Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.401
Reaction score
4.411
Kako mislis odlican intervju kad covek hoce Evroligu na mufte, na Zeljkov autoritet, a to je potpuno suprotno onome za sta se zalazes? Zar se ti ne boris protiv svih mogucih vidova protekcije?
Konfuzan si u zadnje vreme, odluci se.
ne slazem se... mi smo odavno evroligu zaradili na terenu i bas su nas na mufte sprecili da u njoj igramo... ona nam treba vec sledece sezone ako hocemo bila sta ozbilnjo da napravimo... imamo najboljeg trenera, i na njegovo ime, jos u evroligi, popunicemo kvalitetno roster i bicemo ozbiljan faktor...
 

Швабо

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
170
Reaction score
761
Локација
Добој, Република Српска
ne slazem se... mi smo odavno evroligu zaradili na terenu i bas su nas na mufte sprecili da u njoj igramo... ona nam treba vec sledece sezone ako hocemo bila sta ozbilnjo da napravimo... imamo najboljeg trenera, i na njegovo ime, jos u evroligi, popunicemo kvalitetno roster i bicemo ozbiljan faktor...
Ми какве смо среће Цедевита ће освојити ЕК, тако да и позивници не можемо да се надамо. Цигањероси су АБА приватизовали и са судијама дозвољено им је све да раде. Могу и да убију некога, мислим да би им то оправдали. Тако да то освојити поред њих је три пута теже него освојити ЕЛ.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Jezik da pregrizeš pod hitno! :buhaha Kakva crna COL i osvajanje EC-a, samo nam taj kurac treba! :D
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
230
Reaction score
1.116
Локација
Beograd
Specijalnu pozivnicu ne zasluzujemo, da se ne lazemo, sa onim mi smo Partizan, velika armija navijaca, puna hala, Zeljko itd.

Teren druze, to je merilo, kad jedva dobijes Sljonsk, Lietkabelis kuci, dok te isti tim odvali na strani, razni Turk Telekomi i Burse, kad ti Mega ubaci 100 poena u Pioniru, kad ti svaka ekipa spakuje 10+ trojki, nemas potrebu da izlazis na crtu Barseloni, Realu, Efesu itd.

Sezona je zavrsena i pravo je vreme da se krene sa secom tima i sa time na koga se moze racunati sledece sezone, na koga ne.

Ti mozes yugo da skockas do jaja, felne da blistaju, al ne ide se na F1 trku sa yugicem.

Srecan Vaskrs svima, sve najbolje od srca!
Brate, a sto ti ne navijas za FMP? Da mozda oni ne zasluzuju licencu pre nas, ili bilo ko iz ABA lige?
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.067
Reaction score
14.267
Локација
Kipar
ne slazem se... mi smo odavno evroligu zaradili na terenu i bas su nas na mufte sprecili da u njoj igramo... ona nam treba vec sledece sezone ako hocemo bila sta ozbilnjo da napravimo... imamo najboljeg trenera, i na njegovo ime, jos u evroligi, popunicemo kvalitetno roster i bicemo ozbiljan faktor...

