Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
813
Reaction score
2.696
Локација
.
Totalna glupost odredjivanje broja stranaca i omladinaca. Nek svako pravi svoj tim kako hoce, pa makar imao i 10 brazilaca(eto primer ludogorec i dz).
Kao se stite nasi fudbaleri, a u stvari napravljeno da se prodaju sto pre da bi menadzeri i uprave uzeli lovu, ako im je stalo do toga nek zabrane prodaju u inostranstvo do 20,21 godine.


Edit: prebacite ode ja u off
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Јако занимљива одлука за два испод-21 године играча у 11. Зашто не, као у целој Европи и евро-куповима, правило о "играчу пониклом у клубу"? Партизану то много не мења ствар, али ривалку уваљује у проблем.

Ja mislim kontra bas ali dobro. Objasnio sam u svom prethodnom postu zasto tako mislim. Mada, mozda i nista ne mora da znaci.

Ovo za evro-kupove jeste da trebas imati "igrace ponikle u klubu" ali ne u startnoj postavi.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
druze nismo svi bolesni... odrastao sam sa njima, nas 6 najboljih drugara, 3 Grobara 3 cigana.. od toga nas 2 redovna i 1 sa one strane... najbolje da sam birao drugove iz detinjstva po tome za koga navijaju..

krstio me cigan, krstio sam cigana..

Ja sam bolestan! Od odrastanja i detinjstva, secam se da sam se tukao sa njima u hodniku zgrade, na poljancetu ispred, u skolskom dvoristu, na malom odmoru, na velikom odmoru, nikad pruzena ruka, nikad izvini, njih 20, nas na prste jedne ruke. Samo prezir… Ima i onih koji drze da za zdravlje i pravoslavlje i med i mleko treba drugacije - ali onda bi ti isao protiv sebe. Njihovo postojanje je apsolutna negacija vecnih vrednosti partizanstine. Nisam ja to neprijateljstvo kultivisao radi samog cina. To je bila borba za opstanak! Ne prakticna u nekom prostom smislu, vec sustinska jer se boris za svoju misao, slobodnu, cistu nasuprot besmislu i onome sto je matrica.

Da li je ispravno? Kad Izgradis karakter, svom zivljenju das tezinu i naucis da krajickom oka prepoznas prazninu i zlopatnju ciganske nistavilosti - pa sta ce ti to u zivotu? Covek bez ideje je mrtav, zveci kao praporac ili izgleda kao ‘unfollow’ koreografija Miserovih telecih glavurda. Ja kad se zagledam, hocu da vidim strast, prkos, hocu da vidim razlicitost, dubinu duse. A ima takvih…



Slava Dusanu!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.709
Reaction score
29.401
Локација
Beograd
Totalna glupost odredjivanje broja stranaca i omladinaca. Nek svako pravi svoj tim kako hoce, pa makar
E to je poenta!

Ne volim diskriminaciju u bilo kom pogledu, sa bilo kakvim ograničenjem ili diskriminišemo stranca, ili starca, ili onoga ko nije ponikao u klubu, ili koga već...ma dajte svim ljudima ista prava, pa nek igra najboljih 11, mani me toga koliko ima godina, gde je ponikao, ili gde se rodio...
Kakve to veze ima sa fudbalom?!

Uostalom, zna se kako se ,,buše,, pravila o strancima kad se nekome u kratkom roku da srpski pasoš! I, koji kurac onda to pravilo kad možeš da ga zajebeš ekspresno dobijenim srpskim državljanstvom/pasošem?! Samo ako imaš ,,vezu,, na pravom mestu!

Isto tako, zaklanjajući se iza ljudskih prava, mi ne možemo da uvedemo pravilo da fudbaler mora da ostane u našoj zemlji do nekih ozbiljnih fudbalskih godina, ali zato svaki bogati evropski klub može da nam otme klinca za siću dok još nije ni punoletan - preseli mu roditelje u svoju zemlju, da im neki posao, i to je to...

Pa onda i ovo:
Mi smo iks puta izvisili za Ligu Šampiona, jer naletimo na neku ,,legiju stranaca,, koji ipak imaju za nijansu veći kvalitet od ovog našeg ,,za spas srpskog fudbala,, sastavljenog tima (sa većinom od domaćih igrača), dakle neko može da nakupuje stranca koliko mu je potrebno, da nas prejebe, ali mi ne, pa zašto sami sebi oduzimamo pravo da budemo jači i uspešniji! Odnosno naš fudbalski savez nam ga oduzima. O.k. ne brani ti on da nakupuješ tonu stranaca, ali samo jedan tim u ovoj zemlji ima dovoljno love da mu u domaćem prvenstvu ,,prekobrojni,, a dobro plaćeni stranci sede na tribinama. Svi ostali nemaju taj luksuz.

