Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
543
Reaction score
974
Savo je trsio cigane tako da Stanoje tu nema sta da popravlja. Savo je dobro gurao u Evropi mada se sapleo na zadnjem stepeniku.
U nasoj ligi i pored sve kradje trebalo je bolje. To sto svi igraju na krv i noz sa nama, na to ne smemo da se zalimo. Zalosno je sto ganima skidaju gace, ali smo trebali te male klubove da silujemo bas zbog toga. Naravno da smo kiksirali, to je neminovno, samo je kod Save ipak bilo precesto.
E to Stanoje da popravi, te takozvane male utakmice. Evropa ce naravno biti jos vece merilo, i ako uspe na oba fronta alal vera.
 

Leo42

Početnik
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
151
Reaction score
444
Локација
Niš
Pa nije to bas tako video Perica pa ajde i on. Postoje razlozi zasto se vise ne igra sa dva spica.

Poslednjih 10ak godina se mnogo promenio fudbal. Najvise su tome doprineli Gvardiola i Klop. A razlog je PRESING.
Otuda i onaj naziv za Klopov stil Gegenpresing, gde kaze da oduzeta loptu u poslednjoj trecini igralista je opasnija po protivnicki gol od najkreativnijeg igraca na svetu u pozicionom napadu. Ovo je jedan od razloga i izumiranja klasicnih 10ki. Jos jedan razlog je kada se igra presing (ko koliko snage ima zavisi i koliko duboko ce se izlaziti) a svi ga na svetu igraju (samo zavisi dal na svojoj polovini ili preko celog terena), da je kroz posed jako tesko doci do protivnickog gola, tj uopste napraviti situaciju odnosno sansu da se da gol. Zato u danasnje vreme se koriste sto vise igraca koji pokrivaju veliki deo terena jer je potrebno mnogo trcanja i kretanja da bi se u napadu doslo u situaciju da imas prostor da se okrenes ka golu (da li da sutnes ili da kreiras). To je razlog izumiranja klasicnih 10ki. Glavna karakteristika njihova je bila da su vrhunski kreatori, medju najboljim igracima ali da pokrivaju mali prostor i da manje vise igraju iz mesta. Nema toga vise da se igra iz mesta. Presingom on nikada nece doci u situaciju da je slobodan i da moze da dodje u priliku da kreira. Zato se traze igraci koji se non stop krecu, a sa druge strane mnogo ce znaciti i u odbrani i oresingu jer ako se dobro igra presing velike su sanse i da se odigra tranzicija (danas najvise golova pada bas iz tranzicije u fudbalu). Danasnje 10ke se zovu Progresivni vezni ili ofanzivni vezni koji celu utakmicu trazi tu rupu izmedju linija gde ce imati prostor da kad primi loptu moze da se okrene licem ka golu.

Isti je razlog zasto se vise ne igra sa dva klasicna spica. Ti prakticno imas dva igraca manje u polju kada igras sa dva klasicna spica. Protivnicki presing (makar to bio i Javor) bi te doveo u situaciju da ne bi mogao da dodjes posedom do protivnickog gola. Znaci ne bi dosao ni u situaciju da zapretis protivniku. Jednostavno bi se cela utakmica igrala na sredini gde bi tvoj tim imao manji posed i morao da se brani. Druga stvar sa dva spica se gubi i u odbrani ako nisu pokretljivi, a cim nema jedne od tri linije tima u odbrani to je busna odbrana, plus nema tranzicije. I jos jedna stvar a to je da su uglavnom po prirodi igraci sredine terena mnogo agresivniji od spiceva, tako da sve te SECOND BALL lopte bi izgubili ili vecinu (lopte nakon dugih lopti, nicije lopte).

E sad i za to se naslo resenje pa postoje ekipe koje igraju sa dva spica ali je to totalno drugacijeg stila od staromodnog igranja sa dva klasicna spica. Danasnja dva spica moraju biti jako pokretljiva i dobri sa loptom u nogama (primer Sadik-Markovic, Kakvert Luin- Ricarlison, Mertens-Insinje, Mesi-Suarez, Grizman-Dijego Kosta). Jos jedna bitna karakteristika jeste da se spustaju izmedju linija i da glume 10ke. Znaci jako pokretljivi igraci koji ce se non stop kretati.

