Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Ubedljiv poraz, ipak čestitke na borbi i plasmanu u polufinale.
Prvo poluvreme izjednačeno, u trećoj četvrtini smo se raspali.
Loš skok i građenje koša, izgubljene lopte, loš šut spolja, više od ipak časnog poraza nije bilo moguće.
Nadam se da će se sledeće godine, uz ostanak glavnih igračica i eventualnu doselekciju, stvari okreniuti u našu korist.
Čestitke još jednom svima, veliki uspeh za mladi tim i struku!
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
174
Reaction score
401
Локација
Beograd
Drzali smo se veci deo utakmice problem su bili skokovi nismo zagradjivali a kad ne gradis nmz nista nemamo mi centra kao i prosle tako i ove godine.Nas uspeh je samo tamo sto smo otisli nadam se da ce doci bolji dani po nas klub.Iseklo nas je i faulovi Boricic i Marjanovic sut nas nije hteo i to je to.Presudila je treca cetvrtina gde smo primili 32 poena,tada nismo igrali odbranu i one su iz svih pozicija cistih sipale.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Нисам могао да одем до Ниша на полуфинале, а од преноса утакмице ,,закачио,, сам пре мог посла тек који минут...али и од тих неколико минута срце ми је ,,заиграло,, када сам видео да наше девојчице попуно равноправно завршавају прво полувреме...
Лепо је било чути и наше навијаче који су давали непрекидну подршку!

У другом полувремену (односно трећој четвртини), АРТ је оправдао улогу великог фаворита, ,,одлепио,, се резултатом и - то је било то - Црно-белим дамама честитам на уласку међу 4 најбоље екипе Купа и верујем да су биле борбене као и увек, као и да су, како на терену, тако и ван њега, достојно представљале славно име нашег Клуба...

Арт Баскет је нешто као женска верзија КК Меге и претпостављам да имају солидне услове за развитак својих кошаркашица и свог клуба, а о условима у КЖК Партизану не знам баш много, али примећујем да већ годинама имамо исте дресове...наравно да то није баш најбитније, али...

Надам се да ћемо следеће сезоне бити још успешнији, да ћемо стећи услове да доведемо нека појачања, да ћемо играти и Ваба лигу, да ћемо имати већу подршку навијача него досад, и...

И морам да признам да ће ми недостајати борбеност наших Црно-белих ратница у свим овим месецима када се женска кошарка неће играти, јер ми је та њихова особина била као нека утеха за разноразне недаће које погађају клубове нашег ЈСД-а...
Девојчице су дакако губиле неке утакмице, али се никад нису предавале, а то много значи!

Спортски поздрав и све најбоље...а сасвим је могуће да ћемо и у месецима паузе ипак написати још коју и о нашем КЖК-у!

Ево ,,материјала,, са последње утакмце ове сезоне, а ако неко негде нађе снимак целе утакмице - нека га постави!

:napred-partizan:





 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
174
Reaction score
401
Локација
Beograd
Ocu da napisem rezime cele sezone borili smo se kolko smo mogli dosta smo podmladili sastav,u toku sezone smo imali mnogo pehova od povrede na pocetku Gligic do u toku sezone Boricic koja nam je pola ekipe.Imali smo na klupi pocetnika trenera Miljanu koja je za svoju prvu godinu dobro odradila sa ovim timom nije bilo sjajno ali kako je tako je neke smo dobijali neke gubili utakmice.Drago mi je sto su devojke imale podrsku u Nisu i sto je to neko prepoznao.Videcemo kako ce i sta ce za sl sezonu svakako ce biti uzbudljiv i prelazni rok od nasih igracica Boricic istice ugovor videcemo kako i sta ce se oko nje desavati.Bez obzira sto ce biti pauza do sl sezone uvek je uzbudljivo leto i kad nije sezona.I nebi vise da se prica na ovom forumu vise o tom klubu Art basket zadnji put pisem jel zna se ciji to klub i kakao i sta a ipak je ovo partizanov portal.Za mene je uvek Partizan najbolji to je mi sta imamo drugo nemamo i sa time moramo da se pomirimo one imaju nas i mi njih.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Sasvim je normalno da devojke iz naše lige koja je završena potpisuju kratkoročne ugovore za završnicu sezone sa timovima iz okruženja (BIH, Makedonija, Albanija) čiji plej-of tek počinje ili se završava regularni deo sezone. Obzirom da su u pitanju Orlovi verujem da je to i ovde slučaj.
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
174
Reaction score
401
Локација
Beograd
Optimista sam za sl sezonu ostao nam je ceo tim Boričić ostaje i sledeće sezone će nas voditi Miljana ako nekome treba da verujemo to je ona ne očekujem ja da nešto bude konkretnije ali barem malo u odnosu na prethodnu mislim da smo tanki za Waba ligu i nebi da služimo kao kanta za nabijanje razlike
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Evo i Marinine izjave posle osvajanja (ženske) Evrolige...


