Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Za sada dobijamo ono što treba da dobijamo + Vršac koji je jako nepredvidiva i nezgodna ekipa, pa čak je i gostovanje Vojvodini iskliznulo u zadnjih par minuta... WABA kao WABA, i sam znam da naše ekipe to takmičenje uglavnom koriste za razigravanje.

Kao i uvek, hvala @Goran Tomić na izveštajima i objavama!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
U večerašnjem ,,sudaru,, Badela ,,iz,, 1862.-e i Partizana ,,iz,, 1953.-e pobedio je ovaj ,,stariji,, - Badel, rezultatom 73:70...
Bila je to utakmica na ,,jednu loptu,, i ,,jedan koš,, doduše ,,tricu,, (za izjednačenje) koju nismo pogodili u poslednjim trenucima meča...

Stariji ,,ljubitelji dobre kapljice,, sigurno se sećaju da je Badel preduzeće iz Hrvatske koje se bavi proizvodnjom alkoholnih pića, ali ako ne pratite regionalnu WABA ligu, onda ću vam reći da nam sportski protivnik nije bio iz Hrvatske, nego iz Severne Makedonije, naime, radi se o timu iz Skoplja, koji je očigledno našao generalnog sponzora iz ,,regiona,, (ili je sponzor našao njih, nisam baš toliko upoznat)...

Partizan je dobro ,,otvorio utakmicu,, dobivši prvu četvrtinu, sledi znatan pad u drugoj, za malo izgubljena treća i nerešena četvrta...
Pretpostavljam da nam je ,,na naplatu,, došao popriličan umor od svih tih putovanja i utakmica koje su devojčice odigrale u kratkom vremenskom roku - umor proizvodi nedostatak snage, nedostatak snage pad koncentracije, a i jedno i drugo, pretpostavljam, ona neka ,,slobodna bacanja,, koja smo ispromašivali pri kraju utakmice kada je bilo bitno da se sve to pogađa...

Odluka Kluba bila je da se ove godine oformi jedan mlad tim, koji će vremenom ,,rasti,, tj. napredovati, a već sad možemo biti ponosni na trud koji devojčice ulažu, a primetno je i to da su već tri utakmice izgubile sa nekom ,,tesnom,, razlikom - što može da znači da je njihov kvalitet već sada ,,tu negde,, sa nekim timovima Srbije i regiona...
Sa nekima da, sa nekima svakako ne, ali...idemo dalje...
Naravno da nisam stručnjak za košarku, ali čini mi se da teško zaustavljamo napade protivnika kada imaju jaku ,,centarsku liniju,, tj. kada nam lopte neprekidno ,,spuštaju,, pod naš koš - pa je to tako bilo i večeras...

Uostalom, i stručnjaci i...nešto manje stručnjaci...za košarku mogu da pogledaju i statistiku i snimak utakmice, pa da donesu neki svoj zaključak...
Ako bi neko da pogleda fotografije, neće ni one izostati, samo moram da ih postavim ,,iz dvaput,, jer postoje neka tehnička ograničenja...






















 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Intervju – Marina Davinić, košarkašica Partizana 1953

Posle pet godina provedenih u Koraću, promenila si sredinu. Šta te je privuklo da izabereš Partizan za nastavak karijere?

„Partizan je pre svega jedno veliko ime, klub sa dugom tradicijom i puno uspeha nosi iza sebe. Samim tim, velika je čast biti deo tako organizovanog tima i obaveza ali i zadovoljstvo nositi crno-beli dres. Smatram da je Partizan u ovom momentu najbolje rešenje za moj dalji napredak i razvoj, jer imamo vrlo mlad tim sa puno potencijala i imamo šansu da se razvijamo i stičemo iskustvo i tako se pripremamo za naredne seniorske sezone.“


davinic-1.jpg
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Pa, verovatno se za te YouTube prenose svaki klub ponaosob snalazi kako zna i ume...

