Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Jebeš mi sve ako Žoc nije veličinom pretekao i FIBA i EKA i ULEB i sve pičke materine. U košarci stvarno ne znam veću facu od njega osim možda Fil Džeksona jer je eto, osvajao NBA kao najjaču ligu sveta a Žoc još nije imao priliku da je osvoji :D
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.359
Reaction score
6.447
Локација
Novi Sad
Malo mi ne ide to za Koprivicu: neko ko je 50ti pik NBA drafta, prospekt čke materine... , nema kvalitet za 10minuta protiv Radničkog Kragujevca.. ali verovatno je u pitanju Željkovo školovanje Koprivice druge vrste.

Glasa od tima deli samo to što je Trifa domaći igrač inače dileme ne bi bilo..
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414
Malo mi ne ide to za Koprivicu: neko ko je 50ti pik NBA drafta, prospekt čke materine... , nema kvalitet za 10minuta protiv Radničkog Kragujevca.. ali verovatno je u pitanju Željkovo školovanje Koprivice druge vrste.

Glasa od tima deli samo to što je Trifa domaći igrač inače dileme ne bi bilo..
Koprivica je draftovan na osnovu stare slave, a ne zbog igara protekle 2-3 godine.

Pri prelasku iz košarke za decu na srednjoškolski nivo, Balša je proglašen za najvećeg talenta generacije 2000/2001 u Americi. Iako je u to vreme već imao 210+ i ozbiljnu masu za taj uzrast (13/14 godina), neretko je prenosio loptu, završavao driblingom na obruču... nije gradio igru isključivo na unutrašnju dominaciju, za razliku od njegovog tadašnjeg rivala Vernon Korija (32 pik prošlogodišnjeg drafta).

Nakon srednje škole bio je deo skandala kada je Rik Pitino (zajedno sa par agenata) podmićivao najveće talente da dođu na njegov Luizvil, pa je Koprivica zbog sve toga morao da pauzira dve godine, dok cela istraga ne dođe do kraja.

Nakon toga dolazi period na Floridi koji je mahom svima poznat, gde je on imao neku osrednju ulogu, ali je bilo evidentno da mu dominacija popušta, jer ga vršnjaci fizički sustižu, ali je opet ostalo ono - možda može da se izvuče nešto iz nekada najvećeg talenta u državi (situacija gde ili totalno pogodiš izbor, ako ga vratiš na put, ili totalno pogrešiš, ukoliko sve ostane isto kao proteklih godina - nema sredine).

Istom tom logikom se vodio i Željko win-win situacija, ako ga razmrdaš dobijaš top centra za evropski nivo, ako ostane "mlak" nikom ništa, to je svega 1.5-2 miliona po sezoni. :D
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
208
Reaction score
1.298
Voleo bih da zakljucke o Koprivici, kao promasaju, ne donosimo prebrzo. Decko je mlad, tek je dosao u Partizan, nije se ni opasuljio cestito gde se nalazi i sta mu se to, novo, desava, a mi vec njegovo kosarkasko znanje, potencijal i talenat proglasavamo upitnima i to nakon odigranih desetak minuta na startu priprema.
Da nas pamcenje malo bolje sluzi setili bi se mnogih igraca koji su odmah po dolasku u Partizan bili "raspad", a kasnije smo ih "molili" da ostanu.
Recimo, kako je Lovernj izgledao kad je tek dosao, a kako godinu dana kasnije...
Koprivica ima odlicne fizicke predispozicije, brze noge, meku ruku, i ako bude radio kako treba, eto nama reprezentativnog centra, zivi bili pa videli.
P.S. Mozda je tacno, ali ja ipak sumnjam da se u Amer'ci bilo sta moze dobiti na konto "stare slave", a narocito ne mesto na draftu svega nekoliko pozicija slabije od Jokicevog (ne pada mi na pamet da ih poredim, da odmah bude jasno).
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.451
Reaction score
5.748
Локација
beograd
Visoki igraci mnogo kasnije sazrevaju i generalno slabije kapiraju igru.
Jedan od primera moze biti i Pekovic, koji je bio karikatura u prvoj sezoni. Mislim da je svaki mec pravio 5 faulova u 7-8 minuta koliko je provodio na terenu. Ima kod nas brdo slicnih primera, ali sam naveo Pekovica jer mislim da slican nivo kvaliteta moze i Koprivica da dostigne.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Kad predsednik Borda trenera EL kaže da je neko za Partizan i da ima sve potrebne kvalitete, onda ih sigurno ima. Samo je 1 promil šanse da omaši a to će samo značiti da je nešto slabijeg kvaliteta od očekivanog ali je i dalje mamojeb na svojoj poziciji.