Ova muška se još igra... :D
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.752
Reaction score
14.118
Локација
Madagascar
Marina Stojic 22-godisnja kosarkasica koja igra na poziciji plejmejkera,novo-staro je pojacanje Partizana(instagram Crno-bele novosti,to je i Marina potvrdila u komentarima)
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
174
Reaction score
401
Локација
Beograd
To samo znaci da se klub lisio daj boze da gresim Gligic koja treba da se oporavi do septembra imala je Marina jedan mandat kod Sladjana nije igrala nesto ni u Vojvodini sklona je povredama i treba na umu da imamo 4 bivse igracice Koraca Davinic Boricic Stojic Dincic.
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
174
Reaction score
401
Локација
Beograd
Vrtila se Marta Jovanovic iz Arta inace dete Partizana i neka Andjela Marojevic krilo iz Vrbasa izvor crno-bele novosti
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Preokret kada su WABA liga i naše košarkašice u pitanju!
Posle odustajanja nekih ekipa, naš KŽK Partizan će ipak igrati WABU sledeće sezone - lepa prilika da ponovo odmeravamo snage i sa ,,regionalnim,, timovima, pa...možda i da napravimo koji korak više nego ovih proteklih godina...
Za to su naravno potrebna ozbiljna pojačanja pa i ozbiljnije finansije - redosled jednog ili drugog, izaberite sami...

Sećamo se onog ozbiljnog ,,uzleta,, naših košarkašica u vreme Marine Maljković - ali i toga da posle nikome (od ,,relevantnih faktora,,!) ,,nije bilo u interesu,, da naš Ženski Klub nastavi istim putem...

Sećamo se i da je naš Vaterpolo Klub decenijama bio vladar Evrope i uzdanica najtrofejnijeg domaćeg sporta, pa opet posle nikome ,,od relevantnih faktora,, (!) ,,nije bilo u interesu,, da naš VK nastavi tim istim putem...

Evo sada, u senci uspeha našeg muškog KK-a (što je kao neko ,,opravdanje,, da sve drugo loše lakše ,,progutamo,?!), i naš FK polako (a možda i ne baš toliko polako!) ,,klizi,, ka sudbini VK-a, ŽKK-a (KŽK-a)...to jest da postane klub za koga je namenjeno ono ,,važno je učestvovati,, - i ne mnogo više od toga...

Ali ako ,,relevantni faktori,, smataraju da je ,,u interesu srpskog sporta,, da ne bude baš PARTIZAN taj koji će biti najbolji u raznoraznim sportovima (a više je njima do toga da njihovi klubovi imaju svoje interese, pa i do toga da istinski mrze Partizan, nego do nekakvih interesa srpskog sporta!), NAVIJAČI PARTIZANA bi morali da se osveste i da shvate da ako nisu uz naše klubove i kada je situacija loša ili teška - možda nikada neće ni dočekati da situacija u tim određenim našim klubovima bude dobra, laka i uspešna...

Za početak, dođite bar na utakmice naših klubova, pa i na utakmice koje KŽK Partizan igra u Hali sportova kod Fontane na Novom Beogradu, ili bodrite crno-bele dame ako je neko njihovo gostovanje u mestu gde živite ili ne tako daleko od njega!
WABA liga počeće baš na ,,rođendan,, našeg JSD-a, pa...izvolite, dođite...



E sad...što se tiče nekakvih pojačanja...selektor(ka) reprezentacije Srbije je ,,natuknula,, nešto na temu da bi za reprezentativke naše države bilo dobro da igraju u Srbiji, ali...zasad nisam siguran da bi neka od njih možda mogla da dođe baš u naš KŽK...iz već poznatih razloga: odakle nam finansije za tako nešto, i zašto bi uspešniji (i bogatiji) ženski klubovi Srbije dopustili da se pojačamo i skinemo ih sa ,,trona,,?
Ali, hajde...videćemo, leto je pred nama...
I među navijačima Partizana ima dobrostojećih...ali ne znam da li im pada na pamet da budu, recimo, finansijeri KŽK-a...ili...zašto npr. nemamo više nekakvih firmi (ili gradskih, opštinskih, republičkih institucija) koje bi bile naši sponzori...?



U KŽK Partizanu trenutno ima devojaka koje su dobijale poziv za ,,A,, selekciju Srbije (ali uglavnom je to bilo više za pripreme nego za takmičarske utakmice), ili onih koje igraju (ili su nekada igrale) za mlađe reprezentativne selekcije...dok neku standardnu reprezentativku prvog tima Srbije - zasad nemamo.

Jedan naslov u medijima mi je privukao pažnju...ali ispostavilo se da je i napisan samo zbog toga, najavio je nekakav naš moćni tim, ali tekst zapravo piše da su nam se vratile dobro nam poznate Marta Jovanović i Marina Stojić (koje su već ranije igrale kod nas), kao i da nam je došla tinejdžerka Anđela Marojević - o kojoj ne znam skoro ništa.

