Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

VК Partizan, PK Partizan

  • Зачетник теме Laky
  • Датум покретања

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Jako bitna pobjeda. Bravo za pobjedu i pokazan karakter. Moramo se cupati odavde a ovo se cini kad dobar put.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Još ako pobijedimo Primorac u sljedećem kolu u direktnom okršaju za opstanak kod kuće, najvjerovatnije smo sigurni iznad zone.

VK spao na to da se bori za opstanak, nije bitno gdje.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.724
Reaction score
29.469
Локација
Beograd
Relativno daleko od medijske pažnje javnosti, od nečije kampanje ili nečijih protesta, pa čak i od toga da gradski saobraćaj do tamo sinoć funkcioniše normalno, ili da se jasno i tačno i glasno zna čiji je taj tamo neki bazen - VK Partizan i dalje na Banjici igra svoje utakmice...
Bije bitku za opstanak.

Sinoć je pobeđen Primorac iz Kotora sa 9:7...
Trenutno smo na osmom mestu lige koja broji 10 klubova, a evo i fotografija sa utakmice - skroman način da momke bar malo ,,izvučemo na svetlost dana,, bilo koje i bilo kakve javnosti...a da je vaterpolo jedan žestok sport - jeste! Vrlo!


















Sledi još koja fotografija i neko malo zapažanje - u sledećem postu...
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Veoma vazna pobjeda da pobjegnemo sa dna. SLIjedeca je protiv miljenika svih.
 
  • Like
Reactions: Oki

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.724
Reaction score
29.469
Локација
Beograd
Pitao sam se koliko li će ljudi uopšte sinoć doći na taj naš vaterpolo, iz raznoraznih razloga, naravno...tek samo jedan od njih je i da se neko usput ne ,,smandrlja,, prelazeći ili preskakajući one ,,rovove,, kojima je NAŠ bazen ,,opasan,, (ne opasan kao ,,opasnost,, nego opasan kao ,,oko pasa,, okružen, obuhvaćen)...
...međutim, video sam da VK Partizan ima neku svoju publiku, simpatizere, prijatelje, navijače...jeste da je to daleko od brojnosti onih koji prate fudbal ili košarku, ali ipak...
Kao kuriozitet da vam kažem da je i Miša Baskuz u par navrata ,,vodio navijanje,, sa ,,Ja volim taj seks,,! :D

Ona čuvena cirada na sred tribine je još uvek tamo, kao i kada sam bio na vaterpolu pre nekoliko meseci, ali još nisam ,,prokljuvio,, čemu tačno cirada služi? Ako nečemu služi?
Uglavnom, čini mi se i da bacite nešto na nju, ostaće tamo i kad se sledeći put vratite - niko to ne bi sklonio...bar se meni tako čini...

Nije nikakva zamerka ljudima iz kluba, ne mogu da procenjujem ono o čemu nisam podrobno obavešten, uostalom SUŠTINA je neuporedivo bitnija od ,,šminke,,...samo mi je palo na pamet da raznorazne, bar male stvari, mogu da se urade bez puno muke (ili nauke) - nekoliko dobrovoljaca, i...

,,Pričaću,, vam to na jednoj drugoj temi, slede fotografije:
















 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Ta cerada stoji odavno, jos dok sam ja bio u Beogradu, a tamo nisam vec 6 godina. Mislim da je ili do tribiina ili kaplje nesto odozgo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.724
Reaction score
29.469
Локација
Beograd
Дерби Ц.З.-Партизан се игра данас од 18и30 на базену 25.мај који се сада зове Милан Гале Мушкатировић...

Ц.З. је тамо домаћин, али како Википедија каже, Милан Гале Мушкатировић је најзначаније успехе остварио играјући, погодите за кога (?) - за неки тамо В.К.Партизан из Београда, па се чак и награда за најперспективнијег младог спортисту целог ЈСД Партизан зове по њему...
Не пише да је можда некад (икад) играо и за Звезду, ал' ако неко зна за такав податак, нек исправи Википедију...немам проблем са истином...

У сваком случају, стадион им се већ зове по Рајку (играо за Партизан), базен по Галету (играо за Партизан), још да добију и кошаркашку халу и назову је по Моки (јер већег играча од њега немају, а који је исто играо за Партизан), и онда лепо... :D

Партизановци, знате шта вам је чинити, ко може, вечерас на базен 25.мај/Милан Гале Мушкатировић, а ко не зна где је базен, нек погледа са зидина Калемегдана ка Дунаву и угледаће га (непосредно поред Дунава)...'начи испод ЗОО-врта и почетних трамвајских станица па право према Данубиусу, што би рекли Стари Латини...

А ко не дође, има пренос на Арени 4...
А ко нема Арену 4, нек тражи где ће се појавити нека вест о утакмици...