Ma naravno, ako je iko zasluzio evroligu to je Partizan. Saplitani smo par puta kada smo bili na korak od visegodisnje licence da bi se danas na konto toga izgradio 'sistem'( inace termin koji kolega kome je originalni post upucen voli da upotrebljava za tim iz Zeleznika) u drugom klubu.
Nigde I nikad vise se kosarka nije igrala a uspesi ostvarivali sa manje novca.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.067
Reaction score
14.267
Локација
Kipar
Diskusija je oko u ulasku u evroligu na osnovu specijalne pozivnice. Ne vidim klub koji bi vise oplemenio to takmicenje od Partizana u svakom smislu.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.900
Reaction score
7.779
Dosadasnjim partijama ne zasluzujemo el. Sad period bez zvanicnih utakmica da se maksimalno iskoristi pa da u plejofu mutantske lige zasluzimo el.
I Fibina Liga sampiona je tezak zalogaj, ni tamo ne smemo da pretimo ovako ranjivi, postoji Galatasaray, Tenerife, Tofas, Ritas i razne ekipe koje su po kvalitetu danas nama ramo uz ramo.
Ne postaje se preko noci evroligaski tim, to mora da se gradi godinama, mi za to imamo materijala ( Koprivica, Madar, Alen, Tristan, mozda Glas ), ali mi jednostavno nemamo strpljenja i zelimo sve i odmah.
Sramota me je kad pogledam ko je ostao u Evrokupu, sramota.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.138
Reaction score
27.905
Локација
Из Чикага (моји...)
Европска кошарка већ поодавно функционише по сличним принципима као и фудбал. Значи, имаш паре имаш и резултате, играш Евролигу која је постала европска НБА. Бајерн се 2011. вратио у Бундеслигу, 2014. је постао првак исте а данас стабилан евролигаш...за коју годину можда и на Ф4. Сви остали су друга и трећа европска лига. Они који се резултатима изборе за прелазак у прву лигу у њу и прелазе. Други начин је да ловатори који је воде препознају да им улазак неких екипа може донети финансијски бенефит или су неки клубови постали толики бренд да им њихов улазак у тај ''клуб'' такође одговара. Ми смо, очито, у тој другој групи. Ја се надам да ће се то и десити. Нема у Европи превише клубова који у 1/8 било којег такмичења окупи 20К људи. У ствари нема нити једног. Све друге приче, типа ''ми морамо створити екипу...наш пројекат...'' су 2022. прилично бесмислене. Не функционише свет више тако. Сутра Пантеру (или било коме другоме) да понуди уговор у НБА неће он рећи ''е, чекај имам овде неки пројекат, баш сам нешто започ'о...''. Оде он. Данас богати клубови купе и потписују клинце, а да неће формиране вансеријске играче.
Кад смо имали резултате клали се, и играли за Ф4, предност за лиценце су добијали којекакви сласкови, лондон тауерси и сл. Време је да се и нама једном нешто врати. Партизану је место у томе друштву. А кад заиграш у Евролиги доћи ће и играчи и паре. Обрадовић остаје, надам се добром прелазном року па да се порвемо на јесен. Било је шта је било (мада још није крај ове сезоне), доста смо кукали...идемо даље. ајмо ми!
 
Последња измена:

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.067
Reaction score
14.267
Локација
Kipar

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.300
Reaction score
10.812
Локација
Beograd
Mislite da se slučajno ne dozvoljava privatizacija klubova, posebno košarkaških?! Msm, kad smo već kod para i sponzora... Nadam se da, bar ovde, nema naivnih po tom pitanju...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Mislite da se slučajno ne dozvoljava privatizacija klubova, posebno košarkaških?! Msm, kad smo već kod para i sponzora... Nadam se da, bar ovde, nema naivnih po tom pitanju...

Meni koncept privatizacije nije sasvim jasan pa samim tim nisam pristalica istog. Evo primera fudbalskog /prvi mi pao na pamet bez ikakve aluzije na politiku/: Zašto bi neko navijao za klub Romana Abramoviča, ili Mike, Žike, Đoke? Đoka kupio sebi auto i vozi ga! Zašto bih imao ikakvu emotivnu vezu sa tim? Kako bih se radovao ili tugovao ili identifikovao sa nečim što je Đokino?

Drugi koncept za koji sam čuo, a opet mi nije dovoljno jasan jeste funkcionisanje na nivou "akcionarskog društva", gde bi se akcije podelile navijačima. E sad, kako je to moguće identifikovati "navijače" nemam baš jasnu ideju.

Privatizacijom bi se narušio društveni koncept stvaranja klubova na ovim prostorima. Neka društvena raslojavanja, neki tip preraspodele pa i vaspitanja, uticao je na opredeljivanje ljudi na jednu ili drugu stranu. Kada nešto stvoreno u okviru jednog koncepta postane nečije vlasništvo kubi svoj osnovni supstitut. Zašto recimo Cedevita nije imala navijače u HR/ZG ili zašto ih nema Mega? Ili FMP2? - Zato što su na prostorima EXYU već SVI OPREDELJENI! Cedevita nikada ne bi imala navijače da se nije frankenštanisala a OLI...

Meni je najbliža ideja "DAVANJA U ZAKUP" ali ne u baš autentičnom obliku. Recimo da nas zakupi nekakva firma uz određene finansijske obaveze prema klubu, koje bi bile utvrđene na godišnjem nivou. Recimo, 10, 15, 20 milki :D
 
Последња измена:

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.706
U svakom slucaju ce pre doci kad igras Evroligu.

Igrali smo i mi i cigani 2013/2014 evroligu, oni lova do krova, mi se krpili. Oni na gostovanja evro lige carter letovima, mi letimo za Spaniju preko Istanbula...oni na gostovanja u aba ligi avionom, mi autobusom...
U tom momentu mi aktuelni sampioni aba lige, i domace lige, i mi i oni u evroligi, ali oni vise para.
Pa eno ti u vaterpolu, mi i u vucicevoj Srbiji osvojismo titule, ali ne igrasmo evro ligu zbog nedostatka sponzora, a najveci klub na svetu...
Pare nece doci taman da osvojimo evro ligu, jer je ciganski psihopata tako u mogucnosti.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Oplenac tada nismo imali autoritet Željka Obradovića. Sve što ON bude tražio, tj. što je već tražio u pregovorima sa klubom će biti ispoštovano jer se ispoštovati MORA.