Ja gledao na kompjuteru, onda posle krenuo na posao, ušao u bus, seo, i hteo da vidim na mobilnom kako će se završiti utakmica, kad ono: rezultat ,tesan, četvrta četvrtina, ali što reče đed Vuk, nema prikaza protoka vremena...i onda nemam pojma da li je do kraja utakmice minut, sekund ili 5 minuta...ipak...u jednom trenutku, ove naše počeše da se raduju, rekoh, to je to - pobedili smo! :D

Evo i izveštaja o naše poslednje dve utakmice:



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Prošle ,,Korona-sezone,, nisam uspeo da uđem u halu ,,Mega factory,, na meč prvih timova ŽKK Art Basketa i KŽK Partizana, pa sam danas iskoristio priliku da posetim utakmicu juniorki istih timova i da pogledam kako hala izgleda i spolja i iznutra...

http://instagr.am/p/CVulnq5KuZF/
Tranziciona vremena ovde kao da su konstanta, Beograd se širi na sve strane, novi klubovi žele da preuzmu (ili su već preuzeli) primat (nekih) starih...sve same teme za razmišljanje...
A kad se čovek malo dublje upusti u to razmišljanje...možda dođe i do zaključka da je dobro da mi (Partizan) uopšte još uvek postojimo (u raznim vidovima postojanja, tj. raznim klubovima našeg JSD-a)...

Sećate li se da je jedno vreme ,,figurirala,, ideja o izgradnji hale za (muški) KK Partizan...ali i toga da od te ideje posle nije bilo - ništa.
A, kao što vidimo, neke druge hale (za neke druge klubove) izgradiše se bez ikakvih problema...

Što se utakmice juniorki tiče, pobedio je Art Basket sa 90:40, a u našem timu bile su i neke od devojčica koje su već priključene našem prvom timu, dakle... rezultat ove utakmice im je sasvim dobar pokazatelj da je mnogo posla pred njima ako žele da u košarci ostave neki dublji trag...

Zanimljivo je da smo danas istovremeno igrali u dva (različita) kompleta dresova, neke cure su nosile dres prvog tima, a neke jednu drugu kombinaciju...valjda nosi svako ono što ima...i verujte da mi to nije smetalo...

Hala Mega factory je ukrašena velikim fotografijama košarkaša Zagorca, Bitadzea, Jokića, itd...i obaveštenjima o uspesima KK Mege i ŽKK Art Basketa...
Evo i nekoliko fotografija snimljenih kamerom mobilnog telefona:















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Још једна победа наших девојчица и тренера Слађана Ивића у домаћој лиги (додуше вероватно очекивана јер је Пролетер засад све утакмице изгубио)...

Резултат је био 88:66, а како тренутно наш КЖК Партизан има већ пет победа, али и једну одиграну утакмицу више од већине осталих прволигаша - тренутно смо НА ПРВОМ МЕСТУ ТАБЕЛЕ!

Дакле, можда је већ време да наше кошаркашице престанем да називам девојчицама, јер резултати показују да су оне већ сад нешто више (и веће) од те и такве ,,дефиниције,,...
Браво девојке, свака част, само тако наставите! :clap

Време је да се приупитамо ко се сећа када смо последњи пут били на врху табеле и колико ли је времена прошло од тада - али - и да том лидерском месту не придајемо значај неке превелике ,битности,, и ,,коначности,, - тренутно се десило да је то тако, али пред девојкама је огроман рад и труд: прво да унапреде своје кошаркашке особине до нивоа да могу да буду равноправне са најбољим тимовима Србије (и региона), па тек онда да уопште помисле да би могле да достигну и нешто више...

Засад је довољно ићи не само утакмцу по утакмицу, него и лопту по лопту, напад по напад, одбрану по одбрану, четвртину по четвртину, па...докле стигнемо...

Напред Партизан!

https://www.kosarka24.rs/2021/11/03/partizan-1953-savladao-proleter-023-u-prvoj-utakmici-6-kola/

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Дуга је сезона...
Имамо ми много клубова у ЈСД Партизан...
Од неких очекујемо да нам подаре неке трофеје, од осталих да ураде шта могу...
Радујемо се свакој победи, а кад победе изостану...сачекаћемо да поново дођу...

Само, ред би био да наше спортисте и спортисткиње лепо дочекујемо и испраћамо па било преко интернета, Тв-а, медија или ,,лично и персонално,, па ма где да се они нађу, у Београду или на неком гостовању...

