Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
Kad su imali alibi
A i sta ce im
Kome da se pravdaju
Dajte ljudi
Partizanu je apsolutno svejedno da li prodaje igraca za 5 ili 55 miliona evra
Para nece biti
Pojacanje ce biti nase dete koje niko nece
A dug ce biti sve veci

иако бих волео да задржимо најбоље играче али пошто смо остали без прихода из Европе и пошто смо продали играче за много мање него што се најављивало треба нам перфектан прелазни рок који ће да направи такву рокаду у екипи која ће да нам омогући да се што је више могуће опоравимо финансијски али без пада целокупног квалитета екипе услед одлазака
1. Najbolje igrace ne bi zadrzali ni da smo igrali evropu
2. Ne bitno je za koliko smo prodali igrace
3. Da osvojimo ligu sampiona i potpisemo desetogodisnji ugovor za najkijem mi bi za 6 meseci "morali da se oporavljamo finansijski"
4. Nedovoljno je da kvalitet ne padne nego treba da se podigne, a vrlo moguce da ce pasti
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.450
Ispade po tvom da smo zaradili jedva 3 miliona evra. :D

Cisto da se podsetimo koliko smo zaradili ove sezone, kako ne bismo mi forumasi pisali neke stvari koje bi isle u prilog kvinslinzima iz uprave.

Od ucesca u kvalifikacijama za ligu evrope prihodovali smo 780 hiljada evra.
Od transfera smo prihodovali 16.2 miliona evra tj od Filipa Stevanovica 8.5, Sadika 5, Nemanje Nikolica 1.3, Nemanje Miletica 550, Urosa Vitasa 550 i Djoleta Ivanovica 300.
Kad se odbije transfer Makija Banjaka ukupna zarada je 16.48 miliona.

Ako uporedimo sa proslom sezonom, gde smo prihodovali sa sve evropom i transferima nesto manje od 18 miliona, dobijamo pribliznu zaradu kao i ove sezone.

Tako da kolega mi se finansijski ne moramo oporavljati, zarada je skoro indeticna ove i prethodne sezone. :D

Kad dodamo na to stavku da ako Almerija ne udje u la ligu i ako se odluce na prodaju Sadika, mi dobijamo 40% od tog transfera, pa dodas na to da verovatno idu Asano, Zdjelar, Banjak, Suma nikakav alibi uprave nece smeti postojati u vidu "finansijskog oporavka".
Чињеница је да смо имали и расходе (чију висину врв нико не зна?), а не само приходе али ето ако се финансијски не морамо опорављати зашто би онда продали Асана, Суму и Здјелара ? Ајде, видимо да Сума и није у плану тренера али ако продамо Асана и Здјелара какав онда изговор имамо за то ? Какав тренер има изговор ако то дозволи ? За управу је јасно да им изговора не мањка и да им је једина преокупација да продају све што вреди, а да уложе што је мање могуће. Тако да ако нам финансије нису толики проблем онда Асано и Здјелар морају остати играчи Партизана.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.992
Reaction score
11.710
Локација
JNA
Asanu ugovor istice za godinu dana ako se ne varam, a produzetak istog bi bilo ko zna koliko tesko za klub (sto se finansijskog dela tice). Momak je odlican igrac i voleo bih da ostane, ali zasluzio je da se oproba u mnogo jacoj ligi od ove i prodaja je realnost. Zdjelar sta god da odluci bice ispravno jer je dosta toga dao Partizanu i hvala mu na tome.
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Ima tu i do ambicija samih igrača realno da se ne lažemo, zašto bi Asano i Zdjelar ostali u blato ligi gde pritom ne smeju ni da budu prvaci. Iskreno ja da sam igrač pogotovo stranac morali bi žestoko da me plate da igram ovde i da trpim teror priučenih sudija i seoskih mesra. Dobro lupam ja kao ludak bi igrao za džabe ali to je drugo, realno treba se staviti u cipele tih momaka recimo Zdjelara. On je dečko sve ovde postigao, ništa mu više nije ostalo, pobeđivao derbije, igrao evropu itd. Asano takođe ima vrv poslednju šansu da uradi nešto više u ozbiljnom fudbalu.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.450
Из њиховог угла је вероватно тако али Партизан треба да пази каријеру тих играча и на своју корист, а не само на њихову. Можда смо се навикли да будемо одскочна даска, успутна станица али ваљда би било добро да не будемо то увек. Ако они баш навале да иду то је друга ствар али ако постоји шанса да их задржимо треба да их задржимо, а не да претпостављамо нешто унапред. Ја се не сећам колико је играча последњу деценију баш претерано инсистирало да иде....овако напамет - скоро нико. То што смо успели да доведемо Леонарда, Мореиру, Натха итд говори да ми нисмо клуб који не може да доведе или задржи такве играче да играју у његовом дресу.....питање је само да ли хоћемо. Замислите да Асано можда нема ништа против да заврши каријеру овде? А ми се нађемо у чуду јер нисмо очекивали тако нешто и почнемо да му објашњавамо како то није добро за њега.....уместо да га потпишемо доживотно.
 
