Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Пораз 62:70... девојке су водиле 17:9 на почетку 2/4, након чега су Лозничанке направиле серију па је на полувремену био минус 23:31!? Ту ми је пукао линк, више нисам успео да добијем слику... после видим да су успеле да добију 3/4 и чак уђу у последњи период са минималним вођством 45:44. Ипак, у тој последњој четвртини поново је изгледа уследио пад у игри...

https://www.srbijasport.net/game/477881/stream
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ne volim da Partizan gubi, ma o kom sportu da se radi...ali...tako je kako je...
Gledam malo statistiku i primećujem da Loznica ima i neke strankinje u timu (mi ih nemamo)...
www.zkls.kss.rs/game/?gameId=4353819&seasonId=106111

Utakmicu nisam gledao, ali video sam preko linka pre nego što je utakmica počela da su naše devojke na ovom gostovanju imale ozbiljnu podršku sa tribina, bravo za sve koji su došli! :clap Iz više razloga...

A nešto mi se ,,javlja,, da je red da i u sledećem kolu u solidnom broju i sastavu navijača i simpatizera podržimo naš ŽKK tim!
Jer, igramo u Beogradu, ali gostujemo onom dosad neporaženom lideru na tabeli koji od 11 odigranih utakmica ima svih 11 pobeda...i...aj pogodite o kojem se to baš rivalskom klubu radi...? :icon-rolleyes:

Dakle... :D :šal :D Idemo po pobedu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Sutra, subota, 15.12.2018.-e, od 15i30 C.Zvezda-Partizan...

Obzirom da postoji hala FMP u (novom) Železniku, ali i hala FMP Basket City na Čukarici, zvao sam na više mesta da proverim gde se zaista igra, ali...neki telefon više nije tačan, negde nikog nema da se javi, neko nije 100% siguran, ali po svojoj prilici (i tvrđenju portirske službe FMP-a) igraće se u Železniku...pa hajde da im poverujemo.

Išao sam u taj kraj (valjda beše poslednja stanica busa 88?) više puta kada je tamo naš F.K. Partizan vodio bitke sa tada nezgodnim Železnikom, e, došlo vreme da se ide i na žensku košarku...
A kada su naši košarkaši igrali u Železniku sa FMP-om, bilo je onih utakmica kada tamo nije bio dozvoljen ulaz gostujućim navijačima, ali valjda nikome neće pasti na pamet da nešto slično primenjuje i za žensku košarku...

Gledajući stanje na tabeli i rezultate, Zvezda je jača, ili da kažemo ,,favorit,, - ali valjda niko od sportista ili sportistkinja ne ide na utakmicu da bi je izgubio, nego da pobedi!
Pa, valjda će i naše devojke da krenu na tu utakmicu sa pobedničkim mislima!
A šta bude - nek bude...

:šal

Nisam tražio da li bi neka TV da prenosi ženski košarkaški derbi, ali live video prenos bi trebao da bude ovde:

www.zkls.kss.rs/raspored-takmicenja-2/
www.sportuzivo.tv/v2/stream/index.php?channel=sportuzivo21

Evo, i Srbijasport.net potvrđuje da će utakmica biti u Železniku, i ništa čudno što košarkašice Partizana naziva ,,Crno-bele,, samo mi je malo čudno što košarkašice Zvezde zove ,,naše devojke,,... :icon-rolleyes:
Ili mi možda i nije čudno? :icon-lol:
Nego sam mislio da Srbjasport.net nije sajt Zvezde, ali, ajde, šta sad... :icon-rolleyes::icon-lol: ...
https://www.srbijasport.net/n/47449/pzls-kosarkasice-crvene-zvezde-docekuju-partizan-1953

A ko zna, možda se sete da kasnije malo preprave tu vest, ali ja vam citiram jedan njen deo, eto tek da znate za koga oni tamo navijaju, ili bar ta osoba koja ovo piše:

,,Crno-bele trenutno sa skorom od šest pobeda i pet poraza zauzimaju petu poziciju na prvoligaškoj tabeli, a u prethodna dva kola su doživele neuspehe u duelima sa Vrbas Medelom u Beogradu (79:84) i Loznicom na gostujućem parketu (62:70). Sa druge strane naše devojke su u prethonom kolu u derbiju domaćeg šampionata deklasirale ekipu Radivoj Koraća rezultatom 86:61. ,,

Baš kao što bi to i tako rekao i doajen sportskog novinarstva Milojko Pantić prenoseći fudbalski derbi: Na teren izlaze fudbaleri Partizana, a evo i naših...

