Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
256
Reaction score
2.188
Локација
Beograd

Prijatelju, uz svo poštovanje, mojne tako... Mi malo stariji pamtimo i kakve su povike bile na Saleta Đorđevića u početku, da nije borben, da je maneken i još gore da je ciganin, pa na Duleta da ne zna da vodi utakmicu, da pravi izmene, da je dobar samo da vodi treninge i svakakve gluposti... Zagorac sigurno nije zaboravio da igra košarku, ceo tim je potonuo prošle godine i nema šanse da uz Željka neće proigrati ponovo. U kojoj meri videćemo... A mi sada, posebno bez Novice, nemamo dovoljno ozbiljnih grobara da bi smo ih se tako lako odricali.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.208
Reaction score
6.986
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
"U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba na svetu."
Već napisano, ali prosto mora da se ponavlja iznova i iznova, da se nikad ne zaboravi kako razmišlja simbol Partizana.
Novice bratino naša, hvala ti za sve!
Nadam se da te vidimo uskoro u odelu, na klupi ili pored terena, kako pokrivaš funkciju Partizanštine!
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.114
Reaction score
5.452
Локација
Beograd
Ne pamtim da se neko ovako šmekerski oprostio, bez pompeznih najava, velikog spektakla (koji je Novica svakako zaslužio) i generalnog propratnog cirkusa. Možda bi bilo lako i logično da je sad, kad se pravi sjajan tim, sa najboljim trenerom, ostao da isprati sve to i uzme evropski trofej koji mu pripada, ali kad je s Partizanom išta bilo lako i logično, pa i sa Novicom?
Kao da je sad konačno odahnuo znajući da je klub u sigurnim rukama i da ne mora da uništava svoje telo na terenu i mozak van njega da zadrži taj grobarski duh koji se često negde zaturio ovih prethodnih nekoliko godina.
Igrajući bez kolena, sa sjebanjm leđima, u raznoraznim timovima, borio se kao da je prvi put sa 18 godina uleteo na teren, prošle sezone kad baš ništa nije išlo kako treba nas je često držao iznad vode i u igri koliko je mogao. Mogao je da uzme veći novac u drugim zemljama ali je ostao ovde, uz klub koji voli, sa pristupom koji i najokoreliji Grobari ne mogu lako da ponove i objasne. Čuvao je tu vatru i zbog toga je najveći.

Nije se povukao Novica Veličković, ovim se povukla jedna epoha Partizana i ovim je na neki način nestao trag jednog morala i principa života i košarke koji je skoro nemoguće ponoviti. Kažem skoro jer se nadam da će upravo Novica, zajedno sa Željkom, učiti nove generacije šta znači biti igrač Partizana. A igrača kao što je on će teško biti mnogo, od zujalice koja je sve radila kao klinac do iskusnog majstora u reketu i stretch visokog koji je terorisao odbrane šutem.
O povlačenju broja ne bih razmišljao uopšte, taj broj nam je dao toliko dobrih igrača (Divac, Tomašević, Krstić, Gagi, itd) da se to treba održati :D nadam se punoj hali i pravom oproštajnom meču.

Za mene se nije povukao kapiten Partizana već Supermen.

Za kraj:


Samo zbog ovoga si sve nas zadužio za sva vremena, o ostalom da ne pričam.
Hvala ti kapitenu, ako ovo ikad pročitaš.
 

Dr. Strange

Početnik
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
107
Reaction score
541
Локација
Beograd
Nema smisla davati traku bilo kome osim Zagorcu. Novice ti si simbol Partizana i svega onoga sto Partizan jeste. Ne postoji osoba na svetu koja vise zasluzuje od tebe da bude rekorder i koliko god da ti je tesko pao ovaj drugi period u Partizanu, tu pokazao svoju velicinu. I kao igrac i kao covek. Jer kad nikog nije bilo, kad su sa svih strana gledali da uniste klub i duh tog kluba, da ga ponize, ti to nikad nisi dao. Ti si ga sam branio i odbranio. Sad odmori i uzivaj u narednim sezonama, ne sumnjam da ce za tebe biti mesta u klubu kad god to budes pozeleo.