Nas fudbal se isto modernizovao koliko god to zvucalo cudno, i poceo je da se igra presing i da se dovode igraju koji su sposobni da trce. Problem je kvalitet tog oresinga i najveci problem je nedostatak individualnog kvaliteta samih igraca. Jednostavno se dovode solidni fizikalci bez ikakvog znanja fudbala.
Kod nas u ligi mi moramo da igramo sa dva spica ali za razliku od Evropskih timova mi sebi mozemo da priustimo jednog igraca koji je slab u polju (Skuletic,Djurdjevic), zbog slabog kvaliteta protivnika, a da drugi spic bude koristan u polju (Markovic, Lazovic, Leonardo).


I jos jedna stvar. Razlog zasto mi igramo odlicno u Evropi jeste da imamo ceo tim koji je dobar u polju racunajuci i spica. Mi trenutno imamo Sadika koji je odlican u polju, vrhunski u tranziciji ali su mu mane realizacija i igra glavom. Bas zbog toga sto imamo igraca vise u polju mi smo dolazili u situaciju da stvaramo dosta samsi protivniku (Az, Junajted, Zvezda...) ali protiv nekih jednostavno nismo imali realizaciju. I to nije sreca iliti nesreca zbog pripustenih sansi, mi jednostavno imamo tim koji ima losu zavrsnicu (Sadik,Asano,Stevanovic,Suma niko nije gol igrac).

Tako da Matic-Sadik necemo gledati jer bi bilo amaterski tako da se igra (jeidno u situaciji da jurimo rezultat). Sadik-Markovic ili Sadik-Asano je vec realno da
Pa nije to bas tako video Perica pa ajde i on. Postoje razlozi zasto se vise ne igra sa dva spica.

Poslednjih 10ak godina se mnogo promenio fudbal. Najvise su tome doprineli Gvardiola i Klop. A razlog je PRESING.
Otuda i onaj naziv za Klopov stil Gegenpresing, gde kaze da oduzeta loptu u poslednjoj trecini igralista je opasnija po protivnicki gol od najkreativnijeg igraca na svetu u pozicionom napadu. Ovo je jedan od razloga i izumiranja klasicnih 10ki. Jos jedan razlog je kada se igra presing (ko koliko snage ima zavisi i koliko duboko ce se izlaziti) a svi ga na svetu igraju (samo zavisi dal na svojoj polovini ili preko celog terena), da je kroz posed jako tesko doci do protivnickog gola, tj uopste napraviti situaciju odnosno sansu da se da gol. Zato u danasnje vreme se koriste sto vise igraca koji pokrivaju veliki deo terena jer je potrebno mnogo trcanja i kretanja da bi se u napadu doslo u situaciju da imas prostor da se okrenes ka golu (da li da sutnes ili da kreiras). To je razlog izumiranja klasicnih 10ki. Glavna karakteristika njihova je bila da su vrhunski kreatori, medju najboljim igracima ali da pokrivaju mali prostor i da manje vise igraju iz mesta. Nema toga vise da se igra iz mesta. Presingom on nikada nece doci u situaciju da je slobodan i da moze da dodje u priliku da kreira. Zato se traze igraci koji se non stop krecu, a sa druge strane mnogo ce znaciti i u odbrani i oresingu jer ako se dobro igra presing velike su sanse i da se odigra tranzicija (danas najvise golova pada bas iz tranzicije u fudbalu). Danasnje 10ke se zovu Progresivni vezni ili ofanzivni vezni koji celu utakmicu trazi tu rupu izmedju linija gde ce imati prostor da kad primi loptu moze da se okrene licem ka golu.

