Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.209
Reaction score
3.935
Локација
Uvek uz Partizan
Kakav smo tim imali, kako smo ih samleli u toj utakmici i na kraju kako se tada govorilo u prenosu dali gol u 32. minutu drugog poluvremena i uspeli da izgubimo. Ako se dobro sećam posle gola smo propustili još jednu veliku šansu. Bolovao sam onako detinje danima, u školi nas naravno bilo četvorica Grobara u odeljenju, ja kao najvatrenijitreniji meta cele škole. I sada kad gledam ove snimke kao da se nadam da ćemo da pobedimo. I najjači utisak iz današnje perspektive imali smo tribinu!
 
Последња измена:

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.024
Bjeković zicer za drugi gol.
Smrdljivko ćurčić izašao jer nije imao snage da izdrzi celu utakmicu, a bio nas najbolji igrač na terenu. Smrad raspali.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.209
Reaction score
3.935
Локација
Uvek uz Partizan
Ah da Pandur nam je jebo kevu sa onim odbitkom, što se tiče penala ne sećam se više ni iz kakve kategorije ciganskih penala je taj bio. Sećam se i da smo u prvom poluvremenu pogodili stativu. Sve u svemu nezaslužen poraz kakvih je u našoj istoriji nažalost bilo puno u mečevima protiv gamadi.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ne znam da li suviše idealizujem tu ekipu i to vreme ili možda kao klinac pojma nisam imao o fudbalu, ali mi se čini da je Nebojša Gudelj naš najbolji levi bek u poslednjih 30 godina. Prozvao bih @Goran Tomić da kaže neki svoj sud o tome.


Ne zameri, stalno sam nešto na poslu pa ne stigoh odmah da ti odgovorim...
Svi mi idealizujemo te neke ekipe koje smo gledali kad smo bili klinci, pa su nam i ti fudbaleri draži od nekih potonjih...tako i ja smatram da mi je jedan život, jedna država i jedan Partizan bio do devedesetih, a nešto sasvim drugo od tad pa sve do sad...
Ovo prvo pripada lično meni, a ovo drugo...više vama mlađima, pa ćete se o svemu tome bolje i tačnije izjasniti vi nego ja...

Eto, sastavio sam (sad je već i to bilo odavno) neki svoj ,,naj,, tim od igrača koje sam lično gledao od prvog odlaska na JNA pa do tih ,,famoznih,, devedesetih, i najbolji levi bek mi je tamo Slobodan Rojević - Roje, Guslar...

A što se tiče Gudelja, jeste bio dobar, kao i neki drugi naši fudbaleri devedesetih, ali...to je već bilo vreme kada je nestalo derbija između velike četvorke YU fudbala i kada smo bili pod sankcijama za evropske utakmice, pa nisam mogao da ocenim a koliko bi ti momci bili dobri i na tako nekim velikim utakmicama protiv nekih tako velikih protivnika...

Malbaša je već imao priliku da se oproba i u Ligi šampiona, ali...ok, bek kao bek, jak, ali ne sećam ga se nešto baš u ofanzivi...
Emeghara je bio baš dobar, kao i većina stranaca kojima je sudbina odredila da provedu neko vreme kod nas...
Obradović je baš bio pravi fudbaler Partizanove škole kakav treba da bude, iako bek, odličan i u ofanzivi, ali...kratko je igrao za Partizan, a sad kad se vratio...nije ono što je nekad bio...
Lomić...ne baš po mom ukusu... ,,usposreni,, proizvod srpskog fudbala koji je naravno daleko od pravog fudbala...
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.209
Reaction score
3.935
Локација
Uvek uz Partizan
Hvala veliko Gorane i posebno hvala na ovom zanimljivom klipu, sigurno da ja idealizujem čitav taj tim i to vreme. Gudelj je čini mi se bio neverovatno ofanzivan i istovremeno veoma uspešan u toj svojoj ofanzivi. Kako je vreme odmicalo ti naši bekovi su sve više prelazili u defanzivu i uopšte nedostatak fudbalskih kvaliteta pravdao se defanzivnom orijentacijom. I tako dođosmo do veoma niskih kriterijuma kada je u pitanju igra naših bekova, pa danas na obe strane jedino Urošević liči na beka.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
I tako dođosmo do veoma niskih kriterijuma
Niski kriterijumi su jedan od ključnih problema našeg Partizana...
Ima i do ,,spoljnjih faktora,, ali ipak...krivica je uvek na nama ili da kažemo na upravama i onima koji su u Partizanu zaduženi za tako nešto...