Dooobroo...to je to...

:napred-partizan:

I par fotografija iz prošlosti, (kao neko malo ,,zagrejavanje,, pred derbi,,) na kojima su i ove naše:


 
Последња измена:

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.325
Reaction score
2.748
Može da bude namerno, ali je verovatno razlog što je taj srbijasport volonterski i amaterski pa onda klubovi sami šalju izveštaje. Da se ne lažemo, šta mediji sve rade u muškim sekcijama fudbala, košarke i vaterpola, ovo je skroz nevažno.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Kao što je poznato, ja volim kada je nešto normalno, kao npr. sneg u decembru, volim zimu, volim sneg, i bilo mi je ekstra zabavno i ni najmanje teško da gradskim busom (i peške) dolazim od mog stana do zavejanog Železnika na utakmicu našeg ŽKK...al potrajalo je...




Ono što mi nije baš prijalo, to je krajnji rezultat ove utakmice, C.Zvezda je pobedila sa 78:63...
Dobro, znali smo da su one favoriti, doduše, prve dve četvrtine naš klub se vrlo solidno držao, bio ravnopravan, vodio...doduše, ja sam i tada imao utisak da rivalke imaju prednost u brzini, snazi, skoku, visini, većem broju izmena...

U trećoj četvrtini, njihov ukupan kvalitet i, rekao bih, ,,duža klupa,, presudno utiču na rezultat meča, naše devojke prosto ne mogu da im se suprotstave, i vidno je da ih umor ometa da pogađaju koš, izvedu kombinacije kako treba, ili da pruže žešći otpor...
Sve što su još uspele da naprave na toj utakmici, jeste to, da su pokušavale u poslednjoj četvrtini da smanje visoko vođstvo Zvezde...
U tome doduše, donekle uspevaju, i utakmica se završava...

Ne poznajem dovoljno našu ekipu da bih mogao da predlažem šta je trebalo učiniti, pa da, eventualno, dosad neporaženoj Zvezdi zadamo koji problem više na parketu hale FMP, ali ipak, mislim da ne bi baš toliko naškodilo da smo ubacivali na koji minut i devojke koje su danas manje, ili nimalo igrale...iz statistike vidim da smo utakmicu odigrali sa 7 igračica, Zvezda sa 10, razlika je to...
Ne mislim naravno da bi nam baš klupa donela pobedu, ali bar da malo naprave neki pritisak, presing, po koji faul, da se odmori neko iz prve petorke bar na 2-3 minuta...?

Evo izveštaja, statistike...
https://www.kurir.rs/sport/kosarka/...-kosarkasice-zvezde-bolje-od-partizana-u-zkls
https://www.fibalivestats.com/u/KSS/980960/bs.html

A evo i nekih mojih fotografija, tek da ova utakmica ne prođe skoro u nekoj medijsko-fotografskoj ,,tajnosti,,... (Blic, je, recimo, na internetu objavio svoj izveštaj sa ove utakmice, ali je uz njega priložio stare fotografije, dakle, Partizanove igračice su tu u belim dresovima, iako su danas igrale u crnim!)








Eto tako...
Ako neko prati ove moje ,,izveštaje,, da saopštim da imam još nekih fotografija sa ovog ženskog derbija,,na lageru,, pa ću ih, za neko vreme postaviti...
Ne znam baš tačno kada, ali kad stignem...
Eto, još jedan prođe dan, uzburkan k'o more...kao što se nekad pevalo u onoj TV seriji...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Evo i drugog serijala fotografija...a biće i treći...