Isti je razlog zasto se vise ne igra sa dva klasicna spica. Ti prakticno imas dva igraca manje u polju kada igras sa dva klasicna spica. Protivnicki presing (makar to bio i Javor) bi te doveo u situaciju da ne bi mogao da dodjes posedom do protivnickog gola. Znaci ne bi dosao ni u situaciju da zapretis protivniku. Jednostavno bi se cela utakmica igrala na sredini gde bi tvoj tim imao manji posed i morao da se brani. Druga stvar sa dva spica se gubi i u odbrani ako nisu pokretljivi, a cim nema jedne od tri linije tima u odbrani to je busna odbrana, plus nema tranzicije. I jos jedna stvar a to je da su uglavnom po prirodi igraci sredine terena mnogo agresivniji od spiceva, tako da sve te SECOND BALL lopte bi izgubili ili vecinu (lopte nakon dugih lopti, nicije lopte).

E sad i za to se naslo resenje pa postoje ekipe koje igraju sa dva spica ali je to totalno drugacijeg stila od staromodnog igranja sa dva klasicna spica. Danasnja dva spica moraju biti jako pokretljiva i dobri sa loptom u nogama (primer Sadik-Markovic, Kakvert Luin- Ricarlison, Mertens-Insinje, Mesi-Suarez, Grizman-Dijego Kosta). Jos jedna bitna karakteristika jeste da se spustaju izmedju linija i da glume 10ke. Znaci jako pokretljivi igraci koji ce se non stop kretati.

Nas fudbal se isto modernizovao koliko god to zvucalo cudno, i poceo je da se igra presing i da se dovode igraju koji su sposobni da trce. Problem je kvalitet tog oresinga i najveci problem je nedostatak individualnog kvaliteta samih igraca. Jednostavno se dovode solidni fizikalci bez ikakvog znanja fudbala.
Kod nas u ligi mi moramo da igramo sa dva spica ali za razliku od Evropskih timova mi sebi mozemo da priustimo jednog igraca koji je slab u polju (Skuletic,Djurdjevic), zbog slabog kvaliteta protivnika, a da drugi spic bude koristan u polju (Markovic, Lazovic, Leonardo).


I jos jedna stvar. Razlog zasto mi igramo odlicno u Evropi jeste da imamo ceo tim koji je dobar u polju racunajuci i spica. Mi trenutno imamo Sadika koji je odlican u polju, vrhunski u tranziciji ali su mu mane realizacija i igra glavom. Bas zbog toga sto imamo igraca vise u polju mi smo dolazili u situaciju da stvaramo dosta samsi protivniku (Az, Junajted, Zvezda...) ali protiv nekih jednostavno nismo imali realizaciju. I to nije sreca iliti nesreca zbog pripustenih sansi, mi jednostavno imamo tim koji ima losu zavrsnicu (Sadik,Asano,Stevanovic,Suma niko nije gol igrac).

Tako da Matic-Sadik necemo gledati jer bi bilo amaterski tako da se igra (jeidno u situaciji da jurimo rezultat). Sadik-Markovic ili Sadik-Asano je vec realno da se desi.

PS. Danas imamo dosta ekipa koje igraju sa dva spica u 3-5-2 formaciji ali to cu drugom prilikom. To nikad ne bih voleo da vidim kod nas tj uopste za bilo koji tim koji treba da napada u kontinuitetu i da pobedjuje. U toj formaciji vecina igra balansirano i jako direktan fudbal, na veoma mali posed. Veliki problem sa tom formacijom je otvaranje bunkera. Najvise lezi ekipama iz sredine tabele da budu tvrde i igrajj balansirano. Pritom kod nas imamo problem da otvorimo protivnika sa dva stopera (slabi su u polju) u timu, sa tri stopera bi bila nemoguca misija.
Svaka cast na ovolikom razumevanju fudbalske igre, sve si lepo objasnio, ali mene zanima kako igrati u Srbiji kad se protiv nas 90% timova brani sa 11 igraca i prakticno smo primorani da uvek igramo pozicioni napad?
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
  1. Znači dobijamo “male” utakmice,
  2. Znači disciplina,
  3. Znači zero tolerance za bezobrazluk,
  4. Znači rat na terenu,
  5. Znači jebi cigane,
  6. Znači titula.
    edit:Znači ugovor na 2 godine! :navijac