Partizan je osnovan po nekim vrlo visokim kriterijumima, kad pomislimo da je zemlja tek izašla iz strašnog rata: okupljen je ,,drim-tim,, od dostupnih igrača sa cele teritorije Jugoslavije, organizovane su turneje po evropskim i južnoameričkim zemljama, kapiten Bobek je važio za najboljeg igrača države, Real nam se u prvom Kupu evropskih šampiona ,,provukao,, za jednu prečku, itd...

Generacija iz šezdesetih je (takođe po vrlo visokim kriterijumima!) došla do finala KEŠ-a, osvajala domaće trofeje i - naravno odmah potom ,,uspešno,, rasformirana...

Ali je ipak sedamdesetih i osamdesetih Partizan bio tim koji je MORAO da ima MAJSTORE u svom dresu i koji je punio stadione gde god da se pojavi jer je na Partizanovim utakmicama bio ,,zagarantovan,, PRAVI fudbal!
Znači ipak smo i dalje držali neki ,,kriterijum,, bar po tome da ako nemamo svih 11 asova na terenu, imamo ih bar nekoliko, ili - ako neko iz kluba ode, da dođe neko ko takođe ZNA da igra taj fudbal...

I naravno, nije krivica (u biti i u to neko vreme zaista jugoslovenski orjentisanog) Partizana što se Jugoslavija raspala, ali tim raspadom PAO JE I KRITERIJUM fudbala, pa i našeg tima - jednostano bez onih derbija sa Dinamom i Hajdukom, bez evropskih utakmica, bez ONE jake YU lige...bili smo ,,uljuljkani,, pobedama nad timovima koji su ipak slabiji od onih iz prethodnih decenija...doduše, večiti derbiji su i dalje održavali fudbal u našoj tadašnjoj ,,skraćenoj,, zemlji, ali...ni ta zvezda nije baš bila ona zvezda od nekad...

Jer jedno je da pobediš ubedljivo neki srpski klub (Napredak, Vojvodinu, OFK, itd), a sasvim drugo je da odeš na primer na Maksimir gde te čeka nekoliko desetina ,,tisuća,, navijača spremnih da ti se osvete za Vukovar!
E tu se recimo pokazala ,,snaga,, našeg tima za koji je Bjeković smatrao da je sasvim dovoljno jak i perspektivan - kriterijum je opao i ,,Kroacija/Croatia,, nas je ,,petardirala,, bez po muke...

Posle smo imali uzlete i padove, ali sada smo zaista u ,,kanalu,,...

Imali smo na primer domaće igrače (ili čak igrače iz naše ,,škole,,) koji su zaista itekako znali sa loptom: Ćirića, Ilića, Ivića, Vukića, Kežmana, Đoleta Tomića...a koji domaći igrač (ili neko iz naše ,,škole,,) je sad na tom njihovom nivou?

Igor Duljaj je recimo kao ,,zadnji vezni,, odlično čuvao jednog Zidana, sad dovodimo sporog Fejsu kao ,,perspektivnog,,...

Nekad smo dovodili veznog igrača kao Moreira koji je donosio trofeje i pobeđivao u derbijima, te bio mozak, srce, duša i kičma tima, sada smo vratili Jojića koji nije u stanju jedan derbi da dobije.

