Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Poraz i u Banovićima, 80:61...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Nalazimo se na ,,stranici,, broj 62 teme o Ženskom Košarkaškom Klubu Partizan, i, nadajmo se da će naše košarkašice baš danas da ,,prebace,, tu magičnu ,,cifru,, od 62 koša po utakmici, jer to nisu uspele u poslednje tri utakmice...
Da parafraziramo i našeg čika Duška Radovića - ako to one i ne uspeju baš danas, onda neki drugi put, kad budu mogle...

Bitno je da mi budemo uz svaki naš klub, kada god smo u nekoj prilici za tako nešto...

Danas od 16i30 naše devojke su u Nišu gde igraju utakmicu protiv Studenta, link za prenos je:

 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Napokon negde pobeda u ovom uzasnom sportskom danu za nase sekcije... ali ne i za kosarkasice...

Prvenstvo Srbije /zene/ - 2.kolo:

Student (Nis) - Partizan 73:87 (17:22, 21:17, 16:31, 19:17)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Daleko premašena ,,magična,, cifra od 62 data koša :D , i lepa pobeda u Nišu, rodnom gradu našeg Dušana Duška Radovića, u hali (ili školi?) koja nosi njegovo ime...

Student - Partizan 73:87, bravo devojke, i hvala! :clap

 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.905
Reaction score
21.562
Osnovna škola je u pitanju, a u njoj se nalazi ta sala/hala. Formalno, koliko ja znam, to spada pod "Sportski Centar Čair"...
Inače odlični koševi, sigurno bi nam bolje legli od onih na kojima su danas igrali košarkaši...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Interesovalo me je kada će košarkašice zaigrati u Hali sportova, pa sam ,,otišao,, do sajta WABA lige koji je to nedavno najavljivao, ali...

Iako tamo i dalje piše da nam je ,,domaća,, adresa baš ta Hala u ulici Pariske Komune br.20, od toga (bar zasad?) nema ništa...do kraja oktobra i dalje ćemo ,,kući,, igrati u Zemunu, u hali Vizura...u isto vreme dana, od 15i30h, 16.-og nam dolazi Kraljevo, 30.-og Beroe...
Između te dve utakmice, što se WABA lige tiče, idemo u halu FMP da igramo sa Crvenom Zvezdom Kombank (23.10.)...
Ako se i to u međuvremenu ne izmeni, tek za decembar piše da će devojke zaigrati u ,,Sports Hall Ranko Zeravica,,...ali...otom potom...

Sajt WABE ,,otkrio,, mi je još neke podatke o našem ŽKK - odveo me je do sajta našeg kluba, koga sam ja ovde najavio još prošle sezone, ali tek sada sam ga prvi put ,,ugledao,, - lepo je što postoji, šteta što se podaci ne ažuriraju redovno...
www.kzkpartizan.rs/vest

Na sajtu KŽK možete saznati i nešto o istorijatu ženske košarke Partizana i kako se (i zašto!) od prvobitnog kluba došlo do sadašnjeg Partizana 1953:

A sajt WABE ,,javio,, nam je i da smo upravo ,,dobili,, još jednu košarkašicu, krilni centar Marija Radović (186 cm visoka), prošle sezone igrala je u Portugalu, a ove će biti kod nas - i to kao najiskusnija igračica u rosteru...

waba-league.com/marija-radovic-u-partizan-1953/
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Данас у 15и30, у Хали Визура у Земуну (друга станица буса 17, од Мадленијанума узбрдо) против Краљева, али у регионалној лиги, која је већ поставила и линк за пренос:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Poraz od nesumnjivo jačih rivalki, Partizan - Kraljevo 77:88...


Ja ipak cenim to što su naše devojčice celu utakmicu ,,jurile,, prednost Kraljevčanki, pa čak i kada je ona iznosila dvadesetak poena...u poslednjoj četvrtini, Partizan je pokušavao da razliku ,,spusti,, na oko desetak poena (što je i uspevao), pa da onda učini i više od toga, pa da utakmica uđe u neizvesniju završnicu, a onda...
Ali...
Kraljevčanke su ipak uspele da taj naš ,,nalet,, u poslednjoj četvrtini zadrže na dovoljnoj rezultatskoj distanci, pa da svoju pobedu ne dovedu u pitanje, naš maksimum danas popodne, bio je tih 77:88...

