Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Навео сам недавно бројеве и имена и презимена наших играчица, али видим у статистици прошлог меча да има ту још неких нових бројева и имена, дакле у Суботици су се појавиле и:

12 - А. Буквић
16 - А. Ђоковић

Ето, то је укупно 14 кошаркашица у ,,ростеру,, на знам да ли још нека има права да се ,,појави,, у некој од следећих утакмица...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Evo počinje utakmica i može se pratiti ovde:
http://sportuzivo.tv/stream/?sportuzivo21&eventID=e00101

Pre utakmice pogled na tribine, ali ono što se ne može čuti na fotografiji, na razglasu je išla ,,O BELA ĆAO,,... :D

Zatim je išla himna Srbije, ali i kadar u prenosu koji pokazuje da i u Boru ima ko da dočeka naše košarkašice kako treba! :icon-biggrin:

Pa posle himne PONOVO ide ,,O BELA ĆAO,,...a zatim preko razglasa i uvodni taktovi ,,DA VOLIM CRNO-BELE,,?!

A ostalo (sa tekstom i pevanjem) su nastavili naši navijači - koji navijaju i dalje! :clap

Bravo za Bor! :šal
Napred Partizan, i AJMO CRNO-BELE!
:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Gledao sam samo ,,do poluvremena,, ali vidim po statistici da je ovo bila još jedna ubedljiva pobeda naših košarkašica...
www.zkls.kss.rs/game/?gameId=4353921&seasonId=106111

Video sam da se hala dodatno ,,popunila,, dok je utakmica bila u toku, i jako mi je drago što se bar u manjim mestima gostovanje bilo koje ekipe Partizana smatra nekim bitnim doživljajem...

Sjajno je i što su devojke imale vrlo glasnu podršku naših navijača, nadam se da su i oni ,,u istom ritmu,, izdržali do kraja...?

Šteta je što ovaj Forum nije uspeo da ,,omasovi,, svoje članstvo, pa da nam se iz svakog mesta gde se pojavi neka naša ekipa javi neko sa nekim svojim utiskom ,,sa lica mesta,, - pa bar je 21.vek doba svih mogućih mreža i veza, ništa se više ne čini tako daleko, kao što je to nekada bilo...

Ali, eto, negde nas još ima, a i neke naše ekipe još postoje, bore, se, igraju...
https://www.srbijasport.net/league/4182
Neki sledeći korak bi valjda bio da negde i osvojimo neki trofej, a ne samo da učestvujemo...
Biće i to valjda jednog dana!
 

Nikola R

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
135
Reaction score
19
Bio sam par puta tamo, i uvek se nakupi dosta publike za utakmicu, i generalno je "vruc" teren zbog navijaca koji znaju da budu jako "neprijatni". A i po imenima Bor ima skroz solidnu ekipu.
Bravo za nase kosarkasice.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Koliko sam ja skapirao situaciju, naše košarkašice ne mogu da se bore za titulu, ne mogu da ispadnu i ne mogu da učestvuju u završnici domaćeg kupa...
Ne znam da li im ta neka određena vrsta rasterećenosti prija, ali imam utisak da ozbiljno prilaze svakoj utakmici, ozbiljno je počnu, ozbiljno je igraju, ozbiljno je završe...danas su imale pozitivan skor u svakoj četvrtini, a na kraju ubedljivih Partizan 1953 - Šabac 87:66! :clap

:šal

Zima polako odlazi, proleće se bliži, dan je sve duži - u hali Vizura ima više boljeg svetla za pravljenje fotografija kada ono ulazi spolja, nego kada je utakmica osvetljena samo (ne baš tako jakim) reflektorima...