Napolju pao sneg, pa zatrpao put i prekrio breg, a ja vas zatrpavam fotografijama...
...ne zamerite, retko imam priliku da stignem svuda gde bih hteo, a ne mogu baš ni uvek da radim ono što mi se radi, pa kad se to desi onda ponekad ovde usledi ,,izveštaj,, (jer znam da ga neće biti sa 1000 drugih prilika)...
A znam i da hiljade drugih nisu u prilici da budu tamo gde ja (npr. juče) jesam bio, pa, hajde bar da ,,podelim,, sa njima poneki prizor ili utisak...ili što bi se jednostavnije reklo - fotografiju.














 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Evo i treće ,,pošiljke,,...
Sport kao sport, uvek je bilo i biće i pobeda i poraza, ali, ipak, ne mogu a da ne razmišljam o tome kako gde stojimo i šta sve igramo ili ne igramo - a pri tom ne mislim samo na žensku košarku...nego i na hokej, vaterpolo, fudbal...itd...
:napred-partizan:














:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Извештај са прошле утакмице овде:
http://www.zkls.kss.rs/partizan-1953-novosadska-zka-8066/

Од 17 часова Црно-беле играју у Краљеву, пренос треба да буде овде:
www.sportuzivo.tv/v2/stream/index.php?channel=sportuzivo21

U postavi Kraljeva pola devojaka plavuše, k'o da gostujemo u Švedskoj...
A i grb grada im (postavljen uz zastavu Srbije dok se intonira himna) ponešto nalik na onaj iz Sverige...samo što taj naš grad ,,šije,, tu skandinavsku kraljevinu sa jedno 4 krune više! :D

Ne zamerite, pokušavao sam da prebrojim gledaoce, zabiravih da priključim i grbove, posle vreme za imenu isteklo, i tako...gledalaca oko 30, a grbovi imaju i neke sličnosti, zar ne...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ех кад би овакав био сваки дан за наш Партизан! :šal

Кошаркаши су одиграли свој меч пртив Крке тако да се победник (а то сми МИ) уопште није доводио у питање, али су још пре њих и кошаркашице бриљантно завршиле свој ,,радни задатак,, за вечерас - резултат на семафору на крају утакмице говори све: Партизан-Студент 81:45, браво девојке! :clap









www.zkls.kss.rs/game/?gameId=4353871&seasonId=106111
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Извештај са прошле утакмице овде:
www.zkls.kss.rs/021-partizan-1953-7159/

Распоред лиге овамо:
www.zkls.kss.rs/raspored-takmicenja-2/

И ,,живи,, пренос данашње утакмице (од 15и30) ту:
sportuzivo.tv/stream/?sportuzivo21&eventID=e0052

Али је ипак ,,живље,, погледати утакмицу личним и персоналним присуством у хали ВИЗУРА...
Бусеви који иду до тамо су:

(ако се уђе код Мадленианума, силази се на другој станици - узбрдо.)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
www.zkls.kss.rs/game/?gameId=4353897&seasonId=106111

На сајту Женске лиге, осим уобичајене статистике, нема још неког другог извештаја о прошлој утакмици наших кошаркашица, па хајде бар да ,,залепимо,, овај мој, лаички...

Наше девојке, и даље на шестом месту лиге, изгубиле су од другопласираног Радивоја Кораћа 73:82...
Већ на почетку утакмице видело се да нам баш и ,,не иде,, Црно-беле су промашивале и оно што обично без проблема дају, неке отворене шутеве за три поена или једноставна полагања у кош...






Наравно, свакако да није исто када је преко пута неки слабији, или у овом случају јачи тим, енергичан у одбрани, брз у нападу...наш Партизан 1953 имао је пар налета када смо сустизали предност Кораћа, али, то је на овој утакмици отприлике био неки наш максимум...
,,Ухватио,, сам по који пут при крају утакмице поглед нашег капитена Олге Степановић ка семафору - гледала је да ли још има времена да преокренемо резултат у нашу корист, и...времена можда и јесте било, али не и моћи за тако нешто...
Чак сам имао утисак да наше девојке иако се заиста труде да сустигну ривала - једноставно ни саме не верују да је то стварно могуће...






Упоређујући ову утакмицу са оном против Црвене Звезде у Железнику (а Кораћ и Звезда су две најјаче екипе Србије), рекао бих да смо тамо, у гостима, нешто више ,,показали зубе,, него на овој утакмици од пре неки дан...
У дербију смо бар водили до полувремена, али против Кораћа ,,тас на ваги,, (резултат) никако није прелазио на нашу страну...