Последња измена:

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Zdjelar je potpisao novi ugovor da bi ponistio svinjariju najboljeg pregovaraca u univerzumu, pretpostavljam da je dogovor da moze da ide ako dobije ponudu koja mu odgovara...
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Očekujem laganu pobedu, Mačva se defakto raspala kao uostalom i svi klubovi manje više u našoj smehtresnoj ligi što mi moram da priznam nije ni malo žao jer su skoro svi redom saučesnici u ovom cirkusu. Mogao bi Stanoje da izmeša postavu jer nam utakmica ne znači ništa, voleo bih da Lazar Pavlović konačno počne jednu utakmicu jer mislim da je zaslužio. Moraju se klincima davati minuti da vidimo jesu li za nešto više ili ne, a kada ako ne sad.
Nažalost, i naš Partizan je....
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Из њиховог угла је вероватно тако али Партизан треба да пази каријеру тих играча и на своју корист, а не само на њихову. Можда смо се навикли да будемо одскочна даска, успутна станица али ваљда би било добро да не будемо то увек. Ако они баш навале да иду то је друга ствар али ако постоји шанса да их задржимо треба да их задржимо, а не да претпостављамо нешто унапред. Ја се не сећам колико је играча последњу деценију баш претерано инсистирало да иде....овако напамет - скоро нико. То што смо успели да доведемо Леонарда, Мореиру, Натха итд говори да ми нисмо клуб који не може да доведе или задржи такве играче да играју у његовом дресу.....питање је само да ли хоћемо. Замислите да Асано можда нема ништа против да заврши каријеру овде? А ми се нађемо у чуду јер нисмо очекивали тако нешто и почнемо да му објашњавамо како то није добро за њега.....уместо да га потпишемо доживотно.
Moguće je da ima i takvih igrača mada ne bih baš polagao nade. Sve je teže ostati u ovakvom Partizanu, u ovakvoj ligi i iskreno govoreći i u ovakvoj državi i društvu uopšte. Koliko sam upućen Zdjelar je do sada odbijao unosne ponude jer je rekao da iz Partizana želi samo u lige petice eto to je ako ništa lep gest uz to je i produžio ugovor a nije morao. Mislim da je to nešto najbliže što ćemo doživeti ovome što ti priželjkuješ u ovoj eri. Što se Asana tiče ja bih naravno voleo da ostane ali budimo realni on sa tom brzinom i završnicom koju je zaista dosta unapredio tokom boravka kod nas može da igra dosta ozbiljniji fudbal od ling long blata. Bez preterivanja ja mislim da on može da igra Bundesligu, ako uspemo da ga zadržimo kojim slučajem to će biti ravno čudu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Štoperi: Ne mogu opisati koliko mi je krivo što Banjak ide, a sve ide u tom smeru. Voleo bih kad bi se odustalo od toga, i njega i Valijentea smo prokockali bezveze. Svetu ne očekujem da ćemo zadržati, nemam pojma ni koliko bi nas koštalo da pokušamo. Opet, imaš Šapića iz Čukaričkog koji je preko 2 metra i vrlo sposoban defanzivac za kog potpisujem da sad može da igra u Partizanu. Vujačić se dokazao dobro s reprezentacijom i generalno je stabilan u skoku i defanzivnim zadacima ali s loptom u nogama ne može ništa da uradi, a u Konferenciji ćemo uglavnom igrati s slabijim protivnicima. Drži Ostoju tu jer su uz njega sazrela tri sjajna igrača (Bleki, Kalaba, Sveta). Tu takođe ćemo morati mnogo novca da istresemo za makar jedno dobro pojačanje, a verovatno dva ili tri da popune pozicije. Ne znam kakva je situacija sa klincima, nadam se da imamo valjda nekog (@Goran Tomić može o ovome više).
Pa mogu više, nego čekam neku konkretniju ponudu - a koliki bi bio neki moj procenat od tih nekih sledećih transfera, ako nekog predložim? :D
Mislim, vidiš kako je, od Sadika se sad, na taj ,,procentualni,, način, očekuju neki avioni, kamioni i milioni, a Vlahovića smo (nažalost) verovatno (is)pustili bez tih obećavajućih procenata...ono jes da su špicevi skuplji od štopera, ali nisam ni ja baš toliko alav, zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača, a procenat po procenat od štopera...ma šalim se bre! :buhaha