Šteta što su ranije tokom sezone Crno-bele izgubile neke utakmice, a i nije da su baš morale...kada im sada već sve tako lepo ide...
Eh da je sada još koji bod više... :icon-rolleyes:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Valjda nešto slično onome što je ABA liga u muškoj košarci, to je WABA liga u ženskoj...
Kako vidimo iz sledeće vesti, i Partizan 1953 će se u nastupajućoj sezoni (tamo od jeseni) takmičiti u WABI...
volimpartizan.rs/odrzan-zreb-za-regionalnu-ligu-crvena-zvezda-partizan-i-kraljevo-predstavljaju-srbiju-59329/

Šta će to tačno značiti za naše crno-bele devojke, to ne znam, ali, svakako ih očekuje više utakmica nego prošle sezone, kao i ,,odmeravanje snaga,, ne samo sa domaćim klubovima, nego i sa regionalnim (i bugarskim)...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.515
Reaction score
13.078
Локација
Yaoundé
ЖКК је у Регионалној лиги од сезоне 2010/11. Тада су биле друге у лигашком делу, али не знам шта се догодило на завршном турниру, пошто су полуфинале изгубиле без борбе. Не знам чак ни да ли су тада отпутовале у Шибеник.

Већ у наредне две сезоне биле су првакиње. У том периоду, прецизније 2009 - 2013. на клупи је била Марина Маљковић.

У првој сезони без Марине, девојке су биле прве у својој групи у лигашком делу, али су поражене у четвртфиналу. Играле су још и наредне сезоне, али ту је већ био видљив пад, пре свега у клубу, па онда и на терену. Следи сезона 2015/16. формално оснивање ЖКК Партизан 1953 и селидба у нижи ранг у Србији (за разлику од неких других), па самим тим тада није било ни учешћа у ВАБА...

Одмах у сезони 2016/17. изборен је повратак у Прву женску лигу Србије, па је и регионална лига играна те и сезоне 2017/18. Протекле сезоне играна је само домаћа Прва лига, сад опет повратак... Сигруно је да све диктирају финансије, а није згорег подсетити да је Марина у сезони пре одласка апеловала за помоћ Партизану у којем је претходно практично изградила језгро репрезентације које је постала првак Европе 2015. У саставу репрезентације тада су биле Тамара Радочај (у Партизану 2011 - 13), Саша Чађо (2012/13), Невена Јовановић (2012/13), Дајана Бутулија (2009 - 13) и Милица Дабовић (2010 - 13).
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Nedavno je bivša košarkašica Partizana, Jelica Dabović, objavila knjigu Tajna jednog osmeha, a tim povodom, gostovala je u mnogim medijima...
Govorila je o tome kako je otac fizički i psihički maltretirao, ali i iznela teške optužbe na račun trenera koji je radio u ŽKK Partizan u vreme kada je ona bila u klubu...
Ona tvrdi da je on hteo da je siluje, a kada mu to nije uspelo, onda je ona posle doživljavala šikaniranja u klubu, itd...

Sve u svemu vrlo neprijatno za ,,status ili sliku,, bilo kog od naših klubova, i bez obzira kada se to dešavalo, ali nisam hteo da samo ,,prećutimo,, neke tako teške optužbe po bilo koji naš klub...
Naravno i optuženi trener bi mogao da iznese svoje viđenje stvari, ali nisam dosad naišao na neki njegov odgovor...
Privatni život, ma šta sve obuhvatala ova definicija, jeste jedna stvar, ali ako se nešto dešava u nekom od naših klubova, onda to više nije samo nečiji ,,privatan život,, nego itakako zadire i u pitanja koja se tiču kluba...
Zato sam ovu informaciju i ,,okačio,, na ovoj temi.

https://www.gloria.rs/u-fokusu/price/jelica-dabovic-moj-put-do-pakla-i-nazad-2/
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
За неколико дана, наше кошаркашице ће званично започети сезону, и могао би неко, вичан томе да потражи да ли оне тренутно имају неки сајт, фејсбук, твитер, инстаграм, или, ако немају, да им га као поклон дамама направи...