Ali, ko se u dresu Partizana (kao naše košarkašice), kad već ne može da stigne do pobede, itekako bori do (bukvalno!) poslednje sekunde utakmice da poraz bar bude sa što manjom razlikom, e taj svakako zaslužuje naše poštovanje!

Evo i fotografija sa utakmice:















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Pretpostavljam da su mnogi od nas gledali fudbalere na TV, da sad isto tako gledaju i košarkaše, a za entuzijaste koji bi da odmah potom pogledaju i košarkašice, evo linka, prenos od 19h, protivnik nam je klub Radivoj Korać...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Kada ima uspeha, pobeda i trofeja, onda ima i medijske pažnje, ima i navijača i ,,in,, je biti na utakmicama uspešnih ili ih bar pratiti...

A kada tih uspeha nema...e, onda nema baš ni neke velike ,,gužve,, na tribinama - niti je baš previše ,,in,, biti tamo - što meni sasvim odgovara, jer - ja sam biram šta mi je i kada mi je nešto ,,in,,...
A ,,In,, mi je da odem na utakmicu i kada je teško pobediti i kada se većini tamo baš i ne dolazi! Jer...Napred Partizan, i - NEMA predaje!!! :icon-biggrin:

E...a što se tiče ,,gužve,, na tribinama...kada nam (kao večeras) gostuje ,,Radivoj Korać,, da znate da su onda tribine ipak baš solidno popunjene za jednu utakmicu ženske lige, jer ,,Korać,, ima svoje vrlo bučne navijače kojima ritam ,,udara,, gromoglasni bubanj...
Zašto baš taj klub ima tako organizovane navijače i taj bubanj od koga malčice ogluviš - priznajem da ne znam...
Ako neko zna, nek napiše...

Utakmica mi je pomalo ličila na onu prošlu, protiv Kraljevčanki, mi dopustimo rivalkama da steknu veliku prednost (od dvadesetak koševa razlike) a onda ih posle ,,jurimo,, - ali ne uspemo da ih stignemo...
,,Spustimo,, tako razliku sa dvadesetak na na desetak poena, a onda Kraljevo vrati na parket one dve crnkinje kojima ne možemo ništa, i...kraj.

E, isto tako i ,,Korać,, kada smo im večeras, pri kraju utakmice ,,prišli,, - vrate onog svog teškog centra u igru (gospođa sa brojem 13 na leđima) - i tu je bio kraj naših nada da možemo da pobedimo.

Naše devojke toj gospođi Maksimović-Jevđenijević naprosto ne mogu ništa, ona prolazi kroz našu odbranu kao nož kroz sir, jednostavno obiđe ove naše, ili ih masom ,,utera,, tamo gde njoj treba, ili recimo podigne ruke da joj se doda lopta, a niko od naših ne može da je ,,pomeri,, ili da skoči višlje od toga gde se nalaze njene ruke pa da joj otme loptu...idto tako ako lopta ,,pada,, sa obruča, upašće njoj u ruke, jer, kažem, nju niko ne može da pomeri, izgura...gde stane tu i ostane.
Hajde što njoj ne možemo ništa, nego dok ona na sebe ,,skupi,, ili ,,okupi,, našu odbranu, a onda nebranjene ostanu druge devojke iz ,,Koraća,, i imaju otvorene šuteve, ili ,,prolaz,, ka našem košu, i...sve u svemu, izgubismo sa 10 koševa razlike...








Moram da kažem da me situacija sa košarkašicama pomalo podseća na situaciju sa Teleoptikom...
Dečaci i devojčice se uče fudbalu ili košarci, ali...jako teško pobeđujemo...a ja baš ne volim da vidim da bilo šta što ima veze sa Partizanom praktično služi kao ,,džak za udaranje,, jačim rivalima...

Naravno, ni jednu jedinu zamerku ja nemam za tu decu koja ginu po terenu - to je njihov apsolutni maksimum i zaista daju sve od sebe...

Što se košarkašica tiče - prošle godine su igrale samo domaću ligu, a kako ove godine igraju i reginalnu WABA ligu, očekivao sam da će tim možda biti jači nego prošle godine, kada već želimo da se merimo i sa ,,regionom,, i da igramo dve utakmice nedeljno umesto jedne, ali...
Rezultati to zasad ne pokazuju...