Samo bih napisao za brojeve 2 i 3, koje mnogi verovatno povezuju sa Bogunovićem. Podsetiću samo da su u Partizanu za vreme Stanojevića igrali Šćepović, Neca Tomić, Miljković, Ninković i Babović! Dobro se sećam njihove discipline i koliko su nam živaca pokidali a nikad sankcionisani nisu ili javno poniženi kao Bogunović.
 

majonez

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
561
Reaction score
752
Tu je Stanoje pogresio prema Bogunu, jos mu je veci pritisak stvorio. Nisam to zaboravio. Nadam se da se Stanoje sad kaje i da je shvatio gresku. I Bogunovicu je sigurno bilo stalo da da go ali takav je bio realizacija slaba.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
iscitah dosta, pa bi da se nadovezem retroaktivno

- Leonardo je igrao ono sto se modernom fudbalu zove “sw amc” odnosno ofanzivni vezista koji deluje u 3 pravca.. i iza napadaca i pored i krilo.. njegove pre svega tehnicke i fizicke predispozicije su mu to dozvoljavale...
- Odlaskom Djumija je i krenulo ovo sto je krenulo, za divno cudo bio je veci autoritet od Milosevica u svlacionici
- Pojacanja ce te videti SAMO i SAMO prodajom!
- Dakle Sadik Suma Stevanovic Asano Zdjelar Natho svi su u bubnju, pa zavisno ko ode, tek onda mozemo mastamo o pojacanjima. Naravno ako neko dodje pre toga moze samo kao “free agent”
- Vi braco sto se nalupetaste ovde sa rombovima i glupostima i Natha stavljate na krilo???? kapiram da ste isti oni sto su ga stavljali na polu-spica!???
- Stanoje u Kini nije igrao romb, a nije ni u Arabiji.. u domacoj ligi podrzavam da igra tako, za evropu 4-5-1 zacementirano! Ne znam sta vam je!
Nama sa 2 zadnja vezna, 2 “beka” i 2 stopera zvizdi nazad sa svih strana.. probijaju nas po bokovima, ostaju na 16 sami na sutu..
i sad ce Stanoje da dodje i stavi Scekica na DM samog?? - delio bi bodove za takve upise!


dodacu, jednog dana, jednog lepog dana klub ce odluciti da igra samo jednu formaciju od mladjih kategorija do prvog tima
ona ce biti sa 3 pozadi.. 3-5-2 3-6-1 3-4-3 nije bitno, ali kurcevu rak ranu domaceg fudbala - beka! nece vise biti.. igrace likovi poput Asana wing-beka
Dozivecu valjda taj dan.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Kad vec narucujemo formacije i postavke :kokice ja bi ovako nesto:

v0ekFu9.png


Dok ne dovedemo novog stopera stavio bih Scekica kao privremeno resenje (uz novog beka/krilo koji bi mogao ali ne bi morao da zameni Lutovca). Imamo 5 izmena....opcija koliko volis uprkos kratkoj klupi....pred kraj meca ubacis Vitasa/Miletica/Ostoju umesto Natka i Scekica gurnes u sredinu, Brezancica zamenis Urosevicem, Stevanovica sa Stojkovicem ili Asana prebacis levo pa zamenis Stevanovica Colicem......ubacis Lolu umesto Sume u finisu pa Asana gurnes sa Sadikom jos vise napred, leva strana i sredina katanac, a desna kontra-napad.....to ako vodimo:
xe5WIgf.png


Ako imamo neodgovarajuci rezultat u finisu menjas u neku haoticnu 3-4-3:

niBz7fa.png


Bog da nas vidi...
 
  • Like
Reactions: MAK

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.132
Reaction score
17.817
Локација
U Kinšasi
Kad se kaze Stanojevic, svi bi trebalo da imamo puno postovanje prema tom coveku. Isto kao prema Nikolicu. Iako se ovde pofajtaju sporadicno i jedan i drugi. Meni su licno doneli toliko radosti, da me stvarno zabole sta su radili posle Partizana i iz kog su razloga otisli, i zabole me da specijalno vagam kakav smo tim u njihovo vreme imali i kakav smo fudbal igrali.