Video sam da si me pomenuo, nego nikako da stignem da odgovorim...

Verovatno su neki od vas primetili da pomno pratim Teleoptik ove sezone, pa jeste, imam neki utisak o tamošnjim štoperima, ali što se tiče štopera Partizanovih mlađih selekcija, stvarno ne znam kakvi su, njihove utakmice nisam gledao...

Uz ,,ogradu,, da Teleoptik igra timski i da ničija zasluga ili krivica nije isključivo i samo njegova, ipak se mladi štoper Luka Subotić - Subi pokazao kao sasvim solidno rešenje u ,,bedemu,, Teleoptika na toj svojoj štoperskoj poziciji, momak je rođen 22.1.2003.-e, i uglavnom je među najmlađim učesnicima utakmica koje je odigrao ove sezone, ali imponuje ta njegova snaga i čvrstina kojom se ,,nosi,, sa starijima i iskusnijima od sebe...na fotografijama možemo videti kako ih on ,,razgrće,, ili kako ulazi u duele, bez da bilo kad, bilo kome, i bilo kako ,,ustukne,,...
Uz kolegu štopera Đurkovića predstavlja ,,vazdušnu opasnost,, i kada Teleoptik izvodi ofanzivne ,,prekide,, nabačenom visokom loptom...
Već je imao i neke reprezentativne nestupe u mlađim selekcijama...
Ali, kao što rekoh, Teleoptik ipak igra dosta timski:
Primetio sam i da bekovi Teleoptika sad nešto bolje igraju ofanzivno nego jesenas, golmanu je već postala ,,rutina,, da na svakoj utakmici ,,skida zicere,, kondiciono je ceo tim u odličnom stanju, pa nije čudo što su primili najmanje golova u ligi...doduše i dali podosta, ali sad ,,pričamo,, o štoperima i odbrani...

I sve je to lepo, međutim, očekivati da neki mladić od 18 godina, pravo iz Treće lige može odmah da bude pojačanje Partizanu, bilo bi sasvim i nerealno i preterano...on treba da nastavi da se razvija, da se usavršava i da ,,podiže,, nivo onoga što već zna i može, ali i da uči ono što još ne zna, itd...
...poželjno je da recimo štoper zna i sa loptom, da može da je ,,povuče,, ali bez rizika da je izgubi, da mu je pas besprekorno tačan, itd...
A mi smo se i Valientea i Banjaka koji su ,,jaki,, baš u tom nekom ,tehničkom,, segmentu tako lako ,,odrekli,, kao da nam nisu ni potrebni, i onda...pa sigurno ne bismo ni jednog 18-godišnjaka tek tako ,,gurnuli u vatru,, i rizik da ,,proda,, po koju loptu iz koje ćemo primiti gol i onda ga odmah posle staviti na transfer-listu - kao beka Šehovića posle onog jednog mladalačkog kiksa...

