Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Pobeda naših košarkašica sinoć, u nešto kasnijem, noćnom terminu, nad rivalkama ,,po našoj meri,,...
KŽK Partizan 1953 - ŽKK Proleter 023 - 85:77


Skoro ni jedan koš, ni jedan ,,pedalj,, prostora, ni jedna lopta nije bila lako osvojena...bila je baš žestoka borba od početka do kraja, po onom ,,starinskom,, sportskom sistemu - lopta možda i može da prođe, ali protivnik (protivnica) - NE.
Bilo je blokada, faulova, padova, presinga...sve do na koji sekund do kraja utakmice kada je Partizan imao loptu i nije želeo da proba da eventualno šutne još jednom...
Inače, celu utakmicu Crno-bele su Proleter ,,lomile,, nekada nečijim šuterskim dobrim raspoloženjem, nekada čvršćom odbranom, nekada centarskom linijom, a nekada - kao dobro taktički obučena vojska - kombinovano - sa svime što nam je na raspolaganju, svaka devojka koja je bila na terenu dala je svoj doprinos, a svakako čestitke i treneru koji je tom našom ,,vojskom,, sinoć komandovao!

Ostaje da vidimo kako ćemo se u ova dva takmičenja koja igramo ,,pozicionirati,, na tabelama do kraja sezone, jer, osim ,,rivalki po našoj meri,, i u domaćoj i u regionalnoj ligi ima klubova mnogo jačih od našeg Partizana...
Ali, ko dosad nije pogledao ni jednu utakmicu Crno-belih dama, red je da dođe i da podršku jednom od naših Klubova! :napred-partizan:
Lepo je bilo sinoć biti uz njihovu pobedu, a lepo je bilo i to što su košarkaši u Nišu počeli svoju utakmicu pola sata kasnije, tako da smo i tu utakmicu (i njihovu pobedu!) pratili na poluvremenu košarkašica, a i posle njihove utakmice, u kafiću hale Vizura... :šal

















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Danas, 19.februara 2020.-e, od 18h, naše košarkašice dočekuju Cinkarnu Celje...

Celjanke su treće na tabeli WABA lige, ali samo sa bodom manje od Budućnosti i Montane koje zauzimaju prva dva mesta, a naše su sedme ali samo sa bodom više od osme i devete ekipe (Orlovi i Trešnjevka), a deseta i poslednja je C. Zvezda sa dva boda manje od naših...

Ako sam dobro video, Cinkarna nam je ove sezone nanela najubedljiviji poraz u WABA ligi, bilo je 89:48 za njih, znači 41 koš razlike...

Ne znam da li su rosteri klubova navedeni na sajtu lige 100% tačni i za utakmicu koja sledi, jer je možda neka od igračica u međuvremenu napustila klub, a možda je neka povređena ili šta već, ali dok Partizanov roster čine domaće igračice uz samo Goranu Kondić iz BiH, i Afrikanku Traore (koju nisam ni primetio u sastavu naše ekipe već neko vreme), dotle je Cinkarna Celje pravi skup ,,internacionalki,, sastavljen od igračica iz Slovenije, ali i Srbije, Hrvatske, BiH, Bugarske, Švedske i Amerike...

I...ko je ,,na papiru,, i po svim ,,parametrima,, još pre nego što utakmica počne dosta jači to je sasvim jasno - i, ko može da juri vrh tabele a ko da pokuša da izbegne njeno dno i to je takođe jasno...ali, voleo bih da mi neko ovde napiše - kakav je uopšte sistem takmičenja u WABA ligi - da li se iz nje ispada po mestu na ,,tablici,, - ili ima eventualno neki plej-aut - ili možda neki klub ili država imaju zagarantovani broj predstavnika unutar WABE (tj. bez mogućnosti ispadanja), itd...? I, kako sve to može da se odrazi na naš ŽKK Partizan?

Koliko vidim na sajtu WABE imamo još tri utakmice, osim sa Cinkarnom, igraćemo još sa Budućnošću (tamo) i sa Trešnjevkom (kod nas)...naravno, osim ako nema nekog plej-auta, baraža, ili čega već...?

Što se tiče Prve ženske lige Srbije, i tu ima još tri kola do kraja, na tabeli smo peti i imamo 21 bod...lider je Kraljevo sa 29 bodova, poslednji (deseti) Proleter sa 17 bodova...

lige.kss.rs/seniorke/1-zenska-liga/tabela-i-delegiranja/

lige.kss.rs/seniorke/1-zenska-liga/1-zls-raspored-takmicenja/
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Ево и пренос/снимак данашње утакмице на Јутјубу:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Убедљив пораз кошаркашица од Цинкарне Цеље, али, ипак са мањом кош-разликом него што је то било у Цељу...жестока борба се подразумева, а на крају је резултат био 68:94...

















