Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
I više nego ubedljiv poraz od C.Z. ali takmičenja ,,na dva fronta,, se nastavljaju, prenos/snimak utakmice iz Zagreba (koja počinje uskoro) - ovde:

 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.069
Локација
Yaoundé
Poraz od 021, 63:73...

Nije to čak ni delovalo loše protiv jednog od timova iz vrha tabele, ali koštao nas je loš finiš druge četvrtine kada je razlika sa dva poseda otišla na dvocifrenu. U nastavku minus je stalno nekako bio na tih desetak poena i tako je i ostalo do kraja... U sledećem kolu PŽL Srbije devojke dočekuju niški Student Radnički...

... i tamo večito neka muljanja i spajanja... trebalo bi da je to Student, ali gde mu sad nalepiše i to Radnički :icon-rolleyes:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Danas u 17h Crno-bele devojke igraju protiv Orlova u Obilićevu, Banjaluka, Republika Srpska, BiH...u pitanju je regionalna WABA liga, i nadam se da će neko od tamošnjih naših navijača doći u halu da ih vidi...

Do sada je (ove sezone) WABA liga uvek imala ,,živi,, prenos utakmica preko Youtubea, ali ovu današnju trenutno nisam uspeo da pronađem...ako neko kasnije može da pronađe link, neka ga postavi na ovoj temi, jerbo ja moram na pos'o, a dok se vratim, utakmica će već biti završena...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Još jedna pobeda košarkašica, ovoga puta u domaćoj ligi...Partizan-Student 93:86.
Evo statistike:
I, osim ako pravila nisu u međuvremenu promenjena pa da se igra u segmentima od ,,pet petina,, utakmice, :D biće da je večeras došlo do nerešenog rezultata, te, usled toga i - produžetka koji je rešio pitanje pobednika...

A evo i snimka:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Naša večerašnja utakmica WABA lige počinje u 20i30, i tako bih radije otišao na utakmicu umesto na posao, ali...
Šta da se radi...kad mora da se radi... :icon-rolleyes:
Prenos/snimak ovde:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Kad se mora na posao, mora se, ali kada se posao završi, i ako se sa posla požuri, možda se stigne i na neki deo utakmice... :D

Ja sam stigao na 2 minuta i 56 sekundi do kraja, i ako se neko pita, vredi li doći na tako malo, nek se pita i dalje - meni vredi.
To mi daje osećaj da sam, uprkos svemu, ipak slobodan da idem gde god mi se ide, a i lično i uživo sam video kako nam košarkašice Partizana daruju još jednu pobedu za naš Klub...
Malo li je to za jedno jedino veče (iliti 2 minuta 56 sekundi efejtivne igre)? Naravno da nije! :šal

:napred-partizan:













 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
У 18 часова почетак утакмице наших кошаркашица у хали Радивој Кораћ, а та хала је, према Гугловој мапи, недалеко од хале Пионир...
Да ли тамо може да се уђе и погледа утакмица, ја не знам, ваљда може, зашто не би могло...

(зашто да не, али ипак уз једну ,,оградицу,, јер, ,,организовани,, рецимо, ако се ја не варам, прошле сезоне нпр. нису баш били пожељни да као гости уђу у халу ФМП у Железнику, да, свакако, ово наравно уопште није хала у Железнику, али шта га ја знам, јесте неко ,,гостовање,,)...

...а пренос илити снимак утакмице је овде:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ako mi je bilo sasvim o.k. da stignem samo na poslednjih 2:56 prošle utakmice, zašto ne bih otišao i bar na sam početak ove jučerašnje, pa da posle toga i odatle, sa te (umesto sa one moje, uobičajene) strane grada odem na posao...
Ako ništa drugo, bar da vidim gde je ta hala Radivoj Korać, pa da znam za ubuduće...
Jeste, Gugl mape su Gugl mape, ali ,dole, na terenu to ipak izgleda nešto malo drugačije...

Naše devojke sinoć nisu uspele da na gostujućem terenu, i pred navijačima ,,Koraća,, opremljenih vuvuzelama i bubnjem, izvuku nešto više od časnog poraza, uprkos čak 27 poena Milice Inđić i sasvim uspešnih 16 poena Nine Samardžić, te solidnih 14 poena Milice Mitrović...i trenutno su šeste na tabeli koja ukupno ima 10 klubova...

lige.kss.rs/seniorke/1-zenska-liga/tabela-i-delegiranja/

Inače, hala Radivoj Korać vam je ova osvetljena zgrada iza pa desno od automobila i table na kojoj piše ,,Patrijarh Pavle,, itd...

Sledeća utakmica je u WABA ligi i, ako se nešto u međuvremenu ne izmeni, ona treba da bude 8.1. 2010. u Kraljevu...ali, tačno vreme kada meč počinje je zasad nepoznato...

Fotografije od sinoć:














 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Партизанове кошаркашице своја такмичења у 2020.години започињу утакмицом ВАБА лиге гостујући Краљеву, 8.1. од 17 часова и 30 минута...
На табели су тренутно седме у лиги која броји 10 клубова...
waba-league.com/season/standings/?leagueId=31913
Ако неко пронађе линк за пренос/снимак утакмице нека га постави на Форуму...

Наставак такмичења у Првој женској лиги Србије, заказан је за 18.јануар (ако се дотле нешто не промени), када нам долази Новосадска ЖКА...
lige.kss.rs/seniorke/1-zenska-liga/1-zls-raspored-takmicenja/
И ова лига броји 10 клубова, а наше су на табели шесте...