:napred-partizan:
 
  • Like
Reactions: Oki

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.724
Reaction score
29.469
Локација
Beograd
Пораз вечерас у ватерполо дербију, изгубили смо 10:6... до половине меча смо се држали, али како се ближио крај, Звезда је играла све боље, за разлику од нас...

Ево шта каже МОНДО:
mondo.rs/a1166552/Sport/Ostali-sportovi/Crvena-zvezda-Partizan-10-6.html

А ево шта кажем и ја:
Стварно лепо здање овог спортског комплекса, изграђено у доба социјализма као 25.мај на месту где Дунав љуби небо, и реновирано у доба рестаурације капитализма као Милан Гале Мушкатировић...
Светлосни, а и други услови много бољи и новији него наша запуштена и изроварена Бањица, и прелепо је гледати и како се зидине Калемегдана а и трибине за време утакмице ,,огледају,, на стаклима овог најбољег БГД Базена...






Али, пре почетка утакмице врло непријатно изненађење за мене - НЕ МОЖЕ се унутра ако немаш карту, о.к. то је сасвим логично, а где се купују карте? Е па не купују се и не продају се нигде карте су ПОДЕЉЕНЕ...
Коме бре подељене? По ком систему, кључу? Зашто ми ,,обични,, не можемо на утакмицу? Зашто је пре који месец на нашу Бањицу могао да уђе свако ко је купио карту а сад не може?
Е па онда је могао али сад НЕ МОЖЕ...
Ја испиздим, па који к. ја долазим од мог дела града, па све до Дунава да би ми неко рекао да не могу унутра, јел то писало негде, јел то неко негде саопштио?!

И наиђе ми ,,к'о кец на једанаест,, председник Ватерполо савеза Србије Виктор Јеленић, да га приупитам пар речи, а он ми каже, па видиш каква је ситуација...Каква је ситуација? Па нисам ја из Сплита?!
Каква бре ситуација?
Па ваљда је циљ да што више а не што мање људи прати ватерполо?

Људи, мене колено боли као никад у животу, али ја сам се толико наљутио да ме је бол моментално престао...
Да сам се досад одљутио, баш и нисам, а бол се наравно брзо и вратио, али...ја нисам хтео тек тако да се вратим кући без да покушам да на неки начин и уђем на тај сређени базен...
Питао сам оне који су горе улазили да ли имају коју карту вишка (за сина и мене), па...неко од њих ми рече где би их можда могло бити и...

Љубазношћу неког господина из Звезде (или бар блиског Звезди) који је знао за кога навијамо, али нам је поклонио карте, на чему му се ја чак и овде, на сајту навијача Партизана захваљујем, уђосмо ипак унутра...

Унутра је било много више Звездаша, организовали су да на утакмицу нпр. дођу и њихове фудбалерке, навијали су гласније за Звезду него што је неколицина наших навијача навијала на оном прошлом дербију за Партизан (када се играо код нас), а у базену нисмо могли да се до краја носимо са њима и - то је то за вечерас...
А живот тече даље...у спорту се смењују порази и победе...а ова држава увек смисли неки нови начин да зајебава обичне грађане неким забранама, контролама и измишљотинама - све у смислу као неког реда и безбедности...
Као да се за 5 минута не може увести апсолутан ред и мир само кад би држава то хтела. Али неће. Лепше јој је да обичним људима брани да уђу на ватерполо утакмицу.

Напред Партизан!



 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Jako loša igra. Posebno u situacijama kada smo imali igrača više i vrlo loše smo to radili. Još 4 kola je do kraja. Pošk je već ispao a mi ćemo se boriti sa Primorcem da ne igramo baraž za opstanak u ligi.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.865
Reaction score
10.869
Данима се провлачи по медијима да су због овог циганског брукања, купања на минусу и бежања од пар Сплићана, сви српски клубови затражили да се будуће утакмице са хрватским клубовима играју 200км од Сплита. Мене занима да ли је ВК Партизан званично потписник ове иницијативе, и ако није зашто се нисмо оградили од тога у јавности?
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.752
Reaction score
19.289
Локација
Nickname
И наиђе ми ,,к'о кец на једанаест,, председник Ватерполо савеза Србије Виктор Јеленић, да га приупитам пар речи, а он ми каже, па видиш каква је ситуација...

Ja ne bih izdržao da ga bar ne pljunem. Pa nek zove obezbeđenje ili šta već.

