 0/2, тренутно смо рангирани испред њих јер имамо бољи сет количник 32:43 (0,74), док Пазар има 28:42 (0,67).
 
Top