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Poraz i u domaćoj ligi, Radnički (Kragujevac) - Partizan (1953) 83:60...
Crno-bele su trenutno šeste na tabeli koja broji 10 klubova...
lige.kss.rs/seniorke/1-zenska-liga/tabela-i-delegiranja/
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Poraz od 40 poena razlike protiv Budućnosti u gostima...
Ne bih da zvuči kao neko pravdanje ili traženje nekakvog izgovora, niti da ustvrdim da ne bismo doživeli poraz i da je nešto bilo drugačije, ali vidim da u sastavu opet nije bila Milica Mitrović, svakako jedna od naših boljih košarkašica - koja već neko vreme ne igra zbog povrede...
Od 10 klubova WABA lige mi smo sedmi na tabeli, poslednje kolo je 4.marta od 20i30, a dolazi nam Trešnjevka, inače osma na tabeli...
Ne znam kakva su pravila WABA lige, i niko se nije ovde javio da mi ih objasni, ali u neformalnom razgovoru sa gledaocima koji prate žensku košarku u hali Vizura, oni mi rekoše da je osnovni uslov da igraš WABU - da imaš novac za tako nešto, a mesto na tabeli koje ti eventualno omogućava da opstaneš ili ispadneš iz lige - manje je bitno od finansija...tako da...
...eto, to je bar neko njihovo mišljenje...ko zna više, nek se javi...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Poraz za porazom, još jedan danas, Partizan-Vrbas Medela 56:64...


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Ko hoće da gleda žensku košarku može ili da dođe u halu, ili da gleda ovde:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Pored rukometaša i košarkaša, sinoć pobeda i naših košarkašica u poslednjem kolu WABA lige - do koje se došlo u vrlo uzbudljivom finišu utakmice, Partizan - Trešnjevka 69:65! :šal

Napisaću još nešto o Crno-belim damama uz postavljanje još koje fotografije, ali...tek kada se vratim sa posla...

A dotle...ima li ovde neko ko zna da čita Kineski pa da nam protumači kakve su ovo parole na ogradama hale Vizura?!
Nešto politički, propagandno, ekonomski, reklamno, sportski, prijateljski...?! Ili šta već?





 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Niko da se javi da nam pročita šta su Kinezi napisali na transparentima u hali Vizura?

Bre bre ljudi, pa nije Kina preko sveta, kako ćemo da sarađujemo sa njima kad ne znamo da čitamo...? A šta ako su nam napisali da nikako ne ulazimo u tu halu zbog Korona virusa?! :icon-rolleyes:
Ili su možda ipak napisali da je u Srbiji potpuno bezbedno igrati košarku jer mi ovde jedemo belog luka i pijemo rakiju pa nam virus (Virtus, Trento, Trešnjevka) ne može ništa! :D

Bilo kako bilo naše Crno-bele dame su sinoć završile svoje ovosezonsko učešće u regionalnoj WABA ligi, na tabeli su sedme od 10 klubova lige, imaju 5 pobeda, 13 poraza, 23 boda...doduše nije još završena utakmica između Zvezde i Orlova, a takođe će se igrati i finalni turnir na kome će se odlučiti ko je šampion, ali što se naših tiče - to mu dođe to...

waba-league.com/season/standings/?leagueId=31913

Tokom ,,Wabe,, devojke su putovale od Slovenije i Hrvatske do Crne Gore, Republike Srpske i BiH, te Srbije i Bugarske, a nekada imale i po tri utakmice nedeljno...jer...istovremeno su igrale i domaću ligu, a u poslednjem kolu, na dan žena, 8.mart, u toj (domaćoj) ligi, u hali Basket city, gostujemo Crvenoj zvezdi Kombank...

lige.kss.rs/seniorke/1-zenska-liga/tabela-i-delegiranja/

Ipak, to nije kraj domaćeg prvenstva jer će se igrati i plej of, ali, otom-potom...
Od sinoć ima još nekih fotografija, onako sa mobilnog telefona, ali i to je neki ,,trag,, u vremenu o ovoj utakmici...












 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Video sam transparent u hali, tad sam nekad imao termin u maloj hali Vizure..
Mogu ti samo reći za jedan znak, šta bi trebalo da znači, ako me sećanje služi :D

IMG_20200305_195600.jpg

pripadnost zemlji.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Иако је утакмица ККЖЦЗ-КЖКПартизан тек сутра, сајт домаће лиге већ је поставио линк за пренос утакмице, па, ако чак ни за Дан жена, 8.март, нисте у стању да испратите уживо један женски кошаркашки дерби, одледајте га бар овде:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Izgubismo i ovu utakmicu, evo statistike:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Usled situacije sa Korona virusom koji je u ove naše krajeve u većoj meri došao u martu ove godine, WABA liga je tada otkazala fajnal for i stanje na tabeli proglasila kao konačni redosled ekipa za tu sezonu...