Žoc pravi ekipu koja će biti na okupu minimum 2-3 godine i ne misli se samo na ovu sezonu.

Mandragor svaka čast za komentar, slažem se 1000%, "Hakinen" je neponovljivo iskustvo - Njega čak ni ja kao totalni laik ne bi zadržavao pod košem duže od 3 sekunde :D

Moram samo da spomenem Smajlija i Madar /fucker-a/ - Ima da ga ne vade ove sezone a ne bi me iznenadilo da jedan od njih zasluži ovacije i skandiranje poput Veselog onomad.
 

crnobeo_11080

Početnik
Учлањен(а)
09.09.2021
Порука
16
Reaction score
46
Локација
Zemun je Crno-Beli grad
Najiskrenije se nadam da će se Mozli vratiti! Pre svega da dobijemo informaciju da je zdrav i dobro, a potom da smo dobili važno staro pojačanje u reketu. Ne kapiram što svi sudimo o bilo kojem pojačanju, pa samim tim i o Koprivici. Prijateljske su utakmice, a ako će neko napokon da napravi neke nove mlade igrače to je sigurno Željko! Samo je pitanje da li ostajemo sa Koprivicom, Miletićem i ako sa Mozlijem bude bilo sve u redu na centru. Kako god, prezanimljivo je, ne mogu da dočekam početak sezone!
Napred Partizan!
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.210
Reaction score
7.026
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Dosta ljudi na forumu je do sada izdvojilo svog omiljenog igrača iz KK-a.
Što se mene tiče - Smajli, bez dileme. To sam ponajviše skontao nakon odgledanog onog dokumentarca.
On je onaj običan lik iz kraja, kome slava ne udara u glavu, on je lik zbog kog deca počinju da se bave košarkom.
Pored svega, imam jak osećaj da će lik iskidati već u ovoj sezoni.

Gazi Smajli bratino, gazi Partizane!
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Recimo, kako je Lovernj izgledao kad je tek dosao, a kako godinu dana kasnije...

Primer Lovernja je aksiom za ovakve stvari. Gledao sam ga na debiju, mislim da je bila Olimpija. Ono je bilo jezivo, krut kao daska, nula talenta-nula košarke u sebi. Ali mu je pružena šansa (Dule Vujošević), a ovaj je to iskoristio. Krvavo je radio na sebi, krvavo se radilo sa njim (mislim Vlada Jovanović ponajviše) Kakvu je karijeru napravio, ne bi se postideli ni mnogo bolji igrači od njega.
Balša je jako sirov, ali ipak mnogo veći potencijal nego što je Lovernj bio ikada, jer on zapravo i nije bio neki talenat. Da li će postati dobar košarkaš, zavisi od dosta stvari, pre svega od njegove radne etike.
Iz moje perspektive, za njega bi više značila pozajmica gde će imati minutažu, i kod trenera koji će mu posvetiti pažnju kako bi mogao da napreduje, nego sezona u Partizanu kod Želimira. Trenutno, on nije za više od tri, četiri minuta profi košarke, ako i toliko.
 

AntraX

Početnik
Учлањен(а)
08.09.2021
Порука
32
Reaction score
65
Локација
Srbija
Zna li neko šta se dešava sa Mozlijem i Pejdžom? Znam da je Željko rekao da ne računa na Pejdža, ali me interesuje njegov status. On ima ugovor još jednu godinu, pa me zanima da li će se ići na sporazumni raskid, prodati ga nekome ili plaćati celu sezonu?
 

Juzna pruga

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
400
Reaction score
2.204
Локација
Gde god on da igra
Izrudario sam.
Dakle neki tivibu spor tv prenosi
evo i linka
Valjda je to to.
 

Juzna pruga

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
400
Reaction score
2.204
Локација
Gde god on da igra
Jebote poklapaju nam se satnice sutra kosarka i fudbal, znaci prvo ide na lap top, a drugo na TV-u. Dupla pobeda.

Sto se tice omiljenog igraca, Mozli bez premca.
Epa sad ne kapiram. 16h po turskom je 15h po našem.
Na posteru je stajalo 17h. Na tv programu tivibua stoji 16h.
Bem li ga. Videćemo sutra . U svakom slučaju prvo basket pa sve ostalo.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top