Evo vam još ,,teorijski model,, - umesto (teorijskog) napada Asano, Natho, Sadik, Suma, Leonardo, mi bismo zbog ograničenja broja stranaca na 4, a i pravila o obaveznom klincu (klincima) u timu u domaćem prvenstvu morali da igramo npr. bez Leonarda, ali da nam igra Lakčević...

E, 'ajd' sad malo da uporedimo fudbalsku upotrebljivost i statistiku Leonarda i Lakčevića!

O.k. karikiram, ali naravno da shvatate šta sam hteo da kažem...
Dobijaće naši klinci utakmice, pokazaće šta znaju, nekad će i kiksnuti, ali ne volim obavezu što ti neko naređuje ko treba da igra a ko ne može!

Jedini Savo Milošević treba da ima to pravo da određuje prvih 11, a ne da mu to radi FSS!
Pa ako misli da je Lakčević bolji od Leonarda, onda da Lea ne zovemo nazad, ako misli da Fića treba da igra pre Asana ili Markeca, nek igra, ako je Laki bolji od Sume ili Natha, nema problema, ako letos prodamo Sadika, možda bi Savo vratio Nemanju Nikolića ili uzeo Arambašića iz Teleoptika...možda bi, al' možda i ne bi...

Ali, ako bi Savo protiv nekog Mančestera, ili neke zvezde, umesto Fiće, Lakija, Denisa, Arambašića, Lakčevića, ipak radije izveo napad Markec, Natho, Sadik, Suma, Asano i plus da ima još nekog stranca a la Everton na sredini, i plus još onog stranca-crnca na štoperu, ja bih radije prepustio Savi da odabere svoj tim (pa makar i pogrešio na nekoj poziciji i favorizovao ili ne favorizovao strance) nego da mu FSS zarad ,,spasa srpskog fudbala,, određuje ko može da igra a ko ne može.
Valjda Savo ipak bolje poznaje tim Partizana od FSS-a!

Imamo primer i iz košarke, o.k. K.K. Partizan je nekad bio magnet za mlade talentovane domaće igrače, ali sad mnogi mladi domaći talentovani igrači idu u NBA a ne u Partizan, ali zato lepo dovedeš nekog Korija, Mozlija, Pejdžića i oni ,,vrše posao,, uz Jareta...i sve ostale...i mi se nađemo na ,,pol-poziciji,, Evrokupa...

Ali zamisli da ti neko naredi, e znaš, ali zarad interesa srpske košarke moraju ,,prvo poluvreme,, da ti igraju Trifa i Pecarski, a kad igra Kori ne može Mozli ili obrnuto jer su stranci...a Pejdžić može kad 'oće jerbo ima naš pasoš... :D

O.k. u našoj košarci ima 5 različitih takmičenja sa 5 pravila, i 5 sastava ekipa, ali..ipak...svako teži jačem a ne nekom domaćem ili mladalačkom timu...
Pusti me toga, takmičarski sport se igra na pobedu...
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Nisam vjerovao da su cigani ovolika kanta od ekipe.
Mi sad da smo pametni pa da iskoristimo ovo stanje konfuzije kod njih, ovolike njihove promasaje sa igracima, ovi Tomanei, Njegosi, Van la Pare, i ostali (ne znam vise ni kako se zove ostala stoka kod njih :D )..pa promasaj od njihovg mister Dekija, ali pazite mister :D a koji crni mister toliko se udebljao da je dosao ka svinja..samo sto ne pukne....

Plus sampion sledece sezone ide u LS/LE a ostali u inter-toto-kup..

I sad mi treba da iskoristimo to sve i da se konacno odlijepimo od njih. Ali ko pametan ima kod nas u klubu? vvv ekipa mozda? Ivica mis (jos je covjek u klubu sunce ti jebem)? Tuzni sa juga? Ili ona budaletina od Pantica?
Nema niko normalan kod nas sa nekim dugorocnim planom i tako da cigani mogu mirni biti. Dok se ne privatizujemo nikad se odlijepit necemo.
A ovakva prilika ne znam kad ce nam se opet ukazati.