Korona virus nas još uvek nije napustio, ali se WABA liga i klubovi spremaju za sledeću sezonu, do sada se za regionalnu ligu prijavilo 8 klubova, a među njima je i naš Partizan...ali, moguće je da će se ligi kasnije pridružiti još neki klub...

Partizan je ,,potpisao,, neke igračice koje su već bile u našem klubu, ali i doveo neke nove...među njima su i Sofija Olić i Marina Stojić (donedavno košarkašice Proletera) koje su već imale i poziv za ,,A,, selekciju Srbije...

1. maxresdefault.jpg
2. FB_IMG_1564594756889.jpg
3. kosarkasice-proletera-2.jpg
4. indjic.jpg
5oll.jpg
6.jpg
7. 6xy.jpg
8. 5x.jpg
9.jpg

Više o svemu tome možete da čitate i pogledate i na sajtu WABA lige i na sledećim linkovima:

 

Прилози

  • 2. FB_IMG_1564594756889.jpg
    2. FB_IMG_1564594756889.jpg
    55 KB · Прегледа: 3

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.405
Reaction score
11.521
Локација
Beograd
Nakon što se vratio iz Mađarske i izvukao prošlu sezonu (obezbedio opstanak) pouzdano znam da su date odrešene ruke Bojanu Ivanoviću da sastavi ekipu po svojoj želji, naravno u okviru budžeta koji nije baš nešto al dobro.Dobar je trener,već je radio kod nas, sada je još iskusniji i očekujem solidnu sezonu.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
@Goran Tomic

Pre izvesnog perioda si trazio prevod onog transparenta sa kineskog u Vizuri, pa se pozabavih

2020 "Guoxin Haitian Center" International Basketball Warm-up Tournament

Ovaj kineski je pakleno tezak zbog broja znakova i karaktera, a da bi bio pismen moras da ih znas oko 4000
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
@garbaN

Puno hvala za prevod sa kineskih znakova i karaktera! : )
Ja sam doduše, u radoznalosti koja me odlikuje, ali takođe i u šali pitao šta li piše tamo, ali lepo je uveriti se da ovaj Forum na skoro svako pitanje može da da i neki odgovor! Lepo je uveriti se da ovde obitavaju ljudi raznih znanja, veština, iskustava, osobina...

A ipak, kakvi god da smo (razlilčiti ili slični), i gde god da smo (blizu ili daleko) - sve nas nekako ujedinjava i objedinjava i okuplja taj naš Partizan... : )

Deo tog našeg Partizana su i ove devojke što igraju košarku za taj naš ŽKK...i...
ove devojke zasluzuju punu podrsku
...i...stvarno bi bilo lepo da ko god može i kad god može, dođe na utakmice da im da neku našu podršku, njima to puno znači...znam da u poslednje vreme nisu bile u stanju da ozbiljnije napadnu neki trofej, ali...pa zar je sve samo u trofejima ili pobedama?

Meni je ,,srce bilo puno,, kada sam viđao na onim ,,live,, internet prenosima kako, ponegde u ,,unutrašnjosti,, ima baš dosta naših navijača koji su dolazili da pozdrave ,,crno-bele dame,,...a s druge strane, pitao sam se, pa zar je moguće da ne može da nas bude bar malo više na njihovim utakmicama u Zemunu? Pa nije ni taj Zemun ,,preko sveta,, niti baš toliko daleko - pogotovo ako živite u Beogradu ili na Novom Beogradu!

Ja prošle sezone zvao navijače Partizana da dođu, objašnjavao gde je hala, kako se do nje može doći, ali...ko doš'o - doš'o, a ko nije...zvaću ga ja opet i u sledećoj sezoni! :icon-biggrin:

Verovali ili ne u reinkarnaciju, ali taj život u kome ste sada, je samo jedan - pa zar da ga ,,trošite,, na sve i svašta, a da baš nikad ne odvojite i malčice vremena pa da vidite uživo kako igraju košarkašice Partizana?! E pa...shodno tome...znate šta vam je činiti...
One se polako spremaju za sezonu koja dolazi, spremajte se i vi...

A valjda će i Korona virus da nam dopusti da imamo sezonu i da možemo da idemo na utakmice...i virus i mere koje naša vlada donosi...
Mis'im ako je tim merama dozvoljeno da (uz masku) uđem u autobus u kome je 50 ljudi, zašto ne bi bilo dozvoljeno da (uz masku) gledam utakmicu u hali u kojoj ima 40 gledalaca...
 
Top