O.k. - do kraja sezone ima još dosta, i videćemo koji su nam dometi, bar četiri iskusnije igračice od prošle sezone nisu više u Klubu (i fale mi koševi koje bi one dale), a sigurne poene u svojim rukama na svakoj utakmici i dalje imaju dve naše Milice, Mitrović i Inđić, naš novi krilni centar Marija Radović, pokazala je večeras da takođe ume da pogađa i sa distance...a ostatak tima nam je uglavnom dosta mlad...a ja bih rekao i znatno lakši ili niži od pojedinih rivalki...

'Ajd, videćemo...

:napred-partizan:
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.585
Reaction score
13.538
Локација
Yaoundé
Интересантно је да девојке са тако младим саставом (просек је тек нешто преко 21, најстарија играчица је Радовићева рођена 1991. која је потписала пре дословно десет дана) и, ништа мање интересантно, без иједне изразито високе играчице (највиша има 189) играју и национално првенство и регионалну лигу, ритмом среда - викенд.


... е, сад... Надам се да је то што црно-беле са тако младим саставом играју паралелно на два фронта нека дугорочна стратегија, а не некакав сплет оклоности. Прошле године Партизан је био пети у Србији, а од тимова који су били боље пласирани само циганке играју у региону. Чак и то Краљево са којим је одиграна последња такмица било је седмо прошле године!?...


... ни Радивој Кораћ Београд, ни Новосадска ЖКА, ни 021 Нови Сад не играју у региону...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Sutra igramo protiv Zvezde i ja sam malo upoređivao ,,rostere,,...

Sajt WABA lige, doduše, nema podatke za sve Zvezdine košarkašice, ali, po raspoloživim podacima, one imaju:

Dve igračice od po 187 cm.
Jednu igračicu od 188 cm.
Jednu igračicu od 189 cm.
Jednu igračicu od 198 cm.

Imaju i jednu od 184, i dve od 182, ali, kažem nemam podatke za sve...

Ipak, jasno je da će imati prednost u visini, jer naše najvišlje košarkašice su:

Gorana Marjanović, 189 cm.
Marija Radović 186 cm.
Marta Jovanović 185 cm.
I, to je sve od naše visine preko 180 cm...
Imamo još i tri košarkašice od po tačno 180 cm, ali sve ostale su još niže od toga...

Njihova jedna košarkašica je bila MVP prvog kola WABA lige, druga MVP drugog kola WABA lige, one imaju i pet sponzora (Komercijalna banka, Meridian kladionica, itd.), imaju uređen i ažuriran sajt, a 16.oktobra doveli su i plejmejkera koja je već nastupala za nacionalnu selekciju Srbije...
Što se naših sponzora tiče, na sajtu ŽKK Partizan piše da ih mi imamo dva, Dunav osiguranje i firmu Esensa (priroda i zdravlje)...

E, ajmo sad, ko dobija više para od države u ženskoj košarci (ako ih dobija)...?
Ja priznajem da ne znam, ali možda ima neko u ovoj državi ko to zna?

Da li da sa prebrojavanjem novca možda krenemo od 2014.-e godine, ili...

Već par puta pominjao sam to kako u rukometu, odbojci, ženskoj košarci, vaterpolu, neki manji lokalni klubovi, itekako ,,šiju,, ove neke ,,prestoničke,, - pretpostavljam zahvaljujući nekakvom sponzorstvu ili boljoj organizaciji ili boljim uslovima na tom istom ,,lokalu,,...

E, a onda sam uvek pitao i čiji je ,,na lokalu,, recimo ŽKK Partizan, i da li je njegova prava (lokalna) ,,adresa,, Humska 1 (opština Savski Venac u Beogradu), ili je ,,adresa,, Hala Vizura, opština Zemun (gde igraju utakmice), ili je ,,adresa,, Hala sportova, opština Novi Beograd (koja je takođe pominjana u vezi sa našim košarkašicama), itd...
Dakle, ako svoje, lokalne klubove, pomažu, šta ga znam, Lazarevac, Ruma, Šabac, itd...zašto to ne čine i Savski Venac, Zemun, NBGD, Banjica...? Opština tamo, opština ovamo, u čemu je razlika? BGD opštine doduše možda imaju više raznih klubova na svojim teritorijama (možda?), ali su valjda i novčano bogatije od opština u unutrašnjosti?!