Схватам и да су тактика и задаци изузетно битни и неопходни у озбиљној кошарци, али ипак, имао сам утисак да се повремено наше цуре збуне која коју од ривалики треба да чува, и док се оне распореде, ове друге већ дају кош - ја као лаик (али и човек од уметности, слободе и логике), ипак мислим да у кошарци треба да постоји та нека одређена слобода, па ми је тако много битније (и сврсисходније и логичније!) да спречиш ону која хоће да шутне него да се ,,поставиш,, како је договорено...

Поред мог кошаркашког ,,лаицизма,, има још једна ,,препрека,, па да мој ,,извештај,, буде још тачнији и објективнији - понео сам фото-апарат на утакмицу са намером да направим само 3-4 снимка, али...све док има ,,муниције,, у њему то ме некако ,,повуче,, да направим још коју фотографију, а бавећи се фото-проблематиком и детаљима, можда зато нисам стекао исправан утисак о баш сваком детаљу саме утакмице...






Имам још пар запажања, али то бих оставио за следећи пост...

https://www.srbijasport.net/league/4182
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Па ето...

За оно мало утакмица што сам гледао наш ЖКК Партизан у тој њиховој лиги, имам утисак да тамо на теренима спортских хала заиста владају фер и спортски односи, јесте, на терену се ,,битка бије,, али после сваке утакмице следе пријатељски и срдачни осмеси и поздрави...
Погледајте само на једној од следећих фотографија како је цео тим Партизана по завршетку утакмице пришао утученој ривалки Кораћа која се током меча повредила, да је ,,упитају за здравље јуначко,, ободре је, и пожеле јој све најбоље...
Заиста, као нека фина и смирена оаза нормалности и фер понашања у овом лудом времену...












Е, али...има и нека друга страна медаље...
...нас декларативних или недекларативних Партизановаца, јели, има бар милион, зар не, али нас на утакмицама наших клубова и нема баш много - бар не у већини случајева...

И, ето, ја сад као ,,матор,, нешто ,,паметујем,, а као млад или као ,,средњи,, ишао сам увек само на фудбал, врло ретко и на мушку кошарку и то је било све што се мене и Партизана ,,уживо,, тиче, међутим...друга су времена сада, и неки ,,црни облаци,, надвијају се над самим постојањем тих наших клубова, па зар није онда сасвим о.к. да бар понеко од нас, пар понекад, кад стигне, буде ,,уживо,, уз њих?
Кога још то они имају осим нас?

Видео сам на снимку једне од прошлих утакмица да је Лозница дала баш лепу подршку нашем ЖКК :clap :respect , а девојке ускоро гостују и у Суботици, Бору, Врбасу...па, можда их и тамо неко поздрави како треба, а и кад су ,,домаћице,, - ред би био да дође још по који навијач Партизана да их одгледа како играју...

На овом прошлом мечу навијачи Радивоја Кораћа били су повремено баш гласни, па можда чак и повремено помало непримерени јер ипак је ово спорт којим се баве даме, у стилу: уа, нема појма, итд, док нека наша девојка изводи слободно бацање...као да је некима од тих навијача било баш ,,слатко,, да навијају ПРОТИВ Партизана, па бар на женској кошарци... :icon-rolleyes:

Свакако, згрозио бих се да сад наши навијачи нешто дођу и викну било шта погрдно за ривалке, рекох даме, девојке, девојчице бре, су ту у питању, па где ћеш на њих да вичеш или да их вређаш, стварно би то било и одвратно и непримерено, свеједно са ким да играмо, наравно па чак и да је онај наш највећи спортски ривал у питању...
А кад сам већ и њих поменуо, јесте, јасно је и да тај наш највећи спортски ривал има више неких новчаних прилива од нас, али...није само он изнад нас на табелама спортских такмичења Србије...шта је са осталима? Одакле и они изнад нас?