 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
174
Reaction score
401
Локација
Beograd
Preokret kada su WABA liga i naše košarkašice u pitanju!
Posle odustajanja nekih ekipa, naš KŽK Partizan će ipak igrati WABU sledeće sezone - lepa prilika da ponovo odmeravamo snage i sa ,,regionalnim,, timovima, pa...možda i da napravimo koji korak više nego ovih proteklih godina...
Za to su naravno potrebna ozbiljna pojačanja pa i ozbiljnije finansije - redosled jednog ili drugog, izaberite sami...

Sećamo se onog ozbiljnog ,,uzleta,, naših košarkašica u vreme Marine Maljković - ali i toga da posle nikome (od ,,relevantnih faktora,,!) ,,nije bilo u interesu,, da naš Ženski Klub nastavi istim putem...

Sećamo se i da je naš Vaterpolo Klub decenijama bio vladar Evrope i uzdanica najtrofejnijeg domaćeg sporta, pa opet posle nikome ,,od relevantnih faktora,, (!) ,,nije bilo u interesu,, da naš VK nastavi tim istim putem...

Evo sada, u senci uspeha našeg muškog KK-a (što je kao neko ,,opravdanje,, da sve drugo loše lakše ,,progutamo,?!), i naš FK polako (a možda i ne baš toliko polako!) ,,klizi,, ka sudbini VK-a, ŽKK-a (KŽK-a)...to jest da postane klub za koga je namenjeno ono ,,važno je učestvovati,, - i ne mnogo više od toga...

Ali ako ,,relevantni faktori,, smataraju da je ,,u interesu srpskog sporta,, da ne bude baš PARTIZAN taj koji će biti najbolji u raznoraznim sportovima (a više je njima do toga da njihovi klubovi imaju svoje interese, pa i do toga da istinski mrze Partizan, nego do nekakvih interesa srpskog sporta!), NAVIJAČI PARTIZANA bi morali da se osveste i da shvate da ako nisu uz naše klubove i kada je situacija loša ili teška - možda nikada neće ni dočekati da situacija u tim određenim našim klubovima bude dobra, laka i uspešna...

Za početak, dođite bar na utakmice naših klubova, pa i na utakmice koje KŽK Partizan igra u Hali sportova kod Fontane na Novom Beogradu, ili bodrite crno-bele dame ako je neko njihovo gostovanje u mestu gde živite ili ne tako daleko od njega!
WABA liga počeće baš na ,,rođendan,, našeg JSD-a, pa...izvolite, dođite...



E sad...što se tiče nekakvih pojačanja...selektor(ka) reprezentacije Srbije je ,,natuknula,, nešto na temu da bi za reprezentativke naše države bilo dobro da igraju u Srbiji, ali...zasad nisam siguran da bi neka od njih možda mogla da dođe baš u naš KŽK...iz već poznatih razloga: odakle nam finansije za tako nešto, i zašto bi uspešniji (i bogatiji) ženski klubovi Srbije dopustili da se pojačamo i skinemo ih sa ,,trona,,?
Ali, hajde...videćemo, leto je pred nama...
I među navijačima Partizana ima dobrostojećih...ali ne znam da li im pada na pamet da budu, recimo, finansijeri KŽK-a...ili...zašto npr. nemamo više nekakvih firmi (ili gradskih, opštinskih, republičkih institucija) koje bi bile naši sponzori...?



U KŽK Partizanu trenutno ima devojaka koje su dobijale poziv za ,,A,, selekciju Srbije (ali uglavnom je to bilo više za pripreme nego za takmičarske utakmice), ili onih koje igraju (ili su nekada igrale) za mlađe reprezentativne selekcije...dok neku standardnu reprezentativku prvog tima Srbije - zasad nemamo.

Jedan naslov u medijima mi je privukao pažnju...ali ispostavilo se da je i napisan samo zbog toga, najavio je nekakav naš moćni tim, ali tekst zapravo piše da su nam se vratile dobro nam poznate Marta Jovanović i Marina Stojić (koje su već ranije igrale kod nas), kao i da nam je došla tinejdžerka Anđela Marojević - o kojoj ne znam skoro ništa.

To moj prijatelju se sve vec vidi godinama pratis ti kao i ja nekima nije interes da partizan bude jak.Promenilo se to da mi igramo waba ligu tako sto je Kraljevo odustalo jel je novac dalo za druge neke svrhe za neke poplave kolko sam razumeo.Ta liga nasa koje igraju devojke to je svedeno na amaterski nivo gde vode rec samo cetiri kluba,jadranska liga po kvalitetu je mnogo slabija nego sto je ranije bila.Mislim da je premalo bilo da nase devojcice igraju samo 22 utakmice.Dovedeno je sto je dovedeno sad dal se mi slazemo ili ne to je druga stvar.Nemoj da zaboravis da kad je bio Sladjan sa jacom ekipom i sa reprezentativkama smo bili 11 u toj jadranskoj kad smo izgubili od Kam Basketa na kraju.Vojvodina ce ove god podmladiti sastav i novi trener.Znamo svi ko mora da u ovom vremenu bude sampion a na nasoj mladoj ekipi je samo da pokaze kolko moze i nista se neocekuje.Vrlo su vazne finansije ali zna se i zbog koga i cega mada manje ikog interesuje zenska kosarka.
 
Top