Ја сам изгледа успео да пронађем сајт регионалне женске кошаркашке лиге, илити, што би се ,,по Енглески,, рекло - WABA LEAGUE, а то ,,WABA,, му дође скраћеница од WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION...

waba-league.com
waba-league.com/fiba/team/?teamId=4633171&seasonId=110073
waba-league.com/fiba/game/?gameId=4648035&seasonId=110073

Из поменутог сајта, дакле, следи да у октобру наше Црно-беле у тој ,,Ваба лиги,, (WABA LEAGUE) играју чак 5 утакмица, а прва је већ 2.октобра од 15и30 против Орлова из Бањалуке, у хали Визура...
Интересантно је да ће девојке ове сезоне бити ,,домаћице,, и у Хали спортова (која је касније преименована у Халу Ранко Жеравица)...

А ако неко пронађе сајт Прве женске кошаркашке лиге Србије, нека овде ,,окачи,, линк па да сазнамо када ће кошаркашице стартовати и у том такмичењу...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Е, док сам ја ,,качио,, фотографије, колега са Форума ме ,,претекао,, и већ јавио о нашој победи... :D ... дакле, што би се рекло:

Наше кошаркашице су данас поподне успешно стартовале у регионалној лиги, победивши Орлове из Бањалуке са убедљивих 62:48... :clap





Лепо је што су ,,Орлице,, остале испод 50 поена, али рекао бих да има итекако простора да наше Црно-беле даме додатно поправе свој шут, па да идемо и много више преко тих 62 поена...
Гледам ове наше на загревању, свака погађа без проблема, али када почне утакмица...то и не буде баш тако...и сећам се своје младости и баскета (на један кош) са другарима, мени било свеједно да ли шутирам ,,на загревању,, или у ,,утакмици,, - проценат ми био исти...наравно, не идеалан, али исти...
Мислим да нашим девојчицама треба и пар неких ,,баскеташких,, фора, као оно нпр. да ,,цимнеш,, илити ,,дигнеш,, центра у ваздух, па да даш кош кад он почне да пада доле, а не да покушаваш да ,,прогураш,, лопту у кош када су центрове руке изнад тебе, итд.
Често играју по систему ,,што на ум, то на друм,, тј. ако крене да шутира или дода (лево или десно), она то и уради, без обзира што се у милисекунди ситуација променила, и што то више није најбоље решење...

Само да знате, ја њима ништа не замерам, дивим им се јер вредно тренирају и боре се за наш дрес и грб, а ,,форе,, које им још увек фале, неке од њих научиће ваљда за неко време - тим нам је знатно подмлађен у односу на прошлу годину...

Следећу утакмицу у регионалној лиги играће у Бановићима, 9.октобра...

Ево и прве серије фотографија са данашње утакмице, за неко време, поставићу и другу...















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Ево и друге серије фотографија - и још понечега...


















Ето, то би било то што се тиче данашњег дана и победе наших кошаркашица, али сајт ВОЛИМПАРТИЗАН поставио је јуче снимак са турнира који смо освојили и на коме смо победили Ц. Звезду - што је свакако још једна лепа вест, па ако неко зна нешто више о томе, нек напише...

Ајмо Црно-беле, сезона је так почела! :šal

volimpartizan.rs/okom-nase-kamere-finalna-utakmica-turnira-radnickizkk-c-zvezdakzk-partizanvideo-66997/

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Volimpartizan.rs i dalje vredno prati sve naše klubove, na tom sajtu su postavili i kraći video zapis sa jučerašnje utakmice košarkašica...
volimpartizan.rs/okom-nase-kamerekzk-partizan-1953-zkk-orlovi-furiozna-igra-crno-belih-damavideo-67096/
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Pre neki dan uspešan start u regionalnoj ligi, ali danas i više nego ubedljiv poraz naših košarkašica u Novom Sadu - izgubile su 90:62...

 
Top