Ti si Partizan!
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Kao i u životu. Svemu u jednom trenutku dodje kraj.
Novica, Legenda. Pridružio se odabranoj ekipi Legendi Partizana . A hvala Bogu, društvo mu pravi nemali broj najvećih imena Srpske košarke.
Sećam ga se još iz trenutaka kada je napravio prve korake u našem klubu. Od prvog, do poslednjeg dana, ono što je Novicu posebno izdvajalo u odnosu na druge je.. "Nenormalna" ljubav prema klubu. Igra do poslednjeg atoma snage, davanje 101% sebe, uvek na granici i preko toga.
Poslednjih godinu dana je verujem više on trebao Partizanu, no Partizan njemu. Još ranije je mogao da se penzioniše. Bio je tu, i pored mnogo mladjih od sebe, uvek je on bio taj koji bi povukao.
Sada, kada klub konačno staje na svoje noge. Novica može da se povuče u zasluženu penziju.
Nadam se da ga čeka neka funkcija u klubu i da ćemo ga još dugo dugo godina gledati, sada ne kao igrača na parketu. Al svakako kao nekoga ko će biti tu da pomogne i van parketa.
Novice, Kapitenu, Legendo.. Hvala na svakom minutu provedenom u svetom dresu!
Uživaj u sasluženoj "penziji". I sve najlepše ti želim u daljem životu.
Hvala još jednom LEGENDO!
 

Bazzile

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
437
Reaction score
2.295
Zagorac je Grobar. Ovo sa sindikatom mu nije trebalo. Isto tako je znao da ima ugovor jos par godina, i da ce se Novica penzionisati, i da je on logican naslednik. Trebalo je da grize.
 

ynn93

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
415
Reaction score
283
Локација
Zemun
Rade Zagorac kosarkas od 25 godina nema mesta u Partizanu po svom kvalitetu, to sto je grobar i kao fura se neka Partizanstina to je sve lepo, dodji na tribinu pa cemo zajedno. ovako za bezobrano velilku platu u odnosu na doprinos (znam kad je dolazio svi smo mi mislili da dobijamo nesto drugo) hvala lepo, ali da se ne ljubimo to sto on igra trifa moze sa 3x zelje.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Уредник
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.718
Reaction score
11.097
Локација
.
Kad god pročitam argument Zagorac je Grobar naglo mi skoči pritisak.
Svi mi ovde sa foruma smo Grobari ali to ne znači da treba da igramo u KK. On pre svega nema mentalitet i psihu za KK Partizan a pogotovo ne za Željkovu ekipu
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
624
Reaction score
3.780
Sve vise sam misljenja da, da nije bilo onog Partizan, Novicinog i Duskovog... Ne bi se nikada stvorila ona atmosfera koja se stvorila tada. Novica je bio simbol odnosno prototip onoga sto bi svako od nas mogao i morao makar da tezi bude. Prototip modernog sportiste i simbioza mnogih kvaliteta koje vecina ljudi ima pojedincano, ali nikada ili jako retko sve to zajedno. Muda do kolena, srce jos vece, postenje prema dresu, protivniku, treningu i radu... Nacitan i elokventan. Inteligentan. Uporedjujucu ga sa konkretno danasnjim reprezentativcima, nema NIJEDAN sa takvim ili pribliznim mindsetom.

I zato Novice, hvala ti do neba sto si bio deo Partizana kada je bilo najbolje, podjednako kao i kada je bilo najgore. Hvala ti sto si uvek bio personifikacija i olicenje pravog sportiste i sto si, uz Duska onih godina najvise ucinio da nam se raspaljuje i koncentrise navijacki duh. I ovo sto se danas desava, ne bi se desavalo da nije bilo tebe i onih godina borbe i bambergovanja. Bili smo mi veliki i pre toga, ali tada smo svima pokazali koliko smo zaista veliki i koliko se moglo sa dobrom voljom i srcem. Boljih igraca je bilo u Partizanu, ali u ljudskim kvalitetima prosto ti je tesko parirati. Moj duboki naklon legendo. Odmori kolena, i spremi glavu. Nadam se da ti pripremaju neku poziciju u klubu, jer ljudi sa tvojom energijom su jako retki i kada se nadju, moraju se zadrzati.
 

Jony91

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2021
Порука
6
Reaction score
13
Локација
Novi Sad
Današnje gostovanje Vujoševića je delom cenzurisano, sve novine su prenele samo ono što im odgovara, a niko nije preneo deo o Vučiću.


Takoreći prodali veru za večeru. Očekujem skandiranje Aco Srbine umesto Vučiću pederu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top