И зато се ја питам док гледам табеле разних спортова, како то да разне ,,локалне самоуправе,, нађу средстава и начина да ти њихови тамошњи клубови буду јачи, богатији и квалитетнији од Партизана, и изнад нас су на табели, и где је онда неки наш ,,начин,, да се то измени у нашу корист, или нека наша ,,локална самоуправа,, која би стала уз нас?
Где и коме МИ припадамо? Где је та наша ,,локална самоуправа,,? Нема је? А кога има?

Исто тако, као што се пре неки дан наслушах навијачке подршке Радивоју Кораћу, а да је ПАРТИЗАН ту био домаћи клуб, тако и на утакмице Телеоптика у Земуну увек дође и по који навијач ПРОТИВНИКА да пружи подршку свом тиму...
Па, чекај онда, а где су навијачи или бар симпатизери Телеоптика (као неке филијале Партизана), да и они кажу коју на утакмици?
Добро, то је само ,,филијала,, али шта је са Партизаном? Шта је са нашим клубовима? Где смо? И клубови и навијачи? Где?
Као у некој ,,магли,,?

Некако имам понекад утисак да смо ми и свачији и ничији...нас, навијача Партизана има на територији целе бивше Југославије, клуб нам је из Београда, али...
Не долазимо на утакмице наших мањих клубова да проведемо који сат уз спортисте или спортисткиње који тај НАШ грб носе на дресу (поштујте труд који су уложили да би до тог дреса и грба дошли!), а ми...не стижемо, нисмо у могућности, не интересује нас, било би нам смор, није нам стало, није довољно ,,ин,,...шта ли...?

О да, долазимо кад је фудбалски дерби и нека битна фудбалска утакмица или када је мушки Кошаркашки Клуб ,,прекренуо,, ка бољем...али када је тешко, осредње или лоше...

СВАКИ човек нам је потребан!
Напред Партизан! :icon-biggrin:

Један човек - један. Не потцењујте себе - и један човек на било којој утакмици било ког клуба Партизана је вредан. Један али вредан!

:napred-partizan: :icon-biggrin: :napred-partizan:


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Na sajtu lige u kojoj igraju naše košarkašice, pojavile su se fotografije i izveštaj sa prošle utakmice:
www.zkls.kss.rs/partizan-1953-radivoj-korac-7382/

A ako ima raspoloženih da sutra prate ,,živi,, prenos preko interneta, ili neki sledeći prenos, ili da lično odu na neku sledeću utakmicu, ili da saznaju bar još neki podatak o našim igračicama, evo brojeva na dresu i njihovih imena:

0 - Marta Jovanović
4 - Anja Ignjatović
5 - Maja Popović
6 - Ivanka Matić
7 - Olga Stepanović
8 - Aleksandra Katić
9 - Jovana Lazić
10 - Milica Mitrović
13 - Tamara Rajić
14 - Milica Inđić
27 - Nina Samardžić
31 - Tamara Repac

Trener je Svetlana Mitrović.

Kapiten je Olga Stepanović (7), pleja većim delom utakmice igra Milica Inđić (14), visoki centar je Ivanka Matić (6), obično znatan broj koševa postigne Tamara Rajić (13), itd...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Не знам шта су се девојке из Суботице замериле овим нашим, али ове наше их малопре просто ,,убише,, победом од 110 на према 48!

Добро, мала шала, верујем да никакве ,,замерке или освете,, ту није било, него је Спартак из Суботице најслабија екипа лиге, па је онда било и логично да већи квалитет наших девојака просто ,,одради,, своје...

Да... квалитет ,,ради своје,, али само под условом да ,,не спушташ гас,, и ,,не повлачиш кочницу,, док си на утакмици - а Црно-беле су вечерас играле онако како увек треба играти за Партизан - без опуштања и калкулисања, и без неке милости за оне преко пута - јер, ја не знам па ко то у Србији (а и шире) има неке милости за нас, када смо ми у подређеном положају...

Дакле, ово је само спорт - игра се да се победи, а ако можеш са великом разликом, утолико боље!
Браво девојке, тако се то ради! :clap
:šal

https://www.fibalivestats.com/u/KSS/981000/bs.html

А да ли неко можда зна по ком систему се игра домаћи Куп за кошаркашице, када ће се играти, и има ли тај наш ЖКК Партизан 1953 права да у томе учествује?
 
Top