Sledeca sezona ce biti jedna od najbitnijih sezona od kad ja pratim fudbal. Upravo zbog ovog inter toto kupa..jer u tom cipiripi kupu tesko da cemo koju paru uzet.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Malopre javljeno da su svi testirani iz Cukarickog - negativni.

E sad, da li ce biti utakmice definitivno ili ne - navodno se jos ne zna.
 

GrobarSCG

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.126
Reaction score
1.870
Локација
На ЈУГУ Канаде!
ljudi... naši treba da traže da se utakmica ODLOŽI!!! šta treba? da nam se tim SMRTNO razboli zbog idiota??? ponavljam: utakmica se NE SME odigrati!!! ZDRAVLJE ispred fudbala (ma koliko on bio zdrav)!
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Sad kad je malo splasnula euforija, voleo bih da prokomentarišem način na koji smo postigli gol.

Sve je krenulo od Natka koji je izvršio presing na Snežanu borjan, koja je ispucala loptu ka centru. U skoku je Urošević bio bolji od jovančića, lopta je došla do vukanovića koji je na leđima imao Asana i koji ga je pritisnuo da proda loptu i bukvalno je da u noge Markoviću. Marković je potom lepo pronašao Sadika, to smo već apsolvirali kako je izlomio degeneka. :D. U trenutku kada je Sadik kretao u dribling, Natko se osvrtao oko sebe i čekao na 16m, cigani su lepo zatvorili prostor sve do trenutka magije. vukanović je pokrivao levu stranu degeneka tj spoljašnji dribling i šut dok je milunović pokrivao desnu i tek po ispadanju degeneka pa potom vukanovića, milunović kreće na Sadika, Natko tek tada ulazi sam kao duh i inteligentno plasira loptu u gol. Naravno posao su odradili Marković i Asano što su odmah ušli za Sadikom i tako imali petrovića i rodića na sebi.

Dakle gol nije bila klasična greška jednog njihovog igrača na sredini terena, gol je pao zbog posledice naše igre i u odbrani i u napadu. Bravo još jednom.

Posle vraćanja ka centru Natko svima pokazuje da se nastavi u istom ritmu i da se ne poleti. Kakva je to igračina i koliko sam srećan što je kod nas. Lazar Pavlović ima sreću što ima jednog Natka u timu, da gleda uči i skida svaki potez!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.495
Najvece promene bi trebalo da pretrpi odbrana sto zbog odlaska Pavlovica sto zbog toga da zadnja linija generalno ocigledno ne moze da odgovori ovim zahtevima u igri, bar ne onoliko koliko bi trebalo. Urosevic i Miletic nisu tip bekova za ovo sto strucni stab zahteva. Tako da ako tu nadjemo adekvatne igrace tek ce tad na povrsinu da ispliva ovaj kvalitet jer verujem da ni u jednom momentu ove sezone nismo pokazali ni 60-70% od onoga sto mozemo. Urosevic moze da bude odlican za rotaciju, a Miletic mozda i da se vrati na svoju prirodnu poziciju osim ako ne stigne neka dobra ponuda. Ima tu jos prostora za jacanje i nadam se i verujem da cemo ojacati najslabije karike i pokusati vrline jos vise da unapredimo,
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
359
Reaction score
1.521
Локација
Novi Sad
Posle vraćanja ka centru Natko svima pokazuje da se nastavi u istom ritmu i da se ne poleti. Kakva je to igračina i koliko sam srećan što je kod nas. Lazar Pavlović ima sreću što ima jednog Natka u timu, da gleda uči i skida svaki potez!
Legitiman naslednik Saleta Ilića...naravno ako se zadrži, a deluje da ima želju.
 

zapad27

Grobar
Учлањен(а)
07.04.2016
Порука
239
Reaction score
158
Bio sam na utakmici inđija vojvodina malopre, pa samo da prenesem reči jednog njihovog čoveka iz stručnog štaba koji nije znao da sam veliki grobar "guramo da se igra u jagodini jer nam odgovara po svemu, pre svega lošem terenu. Ako se bude igralo na nekom top mi nemamo šta da tražimo"
Mada posle odgledane utakmice ubeđen sam da svakako nemaju šta da traže bez obzira što im 3 standardna nisu igrala. Ljudi se raspadaju, Drinčić im je 70% ekipe i napred i nazad.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top