I licno nisam neki fan Stanoja, niti mi je taj fudbal bio nesto poseban, niti mi je on kao lik simpatican. Nije mi jasan njegov povratak u Partizan u ovim okolnostima, pogotovo kad se setimo kako je otisao. Secam se i kako je bio malodusan dugo vremena pre onog derbija kad je princ jebao ciganku na veliku subotu. Taj dan se na srecu svih nas konacno probudio i pokazao znake zivota pored klupe, jer je lako moglo da se desi da odleti i da izduvamo za titulu. Ja zelim da svaku utakmicu vodi sa tom energijom kao taj derbi. Zelim mu svu srecu.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@TaraNdrel slažem se da ne možemo 3-5-2 a realno to je početna formacija koja prelazi u 3-4-3 koja je ujedno i najofanzivnija formacija.Ali sa ovakvim veznim redom mi ne možemo to da odigramo.
Kod ovih novih formacija oni i igraju sa dva špica u napadu ali kretanje njihovih ofanzivnih igrača i naših je baš različito.
Slažem se isto da smo počeli da osvajamo bodove u ligi Evrope i da je napredovao naš fudbal, čak i Spartak ima skalp imaju i cigani iz Novog Sada i moguće da TSK napravi proboj do play off.
Neko napisa da treba Stanojević da formira tim pa da mu sudimo.Sasvim dovoljno vremena ima da formira tim.Još mesec dana traje prelazni rok i nek dovede koga želi.Samo nek utegne to.
Ja sam prezodovoljan bio našim nastupima u Evropi, nadam se da Stanojević to nastavi.Pa da krenemo kako znamo i izbacimo Šarlou.
Ne znam da li ima zabrana za Srbiju u Belgiji i da li mogu da nas tamo ugoste ili je to Mađarska, Kipar?
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
@Leo42

Pa za pocetak je bitno da se promeni stav ekipe. Da nadjemo resenje za utakmice koje se igraju na “tucu”. To je bio najveci problem Savi uz male utakmice. Utakmice koje se igraju na “tucu” (Vojvodina) ne mogu da se zavrse tako sto nas drugi nasankaju i “pretuku” i jos na to i dobiju. Ko god pokusa tako protiv nas, mora da zna kako ce se provesti. Da im odgovorimo jos jacom “tucom” ali pametno, sa ciljem da dobijemo utakmicu a ne da se laktamo kao cigani bez obzira na rezultat. Takve ekipe najvise zaboli poraz a ne to da li ce dobiti vise udaraca i ostalo. Drugo da se ekipa mentalno pripremi za takve utakmice i da se nikad ne desi ovo sa Sumom, znaci ako se vec daje lakat onda to ne sme biti ocigledno nego kroz kontakt, duel. Ili ako Drncic daje lakat da se to iskoristi i izvrsi pritisak za zuti ili crveni karton pa tek onda kasnije u duelu da se vrati.
Drugo je da se poradi na motivaciji igraca na malim utakmicama
Trece da se promeni stil igre nekad. Filozofija fudbala nikad ne sme da se menja ali stil, tj razlicite akcije mogu. Nama fali da budemo vise takmicarska ekipa. Da popravimo prekide recimo, da probamo da u toku utakmice promenimo ritam kroz malo direktniju igru. Sto znaci da i dalje forsiramo ovakav fudbal kroz pas ali moramo da menjamo ritam utakmice. Ovo se najvise odnosi na ove “tuca” utakmice. Ne mogu se one igrati na pas od noge do noge kad je svaki kontant “tuca”. Mora se vise traziti i napadati prostor (da se pobegne od kontakt igre), i slati lopte iza ledja odbrane. Opet kazem kao promena ritma, ne kao menjanje filozofije. Ne mozemo toliko jednosmerno napadati uvek da kroz pas dajemo golove.
I cetvrto je da kad napadamo ove njivaligase moramo da napadamo sa vise igraca. Odnosno kada ih stisnemo kod njihovog sestaesterca moramo imati vise igraca u zavrsnici, tj da punimo sensaesterac.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Lepo predstavljanje :)
Vidi se da mu je već sada jasno da za vreme av samo cigani mogu da budu prvaci ove lige, i pored toga uhvatio se u borbu da pokuša nešto da promeni. Šansa da se uđe u krug večitih legendi Partizana.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top