Hvala za ovakve reportaže :)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.724
Reaction score
29.469
Локација
Beograd
Kolega Zlatibor, hvala na komplimentima što ,,ceniš,, da bih ja mogao da budem jači od bivšeg vaterpoliste i obezbeđenja :icon-lol:, a i ovo za ,,reportaže,, :icon-biggrin: !
Drago mi je ako nisam samo dosadan i opširan na Forumu, nego bar nekad i interesantan... :icon-smile:

Eto...ponekad sam u prilici da ,,skoknem,, do nekih utakmica Partizana, pa hajde onda i da ,,podelim,, bar nešto odatle sa onima koji to nisu u prilici...želja mi je bila i da malo ,,izvučem iz mraka,, ove manje popularne sportove i da ,,na svetlo dana,, izađu bar neka lica, pokreti, ili imena naših sportista koje slabo poznajemo...
Svejedno kakve rezultate su trenutno u stanju da postignu, ne treba zaboraviti da svi oni vredno rade i - da su NAŠI...

Znam da fotografije koje postavljam nisu savršene, ali sve se mislim, ko zna, a možda na Forum ponekad ,,zaluta,, i neko od naših sportista pa mu bude drago da vidi i sebe na nekoj slici?
Ako je negde još i sačuva, možda će mu to posle biti draga uspomena, kada, jednog dana, sportska karijera prođe...

Tako da...evo još kadrova sa prošle vaterpolo utakmice:













A možda poneki kadar i reši, ili izazove neku nedoumicu, jer posle šuta koji je na sledećoj fotografiji...

...naši vaterpolisti su tražili da bude priznat gol...ali to se nije desilo...hmmm...
...pitam se da li je možda onaj ,,pljusak,, vode na sledećoj fotografiji uzrokovan time što je lopta udarila baš tu, i ako ,,pljusak,, jeste od lopte, da li je to bilo dovoljno ,,unutra,, pa da to jeste gol...? (Napominjem da na sledećoj fotografiji lopta već izlazi iz gola, ali je taj ,,pljusak,, iliti ,,talasić,, još uvek nekako ,,unutra,,...

O.K. ne bi taj jedan gol rešio pobednika ovog derbija, ali...ako smo se već ,,igrali geometrije,, kada u fudbalskom derbiju lopta prelazi ili ne prelazi liniju našeg gola, možda ima raspoloženih da se geometrijom ,,poigraju,, i na vodi, gde se tamošnji Zvezdin gol još i ,,ljuljuška,, na talasima...




E, a sad novi derbi...ali ne u bazenu nego u Nišu - finale domaćeg Kupa Radivoja Koraća...
Pa 'ajd da vidimo šta će tamo biti i da svi budemo uz naše!
 
Последња измена:

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Poraz vaterpolista na domaćem terenu od Juga 10:14.

Ovde za nas je bitno da Šabac dobije Primorac tamo kako nas ne bi obišao na tabeli i ostavili na pretposlednjoj poziciji koja vodi u baraž za opstanak u ligi.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.673
Reaction score
9.252
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
S obzirom da je Primorac dobio Šabac i tako pretekao nas na tabeli, a ostalo je još tri kola. Imaju dva boda više, a mi do kraja imamo duele sa tri, od prve četiri ekipe, tako da bi bilo čudo da ne izgubimo sve. Zaključak je da nas očekuje baraž za opstanak u A1 ligi, a mogući protivnik će biti jedna od ove tri ekipe, Solaris Šibenik, Budva ili Radnički Kragujevac.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Očekivan poraz od Mladosti u Zagrebu 18:11. I Primorac je poražen od veštačkog kluba tako da i dalje na tabeli imaju +2 u odnosu na nas. Ostaje nam borba do kraja mada kako kolega reče imamo jako težak raspored ali neka se bore pa kako bude-
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.585
Reaction score
13.538
Локација
Yaoundé
Зна ли се шта по питању гостовања у Сплиту?

Клуб је заузео заједнички став са осталим клубовима Ватерполо савеза Србије о неодигравању утакмица у Сплиту, а ми би баш у том последњем колу требало да гостујемо Јадрану у Сплиту који је тренутно четврти. Чак мислим да веће шансе имамо претходно против херцегновског Јадрана на Бањици, а они су тренутно други...

То гостовање у Сплиту по календару такмичења је 20. марта, а 12. марта требало би да буде и неки састанак Управног одвора Регионалне лиге. Иначе, додатни проблем је што са Приморцем имамо и слабији међусобни скор (10:14, 9:7), па нам требају три бода из последња два меча, а да они не освоје ниједан (дочекују Југ и гостују Младости у Загребу)... плашим се да ћемо тешко избећи то претпоследње место, а онда би уследио бараж...

У Регионалној А2 лиги игра се плеј-оф фаза и три клуба су тренутно у игри - Будва, Раднички Крагујевац и Соларис Шибеник. Први директно иде у А1, други иде у бараж...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Poraz. Još jedan. 8:11 za Jadran Herceg Novi. Sve manje šanse da izbegnemo baraž.
 
Top