I tako redom... :icon-rolleyes:

Pad kriterijuma.
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Ne znam da li je nesto pisano o ovoj utakmici ali rekoh da podelim ovde jer sam sakupljao materijal iz ove istorijske sezone. Preveo sam sa poljskog jedan njihov izvestaj i nasao dosta slika.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fudbaleri Partizana danas gostuju u Varšavi
Legija za zagrevanje


Aktuelni šampion naše zemlje Partizan danas gostuje Legiji iz Varšave, u potrazi za još malo internacionalnog iskustva, uoči Lige šampiona koja za crno-bele počinje u utorak, 16. septembra.

Za prijateljski duel u Poljskoj, strateg Partizana Lotar Mateus ne može da računa na Sašu Ilića, Milivoja Ćirkovića, Igora Duljaja, Nenada Đorđevića, Ivice Ilieva i Milana Stojanoskog, zbog obaveza prema A selekcijama (prva petorica su u ekipi Srbije i Crne Gore, a poslednji je sa Makedoncima), dok je Andrija Delibašić pod patronatom selektora mlade reprezentacije Vladimira Petrovića.

- Svestan sam lepe prilike da se dokažem u meču protiv Legije -kaže novajlija u timu crno-belih, Bojan Brnović. - Nešto kasnije sam se priključio pripremama Partizana i iskreno mi je žao što nisam bio u prilici da dam pun doprinos plasmanu u Ligu šampiona. S druge strane, tek sam došao iz Zete, svedok sam velikog uspeha, ali od izazova ne želim da bežim, naprotiv.
Odsustvo Partizanovih "plavih" uslovilo je popunjavanje igračkog kadra. Juče oko 15 časova, sa beogradskog aerodroma u čarter za Varšavu ukrcali su se i Jeremić i Nuhi, koji su u poslednje vreme trenirali odvojeni od prvog tima, kao i mlade nade Nebojša Marinković (omladinac) i Miroslav Radović (Teleoptik).

Legija je prethodnu sezonu završila na trećoj poziciji u nacionalnom prvenstvu, a trenutno na tabeli zauzima četvrto mesto, sa osam bodova iz dve pobede i dva remija. Boje ovog kluba brane naši internacionalci Vuković i Svitlica.

Početak utakmice zakazan je za 17 časova.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Istorija: Legijin kalendar [5. septembra] - Oproštaj Draga Okuke u L3

Obično prijateljske utakmice ne izazivaju previše emocija, ali susret Legije sa Partizanom iz Beograda koji je odigran 5. septembra 2003. godine bio je specijalan događaj. Navijači Legije došli su na stadion kako bi rekli zbogom Dragomiru Okuki - treneru koji je nakon godina čekanja doneo titulu Legiji. Legija je pobedila sa 1:0 a gol srpskog tima pogodio je Stanko Svitlica.

Meč između timova Legije i Partizana, u čast rada trenera Dragomira Okuke u klubu iz Lažjenkovske (ulice), završio se pobedom domaćina 1:0. Jedini gol pao je u 60. minutu posle šuta Stanka Svitlice na dodavanje Aleksandra Vukovića. Pre početka susreta održana je oproštajna ceremonija za Draga, koji je na poklon od aktivista i navijača dobio spomen-plaketu, prsten sa pečatom, cveće i šal Legije. Takođe, pre prvog zvižduka svi igrači i treneri Partizana dobili su šalove našeg kluba od glavnog i odgovornog urednika nedeljnika Naša Legija, Vjeslava Gilera.

image.png


U pauzi je Dragomir Okuka prišao navijačima iz Žileta, zahvalio im se na navijanju i sjajnom vremenu provedenom u Lažjenkovskoj. Treba istaći da je među igračima gostujućeg tima bio i Miro Radović, koji je tako pravio prve korake u ozbiljnom fudbalu nakon što je ušao u poslednjih 10 minuta meča. "Nije me bilo u Varšavi nešto više od tri meseca, ali sam iznenađen. Nisam očekivao da će se svi ovako oprostiti od mene. Navijači Legije su najbolji u Poljskoj a vrlo moguće i u celoj Evropi" - rekao je novinarima dirnut Dragomir Okuka.