Kad već pomenuh Halu sportova na Novom Beogradu, ona je na sajtu WABA lige početkom sezone ,,figurirala,, kao adresa na kojoj će ŽKK Partizan igrati većinu utakmica kao domaćin, ali je nedavno taj podatak sa sajta potpuno izbrisan i umesto toga navedena je hala Vizura u Zemunu...
Da li je bila u pitanju greška, ili je kasnije došlo do nekakve izmene, ne znam...

A kad sam već kod grešaka i izmena, izvinjavam se i za jednu moju grešku iz prošle sezone, jer ja sam pogrešno razumeo, pa i napisao da je i Andrijana Gudurić naša košarkašica, a devojka je zapravo odbojkašica - i nije nikada nastupala za Partizan - ali, ispostavilo se (što sam sinoć na rukometnom derbiju saznao) - da i ona sa Partizanom ipak ima neke veze: njen rođeni brat je rukometaš Partizana. : )

Što se naših košarkašica tiče, sutra, 23.10. u 19h, hala Basket City, Crvena zvezda Kombank - Partizan 1953, ajmo Crno-bele!
Live prenos će biti na Jutjub kanalu Waba lige, a dan ranije već su postavili link, svaka čast na ažurnosti! :clap

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Можда нисте очекивали да ћу овако почети ,,извештај,, али...

Хала ФМП Баскет Сити у којој је одигран најновији женски кошаркашки дерби, налази се не тако далеко од новоизграђене и лепо уређене цркве Св. Петке на Чукарици, а како је баш та светица особито поштована међу женским делом нашег верујућег становништва, имао се утисак да ће спортисткиње обе екипе, вечерас, на неки начин, имати њену заштиту...
Знате, као што се осетила она нека борбена енергија на последњој утакмици наших кошаркаша, можда неко може да осети и ово...
Или бар мисли да може...
Али...
Земаљске ствари су земаљске ствари, а дерби Партизана и Црвене звезде игра се да се добије!

Гледао сам ове наше на загревању, самоуверене, сигурне, а онда...
Катастрофално улазе у меч и допуштају Звезди да поведе битном разликом...
А онда ту разлику јуре...
А онда ту разлику Звезда још и додатно повећава... да, можда и није стизала баш до плус двадесет, али било је то ту негде...
54 коша смо примили за ,,полувреме,, - много!

У другом полувремену, као и у многим утакмицама ове сезоне, јуримо и јуримо те неке високе разлике, смањујемо их, приближавамо се, претимо, али...не стижемо их баш увек...
Међутим, вечерас...

На око 24,9 секунди до краја утакмице, наш капитен, плеј и ратница, Милица Инђић овим кошем (на фотографији која следи) ПРВИ пут на утакмици доводи Партизан у вођство!



Онда, наравно, следи завршница за инфаркт, али наше Црно-беле на крају ипак побеђују!
Браво девојке, и хвала вам за ову част, овај понос, и ову радост! :šal

Наш мушки Кошаркашки Клуб, скратио ми је живот бар за десетак година са тим својим неизвесним завршницама, ево сад и наш ЖКК почео да ми ради то исто...али...не жалим, био је то леп и занимљив живот...
Ако преживим ноћ, поставићу вам још фотографија...
Али...обзиром да сутра имам још нека посла :D , мораћу да је преживим...

П.с.
Ако сам можда нешто погрешио у фактографским детаљима са утакмице, има у посту (мало изнад овог) цео снимак, па може да се све погледа како је заиста било...
Додуше, факта су факта, али и утисак је утисак...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.585
Reaction score
13.538
Локација
Yaoundé
Е, то је стварно лепа вест... па још на месту где видимо и заставе два тима који немају баш никакве везе један са другим :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
Ženska košarka nije baš u fokusu pažnje javnosti, o jučerašnjoj utakmici naćićete tek poneki izveštaj, statistiku...



Ali nisam siguran možete li još negde naći i neku veću količinu nekih originalnih fotografija sa ŽKK derbija, osim naravno ovih ovde što će da uslede... :D
...dakle, nagledaćete se još zastava i grbova klubova i sponzora, ali i borbe košarkašica za grb, dres, Klub, pobedu...