Mada, meni je praksa uvek bolji pokazatelj nego neke teorije - Partizan ponekad igra utakmice sa Teleoptikom, a na takve utakmice ,,poziva,, i ,,klince,, iz mlađih selekcija, tako da Stanojević, ali i ostali iz sportskog sektora sigurno dobro vide ko je ,,sazrelio,, za Partizan, ko je još ,,zelen,, a ko je blizu da ,,sazreli,,...postoje i one višenedeljne pripreme dva puta godišnje, kada se pojedincima može pružiti šansa da se dokažu i pokažu, a sa nama je još uvek i ,,zen-učitelj,, štopera - Bojan Boki Ostojić, koji ponekad (kao na ovoj prvoj ,,fotki,, koju ću postaviti) pomno prati šta se dešava na ,,zelenom tepihu,, Zemunela, pa i on može da kaže neku svoju reč što se štopera tiče...



Jesam za to da se mladima da šansa (ako će ta šansa nečemu da posluži, bilo njima, bilo Partizanu), ali jesam i za to da se mladi dokazuju i kroz Treću, Drugu i Prvu ligu, ako ne mogu baš odmah u Partizan - ako imaju potencijala da postanu vrhunski - to će im biti samo još neki ,,školski razred,, pre nego što se vrate u Partizan, ali bolje je biti u nekom ,,školskom razredu,, igrajući fudbal svakog vikenda po 90 minuta - nego presedeti sezonu ili dve na tribinama, pa makar sa grbom Partizana na trenerci ili jakni...

Dakle, praksa, praksa i praksa, a sportski sektor Partizana obično ima sasvim dobre procene kada nekome od klinaca daje ili ne daje šansu...znaju oni dobro kako igra Luka Subotić, uostalom tu su Nađ i Čermelj pa da im to kažu...






On je odličan za svojih 18 godina, ali daj da vidimo kakav će biti sa 20? Sa 22-23? Sa 25?

Naravno...sad već dolazimo do transfer-politike F.K.Partizana i svega i svačega, ali nije to tema za ovaj post...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.450
Moguće je da ima i takvih igrača mada ne bih baš polagao nade. Sve je teže ostati u ovakvom Partizanu, u ovakvoj ligi i iskreno govoreći i u ovakvoj državi i društvu uopšte. Koliko sam upućen Zdjelar je do sada odbijao unosne ponude jer je rekao da iz Partizana želi samo u lige petice eto to je ako ništa lep gest uz to je i produžio ugovor a nije morao. Mislim da je to nešto najbliže što ćemo doživeti ovome što ti priželjkuješ u ovoj eri. Što se Asana tiče ja bih naravno voleo da ostane ali budimo realni on sa tom brzinom i završnicom koju je zaista dosta unapredio tokom boravka kod nas može da igra dosta ozbiljniji fudbal od ling long blata. Bez preterivanja ja mislim da on može da igra Bundesligu, ako uspemo da ga zadržimo kojim slučajem to će biti ravno čudu.
За Здјелара доста тога говори да би могао и хтео да оде у случају добре понуде, а за Асана нисам баш сигуран да нам је незадржив. Колику смо цену платили јер место нападача крпимо са крилима целу сезону, а имали смо једног кога смо градили целу сезону и да ли је Садик инсистирао да оде? Стевановић? Да ли смо баш морали да их продамо уопште након играња ЛЕ и продаје Павловића? Да ли смо могли да задржимо бар једног од њих на дуже ? То су ствари које се понављају годинама и за које не постоји разуман изговор. Продаш једног најбољег играча за пристојне новце - задржи другог, балансирај између финансија и квалитета екипе.....а ми продајемо све, реконструишемо тим сваке године. Јуче Саво, данас Станојевић, сутра неко трећи..... Чим екипа под једним тренером привуче пажњу купаца, тренер се пушта низ воду, продају најбољи играчи и даје новом тренеру да се реконструише екипа...то је наш систем годинама..нажалост

On je odličan za svojih 18 godina, ali daj da vidimo kakav će biti sa 20? Sa 22-23? Sa 25?
Онај Миловановић грађом и покретима доста подсећа на Халанда

Dakle, praksa, praksa i praksa, a sportski sektor Partizana obično ima sasvim dobre procene kada nekome od klinaca daje ili ne daje šansu...znaju oni dobro kako igra Luka Subotić, uostalom tu su Nađ i Čermelj pa da im to kažu...
Генерално да али нису безгрешни....пропусте некад некога....Блекија нпр.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Nisu bezgrešni, ali kad biraju koga da puste a koga da propuste to je malo (i malo više) i stvar nečijih afiniteta...