Већ неколико пута писао сам да наше кошаркашице ове сезоне играју на ,,два фронта,, али, током празника (јер имам више слободног времена) стигао сам да се ,,позабавим,, и тиме шта се дешава са ,,трећим фронтом,, а то је куп:

Још 20.-ог новембра 2019.-е, наше су у гостима победиле Вршац са великих 102:52 (!), а следећи противник (у ,,четвртфиналу,, како сајт КСС то назива) нам је Врбас Медела којој идемо у госте 11.-ог јануара 2020.-е...
...али...
...систем домаћег купа је такав да је то тек ,,други степен,, такмичења, те да су ,,четвртфинале,, и ,,полуфинале,, - заправо само кола квалификација за ,,трећи степен,, и могућност да се тек тамо освоји трофеј (за које ће се борити најбоље 4 екипе из тог ,,другог степена,, - звучи мало запетљано и компликовано за објашњавање, али је јасније када се погледа ,,шема,, КСС-а и прочитају њихова саопштења...

Све у свему, ако Партизан победи Врбас Меделу, судећи по тој ,,шеми,, КСС-а, улази међу 4 најбоље екипе и бори се за трофеј...

lige.kss.rs/kup/drugi-stepen-zenske-ekipe/
lige.kss.rs/kup/kup-kss-ii-stepen/saopstenja-kup-kss-zene/
lige.kss.rs/wp-content/uploads/2019/10/KUP_2.stepen_Ž_Saopstenje_01.pdf
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ево и линка (снимка : ) за данашњу утакмицу:

 
  • Like
Reactions: Dzo

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Сасвим је јасно да у овосезонским такмичењима у којима Црно-беле учествују има много јачих тимова него што је то наш Партизан.
Стога не тражим никакво оправдање високих пораза у неким судијским грешкама, нити као лаик, уопште знам сва кошаркашка правила па да могу увек да проценим шта је фаул, шта не, и да ли је уопште био...
И свакако да зато не могу да тврдим да у женским такмичењима има било каквог судијског ,,навлачења,, за некога, или намерног суђења против некога - једноставно ја то не знам, а правно речено, нико и није крив док се тако нешто нечим и не докаже...

Али оно што ми је ,,упало у очи,, у оних неколико минута посматрања јучерашње утакмице наших кошаркашица (пре него што сам се упутио у Арену да гледам кошаркаше), је тај, невероватно строг и ,,оштар,, - критеријум суђења...
Наша подигне руке, фаул, пипне ону другу, фаул, мрко је погледа, фаул...
Извини, па како уопште да се игра ако је сваки ,,контакт,, - фаул!
Па није кошарка одбојка где су ривали (или ривалке) раздвојени/е мрежом па да не дође до било каквог ,,додира,, између њих...КАКО да некога спречиш да да кош, ако не смеш ни да га пипнеш?!

И не само на јучерашњој утакмици, него и иначе, када год гледам Партизан у тој женској кошарци, стално фаул, фаул, фаул...
Ваљда су судијама рекли да су даме у питању, па да не треба дозволити неку ,,грубљу,, игру...али људи бре, таквим критеријумом, игре тешко да може и да буде...

А поготово се тиме ,,сече,, тим, који је и иначе слабији - слабији тим теже и спорије продире, теже долази у позицију за шут, више промашује, дакле нема неку ,,нападачку,, статистику, а ако покуша да бар у одбрани заигра неки жешћи пресинг, блокаде, или шта већ, да би пружио јачи отпор ривалу - ту су судије које ће, ама баш сваки додир и ,,мрко гледање,, слабије екипе одсвирати као фаул, слободна бацања, итд...

Волео бих када би неки од стручнијих колега са Форума издвојио пар сати свог времена и погледао неку од утакмица наших кошаркашица па да и нама лаицима објасни - па да ли је могуће да је све оно што је било свирано као фаул, заиста и требало да се суди као фаул?

Још једном, то што ЖКК Партизан ове сезоне заузима на табелама места која заузима, је истинска слика нашег квалитета, и не тражим ама баш никакво оправдање у евентуалним судијским грешкама...

Само ми се некако чини да је критеријум суђења женске кошарке сувише престрог, и да као такав јако лоше утиче на развитак неке игре на терену...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ubedljiv poraz kosarkasica u okviru "Milan Ciga Vasojevic" kupu od Vrbasa 64:47.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
За неки сат почиње још један овосезонски женски кошаркашки дерби, хала Визура у Земуну, 17и45, Партизан 1953 - Црвена звезда Комбанк. Утакмица овде:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Uskoro (i to u gostima) utakmica protiv jakog Kraljeva, tima koji je lider na tabeli, i ima samo jedan poraz u dosadašnjem takmičenju ove domaće lige...
Prenos\snimak utakmice ovde:

 
  • Like
Reactions: Dzo

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Sajt WABA lige najavio je utakmicu naših košarkašica za danas od 17i30, međutim...oni su to očigledno najavili po nekom ,,lokalnom,, vremenu, tj. onome koje važi tamo gde se utakmica igra...a igra se u Bugarskoj i već je uveliko u toku, Bugarska je istočno od nas, pa je valjda u vremenskoj zoni koja ide ,,napred,, u odnosu na nas...


A već sutra naše igraju i sledeću utakmicu ove lige, i takođe u Bugarskoj - valjda je preskupo da ostanu tamo koji dan duže, ili drugih termina nema, tek, dve utakmice u dva dana, danas Montana, sutra od 18i30 (po nečijem vremenu) Beroe...
 
Top