Ne zamerite na količini materijala, koliko mi vreme i obaveze danas dozvole, postaviću fotose u nekoliko serija, jer, Crno-bele dame verovatno i nisu baš puno u nekoj javnosti, ali zato mogu da dobiju bar malo naše pažnje na ovom ovde bitnom i dobro posećenom sajtu navijača Partizana!















 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Partizan posle nestvarnog preokreta savladao kao gost Crvenu zvezdu

Prvi ovosezonski večiti derbi pripao je košarkašicama Partizana.

IMG_0537.jpg


Crno-bele su kao gošće u okviru 4. kola WABA lige savladale Crvenu zvezdu rezultatom 85:83 (19:24, 18:30, 24:18, 24:11).
Partizan sada ima učinak 2-2, a Crvena zvezda 1-3.

Utakmica koja je odigrana pred 100-nak gledalaca u hali „Basket siti“ donela je neverovatan preokret, pošto je Partizan nadoknadio 19 poena zaostatka iz treće četvrtine.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu, povela sa 7:0 poenima Ivane Katanić i držala rezultatsku prednost 39 i po minuta. Partizan je do prvog vođstva stigao 27 sekundi pre isteka vremena poenima Milice Inđić koja je tri sekunde pre kraja postavila i konačan rezultat sa linije slobodnog bacanja.
A domaćin je imao i velikih 19 poena prednosti na početku treće četvrtine. Sanja Mandić je trojkom donela svom timu vođstvo 58:39 u 22. minutu. Zvezda je imala i 12 poena prednosti u 34. minutu. Posle pogotka Katanić na semaforu je stajalo 81:69. Međutim, domaće igračice su do kraja meča postigle samo dva poena, što je Partizan iskoristio i napravio totalni preokret.

Ekipu trenera Svetlane Mitrović do pobede su predvodile Milica Mitrović sa 23 poena (7 skokova, 3 osvojene, 1 blokada), Milica Inđić sa 20 poena (10 skokova, 6 asistencija, 1 osvojena lopta), Gorana Marjanović sa 13 poena (4 skoka, 2 asistencije, 1 blokada). Po 10 poena su postigle Jovana Stojanović (4 skoka, 4 asistencije, 2 osvojene lopte, 1 blokada) i Nina Samardžić (1 skok, 1 asistencija, 1 osvojena lopta).

U timu trenera Dragana Vukovića po 21 poen su postigle Ivana Katanić (7 skokova, 6 asistencija) i Sanja Mandić (3 skoka, 11 asistencija, 2 osvojene lopte, 2 blokade).

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje bugarskoj Montani, a Partizan dočekuje aktuelnog šampiona, bugarsku ekipu Beroe.

STATISTIKA

( Izvor: https://www.kosarka24.rs )
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.726
Reaction score
29.478
Локација
Beograd
I treća, najuzbudljivija i za nas najradosnija serija fotografija...
Iskreno, malo je teško bilo poverovati da će da nas ,,krene,, baš na samom kraju utakmice, ako nas već baš i nije ,,išlo,, sve do tada...
ALI!
Devojke u našim dresovima podsetile su nas na ono bitno: NIKAD ne otpisuj Partizan pre nego što se utakmica završi! NIKAD!!!

:šal :napred-partizan: :šal

I, borba za taj dres i za taj Partizan se PODRAZUMEVA! Bez obzira na rezultat, i na početku, i na sredini, i na kraju! UVEK!
Ali tu je i veština, pa i lepota igre, sporta - kao neka ideja Partizana, još od njegovog osnivanja - pa onda i lepota u duši (ako se boriš i igraš časno i ako si takav), a obzirom da su devojke u pitanju, ne zamerite mi što kažem, ali lepota se tu vidi i spolja...

Evo i poslednje serije fotografija sa jučerašnjeg derbija, naše košarkašice su sinoć uradile šta je trebalo i podsetile nas na neke bitne stvari, a danas očekujemo i naše fudbalera da se potrude, i ulože svoj maksimum, kada im se sa druge strane terena konačno pojavi taj Mačester!

Čekamo ih još od 1966.-e! :D

:napred-partizan:
















 
Top