Savo je ,,upario,, Sadika i Sumu, ali Stanoje radije ,,bira,, Natha i...Bajbeka...o.k. Bajbek se pokazao ili nije pokazao, ali shvataš šta hoću da kažem...jednom treneru treba baš neki igrač, drugome ne treba, itd...Evo i kod trenera i ovde na Forumu, nekome je Maki Banjak bolji štoper od Vujketa, ali nekome i nije...i Marko Nikolić je na neki način jednom ,,birao,, Kojića i Luku, ali, drugi put Đurđevića...a eto, Piksiju Stojkoviću, recimo Đurđević nije potreban, jer kaže da ima Mitrovića, Vlahovića i Jovića...

E tako mu nešto dođe i sa ovim sadašnjim ,,klincima,, Partizana, ne možeš njih 11 da ,,gurneš,, u prvi tim, odlučiš se za neke, pa se oni ili pokažu ili ne pokažu...neko odmah (kao Bleki ili Kalaba), a neko tek kasnije (kao Sveta sad)...

Ali da bi se neko pokazao potrebna mu je i minutaža i kontinuitet, pa i da ga trpiš kada mu ne ide...samo što se u Partizanu radi po sistemu sve dam - samo da (što pre) prodam...mada... imaju i roditelji, menadžeri, pa i sami fudbaleri ponekad udela u svemu tome...i njima se ponekad žuri...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.450
samo što se u Partizanu radi po sistemu sve dam - samo da (što pre) prodam
То нам је једини систем. Главна (и једина) политика клуба је продаја играча па зато сваки нови тренер доноси свој систем јер немамо сопствен. То очигледно није случајно јер да би продавао играче треба ти лабав систем, прилагодљив драстичним променама као што је нпр продаја свега што вреди....уме управа фино да се организује, нису они ни мало неспособни.....е сад зашто нису способни на корист Партизана то је већ друга прича. Ако се мало не олабави са продајама најбољих играча и даље ћемо да се вртимо у круг, ништа неће да се промени.
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Pobeda u zahtevnoj utakmici iako tako nije delovalo, kao što rekoh mislim da Štulića treba poslati na pozajmnicu da stekne rutinu i možda probati Milovanovića koji uprkos visini deluje pokretljivije i bolje u samoj završnici. I ovako su ove utakmice manje više besmislene te treba probati što više igrača. Natko pokazuje da je i dalje majstor pogotovo za ove manje utakmice gde imamo veći posed i gde može lakše da se istakne. Nekoliko nesigurnosti u odbrani u prvom poluvremenu mada do istih je moralo doći kad tad jer je nerealno da nikad ne primamo golove.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Веома траљаво по мом суду.
Показало се да велика већина младих играча у нашем ростеру још увек није за први тим, а за доста њих је питање и да ли ће икада бити.

Асано играч сезоне! Да нам остане што дуже!
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Pobeda koja je mogla da bude sa više golova razlike ali je bilo bitno da se ne povredi niko pred NS.

Dosta slaba partija pojedinaca. Vujačić je imao onu lošu reakciju kod gola, ali najviše zabrinjava to što je Štulić igrao kao da ima tatu na klupi. Katastrofa. Ništa bolje Lazar Pavlović. Morali su da iskoriste ovu priliku da se nameću. Mislim da je Štulić sebi zatvorio ulaz u 11 neko vreme.

Ovu ligu hitno sklepati po uzoru na kockaste, nema ovde kvaliteta za više od 10 timova u prvoj ligi. I to je upitno.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top