:napred-partizan:
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.405
Reaction score
28.581
Локација
Novi Sad

Krov na novobeogradskoj dvorani popustio, pa je zbog velike količine vode na parketu utakmica morala da bude odložena.
:icon-eek:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Pa eto, baš sam pre neki dan na ovoj temi pominjao košarkašku halu Mega factory, a danas i na temi o KK Partizan i dve hale FMP-a (Železnik, Čukarica)...a da li i te njihove prokišnjavaju...e to ne znam...ali su sigurno dosta novije od (h)istorijske Hale sportova...koja je ,,naša,, u tom (h)istorijskom smislu, ali ne i u pravnom, i tako...

http://instagr.am/p/CV5-fmAKzfX/
Evo baš sad sam hteo da ,,okačim,, još nešto, ali kolega @Vlad me preteče:

Sofi i Gliga su nam trenutno na spisku svojih reprezentacija, a čitam danas u Žurnalu da je Sofi zapravo najniža reprezentativka Srbije (174cm)...
...pa se nešto razmišljam, o.k. ima u timu i višljih i nižih, to je uobičajeno, ali da li nam je ove sezone KŽK Partizan ,,dovoljno visok,,?

Kad pogledamo roster (i centimetre) na sajtu WABE, ima tamo devojaka koje i nisu baš ,,malecke,, ali...brojke su brojke...a slova su slova...jeste da ima i dovoljno visokih (čak nam je i Sofi tamo za 1cm viša nego u repki : ), ali one očigledno još uvek nisu spremne za neku veću minutažu u prvom timu, tako da veliki teret naše (i protivničke!) ,,centarske linije,, uglavnom pada na Goranu Marjanović, pa nam protivnice sa više ,,težih,, (viših) centara baš prave velike probleme ispod koša...


Kako će biti u nastavku sezone...videćemo...ja bih recimo više ubacivao korpulentnu Ines Radivojac ,,u vatru,, pa makar i izašla iz igre u roku od 5 minuta zbog 5 faulova, ali nek bar malo ,,zaplaši,, protivnice tim faulovima (ako trenutno ne može još nešto više)...

Gledao sam nedavno tu utakmicu juniorki Art basketa i Partizana gde je ,,Art,, dosta često ličio na (W)NBA u odnosu na neke naše mlađane (i sitnije) igračice, ali su se zato i ,,Artovke,, ponekad u sudaru sa Ines ,,odbijale k'o od brega,,! Sedamnaest joj je godina tek, 187cm je visoka, te ako bude vredno radila i poboljšavala individualne karekteristike, imam utisak da bi sebi, košarci, i Partizanu - mogla da pruži još mnogo više...

:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Bio je nedavno neki (kako se to sad kaže) reprezentativni ,,prozor,, pa je naš KŽK malo ,,pauzirao,, ali ne i neke naše košarkašice koje su bile u svojim (iliti našim : ) reprezentacijama...
Vidim da je, recimo, Sofija Olić ,,upisala,, dva poena za ,,A,, selekciju Srbije u pobedi nad Hrvatskom...ali biti među 12 ,,izabranica,, selektorke Maljković, svakako da nije mala stvar za neku košarkašku karijeru...
Bravo Sofi, samo nastavi dalje!


Sledeća ,,novost,, je da je naš trener, Slađan Ivić dao jedan intervju, pa, ko želi da se malo bolje upozna šta naš Klub planira, kako mu ide, šta mu fali, itd, nek pročita ovo:


Što se tiče utakmica, od nekog mog prethodnog ,,javljanja,, pa do sada, odigrali smo dve - Crno-bele devojke pobedile su ŽKK Radivoj Korać, ali i izgubile od Art Basketa...


http://instagr.am/p/CWY541BNDgt/
http://instagr.am/p/CWgiqgJq7xq/

U onom ,,roze,, ambijentu hale ,,Mega factory,, naša najefikasnija igračica bila je Jovana Boričić sa 23 poena, a najefikasnije u timu Art Basketa bile su Višnja Stefanović i Marta Jovanović sa po 16 poena...

Simpatična Marta - a ko prati ovo što pišem i fotografišem mogao bi već znati da je ona ćerka jednog našeg poznatog trenera i naš prošlosezonski kapiten - ne samo da nam je strpala te poene, nego je imala i 10 skokova...te je tako dobrano doprinela da mi ovo izgubimo, ali...tako mu to dođe...
Nove utakmice nam slede...

I, ja bih vam veoma rado postavio neke fotografije sa te naše poslednje utakmice...ali otako je Telenor prodao neku opremu Telekomu ili obrnuto, veze su očajne...večeras je sve bilo o.k. kad sam postavljao ,,slike,, sa fudbala,, a sad nikako to ne uspevam sa ,,slikama,, sa košarke...

Dakle, ako ,,proradi,,...postaviću...
 
Top