Trinkijeri je cenim, tražio isto ali nije imao tu vrstu "težine" da izgura već su ga oterali. Žoc je ipak neka druga priča i drugačiji kalibar. Sa druge strane, nama se ponovo "otvorila" prilika time što je COL ispala iz EC-a i sada je nedvosmisleno jasno da niko sa ABA područja neće/nije ostvario pravo učešća u EL. Iz ABA ide samo šampion /osim ako u nedostatku Rusa ne ubace još jednog sa specijalnom pozivnicom onome ko ne osvoji titulu u ABA /da li će to biti Partizan ili FMP/ zavisi pre svega od toga ko osvaja a ko gubi.

Pri tome, mi ako izgubimo, imamo ovoga puta opet Žoca u toj borbi i veće su nam šanse za WC nego li FMP-u ako izgube od nas ABA ligu /videćemo/. Bilo bi idealno da osvojimo ABA a da onda FMP ne dobije WC i onda smo ih fino sjebali.

Po meni, zajedno možemo u EL samo u slučaju da oni osvoje ABA a da mi kao finalisti ABA dobijemo pozivnicu na Žocov autoritet.

Što se para tiče, imaćemo ih onoliko na koliko je Žoc pristao kada je pregovarao prilikom svog povratka.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.067
Reaction score
14.267
Локација
Kipar
Igrali smo i mi i cigani 2013/2014 evroligu, oni lova do krova, mi se krpili. Oni na gostovanja evro lige carter letovima, mi letimo za Spaniju preko Istanbula...oni na gostovanja u aba ligi avionom, mi autobusom...
U tom momentu mi aktuelni sampioni aba lige, i domace lige, i mi i oni u evroligi, ali oni vise para.
Pa eno ti u vaterpolu, mi i u vucicevoj Srbiji osvojismo titule, ali ne igrasmo evro ligu zbog nedostatka sponzora, a najveci klub na svetu...
Pare nece doci taman da osvojimo evro ligu, jer je ciganski psihopata tako u mogucnosti.

Ma slazem se ja s tobom u potpunosti ali hocu da kazem da ce para biti makar malo vise ako se igra Evroliga. Nikad se mi nismo ovajdili od drzavnih sponzora a pogotovo sada necemo.
A ono sto je vaznije, dobar igrac ce lakse pristati da dodje ako se igra Evroliga.
Mi se borimo protiv sistema u kojem svaki plus mnogo znaci.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.585
Reaction score
13.538
Локација
Yaoundé
Meni koncept privatizacije nije sasvim jasan pa samim tim nisam pristalica istog...

Privatizacijom bi se narušio društveni koncept stvaranja klubova na ovim prostorima. Neka društvena raslojavanja, neki tip preraspodele pa i vaspitanja, uticao je na opredeljivanje ljudi na jednu ili drugu stranu...
Ponoviću priču od pre nekoliko godina...

Kod nas u mestu održava se manifestacija Kulturno leto (koncerti, izložbe i slično), pa je tako i Nele Karajlić promovisao onu svoju knjigu ''Fajront u Sarajevu''.

Ljudi su ga više pitali o Partizanu, nego o knjizi, pošto je tada bio deo Uprave FK. Kada se pominjala privatizacija, bio je više nego jasan - privatizacija FK, ili bilo kluba unutar JSD, vodila bi ka rastakanju JSD Partizan, organizacionog razdvajanja klubova i neminovno ka gašenju tzv. ''malih klubova'' članova Partizana, a koji su zavisni od postojanja društva kao takvog.

Naveo je i da, koliko on zna, postoje samo četiri SD koja funkcionišu na tom principu: Partizan, Real Madrid, Barselona i, čini mi se, Bajern Minhen. Kod svakog je FK onaj centar oko kojeg se sve vrti i koji nosi najveću odgovrnost za funkcionisanje SD u celini. Dobro je poznato da se u fudbalu vrti najveći novac, gde ćete veći dokaz od toga nego da je FK Partizan pre više godina novčano pomogao KK, što je čak naglašeno i u medijima, iako bi trebalo da je u pitanju sasvim uobičajen način poslovanja jedne veće organizacije... ali otkako su one bitange Vazura i Vučelić tamo, nama je npr. jedan Vaterpolo klub sedmostruki evropski šampion doveden na ivicu egzistencije...

Tako da, ako to išta znači, i ja sam protiv privatizacije...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top