image.png


"Na početku su Srbi ostavili mnogo bolji utisak od legionara, igrali su sa velikom lakoćom, pokazali bolju tehničku obučenost, lako su se nalazili pred golom Artura Boruca. Već u 4. minutu, posle greške Lukaša Surme, dobrim dodavanjem se istakao Ljubinko Drulović. Brnović je bio sam ispred Boruca ali je lopta nakon njegovog udarca dodirnula prste golmana Legije i pogodila stativu. U 13. minutu Brnović je pokušao da lobuje Boruca i ponovo pogodio stativu, i to onu istu. Taj deo gola se tog dana pokazao nesrećnim ne samo za njega. U drugom poluvremenu u to se uverila i Legija. Posle oštrog centaršuta Dariuša Dudeka sa desnog boka, u trku iz voleja lepo je šutirao Tomaš Sokolovski I. I naravno, baš u tu stativu. (...) I dok su domaćini pre odmora odavali utisak da im nije stalo do rezultata, u drugom poluvremenu su ubrzali i u nekim trenucima njihova igra je bila dopadljiva. Od velikog značaja bio je ulazak u igru Tomaša Sokolovskog II. Već u 40. minutu zamenio je uobičajeno neproduktivnog Manuela Garsiju. (...) Međutim, do ove pobede najviše je bilo stalo Aleksandru Vukoviću. Trčao je, razigravao, a u 60. minutu je vrlo lukavo asistirao Stanku Svitlici. Ovaj je istina bio u ofsajdu ali sudija Jacek Granat, inače iz Varšave, nije želeo da pokvari ceremoniju. Svitlica, koji pre toga nije imao nijednu priliku, kad je već došao do nje znao je šta da radi. Okrenuo se i potom šutirao pored golmana. Dakle, sve na srpski način. Akcija dvojice Srba, oproštaj od Okuke, a na teren je u dresu Legije ušao čak i Goran Njamculović, iako već godinu dana nije odigrao nijedan meč u prvom timu. Odmah nakon meča gosti su ušli u autobus jer su uskoro imali avion. Zajedno sa njima sa suzama u očima i Drago" - opisivali su 2003. godine utakmicu Legije i Partizana novinari sport.pl.

image.png


5. septembar 2003. godine, Varšava, prijateljska utakmica


Legija Varšava - Partizan Beograd 1:0 (0:0)
Strelac: Svitlica (60)


Legija: Boruc (46' Krzyształowicz) - Dudek, Zieliński (60' Jóźwiak), Choto (77' Gmitrzuk), Jarzębowski - Sokołowski I, Surma (60' Magiera), Vuković (86' Rosłoń), Kiełbowicz - Svitlica (82' Njamculević), Garcia (40' Sokołowski II)

Partizan: Kralj - Savić (70' Milović), Bajić, West (46' Ognjanović), Rząsa (70' Jeremić) - Zavišić (80' Radović), Čakar, Drulović, Malbaša - Radončić (46' Marinković), Brnović

Sudio: J. Granat (Varšava), Gledalaca: 7000.

04partizan1-f2.jpg

04partizan1-f6.jpg

04partizan1-f36.jpg

04partizan1-f37.jpg

04partizan1-f38.jpg

04partizan1-f39.jpg

04partizan1-f40.jpg

04partizan1-f41.jpg

04partizan1-f42.jpg

04partizan1-f49.jpg

04partizan1-f50.jpg

04partizan1-f66.jpg

04partizan1-f77.jpg

04partizan1-f78.jpg

04partizan1-f91.jpg


A bilo je i ovoga... :picka-ciganska:
04partizan1-f99.jpg
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Taj dres u kojem je Valok na fotografiji... neka selekcija grada Beograda ili...? Rekao bih da je to grb Beograda...
 
Последња измена:

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.587
Reaction score
3.343
Локација
JNA
Da smo na danasnji dan 1966 dobili finale Kesa, slavili bi danas 56 godina od osvajanja..na k.... nabijem upravu i sve koji su napravili najveci gresku u istoriji sporta, dokaz da ljudska glupost nema granice! Zajebancija i ne disciplina su kostali Partizan najveceg trofeja , a i sve bi bilo drugacije da smo osvojili!
 
Top